Προς το περιεχόμενο

Sekiro: Shadows Die Twice [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, ADHD είπε

Φοβερή ιδεα το word tendency αλλα imo λιγο complicated, την πρωτη φορα δεν καταλαβαινεις τιποτα. :P 

lq54ue.jpg

Ναι φοβερή ιδέα να παίξεις όλο το πρώτο walk offline και με 50% hp (75%με το cling) και να αυτοκτονείς κάθε φορά στο nexus που σκοτώνεις κάποιο boss για να μαζέψεις σίγουρα τα pure white world items. 😁 Καλά αν θες να φτιάξεις και build με κάποιο από αυτά και ξεχαστείς και πεθάνεις new save ftw (ή παρακάλαγες να σκάσει pure white event όσο είχε ακόμα servers). Επίσης μην ξεχνιόμαστε πότε βγήκε και το DeS. Δεν υπήρχε twitch (ίσως ούτε justin tv), game wikis κλπ. Από μηνύματα στο gamefaqs προσωπικά κατάλαβα τι παίζει με το game.😁

Τουλάχιστον τα pure black world ήταν ez αρκούσε μόνο να suckάρεις.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αναφορά σε κείμενο

“A lot of influence came from ‘Tenchu,'” Miyazaki said. “We even pondered upon making ‘Sekiro: Shadows Die Twice’ a part of the ‘Tenchu’ series at first. Of course, after that we researched and referenced many other games as well; however, I think the largest influence was from ‘Tenchu.'”

https://variety.com/2019/gaming/features/kendo-kisei-and-sekiro-shadows-die-twice-exclusive-1203162364/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε

Μου αρέσουν πολύ αυτά που βλέπω.

Ξέρω ότι in-game θα βρίζω γιατί θα πεθαίνω, όμως. :P

Απλα οπως καταλαβα το προσεγγιζουμε σαν ενα εντελως διαφορετικο παιχνιδι οπως ειναι, αν πας με το mindset "ειμαι soulsborne veteran το εχω ανετα" you're in a world of hurt.. :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ADHD είπε

Απλα οπως καταλαβα το προσεγγιζουμε σαν ενα εντελως διαφορετικο παιχνιδι οπως ειναι, αν πας με το mindset "ειμαι soulsborne veteran το εχω ανετα" you're in a world of hurt.. :P 

giphy.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
15 λεπτά πριν, ADHD είπε

Απλα οπως καταλαβα το προσεγγιζουμε σαν ενα εντελως διαφορετικο παιχνιδι οπως ειναι, αν πας με το mindset "ειμαι soulsborne veteran το εχω ανετα" you're in a world of hurt.. :P 

Nope, δεν είμαι καν veteran, μόνο DS2 έχω παίξει αρκετά και έχω τερματίσει το main story (όχι τα DLCs) του Nioh, οπότε είναι στανταράκι το ξύλο που θα φάω. Πάντως αυτό με το posture-break μου φέρνει πολύ όπως στο Nioh που έκοβες το stamina του αντιπάλου και όταν πήγαινε στο 0, έμεναν για λίγο stunned για να ρίξεις heavy blow.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε

Nope, δεν είμαι καν veteran, μόνο DS2 έχω παίξει αρκετά και έχω τερματίσει το main story (όχι τα DLCs) του Nioh, οπότε είναι στανταράκι το ξύλο που θα φάω. Πάντως αυτό με το posture-break μου φέρνει πολύ όπως στο Nioh που έκοβες το stamina του αντιπάλου και όταν πήγαινε στο 0, έμεναν για λίγο stunned για να ρίξεις heavy blow.

Το posture break όπως είδα λειτουργεί σωστα μόνο με parry, δυστυχώς δεν έχεις ένα heavy blunt weapon να τους σπας το posture ουτε το R1 spam φαινεται να κανει δουλειά, θελει απλα σωστό parry timing. Περιμένω άπειρο QQ στα steam forums και οχι μονο. :P 

Ετσι ειναι τα παιχνιδια της from πάντως, οσο μας πληγώνεις τοσο μας πωρώνεις φάση. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
44 λεπτά πριν, ADHD είπε

Το posture break όπως είδα λειτουργεί σωστα μόνο με parry, δυστυχώς δεν έχεις ένα heavy blunt weapon να τους σπας το posture ουτε το R1 spam φαινεται να κανει δουλειά, θελει απλα σωστό parry timing. Περιμένω άπειρο QQ στα steam forums και οχι μονο. :P 

Ετσι ειναι τα παιχνιδια της from πάντως, οσο μας πληγώνεις τοσο μας πωρώνεις φάση. :P

Α ok, αν είναι μόνο με parry...fun times. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι πιστευω οσοι εχουν εμπειρια απτα προηγουμενα παιχνιδια θα μπουνε αρκετα γρηγορα στο νοημα. Νταξει ειναι πιο διαφορετικο απτα προηγουμενα,αλλα δεν στοχευει σε αλλο κοινο,οποτε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...