Προς το περιεχόμενο

Resident Evil 2 Remake [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, devil-ji είπε

Ξερω γω, μαλλον ειναι δυσκολο να συγκρινεις το ποσο αγορασες ενα παιχνιδι με το ποσες ωρες διασκεδασεις σου προσεφερε

Ε αρα αμα το παμε ετσι σε σχεση με το Witcher 3 ολα τα αλλα παιχνιδια και κυριως οσα δεν ειναι open world Rpg που ειναι κατω των 20ωρων στο πρωτο playthrough πρεπει να κοστιζουν αρχικη τιμη ποσο με βαση τις ωρες που εχουν?

10-15ευρω?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, phanispal είπε

~1½ ώρα δηλαδή, κομπλέ.

Γιατι τοσο πολυ? Με 50αρα 18gb κατεβαινουν την ωρα.

Ρε σεις τι συγκρινετε τα παιχνιδια αναλογα με το ποσες ωρες σας δινουν? Ενα fortnite μπορει να πιασει 1000 ωρες. Και το εχουν τσαμπα. Να το βαλουν στα 200 ευρω? 

 

Το Witcher 3 προσφερει τελειως διαφορετικα πραγματα απο το RE2. 

Το RE2 προσφερει τρομο και εισαι συνεχεια στην τσιτα. Μπορει να στο προσφερει αυτο το witcher 3? Oχι αρα τι μου συγκρινετε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, Fulgore said:

Ε αρα αμα το παμε ετσι σε σχεση με το Witcher 3 ολα τα αλλα παιχνιδια και κυριως οσα δεν ειναι open world Rpg που ειναι κατω των 20ωρων στο πρωτο playthrough πρεπει να κοστιζουν αρχικη τιμη ποσο με βαση τις ωρες που εχουν?

10-15ευρω?

Δεν μπορει να ειναι και τελειως ισοδυναμα, πιστευω ομως 30-35 max για 15-20 ωρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, devil-ji είπε

Δεν μπορει να ειναι και τελειως ισοδυναμα, πιστευω ομως 30-35 max για 15-20 ωρες.

Το uncharted σου δινει 10 ωρες και το πουλουσαν αρχικη τιμη 60 ευρω. Τα αξιζει? Για την πλειοψηφια τα αξιζει μιας και προσφερει κατι που κανενα αλλο παιχνιδι δεν μπορει. Και εγω θεωρω πιο τιμια αρχικη τιμη τα 30-40 ευρω max αλλα αφου ετσι ειναι η βιομηχανια απλα υπομονη και τα περνεις οταν μπορεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, phanispal είπε

Συγχρονίζω στα ~37Mbps και κατεβάζω με ~4.2ΜΒ/s max.

Οποτε ναι περιπου 1.5 ωρα. Βγηκε νεος κανονισμος οτι αν δεν πιανεις την ταχυτητα που σου δινουν στην 50αρα/30αρα μπορεις να παρεις πισω καποια χρηματα καθε μηνα. Εχει κανα μηνα οποτε δες το μπας και τσιμπησεις τιποτα επιστροφη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 minutes ago, Arkin said:

Το uncharted σου δινει 10 ωρες και το πουλουσαν αρχικη τιμη 60 ευρω. Τα αξιζει? Για την πλειοψηφια τα αξιζει μιας και προσφερει κατι που κανενα αλλο παιχνιδι δεν μπορει. Και εγω θεωρω πιο τιμια αρχικη τιμη τα 30-40 ευρω max αλλα αφου ετσι ειναι η βιομηχανια απλα υπομονη και τα περνεις οταν μπορεις.

