Προς το περιεχόμενο

Sekiro: Shadows Die Twice [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Επίσης κάτι παίζει με το respawn και το resurrect, όσο πιο πολύ πεθαίνεις τόσο πιο δύσκολο γίνετε και ο κόσμος γύρο σου αρρωσταίνει. 

Αυτό θυμίζει το black tendency του Demon's Souls...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι έχει να κάνει με πόσες φορες πεθαίνεις αλλα με το πόσες φορες σηκώνεσαι μετά τον πρώτο θάνατο, tbh δεν έχω καταλάβει ακριβώς και δεν λένε επίσης ακριβώς τι παίζει. Το πως παίρνεις χρ επίσης άλλαξε και άμα πεθάνεις το χάνεις για πάντα, δεν έχει να γυρίσεις να μαζέψεις τα souls/χρ. Υπάρχει ένα random chance να μην τα χάσεις το οποιο μειώνεται κάθε φορα που resurrect. Πάντως το spawn το εχθρών παραμένει και tbh δεν μου άρεσε ποτε αλλα καταλαβαίνω τον λόγο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το story θα είναι επιπέδου Quantum Break με live action ηθοποιούς και cutscenes ανά 10 λεπτά για να μη χάσεις τίποτα από το πολύπλοκο σενάριο που εξελίσσεται real-time σύμφωνα με τις πράξεις σου στο game.

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Για το story θα το έπαιζα, με trainer όμως γιατί να ψοφάω 15-20 φορές χωρίς να σπάσω το controller δεν παίζει..

Σοβαρά τώρα, δεν αξίζει να ασχοληθείς με το game μόνο για το στόρυ αν δεν σε τραβάει η δυσκολία του gameplay. Δεν νομίζω ότι θα σε ικανοποιήσει, ειδικά αν ακολουθεί τα souls πρότυπα. 

Με trainer θα καταντήσει ένα βαρετό hack 'n' slash που δεν θα έχεις ιδέα τι γίνεται και γιατί και θα χάσει γρήγορα την αξία του. Άσε που μπορεί να μας πεις μετά ότι το παιχνίδι είναι μούφα και δεν καταλαβαίνεις τι του βρίσκουμε :P

Μάλλον το DMC5 είναι περισσότερο στα γούστα σου. Αν και νομίζω ότι αυτό το έπαιξες ήδη...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω και ειδικά για αυτό συγκεκριμένα επειδή φαίνεται όλο το story του να είναι το gameplay. Αμφιβάλλω να έχει story που θα σου μείνει. Τώρα άμα υπάρχει trainer να έχεις unlimited hp flask ok I guess, ειδικά άμα είναι έχεις το elite gamepad :D αλλα για godmode κτλ νομίζω δεν αξίζει. Στην τελική δοκιμάζεις και βλέπεις αν και το συγκεκριμένο θα χρειάζεται extra υπομονή γιατί πέρα από το mastery του combat θα έχει πολύ sneaky stabbing :D

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Απλά αν έχει καλό story, θα ήθελα να το παίξω μόνο γι' αυτό. Αν είναι στυλ souls τότε όντως δεν αξίζει αυτό που λέω.

Μια καλη λυση θα ηταν να το δεις απο το youtube, σαν κυριος αραχτος με πατατακια!

Σιγουρα θα εχει ολοκληρο playthrough μεσα στην πρωτη εβδομαδα, και ισως καποιος να απομονωσει μονο τα cutscenes.

Ακουγεται "καπως", αλλα απο το να δωσεις 60 ευρω, να σιχτηρησεις, και να μην ευχαριστηθεις το στορυ, ειναι μια λυση.

 

Προσωπικα μαλλον θα το αγορασω τις πρωτες μερες, αλλα επειδη ειμαι κουλομαρία, αν δω οτι δεν την παλευω, στο πουλαω στα 40ε :)

 

Επεξ/σία από ..MementoMori..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, ..MementoMori.. είπε

Μια καλη λυση θα ηταν να το δεις απο το youtube, σαν κυριος αραχτος με πατατακια!

Σιγουρα θα εχει ολοκληρο playthrough μεσα στην πρωτη εβδομαδα, και ισως καποιος να απομονωσει μονο τα cutscenes.

Αν κάποιος απομονώσει τα cutscenes στο Sekiro, νομίζω 2-3 πατατάκια θα είναι αρκετά. Άντε και μια γουλιά cola. Την υπόλοιπη σακούλα μπορεί να τη φυλάξει για άλλο game.

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, D.Luffy είπε

Αυτό θυμίζει το black tendency του Demon's Souls...

Φοβερή ιδεα το word tendency αλλα imo λιγο complicated, την πρωτη φορα δεν καταλαβαινεις τιποτα. :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να παιξεις το Sekiro για το story οπως λεμε παιξαμε το Witcher η κατι αλλο, δεν υπαρχει. Υπαρχει πολυ ενδιαφερον lore και πολυ ωραιο environmental storytelling,αλλα αυτα γινονται μονο αν κατσεις και βιωσεις το παιχνιδι οπως πρεπει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...