Προς το περιεχόμενο

Resident Evil 2 Remake [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν και γενικά είμαι κατά των remastered και ειδικά σε αυτά που χτυπάνε στην νοσταλγία , το συγκεκριμένο αν το βρώ κοντά στα 20 euro σκέφτομαι να το πάρω πιο πολύ για τα ανασχεδιασμένα γραφικά που έχει , γενικά έχουν πει ότι θα βάλουν κάτι στο μέλλον σε dlc ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, SPANK είπε

Αν και γενικά είμαι κατά των remastered και ειδικά σε αυτά που χτυπάνε στην νοσταλγία , το συγκεκριμένο αν το βρώ κοντά στα 20 euro σκέφτομαι να το πάρω πιο πολύ για τα ανασχεδιασμένα γραφικά που έχει , γενικά έχουν πει ότι θα βάλουν κάτι στο μέλλον σε dlc ?

Μα δεν ειναι remaster ειναι remake εχουν φτιαχτει πραγματα απο την αρχη...Το μονο που μπορεις να πεις οτι ειναι remaster ειναι το στορυ σε γενικες γραμμες.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, SPANK είπε

Αν και γενικά είμαι κατά των remastered και ειδικά σε αυτά που χτυπάνε στην νοσταλγία , το συγκεκριμένο αν το βρώ κοντά στα 20 euro σκέφτομαι να το πάρω πιο πολύ για τα ανασχεδιασμένα γραφικά που έχει , γενικά έχουν πει ότι θα βάλουν κάτι στο μέλλον σε dlc ?

Remaster ήταν το RΕ του GC που βγήκε για pc και ναι έχουν ανακοινώσει DLC.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Βασικά το μισό είναι όπως το θυμάμαι το υπόλοιπο καινούργιο και μετα εχει και τα B και τα extra οπότε overall είναι τίμιο . Σχετικά πάντα τα dlc δεν έπρεπε να έχουν .

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, icenex είπε

Μα δεν ειναι remaster ειναι remake εχουν φτιαχτει πραγματα απο την αρχη...Το μονο που μπορεις να πεις οτι ειναι remaster ειναι το στορυ σε γενικες γραμμες.

Ναι έχεις δίκιο ίσως να χρησιμοποίησα λάθος λέξη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι ειναι ο μονος τιτλος της Capcom(εδω και καιρο τελος παντων)με υπερβολικα θετικες κριτικες στο steam,και γενικα στο steam βεβαια.

96% απο κοντα 7000 κριτικες να ειναι θετικες παρα πολυ σπανια να δουμε σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το RE1 εχει γινει remake? Το 2 δηλαδη ειναι καποια συνεχεια του πρωτου? Δεν εχω ασχοληθει καθολου με τι σειρα και με αυτα που διαβαζω το ψηνω. Ξερετε ανοιχτα φωτα χαμηλη φωνη 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορώ πώς γίνεται κάποιοι να μην έχουν παίξει τα πρώτα Resident Evil.

Το original έγινε remake αρχικά αποκλειστικά στο Gamecube το 2002, και μόλις το 2015 στο PC κ.λπ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται, κάποιοι ήμασταν 7-8 ετών τότε..Εγώ τον πατέρα μου έβλεπα πιο πολύ να παίζει τότε με έναν φίλο του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, phanispal είπε

Απορώ πώς γίνεται κάποιοι να μην έχουν παίξει τα πρώτα Resident Evil.

Το original έγινε remake αρχικά αποκλειστικά στο Gamecube το 2002, και μόλις το 2015 στο PC κ.λπ..

Πρωτα απ'ολα το 2002 ειμασταν ολη μερα εξω και παιζαμε μπαλα και γενικα ολη μερα εξω.

Δευτερον δεν αρεσουν σε ολους αυτα τα παιχνιδια. Ποτε δεν ειναι αργα ομως και ακομα καλυτερα να τα παιζουμε πρωτη φορα τωρα που εχουν γινει remake και η εμπειρια ειναι 10 φορες ανωτερη απο τοτε. Απλα ειναι η νοσταλγια για οσους τα εχουν παιξει τοτε οταν βγηκαν.

 

Βρηκα και το πρωτο RE που εχει γινει remastered στο pc.

https://store.steampowered.com/app/304240/Resident_Evil__biohazard_HD_REMASTER/

 

Οποτε καποια στιγμη ισως τα πιασω με τι σειρα. 1 remastered/2 remake/3 remake κτλ να τα παιξουμε με τι σειρα οπως πρεπει.

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω παλι εβλεπα να το παιζει φιλος τοτε στο ps1 ημουν 12 χρονων(το 1996) και ακομη θυμαμαι που ειχε φτασει το σκατο στην καλτσα οταν πρωτοεπαιξε το κλασσικο βιντεακι με το πρωτο ζομπι που γυρναει και σε κοιταει αφου το διακοψεις απο το δειπνο του 😋

Επεξ/σία από icenex
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...