Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, red1 είπε


Eχω 100αρα fiber, στο PS4, έφτανα πάντα full ταχύτητες (11MB/s), στο Xbox, απο τον Απρίλιο που το πήρα, full ταχύτητα δεν έχω δει ποτέ και κυμαίνονται συνήθως απο τα 60/70Mbps μέχρι 90 με σκαμπανεβάσματα (μέσος όρος 7MB/s με 8και κάτι ψιλά).

Δεν ξέρω αν ήταν πάντα έτσι ή αν είναι λόγω cap στις ταχύτητες εκ μέρους MS απο εποχή καραντίνας (και δεν του έχουν κάνει ακόμα άρση), απο την άλλη δεν έχω πλέον και το PS4 για να κάνω σύγκριση ταχυτήτων μεταξύ τους (τώρα).

εγώ με καθαρές οπτικές ίνες (FTTH) COSMOTE 100/10 δεν έχω κανένα τέτοιο θέμα ούτε στο XBOX One ούτε στο XBOX One X σε όλα τερματίζει η γραμμή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

26 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

https://www.xbox365.gr/news/dwrean-epektash-egguhshs-se-ola-ta-xbox-elite-wireless-controller-series-2/

Έπεσα πάνω σε αυτό το άρθρο. Λόγω του ότι έχω το elite μου έκανε εντύπωση το 3 μήνες εγγύηση. Έτσι είναι σε όλα τα περιφερειακά της η ms? Θεωρούσα πως κονσόλα και joysticks έχουν 2 χρόνια εγγύηση. 

Επίσης έχεις δυο χρόνια από το κατάστημα λόγο ΕΕ (αν και δεν είμαι σίγουρος ότι η οδηγία έχει γίνει νόμος, αλλά οκ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τrine 4 δωρεάν 
https://www.microsoft.com/ko-kr/p/trine-4-the-nightmare-prince/bqng40gvnr9k?activetab=pivot:overviewtab

Ειναι απο Κορεάτικο store.
Kάντε log-in και θα σας αφήσει να το κατεβάσετε δωρεάν

  • Like 3
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, non-serviam είπε

Επίσης έχεις δυο χρόνια από το κατάστημα λόγο ΕΕ (αν και δεν είμαι σίγουρος ότι η οδηγία έχει γίνει νόμος, αλλά οκ).

Για τα περιφερειακά δε νομίζω πως ισχύει. Αν υπάρχει κάποιος που ξέρει να μας πει. Κάτι σαν τις μπαταρίες των κινητών που δεν έχουν 2 χρόνια εγγύηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, red1 είπε


Eχω 100αρα fiber, στο PS4, έφτανα πάντα full ταχύτητες (11MB/s), στο Xbox, απο τον Απρίλιο που το πήρα, full ταχύτητα δεν έχω δει ποτέ και κυμαίνονται συνήθως απο τα 60/70Mbps μέχρι 90 με σκαμπανεβάσματα (μέσος όρος 7MB/s με 8και κάτι ψιλά).

Δεν ξέρω αν ήταν πάντα έτσι ή αν είναι λόγω cap στις ταχύτητες εκ μέρους MS απο εποχή καραντίνας (και δεν του έχουν κάνει ακόμα άρση), απο την άλλη δεν έχω πλέον και το PS4 για να κάνω σύγκριση ταχυτήτων μεταξύ τους (τώρα).

τα ιδια και εγω ... 
ενταξει ... αστο το βραδυ ... και το πρωι εισαι οκ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδιά η κονσόλα έχει (2) δύο χρόνια εγγύηση αλλά δεν ισχύει στα αξεσουάρ (χειριστήρια/μπαταρίες/ακουστικά κτλ) αυτά έχουν (6) έξι μήνες έως (1) ένας χρόνος

αυτό το διαπίστωσα καθώς είχα αγοράσει "καλό χειριστήριο" της MS το γνωστό XBOX One Elite Controller και επειδή έπαιζα FPS παιχνίδια Battlefield / Call Of Duty μαντέψτε...ξεκόλλησαν τα πλαστικά που πιάνει το χέρι από κάτω αλλά το σοβαρότερο θέμα που είχα ήταν το Drift που έκανε το Left Stick / Right Stick (έφταιγαν τα ποτεσιόμετρα από μέσα τα οποία είναι μέσα στην "φτήνια" το ανέλαβε ένας φίλος πληροφορικάριος βρήκε τα κορυφαία από το E-BAY και τα αγοράσαμε έτσι αντικαταστάθηκαν και τέλος...)

από ότι κατάλαβα το ίδιο θέμα έχει και το νέο XBOX One Elite Controller 2

και δυστυχώς διαπίστωσα ότι το ίδιο θέμα έχει και της RAZER το WOLVERINE ULTIMATE το οποίο αγόρασα ως αντικαταστάτη...

τέλος πάντων μια χαρά...

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
9 minutes ago, ikorolis said:

παιδιά η κονσόλα έχει (2) δύο χρόνια εγγύηση αλλά δεν ισχύει στα αξεσουάρ (χειριστήρια/μπαταρίες/ακουστικά κτλ) αυτά έχουν (6) έξι μήνες έως (1) ένας χρόνος

Τα πάντα έχουν δύο χρόνια εγγύηση εντός ΕΕ.

