Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Offline δεν παίζουν παιχνίδια που χρειάζονται να περάσουν πρώτα authentication και επαλήθευση χρήστη απο τους server τις εταιρίας του παιχνιδιού ανεξάρτητα αν είναι local ή online 

Επίσης η κονσόλα θα πρέπει να ειναι ρυθμισμένη ως Home Xbox για τα digitally-downloaded games

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

50 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Και συνεχίζω να πιστεύω ότι δεν στέκει.

Γιατί λοιπόν με την ίδια λογική αυτό δεν συμβαίνει σε κανένα παιχνίδι που είναι σε δισκάκι?

Όπως αγοράζεις λοιπόν κάτι ψηφιακά στον οποιοδήποτε λογαριασμό έτσι και πρέπει να μπορείς να το τρέξεις ακόμα και ofline αφού το όποιο παιχνίδι είναι δικό σου και όχι κάποιου άλλου λογαριασμού. Το ότι είναι ψηφιακό και το ότι δεν έχεις home τον εν λόγο λογαριασμό στην όποια κονσόλα δεν σημαίνει απολύτως τίποτα από τη στιγμή που έχεις κάνει log in στο λογαριασμό που έχεις αγοράσει το όποιο παιχνίδι πρέπει να σε αφήνει η Microsoft να μπορείς να παίξεις το δικό σου αγορασμένο ψηφιακό παιχνίδι.

Το home στην ουσία είναι για να δηλώσει σε μια κονσόλα ποιος θα είναι ο πρωτεύον λογαριασμός που θα μοιράζει όλα τα παιχνίδια σε όλους τους άλλους λογαριασμούς που έχεις στη κονσόλα σου τα παιχνίδια που εχει αγορασμένα.

Μας τρολάρεις. Δεν εξηγείται αλλιώς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή δεν πιστεύω ότι λες σημαίνει ότι σε τρολλαρω?

 

Οκ όπως νομίζεις ποιος είμαι εγώ που θα κάτσω να σου αλλάξω γνώμη.

Πίστευε ότι θέλεις.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.Ας σου το πούμε ανάποδα στο xbox υπάρχει always online και να τα έχεις αγοράσε ψηφιακάι/gold/pass/access όλες οι μέθοδοι είναι always online πλην δίσκων.

Εκτός αν έχεις home την κονσόλα σου που εσύ δεν έχεις.

Γκετ ιτ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εσύ αναφέρεσαι σε αυτά που είχε ανακοινώσει η Microsoft to 2013 που παρουσίασε το xbox one μαζί με τα drm κ.τ.λ.

Τότε αν θυμάσαι είχε πει ότι η κονσόλα δεν θα ανοίγει καν αν δεν την έχουμε στο ίντερνετ μια φορά ανά 24 ώρες όπως και ότι χωρίς κινεκτ δεν θα δουλεύει.

Και έφαγε το γιουχαρισμα του αιώνα.

Και αμέσως μετά από μερικές μέρες τα πήρε όλα πίσω.

Μην ανατρέχουμε τόσο παλιά.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχει και περιορισμός τι  μπορείς να μοιράζεις νομίζω . Πχ στο pc μου λέει ultimate offline 2 αλλαγές μπορείς να κάνεις το χρόνο μη σου μπαίνουν ιδέες ότι θα δίνεις σε άλλους 10 . Άντε το χετε σκισει το gameshare  :P

Επεξ/σία από Mhlogiatros
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή και εγώ πρόσφατα έκανα χρήση της "υπηρεσίας" gameshare, νομίζω ότι τα πράγματα είναι ξεκάθαρα.

Στο μη home xbox πρέπει να είσαι always online.

https://answers.microsoft.com/en-us/xbox/forum/all/how-can-i-designate-an-xbox-one-console-as-my-home/653a6633-5cca-4916-b35c-904f21b44fb1

Επίσης μου έσκασε αυτό στο τουιτερ μου:

Έχει ακουστεί τίποτα ότι ετοιμάζει VR η MS για το xbox?

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα ακόμα και τη κονσόλα στην οποία το profile μου είναι home και ούτε σε αυτήν τρέχουν τα παιχνίδια game pass αν είναι ofline.

 

Μετά απ' όλα αυτά λογικά αν δεν έχεις ίντερνετ δεν μπορείς να παίξεις παιχνίδια του game pass είναι ή όχι home το profile σου στη κονσόλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Δοκίμασα ακόμα και τη κονσόλα στην οποία το profile μου είναι home και ούτε σε αυτήν τρέχουν τα παιχνίδια game pass αν είναι ofline.

Μετά απ' όλα αυτά λογικά αν δεν έχεις ίντερνετ δεν μπορείς να παίξεις παιχνίδια του game pass είναι ή όχι home το profile σου στη κονσόλα.

είσαι σίγουρος οτι είναι home?

έχω μια s (η αρχική κονσόλα) και μια x. Μόλις δοκίμασα να παίξω στο X κάποιο παιχνίδι ενώ δεν είχα ιντερνετ, δεν με άφηνε λέγοντας οτι πρέπει να είμαι online. Μόλις πήγα στα settings και την όρισα ως Home ( έχει όριο 3 φορές μέσα στο χρόνο νομίζω) έπαιξαν όλα (digital, gamepass & gold games)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξεκινάμε από το γεγονός ότι μόλις ορίσεις άλλη κονσόλα ως home - βάζοντας ή (κακώς) μοιράζοντας τα credentials σου, μπορείς να σβήσεις άνετα και το λογαριασμό σου...

Την κάνεις home σε κολλητό σου? Log out - delete account.(για το user account μιλάω στο xbox τοπικά - μην κάνει κανένας καμία βλακεία).

 Δουλεύει κανονικά το game sharing.

Επεξ/σία από Venerable
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...