Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν θα βλέπεις frame drops αν το μόνιτορ σου υποστηρίζει τόσο χαμηλά frames βέβαια... (20+). Εξαρτάται στα πόσα hz κάνει frame-sync δηλαδή. Πιθανότατα να μην λειτουργεί αν δουλεύει από 35~40-70 hz γιατί το xbox σου σε λίγα παιχνίδια θα κάνει outpout τόσα frames/hz.

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω gaming monitor χωρίς ηχεία στο οποίο έχω συνδέσει το pc με τα ηχεία του και το xbox.Τα ηχεία δεν μπορούν να συνδεθούν με το xbox μέσω optical.Υπάρχει κάποιος μετατροπέας ώστε να μην αναγκαστώ να αγοράσω ηχεία με optical σύνδεση αποκλειστικά και μόνο για το xbox;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, CallMeRp είπε

Έχω gaming monitor χωρίς ηχεία στο οποίο έχω συνδέσει το pc με τα ηχεία του και το xbox.Τα ηχεία δεν μπορούν να συνδεθούν με το xbox μέσω optical.Υπάρχει κάποιος μετατροπέας ώστε να μην αναγκαστώ να αγοράσω ηχεία με optical σύνδεση αποκλειστικά και μόνο για το xbox;

Προφανώς ψάχνεις για κάποιο HDMI breakout - box. Οι προτάσεις άπειρες - η επιλογή δική σου όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

Προφανώς ψάχνεις για κάποιο HDMI breakout - box. Οι προτάσεις άπειρες - η επιλογή δική σου όμως.

Έχω αγοράσει αυτό.Παρ όλα αυτά ήχο δεν έχω και έχω περιοριστεί στα ακουστικά για την ωρα.Λεω μήπως κάνω κάποιο λάθος.

IMG_20181226_233437-1000x750.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Input τι είναι - optical που καταλήγει σε RCA? Χααχαχαχα πανάθεμα σε με ανάγκασες να γυρίσω το Laptop ανάποδα! :P

Γράψε το σενάριο που παίζεις να βοηθήσουμε - οθόνη - σύστημα ήχου κτλ... πάντα υπάρχει μια μόντα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Samsung C24F396FHU / ηχεία Trust Tytan 2.1 

Πήρα τον μετατροπέα που βλέπεις όπου το to optical οπως ειπες καταληγει σε rca.Ίσως φταίει ο μετατροπέας,ίσως τα καλώδια ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, 1988panos2171 είπε

To monitor σου πίσω δεν έχει jack?

Έχει.Το έχω συνδέσει αλλά τζίφος.Αύριο θα μεταφέρω την κονσόλα στο καθιστικό κ θα το συνδέσω με την τηλεόραση.Το πιθανότερο να φταίει ο μετατροπέας και είναι καινούριο πράμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μάλλον το box τον πίνει επειδή έχει το xbox στέλνει HDCP σήμα οπότε άντε γεια- ΑΝ δεν φταίει καλώδιο. Κοινώς φίλε CallmeRP θα κοιτάξεις να πάρεις ήχο μετά το HDMI αν δεν θες να πληρώσεις.

2 λεπτά πριν, CallMeRp είπε

Έχει.Το έχω συνδέσει αλλά τζίφος.Αύριο θα μεταφέρω την κονσόλα στο καθιστικό κ θα το συνδέσω με την τηλεόραση.Το πιθανότερο να φταίει ο μετατροπέας και είναι καινούριο πράμα.

Εγώ έτσι στέλνω στο ηχοσύστημα - από το jack της τηλεόρασης στο στερεοφωνικό. Works.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tην ένταση από το μενού της οθόνης την τσέκαρες;

Τα ηχεία με jack δε συνδέονται στο PC; Αν πάρεις αυτό το βύσμα και το βάλεις στην οθόνη (χωρίς τον μετατροπέα) πάλι δεν έχεις ήχο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, 1988panos2171 είπε

Tην ένταση από το μενού της οθόνης την τσέκαρες;

Τα ηχεία με jack δε συνδέονται στο PC; Αν πάρεις αυτό το βύσμα και το βάλεις στην οθόνη (χωρίς τον μετατροπέα) πάλι δεν έχεις ήχο;

Τα έχω τσεκάρει ...Αύριο θα το μεταφέρω και θα το συνδέσω και με την τηλεόραση και θα σας ενημερώσω.Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά μπορείς να πάρεις έξοδο ήχου από monitor με 3.5 αλλά θα είναι stereo περισσότερο σαν μονοφωνικος θα έλεγαν κάποιοι ακόμη ποιο δύσκολο είναι να πάρεις 5.1 ήχο από μόνιτορ προσωπικά επειδή έχω αρκετές συσκευές πάνω σε ένα μόνιτορ κονσόλες παραγγειλα τελικά ένα switch με πολλές θύρες και εξοδο optical και rca

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/12/2018 στις 8:13 ΜΜ, Sir_Teraflop είπε

Μπορεί αλλά όπως σου είπε και ο Dinos από επάνω αν κάνει login στον λογαριασμό σου θα σε πετάξει - άσε που αν έχεις καμία κάρτα συνδεδεμένη και δεν έχεις κλειδώσει τον λογαριασμό σου και ανάλογα φυσικά την ηλικία του μπορεί να δεις να πετάνε χρήματα από αυτήν. Κάνε ότι σου είπα βάλε home την κονσόλα του - σβήσε μετά τον λογαριασμό σου από αυτή και θα μπορεί να παίξει ότι αγόρασες/αγοράζεις. Αν είναι λίγο μεγαλύτερος σε ηλικία και σκοπεύει να αγοράζει και αυτός games ας κάνει την δικιά σου κονσόλα αντίστοιχα home για να παίζεις και εσύ ότι αγοράζει. Είναι τόσο απλά τα πράγματα με το xbox game sharing. Πιο απλά δεν γίνονται.

Τέλος για τους φίλους που θέλουν να πάρουν την κονσόλα μαζί τους διακοπές και δεν έχουν internet εκεί - μετά τον μήνα που δουλεύει η κονσόλα offline - υπάρχει πάντα η επιλογή να κάνουν hotspot το κινητό τους - ώστε να ανανεωθούν τα digital licenses και φυσικά σταματάμε/δεν κάνουμε τα game updates για αυτόν τον σκοπό. Ίσα - ίσα να μπει το xbox - άντε κανένα reboot ώστε να σιγουρευτούμε ότι παίζουν όλα ok - μέχρι εκεί.

Χρόνια πολλά σε όλους :)

Σε ευχαριστώ για τη βοήθεια bro.καλες γιορτές 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...