Προς το περιεχόμενο

Sekiro: Shadows Die Twice [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Έχεις δίκιο για το capped framerate. Αλλά έχω την εντύπωση ότι αυτά τα παιχνίδια ήταν ανέκαθεν ελαφριά στο PC με mid-range hardware.

Εσύ είχες θέματα με το DS3? 

Ειχε θεματακια στην αρχη ναι, ηταν το anti-cheat μαλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ούτε σε κλειδαδικο δε το βρίσκω φθηνά το παιχνίδι.Δε θέλω για κωδικό να δίνω πάνω από 40 ευρώ αλλά εδώ μπορεί να κάνω μια εξαίρεση.Θα τερματίσω πρώτα το dmc5 και θα περιμένω να δω πως θα πράξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σύμφωνα με το άρθρο του DF, ένας i5 quad core και μία 970 ή R9 390 ήταν αρκετά εκείνη την περίοδο για 60 fps σε 1080p maxed out. Mid-range specs δηλαδή.

https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2016-what-does-it-take-to-run-dark-souls-3-at-1080p60

Μπορεί να υπήρχε κάποιο πρόβλημα με το anticheat όπως λέει ο ilos και ο ADHD.

Τέλος πάντων. Θα δούμε τι παίζει με το Sekiro. Για βαρύ παιχνίδι πάντως δεν το κόβω...

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1sec hitching ειχα εγω οχι τοσο fps drops, εφτιαξε με patch (η tweaks dunno) οπως θυμαμαι, ναι και εγω το sekiro δεν το βλεπω να ειναι βαρυ θα εχουμε καρφωμενο 60αρι εκτος αν κανουν καμια χαζομαρα μεγαλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις consoles όπως και είπα έχει dips μέχρι και 40fps άμα θυμάμαι καλά, στο PC τώρα με mid specs αμφιβάλλω να έχει θέμα. Το stuttering μονο φοβάμαι γιατί κίνησε πολύ πιο γρήγορα this time around.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Στις consoles όπως και είπα έχει dips μέχρι και 40fps άμα θυμάμαι καλά, στο PC τώρα με mid specs αμφιβάλλω να έχει θέμα. Το stuttering μονο φοβάμαι γιατί κίνησε πολύ πιο γρήγορα this time around.

Αν αναφέρεσαι στο DS3, η μόνη έκδοση με ξεκλείδωτο framerate ήταν αυτή του PS4 Pro με patch. Παίζει με 40 average. Το 60άρι το φτάνει μόνο αν κολλήσεις σε ντουβάρι ή κοιτάς το έδαφος...

https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2017-dark-souls-3-ps4-pro-performance-analysis

Τα Souls (και BB) ανέκαθεν ήταν ελλεινά σε κονσόλα και το ίδιο περιμένω και με το Sekiro. Απλώς τρέφω ελπίδες για την PC έκδοση.

Ψευτοπαίζω αυτή τη βδομάδα το DS3 στο PC με 4Κ ανάλυση (εν αναμονή για το Sekiro) και μπορώ να πω ότι τα γραφικά του εξακολουθούν να με εντυπωσιάζουν παρόλο που το παιχνίδι δεν είναι κράχτης τεχνολογίας. Μακάρι να βλέπαμε και το BB στο PC αλλά που... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Όχι dude για το Sekiro μιλάω ;) Υπάρχει ήδη video με frames και performance για consoles ;)

A ok. Αποφεύγω τα videos στο Sekiro γιατί δεν θέλω το παραμικρό spoiler με περιοχές. 

Αναμενόμενο το performance στις κονσόλες. Ανέκαθεν είχε πρόβλημα αυτή η μηχανή γραφικών με το frame pacing κάτω από 60 fps. 

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dark Souls 3 on Pc https://steamdb.info/app/374320/graphs/

2 με 5μυρια owners. Η εν λογω σειρα πουλαει καλα,αρα δεν προκειται να ειναι χαλια μαυρα.

