Προς το περιεχόμενο

Sekiro: Shadows Die Twice [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παντως επειδη παιζω λιγο bloodborne και ds3 ταυτοχρονα (skill/dex/katana builds για να γινει η αναμονη ευκολότερη :P) τωρα εχω να πω οτι ενω στο BB δυσκολεύτηκα να ξαναθυμηθω τα mechanics στην αρχη και μου φαινόταν αρκετα πιο δύσκολο απο τα souls μολις το έκανα και έστρωσα λιγο και το build πλεον το βρισκω αρκετα ευκολότερο. Το health regain και τα iframes στο roll ειναι OP, με ενα καλο setup το game γινεται αρκετα ευκολο, η αρχη του (ας πουμε μεχρι το blood starved beast) ειναι brutal παντως ειδικα αν εισαι rusty η new player, πεθανα 3-4 φορες στον gascoigne και το εχω platinum το game απο την πρωτη βδομαδα/10 μερες νομιζω. :P 

Απο την αλλη το ds3 ειναι ευκολότερο γενικα αλλα εχει μια ομαλη καμπύλη δυσκολίας, οι normal εχθροι επισης ειναι δυσκολοτεροι απο του BB.

Βλεποντας τα 2 αυτα παιχνίδια ξανα σιγουρα θα μου λείψει το customization και τα "fashion souls" οπως τα λεμε αλλα εφοσον ειναι παιχνίδι της from περιμένω άψογο level design και combat.

2 λεπτά πριν, ilos είπε

Η πλατίνα στο demons είναι πονεμένη ιστορία χρειάζεσαι RNG σε συγκεκριμένες σαύρες σε PBWT και μπορεί να παει η δουλειά μέχρι NG+3-4¨η και παραπάνω..DS2 ακόμα χειρότερα χρειάζεσαι να πας ανώτατο rank στις αρένες στο pvp με όλους τους cheesers, αντί να το κάνουν να χορτάσεις invades😍. DS1,DS3,BB είναι πολύ πιο εύκολη η πλατίνα. Ειδικά BB δε χρειάζεσαι καν NG+.

Εγω το επαιξα αρκετα αργοτερα οποτε δεν υπηρχε νοημα, απλα για το playthrough το εκανα. Αν βγει remaster εννοειται και πλατινα και NG+14 :P Ds2 μπορεις να φαρμαρεις τα items για τα covenants.

Επεξ/σία από ADHD
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, Alastor192 είπε

Παντως λενε οτι ο Lobos σε 5 ωρες εφτασε,,αλλα δεν περασε ακομα το πρωτο boss. 

Ναι και σε λίγο θα κάνουν sub 2:30:00h speedruns όλοι αυτοί.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Κι εμένα μου έκανε εντύπωση. Τόσο μικρό θα είναι? :P

6h για 100% μετα αγορασε το ng+ και το DLC για 29.99$ αν θες season pass 49.99$ μονο.

Activision.. 🙃

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, ADHD είπε

Ναι και σε λίγο θα κάνουν sub 2:30:00h speedruns όλοι αυτοί.. :P

Εδώ μόλις ο Happy Ηobbit (ο ίδιος που έκανε nohit και τα 3 souls) τελείωσε στα καπάκια και τα 5 soulsborne χωρίς να φάει hit το ένα πίσω από το άλλο. Τι συζητάμε, τέτοιοι god gamers δε κολλάνε σε bosses.😍 Ο lobos είχε βγάλει ng+7 bloodborne fists only.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
29 λεπτά πριν, shadowlike είπε

είναι αλήθεια ότι δεν έχει και τόσα τέρατα το παιχνίδι αλλά κυρίως humanoid εχθρούς;

Περιμένω διάφορα yokai, όπως και στο Nioh, αλλά θα δούμε τι θα βάλουν τελικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...