Προς το περιεχόμενο

Ghost of Tsushima [PS4][PS5]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 685
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, optimus prime είπε

Για να λεμε ομως και και τα αρνητικα,το εχουν πετσοκοψει απο τοτε που μας το εδειξαν..

Κλασική μείωση σε foliage, draw distance, αντανακλάσεις και φωτισμό. 

Η αλήθεια είναι ότι το παιχνίδι φαινόταν πολύ φιλόδοξο στα γραφικά το 2018. Σχεδόν... επόμενης γενιάς. Παραμένει όμως εντυπωσιακό και έτσι.

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με πειραζει απλα,δεν μου αρεσει οταν γινεται αυτο..

Ολοι κανουν λιγο downgrade σε διαφορους τομεις,αυτοι ομως εδω μου θυμισαν το watch dogs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, D.Luffy είπε

Ίσως αφήνουν κάτι για την PS5 έκδοση? Θα δούμε. 

αυτά τα cross gen πιστεύω ότι θα τα κάνουν να έχουν κάποιες διαφορές στο 5 σε σχέση με το 4 πέρα από ανάλυση για να μας γλυκανουν να αναβαθμίσουμε

Εφόσον για κάποιο διάστημα δεν θα παίζουν και πολλά ps5 exclusives το μόνο που τους μένει είναι διαφορά επιπλέον εφφέ σε υπάρχοντες τίτλους και ειδικά όσοι βγαίνουν αυτή τη περίοδο σίγουρα είναι υποψήφιοι για να λειτουργήσουν ως demo για τις δυνατότητες του 5

Οι παλιότεροι τίτλοι όσο ωραίοι και  αν είναι μόνο με μεγαλύτερη ανάλυση και fps θα παίξουν δε νομίζω να έχουν "ps5 patch"

 

Από το στομάχι μου βέβαια τα βγάζω όλα αυτά, αλλά μου φαίνεται η πιο λογική κίνηση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, logistoulis είπε

αυτά τα cross gen πιστεύω ότι θα τα κάνουν να έχουν κάποιες διαφορές στο 5 σε σχέση με το 4 πέρα από ανάλυση για να μας γλυκανουν να αναβαθμίσουμε

Εφόσον για κάποιο διάστημα δεν θα παίζουν και πολλά ps5 exclusives το μόνο που τους μένει είναι διαφορά επιπλέον εφφέ σε υπάρχοντες τίτλους και ειδικά όσοι βγαίνουν αυτή τη περίοδο σίγουρα είναι υποψήφιοι για να λειτουργήσουν ως demo για τις δυνατότητες του 5

Οι παλιότεροι τίτλοι όσο ωραίοι και  αν είναι μόνο με μεγαλύτερη ανάλυση και fps θα παίξουν δε νομίζω να έχουν "ps5 patch"

Από το στομάχι μου βέβαια τα βγάζω όλα αυτά, αλλά μου φαίνεται η πιο λογική κίνηση..

Καλά για παλιούς τίτλους ούτε εγώ περιμένω να δω κάποια αναβάθμιση πέραν της ανάλυσης. Και framerate boost μόνο σε αυτά που είναι ήδη ξεκλείδωτο. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Καλά για παλιούς τίτλους ούτε εγώ περιμένω να δω κάποια αναβάθμιση πέραν της ανάλυσης. Και framerate boost μόνο σε αυτά που είναι ήδη ξεκλείδωτο. 

Καλά μπορεί να τους βάλει η Σόνυ να κάνουν κάνα πατσακι για τα μάτια του κόσμου και να δώσουν 60αρια αβερτα, πχ zero dawn 4K/60 το βλέπω στανταρακι ή κάνα uncharted 4 ή gow

Απλά σε παιχνίδια που βγαίνουν τώρα ή θα βγουν στο άμεσο μέλλον θα περιμένω πιο γερά patch με αισθητή διαφορά σε settings και αυτά ήδη θα χτίζονται έτσι

Κάπως πρέπει να ξεκινήσει να χτίζεται η βάση χρηστών και αν περιμένουμε από βομβαρδισμό exclusives θα χαθεί κάνας χρόνος

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, PDS13 είπε

Εκτος αν ανανεωσουν τον φωτισμο με RT σε καποια.

