Προς το περιεχόμενο

Resident Evil 2 Remake [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προφανως και μπορεις να παιξεις με οτι επισημο controller κυκλοφορει στην αγορα.

Κανε μια γρηγορη ερευνα στο γουγλη για το πως μπορεις να παιξεις με το controller του ps4 στο pc.

Περαν τουτου δεν ειναι θεμα μαζοχισμου,ειναι το κλασσικο που βλεπουμε και σε αλλα παιχνιδια(Nier,dark souls)που ειναι πιο ευκολα με controller απο οτι με keyboard.

The way its meant to be played :)

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ετυχε να το ψαξω γιατι δεν με βολεψε ποτε το να γυρναω την καμερα με το αναλογικο απλα στο Ps4 ειναι αναγκαιο κακο.Το movement απο την αλλη ειναι τερμα βολικο με χειριστηριο μπορω να πω.Και για να μην βγαινω off αν το remake εβγαινε με fixed καμερες τοτε ναι θα ητανε τερμα βολικο ακομη και για μενα.Ολα αυτα παντα σε συναρτηση με το free look του ποντικιου τι να πω μαλλον εχω καλομαθει στην ακριβεια που προσφερει το ποντικι.

Νομιζω οτι το controller ειναι βολικο ακομη και στον πιο νουμπα οταν εχει fixed cams οπως ειναι τα ποδοσφαιρακια μπασκετ κτλ.

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι περισσοτερο εχεις καλομαθει στα παιχνιδια που παιζεις περισσοτερο στο pc(που χρειαζονται το m/k)παρα γενικα οτι εχεις καλομαθει σε M/K.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Νομιζω οτι περισσοτερο εχεις καλομαθει στα παιχνιδια που παιζεις περισσοτερο στο pc(που χρειαζονται το m/k)παρα γενικα οτι εχεις καλομαθει σε M/K.

Δεν νομιζω παρε παραδειγμα το re2 remake που τα ζομπια ρεταρουν και κουτσαινουν κτλ και το κεφαλι τους δεν ειναι σε σταθερο μερος-υψος που αυτο σαν προσθηκη μαμαει αλλα φαντασου τωρα να προσπαθεις να σημαδεψεις με το αναλογικο του ps4 προσωπικα θα παιδευτω μεχρι να κανω snap aim στο κεφαλι του εκτος αν ειναι το aim assist τραγικα στο θεο.Ενω με το ποντικι θα σημαδεψω στο κεφαλι του πολυ πιο ευκολα και με μικροδιορθωσεις και πιο γρηγορα αυτο στο controller δεν παιζει μια σου φευγει λιγο αριστερα μια δεξια μια λιγο πιο πανω,  ή απλα παιζει εγω να ειμαι τερμα νουμπιδι.

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Αμφιβάλλω να έχει αυτό-aim το game η analog movement, οποτε mouse all the way, ειδικά ότι κάθε σφαίρα είναι πολύτιμη ;)

Στο Ps4 πως αλλιως να ειναι δηλαδη? Δεν νομιζω να βαλουν το Movement στο σταυρο.Τωρα θα μου πεις τι σχεση εχει η Pc εκδοση με το Ps4 το συζηταμε γιατι εγω προσωπικα ειμαι σε διλημμα και ακομη το σκεφτομαι που να το παρω το παιχνιδι για λογους που ανεφερα πιο πριν.Λογικα θα εχει autoaim αν εισαι με controller και θα ειναι στην ευχερεια του καθενος αν το θελει ανοιχτο η οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το μονο πραγμα που ζηλευω απο την εκδοση του ps4 ειναι η κουτατη εκδοση με το reverse εξωφυλλο(στο pc το πιο πιθανο να μην βγει καν κουτατο κλασσικα) οπως ειχα αναφερει πιο πανω,αλλιως ουτως ή αλλως η εκδοση του pc κλασσικα ειναι η καλυτερη απο ολες.

5 λεπτά πριν, icenex είπε

το συζηταμε γιατι εγω προσωπικα ειμαι σε διλημμα και ακομη το σκεφτομαι που να το παρω το παιχνιδι για λογους που ανεφερα πιο πριν.

Στο pc μπορεις να διαλεξεις μεταξυ m/k ή controller(περαν της αποδοσης που θα τρεχει καλυτερα),αρα δεν εισαι σε καποιο διλημμα νομιζω.

Ασε που εκτος των αλλων η εκδοση του pc ειναι και φθηνοτερη κλασσικα 

https://www.skroutz.gr/s/15270091/Resident-Evil-2-PS4.html

https://www.allkeyshop.com/blog/buy-resident-evil-2-cd-key-compare-prices/

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασσικα πραγματα αν και στο pc μετα το παντρευεσαι το παιχνιδι ενω στο ps4 αν αποδειχτει κατω των προσδοκιων μπορεις να το πουλησεις και να παρεις πισω ενα μερος των χρηματων.Καταραμενη νοσταλγια που μαζι με 55 oled με βαζουν σε διλημμα αλλιως δεν θα το συζηταγα το θεμα μεταξυ αυτων των 2. Βεβαια λυση σε αυτο ειναι να ξηλωσω πυργο να τον βαλω διπλα στην τηλεοραση και να βαλω και το controller για τον κολλητο που μαλλον θα το λιωσουμε παρεα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Αμφιβάλλω να έχει αυτό-aim το game η analog movement, οποτε mouse all the way, ειδικά ότι κάθε σφαίρα είναι πολύτιμη ;)

Σίγουρα θα έχει analog movement, εδώ έχει το remake του Crash.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Guys analog movement, όχι αν θα παίζει το analog stick. :D Όσο για το αυτό-aim δύσκολα να έχει γιατί είναι over the shoulder, όχι fixed camera. Κανένα RΕ δεν είχε αυτό-aim από το 4 και μετά άμα θυμάμαι καλά.

 

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Tbh και εγώ προτιμώ ξάπλα gamepad αλλα υποθέτω ότι δεν θα crap ammo τα zombies αυτή την φορα οποτε θα υπάρχει limitation. Γιατί άμα και πάλι υπάρχει άφθονο το survival για ακόμα μια φορα καταστρέφεται. Aλλωστε πάντα για headshot πας και από τα video φαίνονται τα zombies να έχουν σπαστικό φάση animation οποτε το gamepad μάλλον θα το κάνει πιο δύσκολο.

 

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, icenex είπε

Κλασσικα πραγματα αν και στο pc μετα το παντρευεσαι το παιχνιδι ενω στο ps4 αν αποδειχτει κατω των προσδοκιων μπορεις να το πουλησεις και να παρεις πισω ενα μερος των χρηματων.

Στην μια περιπτωση το παιχνιδι εχει 55ευρω αυτη την στιγμη(αντε να πεσει στα 50),στην αλλη του Pc εχει 35(εχω το προλαβα στα 31 αν θυμαμαι καλα).

Αρα δεν εχεις καθολου χασουρα,ισα ισα φθηνοτερα το παιρνεις.

Τελος για τα περι προσδοκιων παλι υπαρχει λυση.

Ειτε το αγοραζεις απο το ιδιο το steam και σε περιπτωση πατατας στις 2 ωρες το κανεις refund ή φυσικα ριχνεις pre order απο κλειδαδικο μεχρι να βγουν τα reviews και αν παλι τα reviews το κραξουν,κανεις refund απο το κλειδαδικο που το αγορασες.

Γιαυτο λεω οτι νιωθω οτι ψειριζεις χωρις λογο τα του παιχνιδιου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...