Προς το περιεχόμενο

World of Warcraft Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καπου πηρε το ματι μου οτι για να κανεις Mythic θα πρεπει να εχεις reputation στο BFA ? Αρχιζει και με εκνευριζει η ολη κατασταση . Ακομα και με τα allied races . Μπορει να τα ξεκλειδωσα ολα αλλα δεν μπορεις να πουλας καινουργιο content και για να το στηριξεις να πρεπει να εχεις κανει απο το παλιο που θα ερημωσει τοσο progress . Ο καινουργιος παιχτης τι ακριβως θα κανει ; θα παει 110 και θα τρεχει να ανεβασει reputation για να ξεκλειδωσει χαρακτηρες ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 951
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 ώρες πριν, aliakas είπε

παρόλα αυτά το game σφύζει από ζωή γίνετε χαμός από παίχτες όλοι ανεβάζουν νέους χαρακτήρες 

και ψάχνουν τον επόμενο main τους για το BFA

στην τελική παρά τα προβλήματα δεν το χάνω με τπτ το launch αλλά κρατάω μικρο καλάθι  

Ολοι ανεβαζουν νεους χαρακτηρες γιατι δεν εχουν τι να κανουν μεχρι να βγει το expansion(αυτο+να φαρμαρουν reputation για exalted λογω των allied races).

Ο χαμος απο παικτες ειναι γιατι καλοκαιριατικα δεν κυκλοφορει τιποτα αλλο απο παιχνιδια.

Και σου εχουν κρυψει τα allied races πισω απο reputation wall οπως και οτι πρεπει να αγορασεις πρωτα το νεο expansion(ευκαιρια να ανεβουν οι ψηφιακες πωλησεις απο το store).

Τελος κακα τα ψεματα το Legion ηταν παρα πολυ πετυχημενο σαν expansion,αρα και αυτο σπρωχνει αρκετα τον παραπανω κοσμο που κοιταει το Wow.

Καλα κανεις και κρατας μικρο καλαθι παντως.

Εβλεπα χτες τον γνωστο Asmongold(η εννοια του no lifer που λεμε,αν και βεβαια βγαζει χοντρα λεφτα αλλα τεσπα)και λεει οτι πιο πολυ hype εχει για το transmog gear του παιχνιδιου(pvp θεματικα αρκετα απο αυτα)παρα για το ιδιο το περιεχομενο του.

 

1 λεπτό πριν, GaGaS_Thess είπε

καπου πηρε το ματι μου οτι για να κανεις Mythic θα πρεπει να εχεις reputation στο BFA ? Αρχιζει και με εκνευριζει η ολη κατασταση . Ακομα και με τα allied races . Μπορει να τα ξεκλειδωσα ολα αλλα δεν μπορεις να πουλας καινουργιο content και για να το στηριξεις να πρεπει να εχεις κανει απο το παλιο που θα ερημωσει τοσο progress . Ο καινουργιος παιχτης τι ακριβως θα κανει ; θα παει 110 και θα τρεχει να ανεβασει reputation για να ξεκλειδωσει χαρακτηρες ? 

Το προβλημα δεν ειναι το reputation που χρειαζονται,αλλα οτι θελει Exalted reputation με αυτα τα faction.

Και ειδικα Suramar και Argus/army για ενα νεο παικτη θελει απειρο χρονο για να τα ανεβασει.

Τωρα αυτο που λενε οτι δεν εχουν σχεδια να βγαλουν αυτους τους περιορισμους στο μελλον ειναι ξεκαθαρα μπαρουφες.Τα ιδια λεγανε και στο legion για τα ιπταμενα mount και ειδαμε τελικα οτι αργοτερα μια χαρα εβαλαν Legion flying.

Γενικα εχουν χασει την μπαλα στην Blizzard και προσπαθουν να βρουν τροπους να αρμεξουν οσο μπορουν το ενδιαφερον του κοσμου για το Wow καθε φορα.

Γιατι ας μην ξεχναμε οτι το Legion ηταν τοσο πετυχημενο επειδη εριξαν σοβαρη δουλεια μετα το κραξιμο του WoD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, greg4 είπε

Δεν νομίζω ότι είπαν ποτέ ότι δεν θα έχει flying το legion..

Παντα στις αρχες του καθε expansion(στα τελευταια τελος παντων)ετσι το κανουν.

Σου λενε στην αρχη οτι το flying mount απαγορευεται και μετα απο καποιο διαστημα επιτρεπεται μεσω καποιου achievement.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα εσύ είπες ότι δεν είχαν σκοπό να βάλουν flying στο legion και τελικά άλλαξαν γνώμη.

