Προς το περιεχόμενο

Resident Evil 2 Remake [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 λεπτά πριν, firepc είπε

πφφφ.. Λες και γραφει κανεις πια εδω μεσα..

Αφου το παιχνιδι δεν εχει κυκλοφορησει ακομα(ουτε καν σε demo),τι ακριβως να μπει καποιος να γραψει?

Τωρα αν το σχολιο σου ηταν γενικο και αοριστο,ειναι λιγο πολυ γνωστοι οι λογοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Στα 60fps θα τρέχουν το game οι πρόσφατες consoles, τουλάχιστον έτσι δηλωσαν. Από εκεί και πέρα τέτοιου είδους ερωτήσεις τελείως ανούσιες όταν ο καθένας έχει τις προτιμήσεις του. Δοκίμασε το και στα δυο platforms και αποφάσισε η περίμενε κάνα performance analysis.

Πιο πολυ νοσταλγια ειναι η ερωτηση μου μιας και πρωτη φορα το re2 το επαιξα στο playstation ενος φιλου και το εχει συνδυασει ετσι το μυαλο μου + οτι πλεον εχω και μεγαλη τηλεοραση αλλιως δεν θα υπηρχε καν το διλημμα.Μαλλον θα κανω το τελευταιο που ειπες.

 

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Στο θεμα που αφορα συγκεκριμενα την PC εκδοση και δεδομενου οτι ανετα το παιζεις το παιχνιδι και με controller(για single player μιλαμε ουτως ή αλλως)περιμενεις εστω και ενα να σου πει να το παιξεις στο ps4 στο οποιο κοστιζει και ακριβοτερα(επειδη δεν υπαρχουν τα κλειδαδικα)?

Ενταξει δεν σημαινει κατι αυτο πχ ποδοσφαιρακια και fighting αξιζουν καλυτερα στην κονσολα κ αυτο επειδη μπορεις να κατσεις με την παρεα μπροστα στο σαλονι ενω στο pc ειναι πιο δυσκολο ολο αυτο.Οσο για την τιμη ναι ειναι γνωστο οτι ειναι πιο τσιμπημενη αλλα στην τελικη το παιζεις το τερματιζεις και το δινεις αμα λαχει.Τεσπα θα περιμενω να δω διαφορες στα γραφικα-καρε και θα αποφασισω τοτε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fulgore είπε

Αφου το παιχνιδι δεν εχει κυκλοφορησει ακομα(ουτε καν σε demo),τι ακριβως να μπει καποιος να γραψει?

Τωρα αν το σχολιο σου ηταν γενικο και αοριστο,ειναι λιγο πολυ γνωστοι οι λογοι.

γενικο ηταν το σχολιο και αφορουσε την ενοτητα pc games

Τσπ, στο θεμα του φιλου, οπως ειπε και ο fulgore, βρισκεσε στο θεμα του pc αρα pc θα παρεις για απαντηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι σαν να πας στο θεμα του ps4 και να πεις''παιδια που ειναι καλυτερο να το παιξω το Resident evil,στο απλο ps4 ή στο ps4 pro?''.

Δεν τιθεται καν θεμα οταν μιλαμε για single player παιχνιδια για την ανωτεροτητα του pc για αρκετους λογους περαν των γραφικων.

Το μονο θεμα στην περιπτωση αυτη ειναι οτι η Gtx 970 παρολο που θα τρεχει το παιχνιδι μια χαρα σε 1080p high settings πιθανως(ή medium/high μιξη),σε 1440p που ειναι το monitor θα τα βρει σιγουρα σκουρα.

Στην καλυτερη ετσι οπως το κοβω αν θα παιζει σε medium με κοντα 60fps.

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδες γνωμες ζητησα πιο πολυ για να με βγαλετε απο το διλημμα και τι σημαινει οτι ειμαι στο Pc θεμα θεωρω οτι καποιοι εδω μεσα εχουν και τα 2.Και ζητησα γνωμες με βαση την περιπτωση μου και οχι τι ειναι καλυτερο.Δηλαδη με λιγα λογια εσεις στη θεση μου τι θα διαλεγατε κονσολα και τηλεοραση στις 55" σε συνδυασμο με καναπε-ανεση ή pc με οτι συν εχει.

Οσο για την 970 αν ισχυουν οι απαιτησεις με 1060 με 3gb vram τοτε νομιζω θα ειμαι πιο ανετα απο οσο λες.

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, icenex είπε

Ρε παιδες γνωμες ζητησα πιο πολυ για να με βγαλετε απο το διλημμα και τι σημαινει οτι ειμαι στο Pc θεμα θεωρω οτι καποιοι εδω μεσα εχουν και τα 2.Και ζητησα γνωμες με βαση την περιπτωση μου και οχι τι ειναι καλυτερο.Δηλαδη με λιγα λογια εσεις στη θεση μου τι θα διαλεγατε κονσολα και τηλεοραση στις 55" σε συνδυασμο με καναπε-ανεση ή pc με οτι συν εχει.

Οσο για την 970 αν ισχυουν οι απαιτησεις με 1060 με 3gb vram τοτε νομιζω θα ειμαι πιο ανετα απο οσο λες.

