Προς το περιεχόμενο

World of Warcraft Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

*** ειναι οτι εχει group που απλα σφαζουν οποιον καημενο κανει quest και το εχει ανοιχτο . Ναι μεν κερδιζεις XP περισσοτερο αλλα μηπως λογω των kills το χανεις σε χρονο ; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 hours ago, SPANK said:

Τώρα για το war mode μαλλον θα το αφήσω μόνιμα ανοιχτό γιατι νομίζω οτι δίνει ενα πιο challenging χαρακτήρα στο παιχνίδι οτι ναι μεν κανεις τα quest σου αλλα οκ πρόσεχε κιόλας γιατι μπορει να στην πέσει ο αλλος .

Εγώ απο την άλλη βλέπω κόσμο σε διάφορα Discord και fora που η μόνη τους έννοια είναι να οργανώσουν parties για ganking (αυτό που λέει και ο @GaGaS_Thess), στο off μόνιμα το βλέπω (και μη σου πω, αν βρεθεί, βάζω και κανένα mod να αφαιρεί την επιλογή εντελώς :P )

Edit - Παράδειγμα των πιο πάνω:

image.png.c2db63b875b60687b30eef57d33380fd.png

Επεξ/σία από Greygore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Greygore είπε

Εγώ απο την άλλη βλέπω κόσμο σε διάφορα Discord και fora που η μόνη τους έννοια είναι να οργανώσουν parties για ganking (αυτό που λέει και ο @GaGaS_Thess), στο off μόνιμα το βλέπω (και μη σου πω, αν βρεθεί, βάζω και κανένα mod να αφαιρεί την επιλογή εντελώς :P )

Edit - Παράδειγμα των πιο πάνω:

image.png.c2db63b875b60687b30eef57d33380fd.png

Εντάξει δεν το βλέπω και κακό αυτό , καλύτερα να αποκτήσει και λίγο ενδιαφέρον το παιχνίδι ν πέφτει λιγο ξύλο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κοίτα, αν σε κάποιο αρέσει το PvP τότε σαφώς δεν είναι κακό (πέφτει ξύλο κ.τ.λ.), αυτοί που παραθέτω όμως φτάνουν borderline griefing (μιλάμε για οργανωμένο corpse camping και πάει λέγοντας) - το "intended" way όπου είσαι συνέχεια με το άγχος μη στην πέσουν 1-3 άτομα ενώ κάνεις questing το καταλαβαίνω (αν και έχει κάποιο καιρό που είχα κάνει migrate προς PvE server για να μπω σε guild φίλων, οπότε το είχα ψιλοξεχάσει το συγκεκριμένο κομμάτι του game), αλλά το να κάθονται πάνω απο 5-6 corpses 40+ άτομα και να περιμένουν να σηκώσει κάποιος κεφάλι πριν τον εξαφανίσου ξανά είναι το "θέμα" μου :P .

Στα του BfA, έκανα ένα renew την προηγούμενη βδομάδα και πραγματικά έχω χαθεί, το είχα αφήσει λίγο μετά που πήγε live το Antorus και μεταξύ skill refund, class rework και stat squish δεν έχω την παραμικρή ιδέα τι να πρωτοκάνω :P .

Επεξ/σία από Greygore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμαμαι στα 70 στο Isle of quel danas που πηγαιναμε οι κακομοιρηδες να κανουμε τα quest μας για reputation εποχες Sunwell και MGT για οσου θυμουνται,μονο και μονο για να μας την πεσουν απο το πουθενα κατι No lifers κυριολεκτικα. ''φοβερη'' εμπειρια που οι περισσοτεροι γνωστοι μου μπαινανε πρωι πρωι για να κανουν τα quest για να γλυτωσουν απο δαυτους.

Μετα απο κοντα 10χρονια,βλεπω να γινονται τα ιδια πραγματα. Και σιγα και το φοβερο exp που δινει να πεις οτι ειναι high risk high reward φαση.

Και επειδη το πηραν χαμπαρι νωρις οτι μπορει οι παικτες να κανουν τιποτα λαμογιες οπως το παραπανω και αρα να κανουν abuse το συστημα αυτο για γρηγορο level up,γιαυτο και το εξτρα exp ειναι τοσο λιγο.

