Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

33 λεπτά πριν, Choutas είπε

Αν δεν ρεφάρει με το Halo ή Microsoft τίποτα δεν μπορεί να την σώσει.

Με Fable+Initiative Project,  τα στανταρ HALO-Forza, συν τα υπολοιπα στουντιο, παιζει καλη μπαλα θεωρω. Ολα αυτα ειναι υποθετικα τη στιγμη που γραφουμε βεβαια, αλλα σε ενα μηνα θα εχουμε αποκρυσταλλωμενη εικονα. Αν δεν δωσει και 3-4 βαρβατα exclusives ναι συμφωνω, πως θα εχει θεμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, kostiger είπε

Για να δούμε.

...παίζω αυτό τον καιρό ολα τα Halo back-to-back και...εχω ξαναερωτευτεί τη σειρά - και δεν είμαι τύπος των FPS...


Tο Reach, το οποίο δεν μου είχε αρέσει καθόλου οταν το είχα πάρει στο Χ360 (ίσως έφταιγε και η κούραση/επανάληψη με τα Halo) το ευχαριστήθηκα στο One X, τα 60fps και καλή ανάλυση βοήθησαν όμως θαρρώ γιατι το Reach συγκεκριμένα είχε τα θεματάκια του στο Χ360 (framerate drops, ghosting κτλπ).
Το 4 μου άρεσε επίσης πολύ καθώς δεν το είχα τελειώσει στο Χ360 κυρίως λόγω ατμόσφαιρας, και ενώ η μουσική του ηταν καλή (δεν χρειάζονται συστάσεις για τον Neil Davidge)...κάτι του έλειπε...η μίξη ίσως ? (πολύ χαμηλή καθ'ολη τη διάρκεια του παιχνιδιού), ο τόνος/υφος ? Δεν ξέρω, η απουσία του O'Donell ειναι/ηταν εμφανής όμως και το μόνο "ελάττωμα" του 4 κατα την άποψη μου.
Το 5 απο την άλλη...καλούτσικο παιχνιδάκι, πολύ μέτριο ως halo όμως, απο τα sensitivity settings των sticks που νιώθουν διαφορετικά απο όλα τα προηγουμενα παιχνίδια, τους αδιάφορους χαρακτήρες της άλλης ομάδας όπως Locke ( ήθελαν να το δέσουν με τη σειρά προφανώς), τα κακά και βαρετά "boss battles" με τους guardians, τα μέτρια σενάρια μάχης σε σχέση με τα προηγούμενα, τη μικρή διάρκεια του campaign κτλπ κτλπ...Δεν ξέρω, το βρήκα απλά μέτριο στο τέλος - σε αντίθεση με το multiplayer το οποίο - πάλι κατα την άποψή μου - ειναι το καλύτερο της σειράς με προσθήκες οι οποίες έπρεπε να είχαν μπει εδώ και χρόνια.
To Halo CE παραμένει ενα φανταστικό shooter ακόμα και μετά απο 19 χρόνια παρόλα τα όποια προβλήματα του (λόγω της παλαιότητάς του), το δε OST του παραμένει ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΌ και - ίσως - το καλύτερο της όλης σειράς.
Σειρά έχει το 2...

Απο το Infinite δεν ξέρω τι να περιμένω για να είμαι ειλικρινής, ελπίζω μόνο να απέχει όσο το δυνατό πιο πολύ απο το Η5 γιατι...

YΓ : ακομα και στο OneX, το framerate στο Halo CE και Halo 2 πάει "περίπατο" δυστυχώς και απ'οτι διαβασα (γιατί μου έκανε τρομερή εντύπωση), ευθύνεται το τελευταίο patch που ειχε βγεί με την κυκλοφορία του Reach

Επεξ/σία από red1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, red1 είπε

Για να δούμε...

