Προς το περιεχόμενο

Resident Evil 2 Remake [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, icenex είπε

Steam αλλα θα το πλατινιασω και στην κονσολα μιας και θα το παρει φιλος στο ps4.

Μαλιστα, ωραιος. Εγω παντως απο λιγο που ειδα στο yt, εχει μεγαλη διαφορα σε γραφικα textures κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, firepc είπε

Μαλιστα, ωραιος. Εγω παντως απο λιγο που ειδα στο yt, εχει μεγαλη διαφορα σε γραφικα textures κλπ.

Θα το κοιταξω..η αληθεια η 970 δεν τραβαει σε 2κ εκτος αν ετυχε γιατι οταν πυροβολουσα ζομπια εβλεπα πτωση καρε στα υπόλοιπα ημουν smooth.με βλεπω για αναβαθμιση σε καμια 2060 στην χειροτερη.αλλιως η πιο φθηνη λυση ειναι να ριξουμε μερικα options δεν εχω κολλημα να ειναι ολα ultra.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω το αρχισα με msaa και δυστυχως μιας και εληξε το time limit δεν μπορω να το παιξω με fxaa για να δω αν εφταιγε αυτο για τα ασπρα spots γυρω από το αιμα στους τοιχους.Επισης ηταν ακομα ενα παιχνιδι μετα το assasin που τρωω bottleneck στην 1060 απο την cpu (i5 4570).Δουλευε συνεχεια 100% και η gpu καθοταν

Επεξ/σία από spocky
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση :

Είναι το ίδιο παιχνίδι με το RE2 με βελτιωμένα γραφικά (και άλλη κάμερα από ότι είδα) η μιλάμε για εντελώς άλλο παιχνίδι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Acmilangr2 είπε

Ερώτηση :

Είναι το ίδιο παιχνίδι με το RE2 με βελτιωμένα γραφικά (και άλλη κάμερα από ότι είδα) η μιλάμε για εντελώς άλλο παιχνίδι; 

ιδιο παιχνιδι αλλα με βελτιωμενα γραφικα και gameplay mechanics (πχ camera position οπως στο 4+). επισης εχουν ενωσει τα δυο original campaigns σε ενα κεντρικο storyline.

Επεξ/σία από KilliK
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει κάποια θεματάκια πάντως..

Προβληματικό DX12 σε AMD και NV, Half-rate στα animations στους χαρακτήρες από ένα συγκεκριμένο distance(Ειδικά για το PC απαράδεκτο) και broken SSR στο PC.

 

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε DX11 + 4K + ULTRA + SFX εχει δυνατα γραφικα

Ωραια δουλεια τα screen space reflections στα νερα...

re2-2019-01-14-23-41-57.jpg

re2-2019-01-14-23-42-08.jpg

 

.....γιατι γενικα ειναι broken....

Επεξ/σία από ROG-X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Ποιο MSAA ονειρεύεστε βρε ; SMAA έχει..Καμία σχέση με MSAA(Multi-sample AA). To film-grain μπορείς να το απενεργοποιήσεις.

Ναι,το μπέρδεψα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...