Προς το περιεχόμενο

Sekiro: Shadows Die Twice [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά δεν έχουμε πει γενικός κανονας όχι προπαραγγελιες ; Ειδικά για το συγκεκριμένο genre απευθύνεται σε πολύ hardcore κοινό .Και εγώ το περιμένω με ανυπομονησία αλλά και επιφύλαξη.

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, maniacos93 είπε

Αν και είχα πει κάποτε ότι δεν θα προπαραγγείλω ξανά game, τελικά προχθές το προπαρήγγειλα το συγκεκριμένο. Αχχχ, τι να πει κανείς για την From;;; Τέλος πάντων, ελπίζω να μην ξεφέυγει αρκετά από το style των souls παιχνιδιών (δεν έχω δει gameplay βίντεο για να μην φάω κανένα spoiler), δηλαδή μην πάνε να το κάνουν ένα ακόμα Nioh. Ο καιρός θα δείξει... 

Λοιπόν, εύχομαι σε όλους σας καλό λιώσιμο. Το Σάββατο το βράδυ δεν έχει έξοδο!!! 😎😎

Praise the Sun αδέρφια!

Υ.Γ. Όταν έγραψα για το Nioh δεν το είπα για κακό. Απλώς περίμενα το ίδιο στυλάκι του DS. Αυτά για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις.

Τελείως γουρούνι στο σακί δηλαδή έτσι?! Ούτε το thread δηλαδή να διαβάσεις?! Θα σου πρότεινα να το ακυρώσεις και να ενημερωθείς λίγο γιατί δεν έχει ιδιαίτερη σχέση με DS, πιο πολύ Tenchu είναι. Δες κάνα review πρώτα αλλιώς να είσαι έτοιμος για εκπλήξεις και όχι απαραίτητα ευχάριστες. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Mhlogiatros είπε

Καλά δεν έχουμε πει γενικός κανονας όχι προπαραγγελιες ; Ειδικά για το συγκεκριμένο genre απευθύνεται σε πολύ hardcore κοινό .Και εγώ το περιμένω με ανυπομονησία αλλά και επιφύλαξη.

ολες μου οι αγορες τα τελευταια χρονια με preorder ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Τελείως γουρούνι στο σακί δηλαδή έτσι?! Ούτε το thread δηλαδή να διαβάσεις?! Θα σου πρότεινα να το ακυρώσεις και να ενημερωθείς λίγο γιατί δεν έχει ιδιαίτερη σχέση με DS, πιο πολύ Tenchu είναι. Δες κάνα review πρώτα αλλιώς να είσαι έτοιμος για εκπλήξεις και όχι απαραίτητα ευχάριστες. ;)

Δεν με πειράζει τόσο αν μοιάζει με Tenchu ή Nioh. Όπως είπα και στο σχόλιό μου, ναι προτιμώ το στυλ των DS, αλλά δεν με χάλασε και τόσο το Nioh. Εξάλλου From Software είναι αυτή, όπως και να 'χει ότι και να μας πλασάρει καλό θα είναι (λογικά 😅).

3 ώρες πριν, Mhlogiatros είπε

Καλά δεν έχουμε πει γενικός κανονας όχι προπαραγγελιες ; Ειδικά για το συγκεκριμένο genre απευθύνεται σε πολύ hardcore κοινό .Και εγώ το περιμένω με ανυπομονησία αλλά και επιφύλαξη.

Μετά από 150+ ώρες σε κάθε DS game, νομίζω ότι ανήκω σε αυτό το hardcore κοινό. Οπότε είμαι προετοιμασμένος για νέο game της From.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν είσαι :P Tenchu οι νέοι αποκλείεται να έχετε τελειώσει και Bloodborne Old Hunters τα ίδια λέγανε δώσε super hardcore ε τελικά τους το δώσανε και μάντεψε λιγοι το έχουν τελειώσει . Μη πάω πιο πίσω Daemon Souls εκεί να δεις κλάμα . Και τόσες φορές λέμε προσεχτε δε μοιάζει με Souls τίποτα εκεί . 