Γνωμες ζητησες και γνωμες πηρες που ακριβως ειναι το περιεργο?

Αν σε ενδιεφερε κυριως η μεταπωληση,δεν θα ησουν καν σε διλημμα.

Τωρα οσο για την 1060 και την 480 προφανως αφορουν 1080p αναλυση κυριως και ειναι φυσιολογικα οσο ζητανε και τα περισσοτερα παιχνιδια σημερα.Δεν σημαινει ομως οτι οι καρτες αυτες ειναι το ιδιο ανετες και σε 1440p σε ολους τους τιτλους.

Τελος στην θεση σου οπως αναφερθηκε και πιο πισω σαν κατι το αυτονοητο,οποιος ειχε τοσο ακριβο pc και με τοσο ακριβο(σε σχεση με την πλειοψηφια)monitor,προφανως και θα επελεγε το pc αν φυσικα μπορουσε να το σηκωσει αξιοπρεπως το παιχνιδι.

Τι να την κανει καποιος την ανεση στον καναπε οταν λιγα σχολια πιο πισω εχει πει οτι(ισως) δεν τον βολευει ο χειρισμος με controller?

Ειναι σαν να εχεις ενα smartphone 7ιντσων το οποιο ομως να μην χρησιμοποιεις γιατι δεν σε βολευει στο χειρισμο.

Ψιλο ασχετη ερωτηση αλλα καποιο πιο προσφατο resident evil παιχνιδι εχεις παιξει?Γιατι στο profile σου βλεπω οτι ειτε σε playstation,ειτε σε pc δεν εχεις παιξει κανενα.

Θα βοηθουσε στο να ειχες καλυτερη εικονα στο που σε βολευουν περισσοτερο τα εν λογω παιχνιδια να τα παιζεις.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απαντηση στις γνωμες σας ητανε ενα ξερο "αφου μπηκες στο pc θεμα τι απαντηση περιμενεις να ακουσεις περα απο pc version"..Τι στιγμη που δεν ρωτησα τι θα εκανε ο καθενας που εχει Pc αλλα στην δικη μου περιπτωση με τετοια τηλεοραση.Το οτι εχω περισσοτερη ακριβεια με keyboard mouse και βολευομαι καλυτερα εκει δεν σημαινει οτι δεν μπορω να παιξω καθολου με κοντρολερ.Τελος απλα σημειωσα τα υπερ και τα κατα που εχω σε καθε περιπτωση ωστε να μπειτε στην θεση μου και να πειτε την γνωμη σας βαση αυτων των κριτηριων.Τελος δεν νομιζω να ειπα οτι δεν με βολευει καθολου ο χειρισμος (ισως και να το κανα) αλλο θυμαμαι να ειπα οτι θα ειναι πιο δυσκολο να σημαδεψεις με κοντρολερ μιας και τα ζομπια δεν εχουν σταθερη κινηση με αποτελεσμα να αστοχεις επειδη περπατανε αδεξια και κουτσαινουν κτλ.

Οσο για την ασχετη ερωτηση το πιο προσφατο ειναι το 7 απο τον θειο εξου κ δεν υπαρχει στην βιβλιοθηκη μου κ αυτο γιατι ημουν προκατειλημενος οτι θα ειναι μαπα το καρπουζι (που εν μερη ητανε εκει στο καραβι) μιας και μετα το 3 δεν με τραβηξε κανενα και πολλα δεν τα ακουμπησα ουτε καν απο το θειο να φανταστεις.

Βεβαια ολα αυτα πλεον ειναι περιττα γιατι βρηκα λυση στο διλημμα μου καθως το εψαξα περισσοτερο, με λιγα λογια ειχα ξεχασει οτι η mb μου εχει κεραια για ασυρματη συνδεση και το θυμηθηκα τυχαια οποτε με βλεπω να το παιρνω στο pc και να συνδεεω ασυρματα το pc με την τηλεοραση αν και οποτε θελησω να το λιωσω στην 55αρα.Θα βρω και μια λυση για το χειρισμο και ολα καλα.

Νοσταλγια ρε φιλε ηταν τo διλημμα μου τωρα που το σκεφτομαι μιας και εχω συνδεσει το re2 με το playstation Οταν το πρωτοεπαιξα στο playstation φιλου στον καναπε του σαλονιου του με τις τοτε ντουλαπες που ειχαμε για τηλεορασεις και παρολαυτα χεζαμε το βρακακι μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, icenex είπε

Νοσταλγια

Και για αυτο υπαρχει λυση.

Παιξε το στο pc με το Dualshock 4 :)

Ασε που λογω monitor θα εισαι περισσοτερο στην ολη ατμοσφαιρα του παιχνιδιου μιας και θα εισαι πιο κοντα σε αυτο απο οτι στην τηλεοραση(βαλε και ακουστικα ξερω γω να εισαι στην τσιτα),δεν ειναι παιχνιδι για να αραξεις στον καναπε να παιξεις οπως τα ραλακια ή τα ποδοσφαιρακια :P

 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, firepc είπε

αμα βγαλουν και το 3 Remaster τοτε θα χει γινει ολη η σειρα συγχρονη

Οπότε πιστευω οτι θα το κανουν

Θέλουμε και Code Veronica!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...