Προς το περιεχόμενο

World of Warcraft Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, CMorganV είπε

γνωρίζει κανείς τι παίζει με το νέο expansion χρειάζεται απλά ανανέωση συνδρομής για να παίξεις ?

Χρειαζεται μονο συνδρομη για να παιξεις μεχρι το τωρινο Legion. Για το καινουργιο πρεπει να το αγορασεις κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εκει που παιζω μια χαρα και ειμαι μια χαρα και κανω τα ωραια μου BG και κυνηγαω τα 100Κ kills ξαφνικα αρχιζουν τα frames στα ταρταρα και το ping στον Θεο ......... ρε τι γινεται τι γινεται τι γινεται ......... ανοιγω το Battle Net App και συνανταω την παρακατω εικονα 

image.png.95b364a87dd8e585d00efd50b4e4df5d.png

και συνεχιζουμε η μαλακια παει συννεφο ..... Πιο αθλιο pre expansion patch δεν εχει βγαλει η blizzard ολα αυτα τα χρονια 

image.png.82e5ce87fbb5e1eaccc3212a69de03c6.pngimage.png.723440b74fa1ef05caaf93c3873b9258.png

image.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και η καταληξη ..... χτυπησαν τα Windows . Ξεπατωθηκαν γκρεμοτσακιστηκαν στα καλα καθουμενα . Ευτυχως μ'εκοψε και εκανα backup κατι φωτογραφιες πριν κανω επανεκινηση . Με το που εκανα επανεκινηση εφτανε μεχρι το login Και μολις πατουσα οτιδηποτε πανω στο πληκτρολογιο πετουσε μπλε οθονη ..... ΕΥΓΕ Blizzard ..... !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι BETA ? Δεν χτυπησε η ΒΕΤΑ ... Το κανονικο χτυπησε . Και ακομα και ΒΕΤΑ να ηταν . Να χτυπησει το παιχνιδι . Οχι το λειτουργικο απο το παιχνιδι !!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω παντως σημερα τελικα ακυρωσα την προπαραγγελια της collector και μαλλον θα προσπερασω προς το παρον το expansion αυτο.

Οι λογοι μου οι παρακατω

Spoiler

 

1)Η τραγικη ημερομηνια κυκλοφοριας που εχει ως αποτελεσμα οι περισσοτεροι γνωστοι μου να λειπουν με αδεια λογω καλοκαιριου/αδειων.

2)Allied races.Ο μονος λογος που το κανανε αυτο θελω να πιστευω οτι ειναι κυριως για να υπαρχει κοσμος στο legion(προηγουμενο expansion/περιοχες),γιατι ειναι οτι πιο ηλιθιο εχω δει στην ζωη μου αυτο το πραγμα. Να αγοραζεις ενα expansion που εχει ενα απο τα νεα χαρακτηριστικα του τα allied races και να μην μπορεις να τα ξεκλειδωσεις παρα μονο αν δεν κανεις το grinding της ζωης σου(κυριως για argus reach και μετα army of light)γιατι ετσι. Ολοκληρα classes/races δεν ειχαν τετοιες απαιτησεις και τις εχουν τωρα τα νεα allied races που στην ουσια ειναι re skin των ηδη υπαρχοντων απλα σε διαφορετικα faction.

Νευριασα παρα πολυ σημερα που καθομουν να κανω grind world quest για το reputation που δεν ανεβαινει με τιποτα. Αει στα κομματια(+το rep του Nightborne για καποιο καινουργιο).

3)Μεχρι και οι ιδιοι οι devs εχουν ανακοινωσει οτι δεν εχουν περασει σε ολες τις classes τις αλλαγες,κατι που εχουν επιβεβαιωσει αρκετοι και απο την beta χρηστες.

Ολα αυτα πριν το release του expansion.

4)Δεν με εχει πεισει το νεο expansion σαν αξιολογη συνεχεια του φοβερου legion. Το θεωρω αναγκαιο για το wow που θα κυκλοφορησει ενα θεματικο expansion με την κοντρα Alliance με horde αλλα δεν εχω δει ομως τιποτα το ενδιαφερον περαν αυτου.ΤΟ πρωτο raid μου φανηκε ψιλο αδιαφορο.

5)Το expansion ηθελα να το παιξω κυριως τον πρωτο μηνα μιας και απο Σεπτεμβριο και μετα θα εχουμε τις υπολοιπες κυκλοφοριες της χρονιας σε multiplatform τιτλους(ισως γιαυτο να βιαζονται να το κυκλοφορησουν)και απο οτι ειδα στο Wow calendar το Uldir θα κυκλοφορησει αρχες Σεπτεμβριου αρα και παλι δεν θα προλαβω να το δω καθολου το νεο raid.

 

Μεχρι και με το event και το patch 8 χαλια τα εκαναν.

Μπηκε το patch νωριτερα απο το event,και το event το χωρισαν σε 2 κομματια/εβδομαδες...

