Προς το περιεχόμενο

Ghost of Tsushima [PS4][PS5]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οπτικα το παιχνιδι ειναι πανεμορφο... παιχτικα πρεπει να το δουμε... η εξερευνηση, η ποικιλια σε εχθρους και gameplay, τα bosses, ειναι πραγματα που κρινονται αμα τα παιξεις...

δειξαν samurai/stealth modes στο ιδιο setting, που ειναι ενδιαφερον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 685
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 λεπτά πριν, VaggD είπε

Το trailer όντως δεν έδειξαν πλ και ίσως είχα υψηλές απαιτήσεις καθώς είναι exclusive, τα trailer όμως άφησαν να εννοηθεί ότι προκύται για νέο μεγάλο 3Α franchise. 

Κλασσικό Sony 3A π.χ Naughty Dog, στην χειρότερη περίπτωση days gone.

Δεν υποστηρίζω οτι είναι κακο, απλά περίμενα παραπάνω και σίγουρα δεν είμαι ο μόνος! 

Για το gameplay οπως και συνολικα για ολο το παιχνιδι προφανως και περιμενουμε πρωτα να βγει στην αγορα(οπως και το last of us).

Παρολα αυτα εξακολουθω να μην καταλαβαινω τι εννοεις με τα περι ΑΑΑ παραγωγης. Το παιχνιδι στο συνολο του ουτε ασχημο το λες,ουτε επιπεδου indie. Μπορει να μην εχει συνολικα τα καλυτερα γραφικα που εχουμε δει,αλλα αυτο δεν το κανει φθηνη παραγωγη.

Οσο για τα περι αντιδρασεων που λες και οτι δεν εισαι ο μονος,ουτε αυτο μου λεει κατι. Και το God of war που κυκλοφορησε και πηρε βραβεια και βαθμολογιες στο θεο,υπηρχε αρκετος κοσμος ο οποιος δεν ενθουσιαστηκε στον ιδιο βαθμο. Συμβαινει με ολα τα παιχνιδια της αγορας να μην ενθουσιαζονται ολοι με αυτα,ακομα και αν εχουν γενικα πολυ θετικη υποδοχη απο κριτικους και κοινο.

Τωρα ναι αν ορισμενοι αντιμετωπιζαν το Ghost πριν καν κυκλοφορησει και δουμε Gameplay στα παιχνιδι για 10/10,ε λογικο ειναι να υπαρχει απογοητευση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, xavier είπε

δειξαν samurai/stealth modes στο ιδιο setting, που ειναι ενδιαφερον

Samurai/ninja ;) Το οποιο δεν κατάλαβα πως ακριβώς λειτουργεί με το honor system. Φάση Infamous? Δεν βγάζει ιδιαίτερο νόημα, δηλαδή θα έχεις κακό ending άμα παίζεις ninja? Στην τελική Ghost of Tsushima λέγεται, έμφαση στο Ghost. :P Έχει να φύγει wakizashi/kodachi στο λαιμό να φάνε και οι κότες :D

Επίσης το katana είναι για combat, το wakizashi/kodachi για stealth και αυτό στην πλάτη? Παίζει να είναι φάση two handed για κάποιο stance? Όπως και να έχει looks cool!

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το περίμενα... το περιμένω σαν τρελός.... αλλά δεν ξέρω γιατί.... κάτι με χάλασε.... μου θύμισε πολύ AC.... Ίσως να περίμενα κάτι διαφορετικό... θα δείξει....🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου άρεσε εικαστικά αυτό που είδα όμως έχω έντονες ανησυχίες για το gameplay. Δεν μας έδειξαν λεπτομέρειες και μηχανισμούς για το τι και πως και συνεπώς έχω μια ελπίδα ότι θα είναι τουλάχιστον solid λειτουργικά. Ως παιχνίδι της sucker punch βέβαια δεν έχω μεγάλες προσδοκίες καθώς το days gone το θεωρώ απίστευτα βαρετό παιχνίδι. Ισως αυτό μας κάνει εν τέλη την έκπληξη και ίσως να αποτελέσει το παιχνίδι που θα ανεβάσει το status της sucker punch οπότε υπομονή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, ikaruga24 said:

Μου άρεσε εικαστικά αυτό που είδα όμως έχω έντονες ανησυχίες για το gameplay. Δεν μας έδειξαν λεπτομέρειες και μηχανισμούς για το τι και πως και συνεπώς έχω μια ελπίδα ότι θα είναι τουλάχιστον solid λειτουργικά. Ως παιχνίδι της sucker punch βέβαια δεν έχω μεγάλες προσδοκίες καθώς το days gone το θεωρώ απίστευτα βαρετό παιχνίδι. Ισως αυτό μας κάνει εν τέλη την έκπληξη και ίσως να αποτελέσει το παιχνίδι που θα ανεβάσει το status της sucker punch οπότε υπομονή. 

To days gone δεν το ανέπτυξε η sucker punch.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, gRim είπε

To days gone δεν το ανέπτυξε η sucker punch.