Ασε που αργοτερα οταν βαλουν τα heirloom να πηγαινουν μεχρι 120level,εκει και αν θα ειναι αχρηστο τελειως το War mode.

Απλα επειδη το εν λογω expansion ειναι ψιλο θεματικο ως προς το pvp και η ευκολη λυση ειναι το ανοιχτο pvp στις περιοχες,σου λενε ας το βαλουμε και αυτο να χαρουν λιγο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Greygore είπε

Στα του BfA, έκανα ένα renew την προηγούμενη βδομάδα και πραγματικά έχω χαθεί, το είχα αφήσει λίγο μετά που πήγε live το Antorus και μεταξύ skill refund, class rework και stat squish δεν έχω την παραμικρή ιδέα τι να πρωτοκάνω :P .

Ξεκινάς νέο toon απ'την αρχή :D :D :D

 

Όσο για το PVP, πάντα έτσι δεν ήταν στους PVE servers; Εννοώ ότι πάντα μπορούσες να κάνεις toggle το pvp απ'την εικόνα του avatar σου, ή εγώ θυμάμαι λάθος;

Επεξ/σία από Mpiftekis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 minutes ago, Fulgore said:

Και σιγα και το φοβερο exp που δινει να πεις οτι ειναι high risk high reward φαση.

Κυρίως σκεφτόμουν στο max level τι θα γίνεται, αν δεν κάνω λάθος δίνει πιο πολλά rewards απο WQs και λοιπό farming content όταν έχεις ανοιχτό το War Mode;

1 minute ago, Mpiftekis said:

Ξεκινάς νέο toon απ'την αρχή :D :D :D

Όσο για το PVP, πάντα έτσι δεν ήταν στους PVE servers; Εννοώ ότι πάντα μπορούσες να κάνεις toggle το pvp απ'την εικόνα του avatar σου, ή εγώ θυμάμαι λάθος;

Αρχίζουν και τελειώνουν τα slots για χαρακτήρες όμως :P :P :P - καλά θυμάσαι, είχε 5λεπτο cooldown απο την στιγμή που το γυρνούσες στο off πριν σε βγάλει απο PvP τελείως, αυτό που εννοούσα είναι πως για αυτούς που θέλανε το War Mode για leveling/WQ's υπάρχει πάλι αυτή η νοοτροπία του group gank/corpse camp απο ορισμένους :P 

Επεξ/σία από Greygore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Greygore είπε

Κοίτα, αν σε κάποιο αρέσει το PvP τότε σαφώς δεν είναι κακό (πέφτει ξύλο κ.τ.λ.), αυτοί που παραθέτω όμως φτάνουν borderline griefing (μιλάμε για οργανωμένο corpse camping και πάει λέγοντας) - το "intended" way όπου είσαι συνέχεια με το άγχος μη στην πέσουν 1-3 άτομα ενώ κάνεις questing το καταλαβαίνω (αν και έχει κάποιο καιρό που είχα κάνει migrate προς PvE server για να μπω σε guild φίλων, οπότε το είχα ψιλοξεχάσει το συγκεκριμένο κομμάτι του game), αλλά το να κάθονται πάνω απο 5-6 corpses 40+ άτομα και να περιμένουν να σηκώσει κάποιος κεφάλι πριν τον εξαφανίσου ξανά είναι το "θέμα" μου :P .

Η ολη ιδεα που ειχαν στο μυαλο τους καποιοι ειναι οτι εκει που κανει ενα quest να φαει ενα elite ο Μιχαλης που ειναι Alliance,πετυχαινει τον Βασιλη που ειναι horde και παιζουν μαπες 1v1,2v2 κλπ(αναλογα τα requirements του quest).

Στην πραξη βεβαια γινεται αυτο που λες και μαλιστα αν το φτασουν και στο αλλο ακρο,δεν θα μου εκανε εντυπωση αν βλεπαμε και σκηνικα STV level up,οπου επεφταν φαπες απο διαφορα group σε οσους εκαναν level up και μετα αυτοι φερνανε max level χαρακτηρες για να τους φανε(κοινως να βλεπουμε level 120 να βοηθανε οσους κανουν level up,μιας και θα μπορουν να το συνδιασουν και με pvp).