Σε exclusives το βρίσκω αρκετά πιθανό

Αλλά και σε μη exclusives, νομίζω ότι όλοι οι μεγάλοι devs θέλουν να πάει ο κόσμος μαζικά σε νέο hardware για να μην έχουν προβληματισμούς και ίσως προστριβές για το αν θα πρέπει να βγάλουν παιχνίδια στο παλιό 4 με τη μεγαλύτερη βάση ή το νέο 5 που θα έχει πιο λίγο κόσμο

Αν σε ένα εύλογο διάστημα πουλήσει καμια 30αρια εκατομμύρια δεν θα υπάρχει θέμα οπότε πιθανώς θα συμμετάσχουν και αυτοί σε ένα τέτοιο εγχείρημα με τα ήδη υπάρχοντα παιχνίδια τους

Επίσης πολλοί δεν έχουν παίξει αρκετά πράγματα λόγω χρόνου

Πχ αν κάποιος δεν έχει παίξει Odyssey θα είναι μια καλή ευκαιρία να το δει σε 4Κ με νέα οπτικά καλούδια

Θα κάνει η ubi πωλήσεις απλά με ένα patch.. όσο και να κοστίσει αυτό το patch σίγουρα θα συμφέρει

 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, PDS13 είπε

Εκτος αν ανανεωσουν τον φωτισμο με RT σε καποια.

ειναι τοσσο αυτοματο το rt? διακοπτακι switch on switch off? νομιζω οτι πρεπει να του προυποστηριζει το game απο πριν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, xavier είπε

ειναι τοσσο αυτοματο το rt? διακοπτακι switch on switch off? νομιζω οτι πρεπει να του προυποστηριζει το game απο πριν...

Eχω την εντυπωση οτι θα ειναι ευκολο ναι(αρκει να μπορει να το αντεξει το hardware). Δεν ξερω αν ειναι οσο ενα διακοπτακι ομως, μακαρι χεχε. 

Υποτιθεται οτι το  RT hardware απλα υπολογιζει με μαθηματικα μονο του τον σωστο φωτισμο. Αν δεν κανω λαθος.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, PDS13 είπε

Eχω την εντυπωση οτι θα ειναι ευκολο ναι(αρκει να μπορει να το αντεξει το hardware). Δεν ξερω αν ειναι οσο ενα διακοπτακι ομως, μακαρι χεχε. 

Υποτιθεται οτι το  RT hardware απλα υπολογιζει με μαθηματικα μονο του τον σωστο φωτισμο. Αν δεν κανω λαθος.

παντως στα pc δεν ειναι ετσι, αν λαβουμε υποψιν οτι ελαχιστα παιχνιδια το υποστηριζουν...και αυτα μαλλον μετα απο καποια συμφωνια χρηματοδοτησης απο τη nvidia...Βεβαια η αληθεια ειναι οτι η amd εχει διαφορετικη πολιτικη συνηθως...βλέπε gsync με freesync κτλ...τεσπα, μακαρι να ειναι οπως το λες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, logistoulis είπε

Πχ αν κάποιος δεν έχει παίξει Odyssey θα είναι μια καλή ευκαιρία να το δει σε 4Κ με νέα οπτικά καλούδια

Θα κάνει η ubi πωλήσεις απλά με ένα patch.. όσο και να κοστίσει αυτό το patch σίγουρα θα συμφέρει

Καλά ειδικά για την Ubi αμφιβάλλω να γινει κάτι παραπάνω από 4Κ ανάλυση και σταθερά... 30fps. Τα AC είναι τόσο κακογραμμένα παιχνίδια που σε 4Κ μπορούν να γονατίσουν και το πιο ισχυρό PC hw αν μιλάμε για 60fps. Και όλα αυτά εννοείται χωρίς RT.

Έπειτα είναι πιθανόν οι μεγάλοι publishers να μη θέλουν καν να πειραχτούν πολύ τα παιχνίδια τους για να έχουν μετά τη δικαιολογία patch επί πληρωμή ή κανονικό remaster. Ήδη μάλιστα η EA βάζει περιορισμούς και χρονικά όρια στο smart delivery για Series X enhanced games που υποσχέθηκε η ίδια η MS. Θέλω να πω ότι κοιτάνε πως θα εκμεταλλευτούν περισσότερο την κατάσταση, όχι πως θα δώσουν δωρεάν "καλούδια" για να περάσει ο κόσμος στο νέο hw.

Γενικώς, από multiplatform games εγώ κρατάω πολύ μικρό καλάθι όσο αναφορά αναβαθμίσεις γραφικών. Δεν πιστεύω ότι θα δούμε κάτι άλλο πέραν του απλού 4Κ patch. Μακάρι να βγω λάθος.

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
27 λεπτά πριν, xavier είπε

παντως στα pc δεν ειναι ετσι, αν λαβουμε υποψιν οτι ελαχιστα παιχνιδια το υποστηριζουν...και αυτα μαλλον μετα απο καποια συμφωνια χρηματοδοτησης απο τη nvidia...Βεβαια η αληθεια ειναι οτι η amd εχει διαφορετικη πολιτικη συνηθως...βλέπε gsync με freesync κτλ...τεσπα, μακαρι να ειναι οπως το λες...

Πραγματικα δεν ξερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...