Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκέφτομαι, μιας που έχω ήδη PS4, να αγοράσω μεταχειρισμένο το One S για να παίζω κάνα game, το Halo κυρίως και να έχω και το Game Pass...ξέρω ότι Χριστούγεννα βγαίνει το Series X, αλλά οι τιμές στα used Xbox One είναι αρκετά χαμηλές. Επομένως αξίζει τώρα να το αγοράσω, έστω και μεταχειρισμένο ή όχι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πίστεψε με αν νομίζεις ότι τώρα οι τιμές στα xbox one s είναι χαμηλές που να δεις όταν κυκλοφορήσουν οι νέες κονσόλες που θα πέσουν κι άλλο οι τωρινές αφού θα είναι περασμένη γενιά κονσολών και πλέον παλιές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα θα πέσουν μόνο στο PS4 που οι τιμές είναι αδικαιολόγητες στα μεταχειρισμένα ειδικά λόγω κορονοιού.

Η πρώτη γενιά Xbox μετά τα Xbox One S/X παίζουν εδώ και τρία χρόνια από 80 μέχρι μέγιστο 130 ευρώ και το S που είναι 4 χρόνων κονσόλα παίζει εδώ και δύο χρόνια από 100 μέχρι 180. Έχω δει τρελές προσφορές στα μεταχειρισμένα στα xbox σε αντίθεση με τα ps4 που πέφτουν πολύ δύσκολα κάτω από τα 200 τα μεταχειρισμένα.

Θα χρειαστούν χρόνια για να φτάσει το Xone σε τιμές που παίζουν τώρα τα X360 στα μεταχειρισμένα. Τουλάχιστον άλλα τέσσερα χρόνια κατεμέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα συνειδητοποίησα οτι το Medium ενδεχόμενος και αλλα παιχνίδια που θα βγουν απο 3rd parties δεν θα ειναι διαθέσιμα για xbox one/x & ps4.  Μένει να δούμε τι θα κάνουν τα υπόλοιπα 3rd parties studios.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 hours ago, Paragontas-x said:

Πίστεψε με αν νομίζεις ότι τώρα οι τιμές στα xbox one s είναι χαμηλές που να δεις όταν κυκλοφορήσουν οι νέες κονσόλες που θα πέσουν κι άλλο οι τωρινές αφού θα είναι περασμένη γενιά κονσολών και πλέον παλιές.

Απλά έλεγα να πάρω τώρα στα κοντά ένα One S....δεν ξέρω αν αξίζει όμως ακόμα και αν το βρώ στα 120€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Θέλω να παίξω διπλό στο pro Evolution και έχω συνδέσει ένα δεύτερο χειριστήριο που δεν είναι της Microsoft, συνδέεται wireless μέσω USB που κουμπώνει στην κονσόλα. Πως γίνεται να εμφανίσω νέο χρήστη στο προ μέσα; γιατί εμφανίζει μόνο έναν user. Όταν συνδέω το δεύτερο χειριστήριο πως καταλαβαίνω ότι το βλέπει το xbox; Θα πρέπει να μπορώ να χειρίζομαι το μενού και με τα 2 χειριστήρια; Όπου και να ψάξω δεν έχει κάποιο tutorial που να δείχνει για σύνδεση μη Microsoft gamepad. Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν νομίζω η Microsoft να σε αφήνει να συνδέσεις άλλης μάρκας μοχλό εκτός του xbox One. 

 

Και αν τον δεχοταν κανονικά θα έπρεπε να μπορείς να χειριστείς το μενου της κονσόλας με αυτο. Από τη στιγμή που δεν μπορείς δεν σε αφήνει. 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού υπάρχουν gamepad που δεν είναι της Microsoft και συνδέονται στο xbox.(από όσο έχω δει στο skroutz δηλαδή ότι πωλούνται) 😝. Πάντως γιαυτό που ρώτησα βρήκα τη λύση. Τελικά δεν ήταν συμβατό το controller. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, μια ερώτηση. 

Έχουμε κατεβάσει το Forza horizon 4 με το game pass και παίζουμε κανονικά. Αν το αγοράσουμε το παιχνίδι είτε σε δισκάκι είτε digital, τα saves και achievements που έχουμε τώρα σώζονται ή πρέπει να ξεκινήσουμε από την αρχή; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, spirosoupia είπε

Καλημέρα, μια ερώτηση. 

Έχουμε κατεβάσει το Forza horizon 4 με το game pass και παίζουμε κανονικά. Αν το αγοράσουμε το παιχνίδι είτε σε δισκάκι είτε digital, τα saves και achievements που έχουμε τώρα σώζονται ή πρέπει να ξεκινήσουμε από την αρχή; 

θα είναι όλα εκεί αρκεί να παίζεις με τον ίδιο λογαριασμό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, mrvaggos είπε

Αφού υπάρχουν gamepad που δεν είναι της Microsoft και συνδέονται στο xbox.(από όσο έχω δει στο skroutz δηλαδή ότι πωλούνται) 😝. Πάντως γιαυτό που ρώτησα βρήκα τη λύση. Τελικά δεν ήταν συμβατό το controller. 

Ναι αλλά αυτοί οι μοχλοί έχουν πάρει την πιστοποίηση της Microsoft.

 

Αυτοί που θα δοκιμάζεις εσύ δεν νομίζω να έχουν την πιστοποίηση της Microsoft για να δουλέψουν στο xbox one.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Ναι αλλά αυτοί οι μοχλοί έχουν πάρει την πιστοποίηση της Microsoft.

Αυτοί που θα δοκιμάζεις εσύ δεν νομίζω να έχουν την πιστοποίηση της Microsoft για να δουλέψουν στο xbox one.

Το γνωρίζω.. Απλά χθες έτυχε να φέρει ένας ξάδερφος ένα gamepad (το έχει για pc) να παίξουμε διπλό και νόμιζε πως ήταν συμβατό. Αλλά μετά από όλη την διαδικασία που κάναμε καταλάβαμε ότι δεν ήταν. 

Επεξ/σία από mrvaggos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/5/2020 στις 6:08 ΜΜ, mrvaggos είπε

Καλησπέρα. Θέλω να παίξω διπλό στο pro Evolution και έχω συνδέσει ένα δεύτερο χειριστήριο που δεν είναι της Microsoft, συνδέεται wireless μέσω USB που κουμπώνει στην κονσόλα. Πως γίνεται να εμφανίσω νέο χρήστη στο προ μέσα; γιατί εμφανίζει μόνο έναν user. Όταν συνδέω το δεύτερο χειριστήριο πως καταλαβαίνω ότι το βλέπει το xbox; Θα πρέπει να μπορώ να χειρίζομαι το μενού και με τα 2 χειριστήρια; Όπου και να ψάξω δεν έχει κάποιο tutorial που να δείχνει για σύνδεση μη Microsoft gamepad. Ευχαριστώ 

Δοκίμασε αυτό.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SKRUTZ είπε

Δοκίμασε αυτό.

Το έχω δει το βίντεο φίλε σε ευχαριστώ. Όπως ανέφερα και πιο πάνω μάλλον δεν ήταν συμβατό το controller 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...