Από το release υπήρχε το achievement για το pathfinder part one

http://www.wowhead.com/achievement=11190/broken-isles-pathfinder-part-one

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, greg4 είπε

Μα εσύ είπες ότι δεν είχαν σκοπό να βάλουν flying στο legion και τελικά άλλαξαν γνώμη.

Από το release υπήρχε το achievement για το pathfinder part one

http://www.wowhead.com/achievement=11190/broken-isles-pathfinder-part-one

Ποιο το νοημα να μου βγαλεις ενα achievement για flying mount στο release,που θα μπορει ο αλλος να το ολοκληρωσει μετα απο ποσο καιρο?

Απλα για να καθησυχασεις τον κοσμο που θα σου λεει που ειναι τα flying mount?

Δεν ειναι τυχαιο οτι στα τελευταια expansion του παιχνιδιου το flying mount skill/achievement μπαινει σχεδον προς το τελος του καθε expansion.

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οκ, άλλη κουβέντα αυτή...

Αν και εμένα προσωπικά μου άρεσε που δεν είχε flying mount μέχρι το 7.2. Εξερευνούσες περιοχές και μέρη (οκ αναγκαστικά) που αλλιώς θα τα περνούσες γρήγορα με το flying

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, greg4 είπε

Ναι οκ, άλλη κουβέντα αυτή...

Αν και εμένα προσωπικά μου άρεσε που δεν είχε flying mount μέχρι το 7.2. Εξερευνούσες περιοχές και μέρη (οκ αναγκαστικά) που αλλιώς θα τα περνούσες γρήγορα με το flying

Δεν αντιλεγω,βεβαια οπως ξερεις ο λογος που δεν βαζουν flying mount στο νεο expansion με το καλημερα ειναι μην τυχον ο περισσοτερος κοσμος τελειωσει γρηγορα απο το συνολικο αρχικο content(questing/exploring)και αρα δεν συνεχισει να παιζει(κοινως λιγοτερες συνδρομες)παρα οτι το κανουν για να κανεις explore.

Κοινως οποτε μπαινει το flying στο καθε expansion,πιο πολυ χρησιμο ειναι για να κανει level up ο alt παρα οτι χρειαζεται στον παικτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βλεπω αρκετο κοσμο που δεν του αρεσε αυτο που ειδε στο νεο video της Sylvanas

Οπως φαινεται κατω στα σχολια του video αλλα και στην νεα ανακοινωση για το chapter 2 του event με τα mounts https://worldofwarcraft.com/en-us/news/21964421?blzcmp=app

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fulgore είπε

Βλεπω αρκετο κοσμο που δεν του αρεσε αυτο που ειδε στο νεο video της Sylvanas

Οπως φαινεται κατω στα σχολια του video αλλα και στην νεα ανακοινωση για το chapter 2 του event με τα mounts https://worldofwarcraft.com/en-us/news/21964421?blzcmp=app

Είμαι ένας απο αυτούς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πραγματικά εκπλήσσομαι από το πόσο πολλής κόσμος πέφτει από τα σύννεφα που η Sylvanas είναι ξεκάθαρα και αδιαμφισβήτητα evil. Άλλο το να είσαι υποστηρικτής της Horde και άλλο αυτό. Φαινόταν από το 2002 το ποιόν της.

Επεξ/σία από Aruil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε ειναι ανοιχτα τα μαγαζια θα το εχουν το expansion.Επισης 14 του μηνα βγαινει που σημαινει οτι βραδυ της προηγουμενης μερας(13/8)θα τους ερθουν(εκτος αν τους ερθουν νωριτερα).

Ουτως ή αλλως για ιδιωτικες αλυσιδες μιλαμε οχι για δημοσιο για το θεμα των αργιων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι και εγώ από εκεινους που υποστηρίζω την ΜΗ ύπαρξη flight mounts στο εκάστοτε τελευταίο expansion

αν θυμαμαι καλά στο legion πήραμε το flight mount μετά από ένα χρόνο αφού είχε κυκλοφορήσει

και μόνο αφού είχαμε συμπληρώσει τα δυο part ενός achievement κοινώς το είχαμε λιώσει   

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο αφορά τα flying mounts και εγώ ειμαι υπέρ να μην υπάρχουν στο expansion οπως ουτε στο προηγούμενο τα ήθελα.

Όσο αφορα το pre patch γενικά λίγα πράγματα μονο το chain που κάνεις για το mount αλλα εντάξει δεν με χαλάει κιόλας σε μερικές μέρες βγαίνει το παιχνίδι οποτε ....

Τώρα για το war mode μαλλον θα το αφήσω μόνιμα ανοιχτό γιατι νομίζω οτι δίνει ενα πιο challenging χαρακτήρα στο παιχνίδι οτι ναι μεν κανεις τα quest σου αλλα οκ πρόσεχε κιόλας γιατι μπορει να στην πέσει ο αλλος .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...