Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

41 λεπτά πριν, k_dinos είπε

Από τα Gold παιχνίδια αυτού του μήνα, σας εμφανίζει το Sensible World of Soccer?

Σε xbox one X βλέπω μόνο το Knights of Pen and Paper Bundle  και το Vrally 4

Απαντηθηκε στν σελιδα 468, τσεκαρε το αγαπητε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όλα τα παιχνίδια φαίνονται ενδιαφέροντα αλλά τα τσιμέντα καλά κρατούν ακόμα. Αυτό το FPS το εφετζίδικο φαινόταν δικέ μου ότι είναι επόμενης γενιάς που λένε οι του συρμού.

Θέλω αν δω Halo εκεί είναι η μεταγραφή αεροδρομίου να πάμε να υποδεχθούμε στο μάστορα αρχηγό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμενα γιατι δεν εχει επιλογη να κατεβασω το read dead

Εχετε αρχισει κ το κατεβαζετε ολοι?

Ξενερα...Τωρα το δα... Θελει να εχεις κ συνδρομη gold 

Επεξ/σία από pigos23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, nikx είπε

Πόσα γιγα πρέπει να κατέβουν πριν να μπορείς να παίξεις έχει κανείς ιδέα;

Νομίζω όλο πρέπει να κατέβει... Εγώ είμαι περίπου στα 70 gb μέχρι στιγμής....

Επεξ/σία από Darthvader
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε μεγάλη αλυσίδα ηλεκτρονικών με κόκκινα γράμματα παίζει τώρα το xbox one x με το gears 5 στα 329ευρω

Νομίζω ότι σε αυτή την τιμή αξίζει..

 

Ειδικά αν σκεφτείς ότι τόσο πουλάνε μερικοί τα μεταχειρισμένα

Επεξ/σία από dskoul
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, spirosoupia είπε

Οκ. Την έκανα register τη κονσόλα αλλά μου βγάζει υπόλοιπο εγγύησης για ένα χρόνο κ όχι 2. Καμιά ιδέα; 

Υπάρχει τρόπος να μεταφερθεί ο κωδικός ενός παιχνιδιού ή game pass από ένα λογαριασμό σε έναν άλλο λογαριασμό; 

Minecraft αγορασμένο για pc μπορώ να το παίξω στο xbox; 

Θα στείλεις φώτο της απόδειξης αγοράς στο μειλ που θα σου πει το Ms support είτε μιλήσεις μεσώ chat στα αγγλικά, είτε μιλήσεις με τηλέφωνο στην Ελλάδα και μετά από λίγες ώρες θα έχει ενημερωθεί με τη νέα ημερομηνία η κονσόλα σου.

Στο λέω γιατί και σε εμένα κάτι παρόμοιο είχε γίνει.

Εγώ προσωπικά είχα μιλήσει μέσω chat και παρόλο που τους είχα πει ότι η απόδειξη αγοράς είναι στα Ελληνικά μου είπαν στειλτην και θα ενημερώσουμε την ημερομηνία με βάση το πότε αγόρασες τη κονσόλα.

Και όντως σε μερικές ώρες είχε ενημερωθεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Paragontas-x είπε

Θα στείλεις φώτο της απόδειξης αγοράς στο μειλ που θα σου πει το Ms support είτε μιλήσεις μεσώ chat στα αγγλικά, είτε μιλήσεις με τηλέφωνο στην Ελλάδα και μετά από λίγες ώρες θα έχει ενημερωθεί με τη νέα ημερομηνία η κονσόλα σου.

Στο λέω γιατί και σε εμένα κάτι παρόμοιο είχε γίνει.

Εγώ προσωπικά είχα μιλήσει μέσω chat και παρόλο που τους είχα πει ότι η απόδειξη αγοράς είναι στα Ελληνικά μου είπαν στειλτην και θα ενημερώσουμε την ημερομηνία με βάση το πότε αγόρασες τη κονσόλα.

Και όντως σε μερικές ώρες είχε ενημερωθεί.

Ok σε ευχαριστώ πολύ. Το ίδιο ισχύει κ αν αγοράσεις άλλο χειριστήριο; Το κάνουμε κ αυτό Register στη Microsoft;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, dskoul said:

Σε μεγάλη αλυσίδα ηλεκτρονικών με κόκκινα γράμματα παίζει τώρα το xbox one x με το gears 5 στα 329ευρω

Νομίζω ότι σε αυτή την τιμή αξίζει..

Ειδικά αν σκεφτείς ότι τόσο πουλάνε μερικοί τα μεταχειρισμένα

Έχει παίξει αρκετές φόρες στα 270 με ΕΠΙΣΤΡΟΦΉ και αντίστοιχα προγράμματα απο άλλες τράπεζες, ή στα 300 μονο/με παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει δοκιμάσει κανείς το παρακάτω σενάριο:

Έχουμε 2 κονσόλες xbox one με 2 εντελώς διαφορετικά profile που και τα 2 έχουν xbox game pass συνδρομή.

 

Μπορούμε να αντιγράψουμε ένα μεγάλο σε όγκο παιχνίδι π.χ. Grand theft auto 4, Red dead redemption 2 κ.τ.λ. σε έναν εξωτερικό δίσκο και να πάρουμε αυτόν τον δίσκο στο 2 xbox one για να αντιγράψουμε αυτό το παιχνίδι/α στον εσωτερικό δίσκο της 2 κονσόλας?

Θα δουλεύει το παιχνίδι κανονικά ή όχι αν έχουν και τα 2 άσχετα το ένα με το άλλο profile game pass?