1 λεπτό πριν, Greygore είπε

Κυρίως σκεφτόμουν στο max level τι θα γίνεται, αν δεν κάνω λάθος δίνει πιο πολλά rewards απο WQs και λοιπό farming content όταν έχεις ανοιχτό το War Mode;

Αυτο θα το δουμε στην πορεια(στα 120)τι θα γινει.Εγω σου λεω τωρα που θα ενδιαφερει πολλους το δωρεαν/εξτρα xp λογω του level up.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έ ναι, για το 10% δεν είναι κάτι τραγικό (can live without it ένα πράμα), αλλά νοουμένου πως το leveling με κάθε expac γίνεται όλο και γρηγορότερο (εκτός αν είναι ιδέα μου;) το 120 δεν είναι τόσο μακρινός στόχος :P  

Edit: Αυτό με το STV (και θυμάμαι και πιο παλιά φάσεις Tarren Mill και... whatever ήταν η αντίστοιχη περιοχή για Kalimdor) σίγουρα θα το δούμε, πλάκα θα έχει τουλάχιστον να περπατάς και να είναι σκόρπιοι σκελετοί εδώ και εκεί :P 

Επεξ/σία από Greygore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Greygore είπε

Στα του BfA, έκανα ένα renew την προηγούμενη βδομάδα και πραγματικά έχω χαθεί, το είχα αφήσει λίγο μετά που πήγε live το Antorus και μεταξύ skill refund, class rework και stat squish δεν έχω την παραμικρή ιδέα τι να πρωτοκάνω :P .

Ειναι παρα πολυ απλο τι κανεις.Εχεις τις παρακατω επιλογες.

1)World quest καθε μερα για το δωρεαν gear.

2)Antorus heroic για το mount αν δεν το εχεις και σε ενδιαφερει

3)Professions και καθαρισμα απο τσαντες/bank.

4)Old content raid για transmog gear/mounts/achievements(οτι αρεσει στο καθενα)

5)Pvp

6)Level up alts

7)Reputation grind στα factions που χρειαζονται για τα Allied races αν δεν εισαι ηδη exalted 

8)Afk στην Dalaran

9)Afk σε κεντρικη πολη

10)Βολτες γυρω γυρω απο την Dalaran ή κουβεντουλα στο Trade chat/insomnia community.Ειδικα τωρα με το τελευταιο με την Sylvannas δινουν πονο στο internet και αλλοι την κραζουν σαν Garrosh νουμερο 2,αλλοι λενε οτι φταινε οι Old Gods(που τους ξεθαψαν επειδη ο Sargeras πηγε διακοπες με τον Illidan)και παει λεγοντας.

11)Να βρεις μια guild αν δεν εχεις ηδη και σε ενδιαφερει

12)Να κλεισεις το wow αν δεν εχεις τι να κανεις και να παιξεις/κανεις κατι αλλο.

1 λεπτό πριν, Greygore είπε

Έ ναι, για το 10% δεν είναι κάτι τραγικό (can live without it ένα πράμα), αλλά νοουμένου πως το leveling με κάθε expac γίνεται όλο και γρηγορότερο (εκτός αν είναι ιδέα μου;) το 120 δεν είναι τόσο μακρινός στόχος :P  

Το level up στο launch και τις πρωτες μερες ειναι φρικη.

Quest με bugs

Τα τεραστα και αντικειμενα για το quest παιρνουν περισσοτερο ωρα γιατι ταυτοχρονα με σενα κανουν το ιδιο quest αλλα 50ατομα

Servers με disconnect.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομίζω πάω προς 7 για αρχή, τα 8-10 λέω, έτσι για αλλαγή, να τα αποφύγω, κυρίως αυτό που μάλλον πρέπει να κάνω πρώτα είναι να διαβάσω το κατεβατό με τις αλλαγές στα class και να αποφασίσω τι στα διάλα θα κάνω main (μέχρι τώρα πάει σερί απο TBC ο shaman, αλλά έχω σχεδόν όλα τα class μεταξύ 100 και 110, οπότε βλέπουμε..). Είναι απλά μεγάλες αλλαγές (βλ. αφαίρεση artifact talents και power, νέο σύστημα talents/pvp talents, άλλαξε και λίγο το UI έγινε πιο compact απο ότι το θυμόμουν) και πέσαν μαζεμένα :P 

Να προσθέσω επίσης ακόμα ένα στη λίστα, το pre-expansion event (Teldrassil αν δεν κάνω λάθος), άκουσα έχει mount reward οπότε μόλις τελειώσω το... homework με τα patch notes σίγουρα θα δω προς τα εκεί σαν πρώτο βήμα :P .

