Προς το περιεχόμενο

Ghost of Tsushima [PS4][PS5]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενώ ήμουν πολύ ψημένος για το παιχνίδι, η προχθεσινή παρουσίαση μου κατεύνασε το hype. 

Δεν με ενδιαφέρει τόσο το downgrade που έφαγε, όσο το οτι μου φαίνεται ένα generic 3rd person adventure που απλά είναι πανέμορφο. Μακάρι να κάνω λάθος και να αποφασίσω να το παίξω, γιατί έχω στο πλάνο να πουλήσω το PS4 Pro μου μόλις τελειώσω το TLOU2.

Επεξ/σία από DarthGRE
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 685
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 ώρες πριν, optimus prime είπε

 

ενδιαφερον το βιντεο...αν το παιχνιδι καταφερει να εχει τη μαχη του σεκιρο και το σεναριο του witcher 3, τοτε θα ειναι goty...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, xavier είπε

αν το παιχνιδι καταφερει να εχει τη μαχη του σεκιρο και το σεναριο του witcher 3

Ούτε με σφαίρες δεν παίζει αυτό. Μιλάς για ένα combat system από την From που φτιάχνει τέτοια games δεκατετίες τώρα, και ένα story το οποιο προέρχεται από βιβλία με άπειρο lore και οι CDPR είχε ήδη δυο Witcher games. Δεν χρειάζεται αυτό που λες, απλά καλο να είναι και όχι βαρετό και όλοι χαρούμενοι θα είναι. Δεν περιμένει κανένας νομίζω να παίξει κάνα επαναστατικό game, υπάρχει το TLOU2 για αυτό ;) 

Πιο πίσω κάποιος είχε κάνει post ότι το κόβει για κοντά στο 9 βαθμολογία αλλα όχι να είναι τίποτα τρελό, ότι νάνε δηλαδή, όταν για πάνω από 8-9 μιλάμε για παιχνιδάρες. Aνω του μετριου να είναι και είμαι happy. :)

ps. Εννοείτε φυσικά ότι μακάρι να γίνει αυτό που λες. ;)

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, xavier είπε

αν το παιχνιδι καταφερει να εχει τη μαχη του σεκιρο και το σεναριο του witcher 3, τοτε θα ειναι goty...

Kοιτα εγω απο αυτα που εχω δει φαινεται οτι το συστημα μαχης ειναι skill based.

Δεν δειχνει να ειναι hack n slash.

Aπαιτει προσοχη και υπομονη στο ποτε θα χτυπησεις τον αντιπαλο(ειδικα εαν ειναι να πεφτεις με 2-3 χτυπηματα).

Πιστευω οτι σε μεγαλυτερες δυσκολιες θα ειναι challenging,ειδικα στα standoffs που αναφερονται στο βιντεο.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Ούτε με σφαίρες δεν παίζει αυτό. Μιλάς για ένα combat system από την From που φτιάχνει τέτοια games δεκατετίες τώρα, και ένα story το οποιο προέρχεται από βιβλία με άπειρο lore και οι CDPR είχε ήδη δυο Witcher games. Δεν χρειάζεται αυτό που λες, απλά καλο να είναι και όχι βαρετό και όλοι χαρούμενοι θα είναι. Δεν περιμένει κανένας νομίζω να παίξει κάνα επαναστατικό game, υπάρχει το TLOU2 για αυτό ;) 

Πιο πίσω κάποιος είχε κάνει post ότι το κόβει για κοντά στο 9 βαθμολογία αλλα όχι να είναι τίποτα τρελό, ότι νάνε δηλαδή, όταν για πάνω από 8-9 μιλάμε για παιχνιδάρες. Aνω του μετριου να είναι και είμαι happy. :)

ps. Εννοείτε φυσικά ότι μακάρι να γίνει αυτό που λες. ;)

μαζι σου ρε...εγω ειχα την εντυπωση οτι το παιχνιδι θα εχει το battle system του assassins, που το παιζω αυτο το  καιρο και ειναι εντελως απλοικο αυτο που βλεπω μεχρι τωρα...σπαμαρω 2-3 σκιλς και κοιταω να μην μου την πεφτουν 3-4 αντιπαλοι ταυτοχρονα...στο βιντεο λενε οτι θα ειναι πιο skill based και κοντα στο sekiro, κατι που με χαροποιησε πολυ...και εβαλα σαλτσα το witcher που ειναι το πιο καλοδουλεμενο εχουμε δει σε open world, απο αποψη quests κτλ...που για εμενα επισης επασχε στο combat system του...Ειναι αυτο που θα ηθελα να δω, οχι αυτο που περιμενω...

θα δειξει...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Ghost of Tsushima game director Nate Fox in an interview with Gaming Bible said the biggest source of inspiration for the game was the original Red Dead Redemption.

Και μόλις το έβαλα στο ps3 μου για να το ξαναπαίξω. Πολύ θετικό αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aντε ωραία μήπως ξεπλυθεί η άσχημη γεύση που μου άφησε το TLOU2 και κλείσει όμορφα αυτη η γενιά, γιατί άμα είναι και αυτό μούφα θα το περάσω από shredder το PS.

 

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, IcemanGr71 είπε

Εγώ πάντως θα περιμένω καθώς ότι έχω δει μέχρι τώρα είναι κατώτερα των προσδοκιών που είχα αρχικά..... δυστυχώς...

Τι εννοείς?! Βασίζεσαι στο reveal gameplay και το συγκρίνεις με αυτό που δείξαν φέτος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κλείσει πολύ ωραία 

6 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Aντε ωραία μήπως ξεπλυθεί η άσχημη γεύση που μου άφησε το TLOU2 και κλείσει όμορφα αυτη η γενιά, γιατί άμα είναι και αυτό μούφα θα το περάσω από shredder το PS.

Όλα δείχνουν ότι θα ξεπλυθεί και με το παραπάνω. Από τα πιο τίμια studio. 
https://blog.playstation.com/2020/06/23/ghost-of-tsushima-mastering-the-katana/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...