 

Και ο λόγος για να το κάνουμε αυτό είναι γιατί στο 1 xbox one έχουμε vdsl100 ενώ στο 2 xbox one με το ζόρι έχουμε μια adsl2+ σύνδεση και όπως καταλαβαίνετε θα αργήσει υπερβολικά να κατεβάσει κάποιο από αυτά τα ογκώδεις παιχνίδια.

 

Edit: Η μπροστινή θήρα usb3 δίνει λιγότερο ρεύμα από τις πίσω θήρες usb3 και αυτό το λέω γιατί όταν σύνδεσα έναν 2.5 ιντσών usb3 δίσκο συνεχώς μου αποσυνδεότανε λόγο ρεύματος ενώ όταν τον ίδιο ακριβώς δίσκο τον σύνδεσα στις πίσω θήρες usb3 όλα μια χαρά.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Έχει δοκιμάσει κανείς το παρακάτω σενάριο:

Έχουμε 2 κονσόλες xbox one με 2 εντελώς διαφορετικά profile που και τα 2 έχουν xbox game pass συνδρομή.

Μπορούμε να αντιγράψουμε ένα μεγάλο σε όγκο παιχνίδι π.χ. Grand theft auto 4, Red dead redemption 2 κ.τ.λ. σε έναν εξωτερικό δίσκο και να πάρουμε αυτόν τον δίσκο στο 2 xbox one για να αντιγράψουμε αυτό το παιχνίδι/α στον εσωτερικό δίσκο της 2 κονσόλας?

Θα δουλεύει το παιχνίδι κανονικά ή όχι αν έχουν και τα 2 άσχετα το ένα με το άλλο profile game pass?

Και ο λόγος για να το κάνουμε αυτό είναι γιατί στο 1 xbox one έχουμε vdsl100 ενώ στο 2 xbox one με το ζόρι έχουμε μια adsl2+ σύνδεση και όπως καταλαβαίνετε θα αργήσει υπερβολικά να κατεβάσει κάποιο από αυτά τα ογκώδεις παιχνίδια.

Edit: Η μπροστινή θήρα usb3 δίνει λιγότερο ρεύμα από τις πίσω θήρες usb3 και αυτό το λέω γιατί όταν σύνδεσα έναν 2.5 ιντσών usb3 δίσκο συνεχώς μου αποσυνδεότανε λόγο ρεύματος ενώ όταν τον ίδιο ακριβώς δίσκο τον σύνδεσα στις πίσω θήρες usb3 όλα μια χαρά.

Θεωρώ πως Οχι δεν θα δουλέψει, όταν κατεβάζεις οτιδήποτε από το στορ, αυτόματα συνδέεται με το προφίλ σου και στην ερώτηση σου θέτεις ως προϋπόθεση πως τα προφίλ είναι διαφορετικά...επομένως.

Για να αποφύγω παρανοήσεις δεν το έχω δοκιμάσει, η λογική που δουλεύουν τα στορ  γενικώς, συμπεριλαμβανομένου και αυτού της ΜΣ, αυτό λέει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Piku Niku παιχνίδι με κάκαλα. Διαμαντάκια έχει αυτό το πάσο. Δεν το αγόραζα από τα screenshots ούτε στο δεκάρικο αλλά ήταν δυνατός τίτλος.

Μακάρι να μπουν και άλλα δυνατά indie.

Ειδικά η τελευταία φουρνιά των Journey to the Savage Planet, Piku Niku, Gato Roboto τα κορόιδευα στο thread και τα διασκέδασα με την ψυχή μου πραγματικά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, hexenlord είπε

Θεωρώ πως Οχι δεν θα δουλέψει, όταν κατεβάζεις οτιδήποτε από το στορ, αυτόματα συνδέεται με το προφίλ σου και στην ερώτηση σου θέτεις ως προϋπόθεση πως τα προφίλ είναι διαφορετικά...επομένως.

Για να αποφύγω παρανοήσεις δεν το έχω δοκιμάσει, η λογική που δουλεύουν τα στορ  γενικώς, συμπεριλαμβανομένου και αυτού της ΜΣ, αυτό λέει. 

Τελικά σε 2 κονσόλες που το δοκίμασα δούλεψε μια χαρά.

Ξαναλέω όμως για να μην ερμηνευτεί κάτι λάθος.

Σε όσες κονσόλες θέλετε να παίξετε τα παιχνίδια που θα έχετε γράψει στον εξωτερικό usb3 δίσκο πρέπει να έχετε τα licences τουλάχιστον σε ένα home profile ανά κονσόλα αλλιώς δεν θα παίζουν τα παιχνίδια και θα σας βγάλει επιλογή για να τα αγοράσετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Paragontas-x είπε

Τελικά σε 2 κονσόλες που το δοκίμασα δούλεψε μια χαρά.

Ξαναλέω όμως για να μην ερμηνευτεί κάτι λάθος.

Σε όσες κονσόλες θέλετε να παίξετε τα παιχνίδια που θα έχετε γράψει στον εξωτερικό usb3 δίσκο πρέπει να έχετε τα licences τουλάχιστον σε ένα home profile ανά κονσόλα αλλιώς δεν θα παίζουν τα παιχνίδια και θα σας βγάλει επιλογή για να τα αγοράσετε.

Ωραίος, το κρατάμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kαλησπερα παιδια ...υπαρχει καποιος οδηγος για digital download  παιχνιδιων απο αλλο region (πχ απο microsoft store αμερικης ή απο site οπως cdkey, g2a με χρηση codes απο Αμερικη κτλ)? Ειμαι σε αναζητηση του doom eternal και κοιταω τις εναλλακτικες που μπορω να το βρω πιο φτηνα. φανταζομαι οτι πρεπει να αλλαξω το region της κονσολας? Thanks

Επεξ/σία από FLIMIT
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...