Ναι εννοειται, και to shadow of tr μολις επεσε στα 30 το τσιμπησα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, firepc είπε

https://www.pcgamer.com/resident-evil-2-remake-is-three-times-more-popular-than-resident-evil-7-on-steam/

Resident Evil 2 Remake is three times more popular than Resident Evil 7 on Steam

Capcom βαλε μπρος το 3

Μη χανεις χρονο

Ετσι για να εχουμε να λεμε αλλα οταν ελεγα για το 7 μου το βγαζατε ολοι αριστουργημα και οτι ετσι πρεπει να συνεχισει η σειρα κτλπ, τωρα θελετε στο υφος του remake 2 το οποιο ειναι σχεδον ακριβως αυτο που προτεινα τοτε. :P Δεν θυμαμαι ακριβως τα posts αλλα θυμαμαι να διαφωνω με αρκετους για την κατευθυνση της σειρας και να μου λενε οτι το 7 ειναι το μελλον..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, phanispal είπε

Τι επιστροφή να τσιμπήσω, έληξε το διετές συμβόλαιο και μου ανέβασαν το πάγιο.

Θα το κοιτάξω όμως.

Σου εστειλα πμ μην χαλασουμε το νημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

Ελπίζω να μην του είπες να κάνει φορητοτητα. 

Προφανως οχι εχει βγει νομοθεσια απο ΕΕΤΤ πριν ενα μηνα που λεει οτι αν δεν πιανεις την αναγραφομενη ταχυτητα μιας vdsl δικαουσαι χρηματικη επιστροφη και μειωση παγιου. Στην 24αρα δεν ισχυει. Οποτε αφου πιανει 37 στα 50 μπορει να παρει καποια μειωση στο παγιο συμφωνα με την νομοθεσια.

Επεξ/σία από Arkin
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, ADHD είπε

Ετσι για να εχουμε να λεμε αλλα οταν ελεγα για το 7 μου το βγαζατε ολοι αριστουργημα και οτι ετσι πρεπει να συνεχισει η σειρα κτλπ, τωρα θελετε στο υφος του remake 2 το οποιο ειναι σχεδον ακριβως αυτο που προτεινα τοτε. :P Δεν θυμαμαι ακριβως τα posts αλλα θυμαμαι να διαφωνω με αρκετους για την κατευθυνση της σειρας και να μου λενε οτι το 7 ειναι το μελλον..

Εγω προσωπικα το 7 προτιμω

Και το 2 καλο ειναι, αλλα το 7 ειναι πιο κοντα στο γουστο μου

Το οτι μας αρεσε το 2 και θελουμε και 3, δεν σημαινει οτι το 7 χανει τον θρονο/αξια του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Arkin είπε

Το uncharted σου δινει 10 ωρες και το πουλουσαν αρχικη τιμη 60 ευρω. Τα αξιζει? Για την πλειοψηφια τα αξιζει μιας και προσφερει κατι που κανενα αλλο παιχνιδι δεν μπορει. Και εγω θεωρω πιο τιμια αρχικη τιμη τα 30-40 ευρω max αλλα αφου ετσι ειναι η βιομηχανια απλα υπομονη και τα περνεις οταν μπορεις.

κανενα παιχνιδι δεν αξιζει να κανει 60e, ανεξαρτητως ποσες ωρες διασκεδασης προσφερει. το θεμα ειναι οτι υπαρχει το lobby των μεγαλων εκδοτικων, oι οποιοι εχουν συμφωνησει να πουλανε τα προιοντα τους σε μια fixed τιμη. και τωρα θελουν η τιμη να παει στα 70e.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος κ οι υπόνομοι, σε αυτό το κομμάτι η ποιότητα έπεσε πολύ σε σχέση με το αστυνομικό τμήμα. Τώρα μπήκα στο τελευταίο μέρος.

 

Όσο αφορα τη τιμολόγηση των παιχνιδιών δε βγάζεις άκρη. Πήρα το re2 από κουπόνι amdrewards κ επειδή ξέρω ότι δεν έχω υπομονή να ασχοληθώ για το 100% (όπως όταν ήμουν φοιτητής) δε θα έδινα 50€+ . Από την άλλη έδωσα με ευχαρίστηση €75 στο soul calibur 6 μαζί με το season pass γιατί ξέρω ότι θα το παίζω καιρό+ ευχάριστα.  (/offtopic)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...