Προς το περιεχόμενο

Sekiro: Shadows Die Twice [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

Α ok, αν είναι μόνο με parry...fun times. :P

Αυτό που περιμένω είναι να δω από τα data miners πόσα frames είναι το parry window τελικά. Αν είναι όπως και στο DS3 κάτω από 10 (χωρίς buckler κλπ), τότε ναι θα πέσει ΤΟ κλάμα. 😂Συν ότι θα πρέπει να έχει και fast frames για να κάνεις εύκολα reaction parries, όπως πχ αν έχεις cestus στο DS3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάντως έβαλα λίγο bloodborne με skill build έτσι για ζέσταμα και είμαι εντελώς κουλος, parry στην τύχη πετυχαίνω, δεν βοηθάνε και τα 30fps το νιώθω delayed εντελώς. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Gorbatsof είπε

Τρομερό το Bloodborne αλλά έβγαλαν αίμα τα μάτια μου με το framerate.

Δεν είχα κανένα θέμα αν και στο Pro ήταν λίγο καλύτερα. Εδώ θα είναι unlocked αλλα από την στιγμή που δεν θα είναι stable 60fps σε περίπτωση που το παίξω σε console θα προτιμήσω lock. Στο PC λογικά θα τρέχει stable αν και δεν φημίζονται για τα ports τους (εκτος του DS2 που έτρεχε άψογα που λογικά βοηθησε το downgrade).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Στο PC λογικά θα τρέχει stable αν και δεν φημίζονται για τα ports τους (εκτος του DS2 που έτρεχε άψογα που λογικά βοηθησε το downgrade).

Dark Souls 3, Dark Souls 2 και Dark Souls Remastered τρέχουν στο PC άψογα με σχετικά αδύναμο hardware. Μόνο το Prepare to Die είχε πρόβλημα και αυτό γιατί το port ήταν της τελευταίας στιγμής και κακιάς ώρας.

Αν το Sekiro τρέχει στην μηχανή του DS3 (που πιστεύω ότι τρέχει), δεν νομίζω ότι θα έχουμε πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν δοκίμασα το Remastered οποτε εσύ ξες. Το DS3 όμως δεν έτρεχε και ούτε τρέχει καλά, έχει παρα πολλές περιοχές με dips, κάτι που συμβαίνει και σε αυτό.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Το DS3 όμως δεν έτρεχε και ούτε τρέχει καλά, έχει παρα πολλές περιοχές με dips, κάτι που συμβαίνει και σε αυτό.

Ομολογώ ότι δεν ήξερα για προβλήματα με το DS3. Όταν βγήκε κάπου διάβαζα για 100+ fps σε mid-range κάρτες στα 1080p... 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Anuminas είπε

Που ειχε πτωσειςτο DS3; Mε GTX 770 σε high/ 1080p το επαιζα με σταθερα 60fps. Μονο το DS ηταν κακιστη μεταφορα που και παλι με το fix απογειωνεται. 

Έχει drops ακόμα και στην αρχή στο νεκροταφείο. Αρκετός κόσμος είχε θέμα ακόμα και με high-end hw. Δεν υπάρχει νόημα να γράφω μούφες online τις οποιες μπορείς σε δευτερα να επαληθεύσεις, οποτε google it άμα δεν με πιστεύεις. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Έχει drops ακόμα και στην αρχή στο νεκροταφείο. Αρκετός κόσμος είχε θέμα ακόμα και με high-end hw. Δεν υπάρχει νόημα να γράφω μούφες online τις οποιες μπορείς σε δευτερα να επαληθεύσεις, οποτε google it άμα δεν με πιστεύεις. ;)

Πάντως με high-end hw (είχα μια 980 Ti εκείνη την περίοδο), προσωπικά δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα με το DS3. Ούτε το παραμικρό dip σε καμία περιοχή. Rock solid 60άρι παντού.

Δεν αμφισβητώ το γεγονός ότι κάποιοι μπορεί να είχαν τα προβλήματα που αναφέρεις αλλά αν κρίνουμε και από αυτό που έγραψε ο Anuminas με την 770, δεν νομίζω ότι το πρόβλημα βρίσκεται στη μηχανή γραφικών. Αν το παιχνίδι ήταν unoptimised ή βαρύ, θα είχαμε όλοι πρόβλημα. Κάτι άλλο μπορεί να συμβαίνει. 

Εσύ με τι specs και ανάλυση το έπαιξες και που αλλού είχες dips εκτός νεκροταφείου?

 

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Ομολογώ ότι δεν ήξερα για προβλήματα με το DS3. Όταν βγήκε κάπου διάβαζα για 100+ fps σε mid-range κάρτες στα 1080p... 

Ποια 100 fps ρε παιδιά όλα τα DS capped στα 60 είναι στο pc, εκτός από το PTD που είναι στα 30 χώρις το dsfix. Τι διάολο άλλα παιχνίδια παίζουμε?😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Πάντως με high-end hw (είχα μια 980 Ti εκείνη την περίοδο), προσωπικά δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα με το DS3. Ούτε το παραμικρό dip σε καμία περιοχή. Rock solid 60άρι παντού.

Δεν αμφισβητώ το γεγονός ότι κάποιοι μπορεί να είχαν τα προβλήματα που αναφέρεις αλλά αν κρίνουμε και από αυτό που έγραψε ο Anuminas με την 770, δεν νομίζω ότι το πρόβλημα βρίσκεται στη μηχανή γραφικών. Αν το παιχνίδι ήταν unoptimised ή βαρύ, θα είχαμε όλοι πρόβλημα. Κάτι άλλο μπορεί να συμβαίνει. 

Εσύ με τι specs και ανάλυση το έπαιξες και που αλλού είχες dips εκτός νεκροταφείου?

Aμα θυμάμαι καλά με 960gtx 4GB σε 1050p. Τώρα για ποίες άλλες περιοχές θα σε γελάσω αλλα θυμάμαι που ψαχνόμουν για λύση και πολλοί είχαν το ίδιο πρόβλημα. Eνα random video που δεν πιάνει ο τύπος stable 60fps χωρίς max settings.

Anyways το τελειώνω εδώ το off-topic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ilos είπε

Ποια 100 fps ρε παιδιά όλα τα DS capped στα 60 είναι στο pc, εκτός από το PTD που είναι στα 30 χώρις το dsfix. Τι διάολο άλλα παιχνίδια παίζουμε?😁

Έχεις δίκιο για το capped framerate. Αλλά έχω την εντύπωση ότι αυτά τα παιχνίδια ήταν ανέκαθεν ελαφριά στο PC με mid-range hardware.

Εσύ είχες θέματα με το DS3? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Έχεις δίκιο για το capped framerate. Αλλά έχω την εντύπωση ότι αυτά τα παιχνίδια ήταν ανέκαθεν ελαφριά στο PC με mid-range hardware.

Εσύ είχες θέματα με το DS3? 

Το έχω ξαναγράψει και εγώ αλλά και ο ADHD που έχει ακόμα δυνατότερο μηχάνημα, ότι αυτά τα spikes στα frametimes μάλλον οφείλονται στο anticheat τους. Κατα τα άλλα max settings στα 60 καρφωτό είναι σε 1080 και 8600k στα 1440p.

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...