Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετα απο 1 μήνα που δεν είχα ανοίξει το xbox γιατί έλειπα το άνοιξα εχθές και έκανε τρομερό θόρυβο το ανεμιστηράκι, στην αρχή νόμιζα πως πέρναγε μηχανάκι απέξω :P

Έκανε και ένα update, τι να φταίει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Μερικές φορές είναι πιο απλό να γράψεις οτι, έχεις άδικο και να τελειώνει το θέμα. Τώρα πας να περάσεις τις ασχετοσύνες σου, ως σωστές.

Για την ιστορία, στα έχω απαντήσει ξανά όσα γράφεις. 

Δεν πάω να περάσω τίποτα και ούτε έχω άδικο. Εγώ είπα ότι είπα με επιχειρήματα.

Εγώ δεν χαρακτήρισα τα δικά σου ποστ. Και από τη στιγμή που δεν μπορείς να κάνεις μια συζήτηση χωρίς χαρακτηρισμούς.

Δεν ασχολούμαι άλλο.

Άλλωστε το αρχικό ερώτημα δεν το έκανα εγώ.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, foler79 said:

Ξέρει κανείς να μου απαντήσει αυτό που ρώτησα πιο πάνω αν θα πάρω την Logitech g920 για το s μου αν θα είναι συμβατή με το X και με την νέα γενιά της κονσόλας αργότερα;

Αν θυμάμαι καλά έχουν αναφέρει ότι όλα τα αξεσουάρ της τωρινής γενιάς θα είναι συμβατά με τη νέα. 

Άρα θα παίζει. Τώρα αν αλλάξει κάτι στο μέλλον δε ξέρουμε. 

1 hour ago, foler79 said:

Ξέρει κανείς να μου απαντήσει αυτό που ρώτησα πιο πάνω αν θα πάρω την Logitech g920 για το s μου αν θα είναι συμβατή με το X και με την νέα γενιά της κονσόλας αργότερα;

Αν θυμάμαι καλά έχουν αναφέρει ότι όλα τα αξεσουάρ της τωρινής γενιάς θα είναι συμβατά με τη νέα. 

Άρα θα παίζει. Τώρα αν αλλάξει κάτι στο μέλλον δε ξέρουμε. 

1 hour ago, foler79 said:

Ξέρει κανείς να μου απαντήσει αυτό που ρώτησα πιο πάνω αν θα πάρω την Logitech g920 για το s μου αν θα είναι συμβατή με το X και με την νέα γενιά της κονσόλας αργότερα;

Αν θυμάμαι καλά έχουν αναφέρει ότι όλα τα αξεσουάρ της τωρινής γενιάς θα είναι συμβατά με τη νέα. 

Άρα θα παίζει. Τώρα αν αλλάξει κάτι στο μέλλον δε ξέρουμε. 

1 hour ago, foler79 said:

Ξέρει κανείς να μου απαντήσει αυτό που ρώτησα πιο πάνω αν θα πάρω την Logitech g920 για το s μου αν θα είναι συμβατή με το X και με την νέα γενιά της κονσόλας αργότερα;

Αν θυμάμαι καλά έχουν αναφέρει ότι όλα τα αξεσουάρ της τωρινής γενιάς θα είναι συμβατά με τη νέα. 

Άρα θα παίζει. Τώρα αν αλλάξει κάτι στο μέλλον δε ξέρουμε. 

1 hour ago, foler79 said:

Ξέρει κανείς να μου απαντήσει αυτό που ρώτησα πιο πάνω αν θα πάρω την Logitech g920 για το s μου αν θα είναι συμβατή με το X και με την νέα γενιά της κονσόλας αργότερα;

Αν θυμάμαι καλά έχουν αναφέρει ότι όλα τα αξεσουάρ της τωρινής γενιάς θα είναι συμβατά με τη νέα. 

Άρα θα παίζει. Τώρα αν αλλάξει κάτι στο μέλλον δε ξέρουμε. 

1 hour ago, foler79 said:

Ξέρει κανείς να μου απαντήσει αυτό που ρώτησα πιο πάνω αν θα πάρω την Logitech g920 για το s μου αν θα είναι συμβατή με το X και με την νέα γενιά της κονσόλας αργότερα;

Αν θυμάμαι καλά έχουν αναφέρει ότι όλα τα αξεσουάρ της τωρινής γενιάς θα είναι συμβατά με τη νέα. 

Άρα θα παίζει. Τώρα αν αλλάξει κάτι στο μέλλον δε ξέρουμε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/5/2020 στις 4:46 ΠΜ, SIP1995 είπε

Σκέφτομαι, μιας που έχω ήδη PS4, να αγοράσω μεταχειρισμένο το One S για να παίζω κάνα game, το Halo κυρίως και να έχω και το Game Pass...ξέρω ότι Χριστούγεννα βγαίνει το Series X, αλλά οι τιμές στα used Xbox One είναι αρκετά χαμηλές. Επομένως αξίζει τώρα να το αγοράσω, έστω και μεταχειρισμένο ή όχι ?