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Δεν είσαι :P Tenchu οι νέοι αποκλείεται να έχετε τελειώσει και Bloodborne Old Hunters τα ίδια λέγανε δώσε super hardcore ε τελικά τους το δώσανε και μάντεψε λιγοι το έχουν τελειώσει . Μη πάω πιο πίσω Daemon Souls εκεί να δεις κλάμα . Και τόσες φορές λέμε προσεχτε δε μοιάζει με Souls τίποτα εκεί . 

Μάντεψε; Και Tenchu έχω παίξει, και Demon's Souls έχω τερματίσει. Μόνο το Bloodborne με ξέφυγε διότι δεν έχω ps4 στην κατοχή μου. Οπότε έτοιμος είναι ότι και να με πλασάσουν. 😎

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Nioh ; :P Χωρις cheats ε ;

Και Nioh εννοείται. Χωρίς cheats (υπάρχουν cheats;!;!;!).. Απλώς χωρίς τα DLC. Γι' αυτό σου λέω, δεν είμαι χθεσινός. Ξέρω τι παίζει με αυτά τα games.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Mhlogiatros είπε

 Bloodborne Old Hunters τα ίδια λέγανε δώσε super hardcore ε τελικά τους το δώσανε και μάντεψε λιγοι το έχουν τελειώσει . Μη πάω πιο πίσω Daemon Souls εκεί να δεις κλάμα .

Δεν ισχυουν καθολου αυτα που γραφεις.

Για κανε μια μικρη ερευνα να δεις ποσο εχουν τελειωσει τα demons souls και bloodborne απο αυτους που τα πηραν(απο το ποσοι εχουν τα συγκεκριμενα trophies στο playstation network),σιγουρα τα ποσοστα ειναι πολυ μεγαλυτερα απο τους πολυ λιγους που λες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοι μπορουν να τελειωσουν ενα single player game αν τους αρεσει και το θελουν, οι περισσοτεροι που το αφησαν ειναι γιατι το βαρεθηκαν/δεν τους εκανε κλικ/περιμεναν κατι διαφορετικο κλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Θα μου επιτρέψεις να μη ακολουθώ τα "trophies" Εκείνη την εποχή 2009 πήρες ένα παιχνίδι μπόρεσες να το τελειώσεις ;

Εμενα παλι θα μου επιτρεψεις οταν κανουμε καποιες δηλωσεις για το ποσοι εχουν τελειωσει ενα παιχνιδι(γενικα και αοριστα)να πηγαζει απο καπου και οχι απο το μυαλο και την φαντασια μας.

Τα trophies λοιπον σε αυτο το πραγμα βοηθανε.

Επισης δεν καταλαβαινω τι ακριβως εννοεις με το παραπανω.

Για ποιο λογο να μην τερματισω το 2009 ενα παιχνιδι?Ναι το Demons Souls στο ps3 το επαιξα και το τερματισα(δεν το εκανα πλατινα)οπως και το Dark Souls στο ps3 και παει λεγοντας.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ ότι σε μια περίοδο 10 χρόνων το έχουν δει αρκετός κόσμος . Τόσος που πάει και για remaster . Χωρίς internet βοήθειες τσουκαλες και οδηγούς πόσοι νομίζεις το κατάφεραν τότε ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εσυ ησουν αυτος που ανεφερε το Demons Souls.

Περαν τουτου μπορεις να δεις και για το πιο προσφατο Bloodborne που ανεφερες ποσοι το εχουν τερματισει.

Θες να δουμε το original Dark Souls για το pc που ουτως ή αλλως δεν μπορει καποιος να το αγορασει τωρα?

https://steamcommunity.com/stats/211420/achievements

21% εφαγαν και τα 4 κεντρικα bosses και 17% και το τελευταιο.

Δεν ειναι πολυ υψηλο ποσοστο,αλλα ουτε και ''ελαχιστοι''.

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πλατίνα στο demons είναι πονεμένη ιστορία χρειάζεσαι RNG σε συγκεκριμένες σαύρες σε PBWT και μπορεί να παει η δουλειά μέχρι NG+3-4¨η και παραπάνω..DS2 ακόμα χειρότερα χρειάζεσαι να πας ανώτατο rank στις αρένες στο pvp με όλους τους cheesers, αντί να το κάνουν να χορτάσεις invades😍. DS1,DS3,BB είναι πολύ πιο εύκολη η πλατίνα. Ειδικά BB δε χρειάζεσαι καν NG+.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...