Προς το περιεχόμενο

Resident Evil 2 Remake [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Angelsnow είπε

Παιδια βοηθεια παρακαλω, αφου το καταιβασα ολο το βραδυ απτο στεαμ, πηγα πριν λιγο να το κανω εγκατασταση και καποια στιγμη μ εβγαλε μια επιλογή enable hdr αν θυμαμαι καλα και πατησα ναι , από τοτε εσβησε η τηλεοραση και μ γραφει μη εγκυρη μορφη. κανω restart βλεπω το μενου που γραφει για το bios κλπ όταν παει να φωρτωσει τα windows παλι τα ιδια σταματάει και γραφει η τηλκεοραση μη εγκηρη μορφη, το πισι το εχω συνδεδεμενο με μια τηλεοραση lg 4k. Τι να κανω για να γηρησει στην προτερη κατασταση και να μπουταρει κανωνικα?

Nice. Windows HDR implementation at its finest.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

O άλλος βλέπει τη γκόμενα να σκούζει αυτό εννουσες με  playthrough στο twitch ; ok τσάμπα είναι να βλέπεις άλλους να παίζουν αλλά μόνος μου το παίζω καλύτερα :P

Επεξ/σία από Mhlogiatros
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, KilliK είπε

ναι, actionfest οπως ηταν τα 4,5,6, αφου ειναι και τα πιο εμπορικα παιχνιδια του franchise

https://vgsales.fandom.com/wiki/Resident_Evil

Είμαι αισιόδοξος ότι θα τα πάει εξίσου καλα στις πωλήσεις. 

Στα του παιχνιδιού, το μόνο πράγμα που δεν μου άρεσε είναι ότι οι περιοχές εκτός αστυνομικού τμήματος δεν έχουν λάβει την ίδια φροντίδα και προσοχή οσο αναφορά την ατμόσφαιρα και τα γραφικά. Σαν να βγήκε λίγο βιαστικά.

Εκεί που βλέπεις εντυπωσιακές λεπτομέρειες, πας υπόγειο και ξαφνικά σου φαίνεται ότι παίζεις άλλο παιχνίδι. Κενοί και άχαροι χώροι, με απλά textures χαμηλής ανάλυσης. Σαν μισοτελειωμένο. Δεν έχω φτάσει ακόμα στα εργαστήρια για να έχω πιο ολοκληρωμένοι άποψη. 

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Angelsnow είπε

Παιδια βοηθεια παρακαλω, αφου το καταιβασα ολο το βραδυ απτο στεαμ, πηγα πριν λιγο να το κανω εγκατασταση και καποια στιγμη μ εβγαλε μια επιλογή enable hdr αν θυμαμαι καλα και πατησα ναι , από τοτε εσβησε η τηλεοραση και μ γραφει μη εγκυρη μορφη. κανω restart βλεπω το μενου που γραφει για το bios κλπ όταν παει να φωρτωσει τα windows παλι τα ιδια σταματάει και γραφει η τηλκεοραση μη εγκηρη μορφη, το πισι το εχω συνδεδεμενο με μια τηλεοραση lg 4k. Τι να κανω για να γηρησει στην προτερη κατασταση και να μπουταρει κανωνικα?

Απενεργοποίησε από το μενού το ultra deep color της τηλεόρασης για το συγκεκριμένο hdmi που έχεις συνδέσει τον υπολογιστή και πες μας αν έπαιξε. Προφανώς κάνε επανεκκίνηση.

Επεξ/σία από mastixas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, D.Luffy είπε

Είμαι αισιόδοξος ότι θα τα πάει εξίσου καλα στις πωλήσεις. 

Στα του παιχνιδιού, το μόνο πράγμα που δεν μου άρεσε είναι ότι οι περιοχές εκτός αστυνομικού τμήματος δεν έχουν λάβει την ίδια φροντίδα και προσοχή οσο αναφορά την ατμόσφαιρα και τα γραφικά. Σαν να βγήκε λίγο βιαστικά.

Εκεί που βλέπεις εντυπωσιακές λεπτομέρειες, πας υπόγειο και ξαφνικά σου φαίνεται ότι παίζεις άλλο παιχνίδι. Κενοί και άχαροι χώροι, με απλά textures χαμηλής ανάλυσης. Σαν μισοτελειωμένο. Δεν έχω φτάσει ακόμα στα εργαστήρια για να έχω πιο ολοκληρωμένοι άποψη. 