...παίζω αυτό τον καιρό ολα τα Halo back-to-back και...εχω ξαναερωτευτεί τη σειρά - και δεν είμαι τύπος των FPS...
Ακομα και το Reach το οποίο δεν μου είχε αρέσει καθόλου οταν το είχα πάρει στο Χ360 (ίσως έφταιγε και η κούραση/επανάληψη με τα Halo) το ευχαριστήθηκα στο One X, τα 60fps και καλή ανάλυση βοήθησαν όμως θαρρώ γιατι το Reach συγκεκριμένα είχε τα θεματάκια του στο Χ360 (framerate drops, ghosting κτλπ).
Το 4 μου άρεσε επίσης πολύ καθώς δεν το είχα τελειώσει στο Χ360 κυρίως λόγω ατμόσφαιρας, και ενώ η μουσική του ηταν καλή (δεν χρειάζονται συστάσεις για τον Neil Davidge)...κάτι του έλειπε...η μίξη ίσως ? (πολύ χαμηλή καθ'ολη τη διαρκεια του παιχνιδιού), ο τόνος/υφος ? Δεν ξέρω, η απουσία του O'Donell ειναι/ηταν εμφανής όμως και το μόνο "ελάττωμα" του 4 κατα την άποψη μου.
Το 5 απο την άλλη...καλούτσικο παιχνιδάκι, πολύ μέτριο ως halo όμως, απο τα sensitivity settings των sticks που νιώθουν διαφορετικά απο όλα τα προηγουμενα παιχνίδια, τους αδιάφορους χαρακτήρες της άλλης ομάδας όπως Locke ( ήθελαν να το δέσουν με τη σειρά προφανώς), τα κακά και βαρετά "boss battles" με τους guardians, τα μέτρια σενάρια μάχης σε σχέση με τα προηγούμενα, τη μικρή διάρκεια του campaign κτλπ κτλπ...Δεν ξέρω, το βρήκα απλά μέτριο στο τέλος - σε αντίθεση με το multiplayer το οποίο - πάλι κατα την άποψή μου - ειναι το καλύτερο της σειράς με προσθήκες οι οποίες έπρεπε να είχαν μπει εδώ και χρόνια.
To Halo CE παραμένει ενα φανταστικό shooter ακόμα και μετά απο 19 χρόνια παρόλα τα όποια προβλήματα του (λόγω της παλαιότητάς του), το δε OST του παραμένει ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΌ και - ίσως - το καλύτερο της όλης σειράς.
Σειρά έχει το 2...

Απο το Infinite δεν ξέρω τι να περιμένω για να είμαι ειλικρινής, ελπίζω μόνο να απέχει όσο το δυνατό πιο πολύ απο το Η5 γιατι...

Σε εμενα αρεσε ενα-δυο κλικ παραπανω σε σχεση με σενα το 5, το Reach το θεωρω εντος του τοπ 3 εστω και χωρις Μαστερτσηφ. Eχω ενα προαισθημα οτι το νεο θα αποτελεσει επιστροφη στη φορμα και θα παρει κεφαλια. 

Επεξ/σία από kostiger
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένοντας με ανυπομονησία το Halo Infinite πιστεύω ότι η 343 Industries θα παρουσιάσει το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα που περιμένουν χρόνια οι Halo fans. Δεν υπάρχουν άλλα περιθώρια για κλυδωνισμούς και δικαιολογίες. Η τύχη του Series X θα βασιστεί στην ανταπόκριση που θα έχει το Infinite διότι αν αυτό απογοητεύσει, ότι και να δείξει η MS μετά ακόμα και κατεβάτα με ΑΑΑ τίτλους να έχει, δεν την σώζει τίποτα. Το ξέρει ο Spencer, το ξέρουμε όλοι, το ξέρουν και οι κ**οι.:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι δεν έχω παίξει κανένα halo από ότι έχω καταλάβει σημαίνει πως έχω διαπράξει ιεροσυλία. Αν από σας που τα έχετε παίξει τα ξεκινουσατε σήμερα θα τα παίζατε από την αρχή ή θα παίζατε κάποια επιλεγμένα? Για campaign μιλάω πάντα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tigio13 είπε

Το ότι δεν έχω παίξει κανένα halo από ότι έχω καταλάβει σημαίνει πως έχω διαπράξει ιεροσυλία. Αν από σας που τα έχετε παίξει τα ξεκινουσατε σήμερα θα τα παίζατε από την αρχή ή θα παίζατε κάποια επιλεγμένα? Για campaign μιλάω πάντα. 

Δεν υπαρχει καμια ιεροσυλια φιλε Tigio, ολοι εχουμε ελλειψεις και σκελετους στις ντουλαπες μας που λεει και ενας καλος μου φιλος οποτε ποτε δεν ειναι αργα να ασχοληθεις με μια σειρα ή ενα παιχνιδι. Αν φυσικα ειναι και ευκολα προσβασιμα αυτο κανει τα πραγματα ακομα πιο ευκολα (ενας ακομα λογος που ειναι σημαντικο το backwards compatibility στις κονσολες) , στη περιπτωση των Halo απλα παιρνεις το MC Collection ή αν δεν εισαι σιγουρος για το αν θα σου αρεσει παιζεις απο το Pass. 