99 ευρώ είχε πάει στο γερμανικό άμαζον πρόσφατα, περίμενε σε κανά sales. Μεταχειρισμένα δεν θα βρεις καν σε τέτοια τιμή, και αν βρεις, το πιθανότερο θα ναι να πάρεις κάποιο σαράβαλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Xcom 2 Collection το έχει στα 27 ευρώ είχε παίξει και άλλη μία φορά σε αυτήν την τιμή. Αν κάποιος ήθελε να παίξει το παιχνίδι τώρα είναι μια καλή στιγμή γιατί τα έχει όλα μέσα και το War of the Chosen που είναι το expansion που προσθέτει εχθρούς τεχνολογίες κτλ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχει κανενας θεμα με αργο μενου και slow motion στο xbox logo/animation οταν ανοιγει την κονσολα; Τα παιχνιδια και βιντεο παιζουν κανονικα.Εχω και το s και αυτο δεν εχει Lag στα μενου...Καποια λυση;

Επεξ/σία από kalampakas.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλος θελιε να πάρει xbox one, η ερώτηση έχει ώς εξής : αν συνδέσεις ακουστικά με μικρόφωνο όπως στo ps 4 μιλάς και ακούς κανονικά η θέλει καμιά πατέντα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σε όλους.

Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι σχετικά με ένα θέμα που εμφάνισε το xbox one x (scorpio).

Ξαφνικά εκεί που παίζω κάποιο παιχνίδι (π.χ. το έκανε στο NBA2K20 και στο Crash Bandicoot) σταματάει να ακούγεται ο ήχος. Κάποιες φορές κάνει για μερικά δευτερόλεπτα κάτι σας παράσιτα και μετά σταματάει και επανέρχεται. Αυτό το πρόβλημα το εμφάνισε πριν λίγες μέρες για πρώτη φορά, δεν το έχει ξανακάνει στο παρελθόν, ούτε έχω αλλάξει κάτι στην εγκατάσταση (π.χ. καλώδια hdmi κτλ), ούτε και στις ρυθμίσεις. Η κονσόλα είναι συνδεδεμένη κατευθείαν με hdmi καλώδιο στην τηλεόραση (δεν έχω ενισχυτές κτλ). Μήπως έκανε η MS κάποια ενημέρωση και χάλασε κάτι; Αν κάνω restart την κονσόλα επανέρχεται ο ήχος.

Σας έχει συμβεί σε εσάς παρόμοιο πρόβλημα;

Ευχαριστώ

Επεξ/σία από kostakis1978nov
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, kostakis1978nov είπε

Καλημέρα σε όλους.

Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι σχετικά με ένα θέμα που εμφάνισε το xbox one x (scorpio).

Ξαφνικά εκεί που παίζω κάποιο παιχνίδι (π.χ. το έκανε στο NBA2K20 και στο Crash Bandicoot) σταματάει να ακούγεται ο ήχος. Κάποιες φορές κάνει για μερικά δευτερόλεπτα κάτι σας παράσιτα και μετά σταματάει και επανέρχεται. Αυτό το πρόβλημα το εμφάνισε πριν λίγες μέρες για πρώτη φορά, δεν το έχει ξανακάνει στο παρελθόν, ούτε έχω αλλάξει κάτι στην εγκατάσταση (π.χ. καλώδια hdmi κτλ), ούτε και στις ρυθμίσεις. Η κονσόλα είναι συνδεδεμένη κατευθείαν με hdmi καλώδιο στην τηλεόραση (δεν έχω ενισχυτές κτλ). Μήπως έκανε η MS κάποια ενημέρωση και χάλασε κάτι; Αν κάνω restart την κονσόλα επανέρχεται ο ήχος.

Σας έχει συμβεί σε εσάς παρόμοιο πρόβλημα;

Ευχαριστώ

για αρχη δοκιμασε καποιο αλλο καλωδιο hdmi 

Επεξ/σία από postfire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα είμαι ανάμεσα στο elite 2 controller και στο razer wolverine ultimate. Έχω το elite 1 οπότε θεωρώ πως το 2 θα είναι μια αναβάθμιση χωρίς πολλές διαφορές. Το razer το έχει πάρει κάποιος? Πέραν του αρνητικού ότι δε συνδέεται ασύρματα έχει ουσιαστικές διαφορές ώστε να το επιλέξει κάποιος? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τα deals with gold προτείνει κάνεις τίποτα.

Αυτό το driven out είναι καλό η υπερμούφα. Με ιντριγκάρει το gameplay αλλά φαίνεται κάπως να dark soulίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, kostakis1978nov είπε

Καλημέρα σε όλους.

Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι σχετικά με ένα θέμα που εμφάνισε το xbox one x (scorpio).

Scorpio? Κάτι αιώνες είχα να το ακούσω αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...