Σωστό, είχα την εντύπωση ότι έγινε από την sucker punch. Σε κάθε περίπτωση οι ανησυχίες μου στέκουν μέχρι αποδείξεως του εναντίου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

Σωστό, είχα την εντύπωση ότι έγινε από την sucker punch. Σε κάθε περίπτωση οι ανησυχίες μου στέκουν μέχρι αποδείξεως του εναντίου. 

Νομίζω κακός ανησυχείς γιατί το βρίσκω λίγο δύσκολο η Sony να αφήσει μέτριο τίτλο να κυκλοφορήσει ως τελευταίο PS4 exclusive triple-A release μετά το TLOU2. Aμα δεν έλεγε πολλά θα το βγάζανε πριν το TLOU2. Υπόθεση κάνω φυσικά και να φιλάς τα ρούχα σου είναι πάντα καλύτερο. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

H sucker punch δεν εχει βγαλει κακο παιχνιδι. Ισα ισα. Απο την αλλη το open world κομματι ποτε δεν με συγκινει. Oποτε δεν ειναι οτι τρελαθηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, VaggD είπε

Το trailer όντως δεν έδειξαν πλ και ίσως είχα υψηλές απαιτήσεις καθώς είναι exclusive, τα trailer όμως άφησαν να εννοηθεί ότι προκύται για νέο μεγάλο 3Α franchise. 

Κλασσικό Sony 3A π.χ Naughty Dog, στην χειρότερη περίπτωση days gone.

Δεν υποστηρίζω οτι είναι κακο, απλά περίμενα παραπάνω και σίγουρα δεν είμαι ο μόνος! 

Καλά μη τρελαθούμε. Το ghost φαίνεται πολλά σκαλιά πάνω από days gone σαν παραγωγή. Το days gone για μένα ήταν ένα wannabe κακό ΑΑΑ παιχνίδι. Αν το ghost είναι 8+ ευχαριστημένος θα είμαι. Δεν μπορούμε να έχουμε απαιτήσεις από όλα τα open world παιχνίδια να είναι cyberpunk ή rdr2 δυστυχώς. 

Και για το release date που λέτε, μην ξεχνάτε πως το TLOU2 ήταν προγραμματισμένο για Φεβρουάριο. Η αναβολή οδήγησε στο να συμπέσει με το Ghost of Tsushima. Η δικιά μου εκτίμηση είναι πως η Sony θέλει να εστιάσει μετά το καλοκαίρι αποκλειστικά στο Ps5, για αυτό θέλει να τελειώνει με τις αποκλειστικότητες τώρα. 

Επεξ/σία από naruto14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ikaruga24 είπε

Μου άρεσε εικαστικά αυτό που είδα όμως έχω έντονες ανησυχίες για το gameplay. Δεν μας έδειξαν λεπτομέρειες και μηχανισμούς για το τι και πως και συνεπώς έχω μια ελπίδα ότι θα είναι τουλάχιστον solid λειτουργικά. Ως παιχνίδι της sucker punch βέβαια δεν έχω μεγάλες προσδοκίες καθώς το days gone το θεωρώ απίστευτα βαρετό παιχνίδι. Ισως αυτό μας κάνει εν τέλη την έκπληξη και ίσως να αποτελέσει το παιχνίδι που θα ανεβάσει το status της sucker punch οπότε υπομονή. 

Το days gone τι σχέση έχει με την SP ; Η Sony bend το έκανε , η SP έκανε τα sly και τα infamous  

Επεξ/σία από nekrik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, nekrik είπε

Το days gone τι σχέση έχει με την SP ; Η Sony bend το έκανε , η SP έκανε τα sly και τα infamous  

Καλά ντε, ένα λάθος έκανε και τον διόρθωσαν ήδη, τι σκας?! Βάρεσε η ζεστη απότομα?! :P Κανε αίτημα να τον εκτελέσουν! :P

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Καλά ντε, ένα λάθος έκανε και τον διόρθωσαν ήδη, τι σκας?! Βάρεσε η ζεστη απότομα?! :P Κανε αίτημα να τον εκτελέσουν! :P

Έχεις δίκιο , βάρεσε η ζέστη στα νότια :) 

Επεξ/σία από nekrik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Samurai/ninja ;) Το οποιο δεν κατάλαβα πως ακριβώς λειτουργεί με το honor system. Φάση Infamous? Δεν βγάζει ιδιαίτερο νόημα, δηλαδή θα έχεις κακό ending άμα παίζεις ninja? Στην τελική Ghost of Tsushima λέγεται, έμφαση στο Ghost. :P Έχει να φύγει wakizashi/kodachi στο λαιμό να φάνε και οι κότες :D

Επίσης το katana είναι για combat, το wakizashi/kodachi για stealth και αυτό στην πλάτη? Παίζει να είναι φάση two handed για κάποιο stance? Όπως και να έχει looks cool!

Έχει honor system το παιχνίδι; Δεν έχω καταλάβει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...