Οση λασπη και να τρωνε τα Halo (απο πολλους που δεν εχουν επαφη με τα παιχνιδια) ειναι εκπληκτικη σειρα οποτε σιγουρα αξιζει τουλαχιστον να τα δοκιμασεις. Εχουν πολυ ενδιαφερον συμπαν/ιστοριες, αρκετα πρωτοτυπο art direction/στυλ γραφικων, εκπληκτικα OST's, replay value/μεγαλυτερες δυσκολιες με πραγματικο λογο υπαρξης και παιχτικη ουσια και απο πλευρας gameplay ειναι απλα κορυφη.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dr_thodt είπε

Δεν υπαρχει καμια ιεροσυλια φιλε Tigio, ολοι εχουμε ελλειψεις και σκελετους στις ντουλαπες μας που λεει και ενας καλος μου φιλος οποτε ποτε δεν ειναι αργα να ασχοληθεις με μια σειρα ή ενα παιχνιδι. Αν φυσικα ειναι και ευκολα προσβασιμα αυτο κανει τα πραγματα ακομα πιο ευκολα (ενας ακομα λογος που ειναι σημαντικο το backwards compatibility στις κονσολες) , στη περιπτωση των Halo απλα παιρνεις το MC Collection ή αν δεν εισαι σιγουρος για το αν θα σου αρεσει παιζεις απο το Pass. 

Οση λασπη και να τρωνε τα Halo (απο πολλους που δεν εχουν επαφη με τα παιχνιδια) ειναι εκπληκτικη σειρα οποτε σιγουρα αξιζει τουλαχιστον να τα δοκιμασεις. Εχουν πολυ ενδιαφερον συμπαν/ιστοριες, αρκετα πρωτοτυπο art direction/στυλ γραφικων, εκπληκτικα OST's, replay value/μεγαλυτερες δυσκολιες με πραγματικο λογο υπαρξης και παιχτικη ουσια και απο πλευρας gameplay ειναι απλα κορυφη.

Μάλιστα, σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Θα ξεκινήσω κάποιο από όλα να δω πως μου κάθεται και θα δω πως θα πάει. Τα gears για παράδειγμα τα έπαιξα το ένα μετά το άλλο μέχρι που τα τελείωσα όλα και μετά ασχολήθηκα με άλλο παιχνίδι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, dr_thodt είπε

Δεν υπαρχει καμια ιεροσυλια φιλε Tigio, ολοι εχουμε ελλειψεις και σκελετους στις ντουλαπες μας που λεει και ενας καλος μου φιλος οποτε ποτε δεν ειναι αργα να ασχοληθεις με μια σειρα ή ενα παιχνιδι. Αν φυσικα ειναι και ευκολα προσβασιμα αυτο κανει τα πραγματα ακομα πιο ευκολα (ενας ακομα λογος που ειναι σημαντικο το backwards compatibility στις κονσολες) , στη περιπτωση των Halo απλα παιρνεις το MC Collection ή αν δεν εισαι σιγουρος για το αν θα σου αρεσει παιζεις απο το Pass. 

Οση λασπη και να τρωνε τα Halo (απο πολλους που δεν εχουν επαφη με τα παιχνιδια) ειναι εκπληκτικη σειρα οποτε σιγουρα αξιζει τουλαχιστον να τα δοκιμασεις. Εχουν πολυ ενδιαφερον συμπαν/ιστοριες, αρκετα πρωτοτυπο art direction/στυλ γραφικων, εκπληκτικα OST's, replay value/μεγαλυτερες δυσκολιες με πραγματικο λογο υπαρξης και παιχτικη ουσια και απο πλευρας gameplay ειναι απλα κορυφη.

Το πρωτο halo περιλαμβανεται στο master chief collection?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, czarjuly είπε

Το πρωτο halo περιλαμβανεται στο master chief collection?

Κανονικοτατα.

 

3 ώρες πριν, Tigio13 είπε

Μάλιστα, σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Θα ξεκινήσω κάποιο από όλα να δω πως μου κάθεται και θα δω πως θα πάει. Τα gears για παράδειγμα τα έπαιξα το ένα μετά το άλλο μέχρι που τα τελείωσα όλα και μετά ασχολήθηκα με άλλο παιχνίδι. 

Ξεκινησε απο το 1 ή απο το Reach τοτε, για να εισαι σωστα χρονολογικα και αν σου κανει το franchise να τα παιξεις με τη σειρα..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας αφήνει να πάρετε το sine mora από τη κονσόλα σαν δωρεάν παιχνίδι του Xbox live gold για αυτόν τον μήνα;

Εμένα όχι μου βγάζει το μύνημα "Buy on xbox.com or Xbox 360. You can't buy this on Xbox one".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Σας αφήνει να πάρετε το sine mora από τη κονσόλα σαν δωρεάν παιχνίδι του Xbox live gold για αυτόν τον μήνα;

Εμένα όχι μου βγάζει το μύνημα "Buy on xbox.com or Xbox 360. You can't buy this on Xbox one".

Το ίδιο και σε εμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...