Προς το περιεχόμενο

Ghost of Tsushima [PS4][PS5]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 685
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ελληνικό menu και subs απ' όσο είδα στην ελληνική σελίδα του PS στο Facebook.

Θα έλεγα ότι πλέον στα exclusive θα είναι στάνταρ οι υπότιτλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Grim Ripper είπε

Θα έλεγα ότι πλέον στα exclusive θα είναι στάνταρ οι υπότιτλοι.

Εαν συνεχιζει ο κοσμος να στηριζει την Ελληνικη αγορα,κοινως εαν τα αγοραζει τα παιχνιδια αυτα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, kotsos1983 είπε

Αντε να παίξουμε το ghost, έχω να ευχαριστηθώ παιχνίδι σε στυλ samurai/ninja από εποχή tenchu από το ps2 με τον Rikimaru

Το ίδιο και εγώ, και ειδικά μετά το πρώτο AC. Αλλα δεν νομίζω ότι έχει ιδιαίτερη σχέση με Tenchu, το Sekiro ήταν ότι πιο κοντά σε triple-A Tenchu έχει βγει. Αυτό φαίνεται να είναι το Feudal Japan AC που περιμέναμε από τότε. Ελπίζω. Πάντως άμα βγει καλο θα ήθελα πολύ να δω τα μούτρα της Ubisoft. :D

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Το ίδιο και εγώ, και ειδικά μετά το πρώτο AC. Αλλα δεν νομίζω ότι έχει ιδιαίτερη σχέση με Tenchu, το Sekiro ήταν ότι πιο κοντά σε triple-A Tenchu έχει βγει. Αυτό φαίνεται να είναι το Feudal Japan AC που περιμέναμε από τότε. Ελπίζω. Πάντως άμα βγει καλο θα ήθελα πολύ να δω τα μούτρα της Ubisoft. :D

Δυστηχως το Sekiro δεν ασχολήθηκα γιατί είναι ίδιου στυλ και επιπέδου δυσκολίας dark souls ενώ το tenchu πιτσιρικάς τα έχω τερματίσει όλα (steal assassin's,wrath of heaven, fatal shadows) και στο ps1 και ps2 και δεν θυμάμαι να ήταν δύσκολα (πάντα normal παίζω τα παιχνίδια) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, kotsos1983 είπε

Δυστηχως το Sekiro δεν ασχολήθηκα γιατί είναι ίδιου στυλ και επιπέδου δυσκολίας dark souls ενώ το tenchu πιτσιρικάς τα έχω τερματίσει όλα (steal assassin's,wrath of heaven, fatal shadows) και στο ps1 και ps2 και δεν θυμάμαι να ήταν δύσκολα (πάντα normal παίζω τα παιχνίδια) 

Σίγουρα δεν ήταν εύκολα, και αυτό βασικά γιατί δεν υπήρχαν checkpoints και εκτος stealth ήσουν μια φάπα. Aλλωστε και η From Soft έχει δουλέψει επάνω στα Tenchu. ;)

Τώρα το Ghost αμφιβάλλω να έχει hardcore στοιχεια, ίσως στην τέρμα δυσκολία να γίνετε κάτι, αλλα μάλλον θα γίνετε το κλασσικό εύκολο trick και απλά θα ανεβαίνει το hp των εχθρών και θα πέφτει το δικό σου. Θα γούσταρα μια 'realistic' δυσκολία που όλοι, μαζί και ο player, είναι ένα-δυο hits.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
3 ώρες πριν, alexgr21 είπε

https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=xD59QSdC734 Την επόμενη βδομάδα. 

Aμα δεν είχε το ξυλόφωνο φάση τι είναι, θα νόμιζα ότι ακούω θέμα από MGS :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Aμα δεν είχε το ξυλόφωνο φάση τι είναι, θα νόμιζα ότι ακούω θέμα από MGS :D

Εχει αυτήν την ιαπωνική ανατολίτικη αύρα, επική μελαγχολία. Η μουσική του παιχνιδιού πάντως εκθιαζεται. Έχει δύο συνθέτες τους Ilan Eshkeri και Shigeru Umebayashi. Είναι μεγάλο παιχνίδι οπότε θα ναι γεμάτο συνθέσεις. Η επιλογή μπορεί να ορίζεται με τον διαχωρισμό του Jin με το φάντασμα, και την ιαπωνική - δυτική επιρροή που θα θέλουν να δώσουν. Όλη η διαμάχη της απελευθέρωση και των κατακτητών. Δείχνει πολύ μελετημένη παραγωγή παντως. 

Επεξ/σία από alexgr21
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...