Προς το περιεχόμενο

Ghost of Tsushima [PS4][PS5]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εξαιρετικο presentation,το παιχνιδι εχει style που λεμε,δεν φαινεται τρομερα innovative σε κατι με πρωτη ματια,περα απτο πολυ ωραιο aesthetic. Ολη η ουσια θα κριθει στο gameplay loop για εμενα,που ειναι κατι που πρεπει να το παιξεις καποιες ωρες για να το δεις,για αυτο θα περιμενω να ακουσω αποψεις οσων θα παιξουν αρκετες ωρες(λαικιστη reviews) . 

Ουτως η αλλως Day 1 δεν ειναι απο μενα για κανενα λογο,μιας και εχω αρκετα μεγαλο backlog,αλλα μακαρι να βγει εξαιρετικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 685
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 ώρες πριν, najinblue3 είπε

reported 😡

Εντάξει δεν έχει άδικο, αλλά τουλάχιστον έχει ένα υποτυπώδες γιαπωνέζικο lipsync😁. Δεν είναι και shenmue.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Fotis13 είπε

Εχει γινει καμμια επισημη αναφορα στα fps  που θα τρεχει το game ?

base 30 fps lock standar είναι. Τώρα για το pro μπορεί να κάνουν κανένα τσαλιμάκι και να δώσουν επιλογή για performance mode (στυλ gow και mhw), αλλά από το να ανεβοκατεβαίνει 40ρια καλύτερα κλειδωμένα 30 tbh. Δεν είναι pc που τουλάχιστον έχεις freesync και οι βούτες "κρύβονται". Άσε που αν έχεις σύγχρονο pc σπάνια πέφτεις κάτω από 60 σε οτιδήποτε έτσι και αλλιώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, snake_plissken2112 είπε

Αδιαφορο as expected, σαν ταινια οπως αυτα της nd κτλ...

τα γραφικα ομορφα, τα περιβαλλοντα μια αδιαφορη υπερστυλιαρισμενη randomιλα  -εχουμε δει δεκαδες πιο εντυπωσιακα settings, βλ κανα bb που κλεινει σπιτια ακομα-, customisation for dummies και γενικα αυτα το στυλιαρισμενο τιποτα δεν μου λεει προσωπικα κατι...

Να φαινοταν τουλαχιστον οτι εχει αξιολογο ή με βάθος gameplay να παει στα κομματια, αντ αυτου φαινεται τελειως generic και αδιαφορο, με qte κ assassin’s creed/uncharted σαχλαμαρες στην μαχη και στο stealth... σιγουρα θα βγαλει λιγο mindless fun για κανα μισαωρο οπως ολα αυτα τα παρομοια του και μετα υπνος...

Φαινεται ουτως ή αλλως η μετριοτητα και η ελλειψη πραγματικου βαθους οταν σου κανουν παρουσιαση για το... photo mode του ή οτι μπορεις να παιζεις... ασπρομαυρα και στα ιαπωνικα για να σου θυμιζει ιαπωνικη ταινια με σαμουραι. Οτιναναι

Tεσπα καλη η κινηματογραφικοτητα προφανως, αρκει να εχεις σοβαρο gameplay απο πισω να την υποστηριξει... αλλιως το βλεπω κ στο youtube και σκιπαρω τα ασκοπα qte ή το να παταω το βελακι μπροστα κ αριστερα κ δεξια σε εναν υπερστυλιαρισμενο χαρτη κ να νομιζω οτι περιπλανιεμαι κ οτι αυτο εχει καποιο νοημα. Προφανως και η ιστορια πρεπει ναναι καλη σε β´ χρονο αλλα lets be honest, ποιος περιμενει κανα αξιολογο story εδω... γενικα, μια απογοητευση κ ασχολουμαι γιατι πραγματικα ειχα ψηθει για ενα πιο grounded game με σαμουραι, τωρα που βγηκε και το nioh 2 και η μνημες απο τη τελειοτητα του sekiro ειναι ακομα νωπες... 

ng+++ Sekiro, nioh 2 για καλοκαιρι και αναμενουμε κανενα σοβαρο ΑΑΑ τιτλο στα cyberpunk απο φθινοπωρο ή οταν βγει το ‘βλογημενο elden ring 

Εσένα αν δεν είναι RPG δε σου λέει τιποτα... Μόνο τέτοια παίζεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξέρω αλλά η παρουσίαση που δείξανε δεν με εντυπωσίασε ούτε εμένα απο πλευράς gameplay και μηχανισμού μάχης/βάθους,παρότι παραμένει ιδιαίτερα όμορφο ως εικόνα,μου φάνηκε και λίγο θολό κατά την διάρκεια,καθώς και υπερβολικά κορεσμένο σε χρώματα,ίσως έφταιγε και η ποιότητα στο Ytube,όμως συγκριτικά με αυτό που είχαν δείξει στήν Ε3 νομίζω πως το "παλιό" έδειχνε πολύ πιο όμορφο. 🤔

Επεξ/σία από ELMastas
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, ilos είπε

base 30 fps lock standar είναι. Τώρα για το pro μπορεί να κάνουν κανένα τσαλιμάκι και να δώσουν επιλογή για performance mode (στυλ gow και mhw), αλλά από το να ανεβοκατεβαίνει 40ρια καλύτερα κλειδωμένα 30 tbh. Δεν είναι pc που τουλάχιστον έχεις freesync και οι βούτες "κρύβονται". Άσε που αν έχεις σύγχρονο pc σπάνια πέφτεις κάτω από 60 σε οτιδήποτε έτσι και αλλιώς.