Γενικα οι υπονομοι ειναι ισως το πιο αδυναμο σημειο του παιχνιδιου.

Αστυνομικο τμημα προφανως και ελαβε παραπανω προσοχη μιας και το μεγαλυτερο κομματι του παιχνιδιου το τρως εκει.

Τα εργαστηρια επισης δεν ειναι ασχημα.

Βλεπω στο steam οτι το 13.8%(αυτη την στιγμη που κοιταζω)τερματισε με τον leon και μολις το 5.5% με την Claire :D

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Περίπου το ίδιο είναι θα περίμενες ο Λεόν να αντέχει περισσότερο ξύλο και clair πιο γρήγορα μανούβρες αλλά μπα ..

Μέχρι να αρχίσει το κυνηγητό με τον tyrant χαλαρά πήγαινα ευκολακι  σα το demo μετά ζορίζει :P 

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πήρα και 'γω, καλό είναι να στηρίξουμε την συγκεκριμένη προσπάθεια για να καταλάβουν τι Resident Evil θέλουμε.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομίζω ότι RE 8 (στο όνομα ) θα αργήσει πολύ. Κατά ένα τρόπο το RE 2 είναι το RE 8, ηδη υπάρχουν φήμες ότι έχει αρχίσει η ανάπτυξη του  RE 3 (ας πούμε 2021 ? ), εγω θα ήθελα κ ένα Dino crisis αλλά ποιος ξέρει ? Δύσκολο να δουλεύουν re 8 παράλληλα κ γιατί να το ρισκάρουν αφού βρήκαν τη φόρμα. Πιστεύω θα πάει πολύ καλά εμπορικά το Re2

 

Εμένα με έχει εκπλήξει ευχάριστα. Είμαι ένα 5ωρο μέσα με το in game ρολόι. Το παιχνίδι παραειναι σκοτεινό δλδ σε ένα σημείο μετά το αστυνομικό τμήμα ανοίξα τη φωτεινότητα της Tv (για λιγο) για να βγάλω άκρη. 

- σε σημεία στο αστυνομικό τμήμα έχω αφήσει μερικές περιοχές παγίδες θανάτου με ζόμπι, licker κα να τριγυρνούν . Εγώ δε ξαναπαω από εκεί, δε πα να έχουν κλειδιά , σφαίρες ότι θέλουν. 

- Μπράβο τους που  έχουν μόνο λίγα σημεία που δε σε αγγίζει κανένας. Δε ξέρω τι θα γίνει στα επόμενα playthrough αλλά πιστεύω ότι θυμάμαι καλά πως στο αρχικό παιχνίδι σε κάποιο σημείο πρακτικά καθαρίζες όλα τα ζόμπι κ έκανες ότι ήθελες. Εδώ δε παίζει, δε σε σώζουν ούτε πόρτες ούτε τίποτα 

Αυτό δημιουργεί βέβαια θέμα στο pacing γιατί σταματάς συνέχεια το παιχνίδι για να δεις τον χάρτη κ να πας από πόρτα σε πόρτα. Βέβαια δεν είναι παιχνίδι δράσης οποτε...

 

 

Επεξ/σία από nickk0kkav
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μερικα αρκετα χρησιμα tips, ακομα να βρω χρονο για να το ξεκινησω  εγω,  εχω βαλει εναν φιλο να το "δοκιμαζει" ( ας ειναι καλα το  steam family sharing :P ) 

 

 

 

 

 

οπως χαζευα  στα settings ομως ειδα ρυθμιση για  "headphones" και "binaural" πρεπει να ειναι ακομα καλυτερος αυτος ο συνδυασμος  απο το εικονικο  7.1 που μου δινει ο (ψοφιος) ενισχυτης  της sennheiser  τσιμπησα και κατι DT770/80 pro την Παρασκευη, ανυπομονω να δω τι θα ακουσουν τα αυτακια μου  :D 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ατμόσφαιρα είναι φοβερή, σε βάζει μέσα. Το παίζω με Xbox One controller(Leon campaign), της Claire θα το παίξω με keyboard/mouse. Πάντως παίζοντάς το, καταλαβαίνω ότι και το RE 7 ήταν αρκετά καλό.

To reshade κάνει δουλειά πάντως και είναι MUST στο συγκεκριμένο παιχνίδι.

http://sfx.thelazy.net/games/preset/10086/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...