Αυτό το Garrosh #2 είδα σήμερα το Warbringers trailer, το βρήκα και εγώ λίγο ότι να'ναι αλλά.... είδε κανείς τι γίνεται προς Twitter  social media μεριά; Αρχίσαν πάλι ρε σεις τα death threats και το γενικό βρισίδι, σαν community έχει 12+ χρόνια και ακόμα έχουμε άτομα που αντιδρούν έτσι σε ότι δεν τους αρέσει; Μεγάλο disappointment...

Edit: Source article

Επεξ/σία από Greygore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο την στιγμη που το πληρωνουν το παιχνιδι(expansions και συνδρομη)εχουν καθε δικαιωμα να κανουν την οποιαδηποτε κριτικη προς την ιστορια του παιχνιδιου μεχρι βεβαια ενος οριου.
Απο την αλλη επειδη μιλαμε για το μεγαλυτερο και σημαντικοτερο mmorpg που εχει βγει ποτε με βαση χρηστων κατι εκατομ. κοσμου,για ποιο λογο σου κανουν εντυπωση τα σχολια αυτα?Δεν ειναι ενα ενιαιο το community που σκεφτεται συγκεκριμενα,γιαυτο και βλεπουμε να γραφονται(γενικα στα δημοφιλη online παιχνιδια)τετοια σχολια.

Και για να σου υπενθυμισω αλλα δεν ειναι η πρωτη φορα που εχει φαει κραξιμο η εταιρεια σε παρομοια πραγματα.

1)Cataclysm.Τρελο κραξιμο για το raid του Deathwing

2)Mop.pandas(γιατι ετσι....)και siege of orgrimmar μεχρι να σβησει ο ηλιος

3)WoD.Garrisons και ελαχιστη υποστηριξη

Και για το ιδιο το gameplay του BFA εχει πεσει κραξιμο γιατι απο την Beta οι παικτες ειδαν οτι δεν εχουν ολες οι class τις νεες αλλαγες(πριν βγει το expansion),δευτερη φορα που πεφτουν παλι ολα τα στατιστικα στα ταρταρα(αυτο στις αρχες ειχε προβλημα γιατι ορισμενοι 110 level ψοφαγαν σε παλιοτερα raids...)και παει λεγοντας.

Μεχρι και το pre expansion patch μπηκε αλλα το event το βαλανε μετα απο 1 εβδομαδα......

Τελος κατι αλλο που ειχα δει σε video ειναι οτι το παιχνιδι πανε να το κανουν κυριολεκτικα για ατομα χειροτερα απο Casual.Εχουν κυριολεκτικα βγαλει απο τα περισσοτερα αντικειμενα τα στατιστικα στο BFA. Εχουμε φτασει να φορανε πχ οι healers/dps και tanks τα ιδια neck/fingers αν ειναι δυνατον.....

Γενικα κινησεις απελπισιας απο την Blizzard στο συγκεκριμενο.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως εχει γινει χαμος στην κοινοτητα με το storyline του expansion. οι Horde ειναι πλεον και επισημα οι μεγαλοι κακοι της Azeroth, και αυτο εξαγριωσε δικαιως πολλους Horde παικτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

 

2 hours ago, Fulgore said:

Απο την στιγμη που το πληρωνουν το παιχνιδι(expansions και συνδρομη)εχουν καθε δικαιωμα να κανουν την οποιαδηποτε κριτικη προς την ιστορια του παιχνιδιου μεχρι βεβαια ενος οριου.
Απο την αλλη επειδη μιλαμε για το μεγαλυτερο και σημαντικοτερο mmorpg που εχει βγει ποτε με βαση χρηστων κατι εκατομ. κοσμου,για ποιο λογο σου κανουν εντυπωση τα σχολια αυτα?Δεν ειναι ενα ενιαιο το community που σκεφτεται συγκεκριμενα,γιαυτο και βλεπουμε να γραφονται(γενικα στα δημοφιλη online παιχνιδια)τετοια σχολια.