Σιγουρα με την πρωτη ευκαιρια θα το παιξω αργοτερα το νεο expansion οταν δω να προσθετουν παραπανω περιεχομενο αργοτερα,αλλα για τωρα το προσπερναω.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Silverage είπε

Το παιχνίδι δεν έκανε τίποτα στο λειτουργικό, μην διαβάζω ανοησίες.

Απλά κάτι επαθαν τα windows σου ή και ο δίσκος σου.

Τυχαίο λες δηλαδή ότι πέταξε σφάλμα στο WOW και ξεκίνησε έλεγχος των αρχείων του παιχνιδιού και μετά κράσαραν τα πάντα ; Μπορεί και να έχεις δίκαιο και όντως να είναι έτσι . Αλλά επειδή τα έχουν κάνει ρδέλομπου με το 8.0 εγώ κρατάω και μία πισινή ότι μπορεί να φταίει και αυτό . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, GaGaS_Thess είπε

Τυχαίο λες δηλαδή ότι πέταξε σφάλμα στο WOW και ξεκίνησε έλεγχος των αρχείων του παιχνιδιού και μετά κράσαραν τα πάντα ; Μπορεί και να έχεις δίκαιο και όντως να είναι έτσι . Αλλά επειδή τα έχουν κάνει ρδέλομπου με το 8.0 εγώ κρατάω και μία πισινή ότι μπορεί να φταίει και αυτό . 

Πέταξε σφάλμα γιατί τα έπαιξε ο δίσκος και τα Windows, δεν χάλασε το WoW τον υπολογιστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, GaGaS_Thess είπε

Τυχαίο λες δηλαδή ότι πέταξε σφάλμα στο WOW και ξεκίνησε έλεγχος των αρχείων του παιχνιδιού και μετά κράσαραν τα πάντα ; Μπορεί και να έχεις δίκαιο και όντως να είναι έτσι . Αλλά επειδή τα έχουν κάνει ρδέλομπου με το 8.0 εγώ κρατάω και μία πισινή ότι μπορεί να φταίει και αυτό . 

Αν έκανε πχ κάποιο bad sector o σκληρός, υπήρξε πρόβλημα με τα ρεύματα ή καταστράφηκε κάποιο αρχείο του λειτουργικού ή του hardware που χρησιμοποιούσε το WoW, λογικό είναι να σου πετάξει σφάλμα.

Απλά βάλε σα slave το σκληρό σε άλλον υπολογιστή, ή και με μια εξωτερική θήκη ή καλώδιο USB αν έχεις, πέρνα τα αρχεία που θες να κρατήσεις ήρεμα κι ωραία, και μετά κάνεις format. Σπαστικό αλλά δεν είναι το τέλος του κόσμου, δεν έχεις μηχανική βλάβη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειπα ρε παιδια οτι ηρθε το τελος του κοσμου :) Ο δίσκος ειναι στο 100% health με μηδεν bad sector αγορασμενος πριν 1 βδομαδα με συνολικα 10-15 ωρες λειτουργιας SSD . Μπορεί να ήταν τυχαίο αλλά πολυ συμπτωση ετσι οπως εγινε με τα αρχεια του wow και μετα κρασαρισμα . anyway

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να κάνω join σε ενα community το βρίσκω και απλα κανω join ή ειναι με invitation ?

Στο insomnia έχετε φτιάξει καποιο community μπω κανω join ? 

Υ.Γ : Σήμερα θα βάλω παλι κάρτα μετα απο καιρό περιμένωντας το expansion 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

2 ώρες πριν, SPANK είπε

Για να κάνω join σε ενα community το βρίσκω και απλα κανω join ή ειναι με invitation ?

Στο insomnia έχετε φτιάξει καποιο community μπω κανω join ? 

Υ.Γ : Σήμερα θα βάλω παλι κάρτα μετα απο καιρό περιμένωντας το expansion 

 

Μόλις τώρα, GaGaS_Thess είπε

 

Επεξ/σία από GaGaS_Thess
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ έκανα κουμάντο και θα μπω κανονικά και θα το λιώσω για κάνα εξάμηνο σίγουρα 

εντάξει κατάντια η 13 Αυγούστου για να κυκλοφορεις mmo αλλά πατάνε στους fans οπότε ναι ...

χειρότερο pre patch δεν θυμαμαι να έχει γίνει εξου και ο ION βγήκε και ζήτησε συγγνώμη από την πρώτη μέρα

δεν ξέρω τη πήγε στραβά αλλά περισσότερο με beta μιαζει το game παρά με κανονικη κυκλοφορία 

παρόλα αυτά το game σφύζει από ζωή γίνετε χαμός από παίχτες όλοι ανεβάζουν νέους χαρακτήρες 

και ψάχνουν τον επόμενο main τους για το BFA

στην τελική παρά τα προβλήματα δεν το χάνω με τπτ το launch αλλά κρατάω μικρο καλάθι  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...