Προς το περιεχόμενο

World of Warcraft Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Event ξεκινησε σημερα και ειναι το πρωτο chapter.

http://www.wowhead.com/news=285860/war-of-the-thorns-chapter-1-now-live-on-us-and-eu-servers

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 951
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παντως εγω που χα να παιξω αρκετο καιρο δε ξερω τι να πρωτοκανω.ξεκινησα και το argus questline.με χαρα ειδα οτι τα keys δε γινονται depleted πια και εφτασα το key μου 13 και αυτη τη βδομαδα ξεκιναω με mos 10.το μονο που δεν εχω καταλαβει ειναι οτι μου βγαζει κατι quests για 900ilvl στους followers και εμενα ειναι 850...ειδα οτι πεταει καποια armor σε quests αλλα θελει πολυ καιρο μεχρι 900...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα και το chapter 1 του pre q . Άνοιξαν κάποια world quest που με item level 920 άλλαξα Head ήδη .

Βλέπω στο 111 level να έχω μονο τα Legendary 1000 πάνω μου ...... Το καλό είναι ότι με τα world quest οι 6 άντυτοι 110 ριδες που απλά έκαναν DING θα ντυθούν για να μπορούν να ανταπεξέλθουν στο level up ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, GaGaS_Thess είπε

εκανα και το chapter 1 του pre q . Άνοιξαν κάποια world quest που με item level 920 άλλαξα Head ήδη .

Βλέπω στο 111 level να έχω μονο τα Legendary 1000 πάνω μου ...... Το καλό είναι ότι με τα world quest οι 6 άντυτοι 110 ριδες που απλά έκαναν DING θα ντυθούν για να μπορούν να ανταπεξέλθουν στο level up ! 

Σε ποιο level up να ανταπεξελθουν?Πηγα εκανα Siege of Orgrimmar mythic και πεταγε σχεδον ιδιο Ilevel με το τωρινο gear (180 αν  δεν κανω λαθος).Τα εχουν κανει αχταρμα τα παλικαρια.

1 ώρα πριν, necrothaftis είπε

παντως εγω που χα να παιξω αρκετο καιρο δε ξερω τι να πρωτοκανω.ξεκινησα και το argus questline.με χαρα ειδα οτι τα keys δε γινονται depleted πια και εφτασα το key μου 13 και αυτη τη βδομαδα ξεκιναω με mos 10.το μονο που δεν εχω καταλαβει ειναι οτι μου βγαζει κατι quests για 900ilvl στους followers και εμενα ειναι 850...ειδα οτι πεταει καποια armor σε quests αλλα θελει πολυ καιρο μεχρι 900...

Το μονο που μπορεις να κανεις αυτη την στιγμη ειναι να ξεκαθαρισεις το τοπιο σε τσαντες/professions/χαρακτηρες/alts κλπ εν οψη του expansion.

Το μονο που εχει να προσφερει πλεον το Legion ας το πουμε ετσι στην παρουσα φαση ειναι ή για να ανεβασεις alts μεσω των Invasions(απο 100-110 κυριως)ή για το mount απο Heroic Argus.

Τελος το BFA αναμενεται να εχει paper launch κυκλοφορια μιας και αν και ειμαστε εν οψη της κυκλοφοριας του σε 3 εβδομαδες,δεν εχει ακομα τελειωσει ο σχεδιασμος ολων των classes οπως εχουν πει αρκετοι και απο το PTR του BFA.

Κοινως εχουμε πολυ ψωμι ακομα.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το mount θελω βασικα και απο κει και περα το fly στο legion.εχω 3 110 οι αλλοι ειναι 100 και 1 warrior 101 χθες :P δε με καιει να τους ανεβασω ολους ακομα να σου πω την αληθεια και απο οτι ειδα τα Invasions δεν ειναι οπως τα παλια.ειναι απλα world quests οσον αφορα στα alt 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ολοκλήρωσα το quest line που μπήκε σήμερα και με τον alt τα κάνεις skip και πας κατευθείαν στα 4 word quest

μόνο εγώ αισθάνομαι  οτι οι char μου μετα το patch έχουν γίνει νερφ;

 

 

Επεξ/σία από syban
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, necrothaftis είπε

το mount θελω βασικα και απο κει και περα το fly στο legion.εχω 3 110 οι αλλοι ειναι 100 και 1 warrior 101 χθες :P δε με καιει να τους ανεβασω ολους ακομα να σου πω την αληθεια και απο οτι ειδα τα Invasions δεν ειναι οπως τα παλια.ειναι απλα world quests οσον αφορα στα alt 

Το λεω αυτο υπο την εννοια οτι εχει παραπανω κοσμο να βοηθαει στα invasions του legion ενω μετα θα εχει λιγοτερο.

30 λεπτά πριν, syban είπε

Ολοκλήρωσα το quest line που μπήκε σήμερα και με τον alt τα κάνεις skip και πας κατευθείαν στα 4 word quest

μόνο εγώ αισθάνομαι  οτι οι char μου μετα το patch έχουν γίνει νερφ;

Οχι, ετσι ακριβως ειναι.Πλεον δεν μπορεις να ριξεις 1hit ουτε τα boss του Black Temple.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τονισω μονο οσον αφορα το event οτι αμα το κανεις μια φορα με ενα χαρακτηρα,οταν πας με καποιο alt και μιλησεις σε Anduin/Sylvanas σου εμφανιζει επιλογη να σε κανει teleport κατευθειαν στα quest που δινουν το gear.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους ενδιαφέρονται 

 

https://www.computerbase.de/2018-07/wochenrueckblick-nvidia-probleme-directx-12-hdr/

The World of Warcraft DirectX 12 benchmarks, in which graphics cards from AMD, Nvidia and also an iGPU have to prove how they deal with the low-level API, make it to the first place of the tests . While AMD's graphics cards benefit from DirectX 12, especially on weaker processors, the result for Nvidia is again desolate. Some 20 percent slower World of Warcraft with DirectX 12 compared to DirectX 11. Blizzard has therefore decided to continue to use DirectX 11 on Nvidia graphics cards, while automatically switching to DirectX 12 on AMD graphics cards ,

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω προβλημα . Εχει εξαφανιστει η επιλογη για FULL SCREEN υπάρχει μονο το full screen ( windowed ) και το Windowed mode . Και στις 2 επιλογες δεν μπορω να ανεβασω την αναλυση σε FULL HD . Στην μια δεν μου δινει επιλογη για να αλλαξω την αναλυση ( δεν θυμαμαι σε ποια ) και στην αλλη οταν το βαζω FULL HD μου σπαει η οθονη οχι fps drop αλλα κομματιαζει την οθονη σε πολλα σημεια πραγμα που κανει το παιχνιδι να μην μπορει να παιχτει . Μεχρι το 8.0 τέτοια προβλήματα δεν είχα ποτε . Το VSYNC ειναι OFF εχω πειραξει τα παντα αλλα ακρη δεν βρηκα . Εχει κανεις το ιδιο προβλημα ; 

Επίσης έχω πολύ θολούρα στα γραφικά όταν είμαι σε Windowed mode 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α κάτι ενδιαφέρον να κάνουμε. Τι ilvl ρίχνουν τα quest?

Αν και με 971 που έχω στον main, δεν παίζει να υπάρχει και κάτι χρήσιμο. Λογικά θα πάω με αυτό το gear μέχρι 120...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...