Και για να σου υπενθυμισω αλλα δεν ειναι η πρωτη φορα που εχει φαει κραξιμο η εταιρεια σε παρομοια πραγματα.

1)Cataclysm.Τρελο κραξιμο για το raid του Deathwing

2)Mop.pandas(γιατι ετσι....)και siege of orgrimmar μεχρι να σβησει ο ηλιος

3)WoD.Garrisons και ελαχιστη υποστηριξη

Και για το ιδιο το gameplay του BFA εχει πεσει κραξιμο γιατι απο την Beta οι παικτες ειδαν οτι δεν εχουν ολες οι class τις νεες αλλαγες(πριν βγει το expansion),δευτερη φορα που πεφτουν παλι ολα τα στατιστικα στα ταρταρα(αυτο στις αρχες ειχε προβλημα γιατι ορισμενοι 110 level ψοφαγαν σε παλιοτερα raids...)και παει λεγοντας.

Μεχρι και το pre expansion patch μπηκε αλλα το event το βαλανε μετα απο 1 εβδομαδα......

Τελος κατι αλλο που ειχα δει σε video ειναι οτι το παιχνιδι πανε να το κανουν κυριολεκτικα για ατομα χειροτερα απο Casual.Εχουν κυριολεκτικα βγαλει απο τα περισσοτερα αντικειμενα τα στατιστικα στο BFA. Εχουμε φτασει να φορανε πχ οι healers/dps και tanks τα ιδια neck/fingers αν ειναι δυνατον.....

Γενικα κινησεις απελπισιας απο την Blizzard στο συγκεκριμενο.

 

 

Νομίζω παρεξηγείς κάτι, δεν μιλάω για παράπονα/κριτική - αυτά σαφώς και έχουν δικαίωμα να τα λένε εφ'όσον πληρώνουν (και υπάρχει αρκετό "υλικό" συζήτησης στο authorial intent στην περίπτωση των ΜΜΟ καθώς είναι απο design κόσμοι που εξελίσσονται εν μέρει τουλάχιστον μέσω του player base τους). Επίσης με βρίσκεις σύμφωνο στα points που μου "υπενθυμίζεις", ίσως όχι τόσο για τα Pandaren (καθώς για εμένα ήταν αρκετό το Ασιατικό theme για να με κρατήσει), αλλά σίγουρα μεγάλο φάουλ απο μεριάς Blizzard το εμφανές rushing που έπεσε στις πρόσφατες αλλαγές (και ειδικά για τα classes, τώρα που είχα και λίγο χρόνο να δω patch notes :P ).

ΑΛΛΑ. 

Αυτό που ανάφερα εγώ λέει συγκεκριμένα για death threats (και, αν διαβάσεις το άρθρο που παραθέτω, άλλα όμορφα περί βιασμού κ.τ.λ.) το οποίο ΔΕΝ. ΕΙΝΑΙ. ΟΚ. Ποτέ. ΠΟΤΈ όμως. Ειδικά (αλλά οχι μόνο) αφού μιλάμε για ψηφιακούς, φανταστικούς χαρακτήρες. Δεν πα να είναι "κακοί" οι Horde πλέον; Δεν πα να γίνει αποκάλυψη πως όλοι οι Horde leaders ήταν στην πραγματικότητα Pandaren μεταμφιεσμένα; Στο τέλος της ημέρας και να βγει κάποιος απο την Blizzard και να πει πως όλοι οι χαρακτήρες του faction πέθαναν off-screen και οι player character φάγανε delete και deal with it, δεν δικαιολογεί με κανένα απολύτως τρόπο τα συγκεκριμένα σχόλια (όχι, ούτε αν τα γράφαν "για αστείο" ή "στην πλάκα" ή και εγώ δεν ξέρω τι άλλες ηλίθιες δικαιολογίες βρίσκουν για να υπερασπιστούν τα psychopathic tendencies τους).