Ωστόσο, καλό είναι να προσέχουμε από που αγοράζουμε για να μην έχουμε δυσάρεστες εκπλήξεις και τρέξιμο, για παράδειγμα:

 

Elite2.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Looking for group όταν γυρίσετε τη κονσόλα στα Ελληνικά σας βγάζει στο εκάστοτε παιχνίδια τα ίδια tags που σας βγάζει και στα Αγγλικά?

Γιατί εμένα στα Ελληνικά μου βγάζει μόνο 2-3 tags ενώ στα αγγλικά πολύ παραπάνω από 20.

Μιλάω πάντα σύγκριση τα ίδια παιχνίδια έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Malthador είπε

Τα πάντα έχουν δύο χρόνια εγγύηση εντός ΕΕ.

Ωστόσο, καλό είναι να προσέχουμε από που αγοράζουμε για να μην έχουμε δυσάρεστες εκπλήξεις και τρέξιμο, για παράδειγμα:

Elite2.png

καταρχήν από το συγκεκριμένο μαγαζί θα το σκεφτώ πολύ έως πάρα πολύ για να αγοράσω κάτι...

σε χειριστήριο ή σε ακουστικά ξέχασε τα (2) δύο χρόνια εγγύηση

επειδή μου έτυχε και σε MS και σε RAZER στο λέω καθώς τα χειριστήρια στα οποία αναφέρθηκα όταν παρουσίασαν είτε το αισθητικό θέμα (δηλαδή που ξεκόλλησε το πλαστικό από το κάτω μέρος που το πιάνει το χέρι) ξέρεις ποια λύση πρότειναν? επισκευή (δηλαδή θα το έπαιρναν θα έβαζαν μια κόλλα και άλλο πλαστικό το οποίο πάλι θα ξεκολλούσε φυσικά με τον καιρό και την χρήση)

τα έχω περάσει και τα ξέρω (για να μου τα αντικαταστήσουν έπρεπε να μιλήσω με τις αρμόδιες αρχές προστασίας καταναλωτή) τότε ναι μου αντικατέστησαν και τα χειριστήρια και τα ακουστικά και είχα ότι άλλο ζήτησα.

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, ikorolis είπε

παιδιά η κονσόλα έχει (2) δύο χρόνια εγγύηση αλλά δεν ισχύει στα αξεσουάρ (χειριστήρια/μπαταρίες/ακουστικά κτλ) αυτά έχουν (6) έξι μήνες έως (1) ένας χρόνος

αυτό το διαπίστωσα καθώς είχα αγοράσει "καλό χειριστήριο" της MS το γνωστό XBOX One Elite Controller και επειδή έπαιζα FPS παιχνίδια Battlefield / Call Of Duty μαντέψτε...ξεκόλλησαν τα πλαστικά που πιάνει το χέρι από κάτω αλλά το σοβαρότερο θέμα που είχα ήταν το Drift που έκανε το Left Stick / Right Stick (έφταιγαν τα ποτεσιόμετρα από μέσα τα οποία είναι μέσα στην "φτήνια" το ανέλαβε ένας φίλος πληροφορικάριος βρήκε τα κορυφαία από το E-BAY και τα αγοράσαμε έτσι αντικαταστάθηκαν και τέλος...)

από ότι κατάλαβα το ίδιο θέμα έχει και το νέο XBOX One Elite Controller 2

και δυστυχώς διαπίστωσα ότι το ίδιο θέμα έχει και της RAZER το WOLVERINE ULTIMATE το οποίο αγόρασα ως αντικαταστάτη...

τέλος πάντων μια χαρά...

Τα τελευταία χειριστήρια δεν είναι τόσο αξιόλογα οπως τα παλιά τα κουμπιά πανε περα δώθε δεν ειναι σκληρά όπως τις πρώτες παρτίδες! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, red1 είπε

Τrine 4 δωρεάν 
https://www.microsoft.com/ko-kr/p/trine-4-the-nightmare-prince/bqng40gvnr9k?activetab=pivot:overviewtab

Ειναι απο Κορεάτικο store.
Kάντε log-in και θα σας αφήσει να το κατεβάσετε δωρεάν

Στα games with gold δεν θα είναι αυτό και θα το έχεις όσο είναι ενεργή η συνδρομή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Παίζει τεράστιο ρόλο και πως παίζεις.

Αν παίζεις με όλη σου την δύναμη τότε λογικό να χαλάνε οι μοχλοί σου για πλακα.

το "Drift" στους μοχλούς δημιουργείτε γιατί τα ποτεσιόμετρα που έχουν μέσα τα χειριστήρια XBOX είναι ειλικρινά της πλάκας

αρκεί να δείτε τι ποτεσιόμετρα έχουν μέσα είναι τα πιο φτηνά και τα πιο χάλια που υπάρχουν

και τι ποτεσιόμετρα πουλάνε στο e-bay καμία σχέση σε ποιότητα και αντοχή

ήθελα να ήξερα ο επικεφαλής του τμήματος R & D τι έκανε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πάλι αυτό δεν αναιρεί ότι παίζει τεράστιο ρόλο με τι τρόπο παίζεις.

 

Εμενα πχ γιατί δεν έχει χαλάσει ποτέ κανένα χειριστήριο καμίας κονσόλας;;;;;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...