Τελος για αυτο που αναφερθηκε οτι ειχαν πολλοι θεματα προφανως και δεν ισχυει.

Σε καθε νεο παιχνιδι/release,ακομα και στα πιο optimized παιχνιδια παντα θα υπαρχουν καποιοι που θα εχουν θεμα με το δικο τους hardware.

Το προβλημα ειναι αν η πλειοψηφια ολων των χρηστων εχει θεματα,που σε αυτη την περιπτωση θα πεσει και μαυρο στα steam reviews.

Τελος επειδη βλεπω καθε 3 και λιγο στο steam να ανεβαζουν κατι τυποι το κλασσικο''can i run it''με τραγικα specs τυπου core2duo,gt 710 κλπ,ε καλο ειναι που και που να αγοραζουμε και λιγο πιο συγχρονο hardware οταν φτασουμε σε σημειο το παιχνιδι των 60ευρω να κοστιζει ακριβοτερα απο τον επεξεργαστη ή την καρτα γραφικων μας.

Εχω γνωστο μου(με 1χρονου οικονομιες) με ryzen 5 1600(110ευρω τον πηρε πριν λιγο καιρο),και και 570(και η 1060 παιζει πανω κατω στα ιδια)  που την πηρε στα 130ευρω(προφανως και υπολοιπο πυργο που αλλαξε) και παιζει οτι νεο single player παιχνιδι εχει βγει πενα(λιγο στο metro εριξε ρυθμισεις γιατι...ειναι metro).

Δεν θελει και μια περιουσια πια για να φτιαξεις ενα τιμιο gaming pc για παιχνιδια οπως το Sekiro,το Dark Souls 3 και παει λεγοντας,ειδικα τωρα που δεν υπαρχει και η δικαιολογια του mining.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Τελος για αυτο που αναφερθηκε οτι ειχαν πολλοι θεματα προφανως και δεν ισχυει.

Μέχρι και εσύ αναφέρεσαι σε frame drops στο thread του DS3. :D Anyways enough off-topic, moving on!

FYI το video δείχνει boss battles.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Μέχρι και εσύ αναφέρεσαι σε frame drops στο thread του DS3. :D Anyways enough off-topic, moving on!

Ναι ειχα αναφερει καποια μικρα frame drops που σε αυτο εφταιγε αποκλειστικα το engine του παιχνιδιου γιατι ολως τυχαιως τα προκαλουσε συγκεκριμενη ενεργεια,δεν ειπα οτι ειχα πχ frame drops ολη την ωρα σε boss fights ή σε καποια περιοχη αλα blighttown.

Overall το παιχνιδι πενα ετρεχε οπως ειχα πει στο θεμα του.

Ουτως ή αλλως το παιχνιδι κλειδωμενο με Vsync στα 60 ειναι,αρα ειναι λογικο και αναμενομενο καποια στιγμη να πεσει και κατω απο τα 60.Τα περι 1% που δειχνουν και σε benchmarks για λιγοτερα fps.

Τωρα με το καλο και με το Sekiro εδω θα ειμαι να αναφερω αναλογα αν πετυχω κατι.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν και είχα πει κάποτε ότι δεν θα προπαραγγείλω ξανά game, τελικά προχθές το προπαρήγγειλα το συγκεκριμένο. Αχχχ, τι να πει κανείς για την From;;; Τέλος πάντων, ελπίζω να μην ξεφέυγει αρκετά από το style των souls παιχνιδιών (δεν έχω δει gameplay βίντεο για να μην φάω κανένα spoiler), δηλαδή μην πάνε να το κάνουν ένα ακόμα Nioh. Ο καιρός θα δείξει... 

Λοιπόν, εύχομαι σε όλους σας καλό λιώσιμο. Το Σάββατο το βράδυ δεν έχει έξοδο!!! 😎😎

Praise the Sun αδέρφια!

Υ.Γ. Όταν έγραψα για το Nioh δεν το είπα για κακό. Απλώς περίμενα το ίδιο στυλάκι του DS. Αυτά για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις.

Επεξ/σία από maniacos93
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...