Οπότε ναι, μου προκαλούν εντύπωση τέτοια σχόλια - εντύπωση και ένα απίστευτο συναίσθημα μελαγχολίας και λύπης,  όταν ορισμένα ατόμα του community (του οποίου είμαι μέλος, έστω και περιστασιακά) θεωρούν πως οι οποιεσδήποτε αλλαγές γίνονται (άσχετα πόσο δραστικές είναι) δικαιολογούν τέτοια αντίδραση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, Greygore είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Αυτό που ανάφερα εγώ λέει συγκεκριμένα για death threats (και, αν διαβάσεις το άρθρο που παραθέτω, άλλα όμορφα περί βιασμού κ.τ.λ.) το οποίο ΔΕΝ. ΕΙΝΑΙ. ΟΚ. Ποτέ. ΠΟΤΈ όμως. Ειδικά (αλλά οχι μόνο) αφού μιλάμε για ψηφιακούς, φανταστικούς χαρακτήρες. Δεν πα να είναι "κακοί" οι Horde πλέον; Δεν πα να γίνει αποκάλυψη πως όλοι οι Horde leaders ήταν στην πραγματικότητα Pandaren μεταμφιεσμένα; Στο τέλος της ημέρας και να βγει κάποιος απο την Blizzard και να πει πως όλοι οι χαρακτήρες του faction πέθαναν off-screen και οι player character φάγανε delete και deal with it, δεν δικαιολογεί με κανένα απολύτως τρόπο τα συγκεκριμένα σχόλια (όχι, ούτε αν τα γράφαν "για αστείο" ή "στην πλάκα" ή και εγώ δεν ξέρω τι άλλες ηλίθιες δικαιολογίες βρίσκουν για να υπερασπιστούν τα psychopathic tendencies τους).

Οπότε ναι, μου προκαλούν εντύπωση τέτοια σχόλια - εντύπωση και ένα απίστευτο συναίσθημα μελαγχολίας και λύπης,  όταν ορισμένα ατόμα του community (του οποίου είμαι μέλος, έστω και περιστασιακά) θεωρούν πως οι οποιεσδήποτε αλλαγές γίνονται (άσχετα πόσο δραστικές είναι) δικαιολογούν τέτοια αντίδραση.

Αν σου προκαλουν εντυπωση αυτα τα σχολια τοτε μαλλον δεν εχεις παρακολουθησει τι παιζει γενικα με γνωστα online παιχνιδια.

Διαφοροι παικτες του lol πχ εχουν φαει τετοιες απειλες απο κοσμο με το που ειχαν πει οτι θελουν να παιξουν κατι αλλο γιατι ψιλο βαρεθηκαν.

Προφανως και δεν ειναι κατι που το αποδεχεσαι και ειναι κατακριτεο που ο αλλος βγαζει τα ψυχολογικα του και φανατιζεται σε τετοιο βαθμο.

Εγω το λεω γιατι αναφερθηκες σε ολο το community και σου απανταω οτι σε ενα Community εκατομ. χρηστων/κοσμου,υπαρχουν μεσα και αυτοι.

4 ώρες πριν, Greygore είπε

 Αρχίσαν πάλι ρε σεις τα death threats και το γενικό βρισίδι, σαν community έχει 12+ χρόνια και ακόμα έχουμε άτομα που αντιδρούν έτσι σε ότι δεν τους αρέσει; Μεγάλο disappointment...

Χτες ορισμενοι εκραζαν την ποζα της Tracer οπως και το γεγονος οτι γουσταρει γυναικες αντι για αντρες,σημερα για την Sylvanas στο Wow,αυριο θα βρουν κατι αλλο να κραξουν αναλογα.

Ο φανατισμος(και τα ψυχολογικα)σε τετοιες ακραιες αντιδρασεις οδηγουν.

Και γιαυτο το λογο και δεν μπαινω στο Reddit.Γιατι εχει μαζευτει ολη η σαβουρα παγκοσμιως και γραφουν οτι βλακεια τους ερθει στο κεφαλι.

Και τελος διαφωνω με αυτο που λεει το αρθρο'' Some members of the community have reacted poorly,''.

Απο την στιγμη που αυτα τα ατομα αποφασισαν να γραψουν αυτα που γραφουν δεν ανοικουν στο community του παιχνιδιου γιατι δεν το εκφραζουν με αυτο τον τροπο.

Εισαι μελος ενος forum.Αν αρχισεις και το ριχνεις στα βρισιδια,θα φας ban ολιγων ημερων και αν το συνεχισεις θα φας μονιμο ban.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...