Από αναλύσεις που έχω δει, ότι παιχνίδι τρέχει unlocked στο pro έχει πολλά προβλήματα με το frame time. Εικάζω πως για αυτά φταιει το cpu που έχουν. Λόγω backwards combatibility λογικά αυτά τα Games θα επωφεληθούν αρκετά στο ps5. 

Οπότε κ επιλογή "performance mode" να έχει, μάλλον το κλειδωμένο 30αρι θα είναι καλύτερη επιλογή. Ειδικά αν μιλάμε για ένα boost της τάξεως των 10 fps. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή η τρέλα με τα open-world κάπου πρέπει να σταματήσει. 

Ρε μάγκες αν δεν έχετε φτιάξει έναν τόσο ενδιαφέρον και ζωντανό κόσμο με side quests που μας ενδιαφέρουν και θέλουμε να τα κάνουμε γιατί μας ζαλίζετε τον έρωτα με τα open-world? Απλά για να λέτε 100+ ώρες "άσκοπου" gameplay?

Δε χρειάζεται τα πάντα να είναι GTA. Καλό, χρυσό το GTA αλλά εκεί το open-world είχε νόημα. 

Φτιάξε ένα ωραίο linear game με scripted events και story driven να τελειώνουμε. Πάλι θα μας βάλετε να περπατάμε σαν τους μαραθωνοδρόμους χιλιόμετρα από bandit camp σε bandit camp και στο ενδιάμεσο να μαζεύουμε λουλούδια?

Να πεις ότι έχουμε πήξει στα samurai games και θέλετε να κάνετε κάτι διαφορετικό να το καταλάβω.

Τέλος πάντων. Δε φαίνεται κακό game αλλά μοιάζει παραπάνω στο Assasin's Creed απ'ότι στο Sekiro όπως ήλπιζα και μου βγάζει DAYS GONE vibe. Δηλαδή, όπως είπε και κάποιος παραπάνω για τίμιο 7-8αράκι το βλέπω και τίποτα παραπάνω.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βγει όπως το Days Gone θα είμαι ο πρώτος εδώ που θα το κράζω :P. Ελπίζω πως όχι πάντως, και έχω την ελπίδα να δούμε κάτι αξιόλογο σε main story. Μοναδικό αγκάθι όπως είπαμε τα open world στοιχεία που αντιγράφει από Assassin's Creed. Ας ελπίσουμε να μην είναι τόσο ενοχλητικά όσο πιστεύουμε... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ilos είπε

Εντάξει δεν έχει άδικο, αλλά τουλάχιστον έχει ένα υποτυπώδες γιαπωνέζικο lipsync😁. Δεν είναι και shenmue.

Τι να το κανει το lipsync, λες και παρακολουθουμε τι λενε 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είχα ασχοληθεί καθόλου με το συγκεκριμένο παιχνίδι. Αλλά η παρουσίαση της Πέμπτης με εξέπληξε. 

 

Είδα ένα assassins creed japan και ενθουσιαστηκα. 

 

Μου αρέσουν πολύ τα Open world με 100αδες fetch/kill quests. Ίσως γιατί έχω και κάποια χρόνια στην πλάτη σε mmo. 

Day1 δεν νομίζω αλλά είναι πολύ πιθανό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά δυστυχώς επιβεβαιωθηκα, και δεν είναι κάτι το ιδιαίτερα εντυπωσιακό! (σε διαφορική περίπτωση δεν θα το κυκλοφορούσαν μαζί με TLU 2)

Από τα trailer περίμενα ότι θα έχει γραφικά επιπέδου RDR2/Uncharted 4 και gameplay καλύτερο του Shekiro!  Δεν λέω ότι είναι κακο, και τα τοπία ωραία φαίνονται απλά όχι κλασσικό "Sony 3Α". Ιδικά κάποιες κινήσεις μου φάνηκαν αγαρμπες...  Ισως είχα υψηλές προσδοκίες... 

Επεξ/σία από VaggD
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, VaggD είπε

Από τα trailer περίμενα ότι θα έχει γραφικά επιπέδου RDR2/Uncharted 4 και gameplay καλύτερο του Shekiro

Δεν λέω ότι είναι κακο, και τα τοπία ωραία φαίνονται απλά όχι κλασσικό "Sony 3Α". Ιδικά κάποιες κινήσεις μου φάνηκαν αγαρμπες...  Ισως είχα υψηλές προσδοκίες... 

Σε ποια trailer ειδες και ειπες οτι ειναι καλυτερο απο το Sekiro ,αφου τα προηγουμενα trailer ειχαν δειξει ελαχιστο εως καθολου πραγματικο gameplay?

Επισης τι εννοεις οτι δεν ειναι κλασσικο Sony AAA παιχνιδι? Τι παραγωγη ειναι τοτε το Ghost,indie τιτλος?

 

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, Fulgore said:

Σε ποια trailer ειδες και ειπες οτι ειναι καλυτερο απο το Sekiro ,αφου τα προηγουμενα trailer ειχαν δειξει ελαχιστο εως καθολου πραγματικο gameplay?

Επισης τι εννοεις οτι δεν ειναι κλασσικο Sony AAA παιχνιδι? Τι παραγωγη ειναι τοτε το Ghost,indie τιτλος?

Το trailer όντως δεν έδειξαν πλ και ίσως είχα υψηλές απαιτήσεις καθώς είναι exclusive, τα trailer όμως άφησαν να εννοηθεί ότι προκύται για νέο μεγάλο 3Α franchise. 

Κλασσικό Sony 3A π.χ Naughty Dog, στην χειρότερη περίπτωση days gone.

Δεν υποστηρίζω οτι είναι κακο, απλά περίμενα παραπάνω και σίγουρα δεν είμαι ο μόνος! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...