Προς το περιεχόμενο

Resident Evil 2 Remake [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε καλα δεν ειπα οτι αυτο θα κανω στο re2 στη γενικοτητα μιλησα..Ασε τωρα ειδικα εβαλα αλλον ενα μπελα στο κεφαλι μου μολις πριν απο λιγο αγορασα απο μελος το gow οποτε ευχομαι να εχω τελειωσει κ αυτο το παιχνιδι μεχρι να βγει το re2..μου αρεσει που ηθελα να τελειωσω οτι παιχνιδια δεν εχω αγγιξει για να πιασω το rdr2 τελικα δεν υπαρχει φαρμακο για την αρρωστια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 3/11/2018 στις 12:15 ΜΜ, icenex είπε

Πολλοι μαζοχες μαζεμενοι :P (σαν πειραγμα το λεω ελπιζω να μην το παρεξηγησετε) . Πανω σε αυτο το θεμα το controller του Ps4 μπορει να συνδεθει με το pc και να παιξεις? ή υπαρχει ασυμβατοτητα δεν το εχω δοκιμασει και δεν εχει τυχει να το διαβασω-ψαξω να δω αν γινεται, μονο για το controller του xbox εχω διαβασει οτι γινεται.

 

download.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1.5 μηνας εμεινε :)

Ο τιτλος του video ειναι λιγο clickbait παντως,δεν ειναι σε ολο το video ο εν λογω κυριος.

 

Και ενα ειδικα με τον εν λογω κυριο να κανει αυτο που ξερει καλυτερα,να κυνηγα :D

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εψαχνα τα system requirements του παιχνιδιου...μιας και τα βρηκα ειπα να τα ποσταρω και εδω για οποιον ενδιαφερεται.

  • Minimum:
    • Requires a 64-bit processor and operating system
    • OS: WINDOWS® 7, 8, 8.1, 10 (64-BIT Required)
    • Processor: Intel® Core™ i5-4460, 2.70GHz or AMD FX™-6300 or better
    • Memory: 8 GB RAM
    • Graphics: NVIDIA® GeForce® GTX 760 or AMD Radeon™ R7 260x with 2GB Video RAM
    • DirectX: Version 11
  • Recommended:
    • Requires a 64-bit processor and operating system
    • OS: WINDOWS® 7, 8, 8.1, 10 (64-BIT Required)
    • Processor: Intel® Core™ i7-3770 or AMD FX™-9590 or better
    • Memory: 8 GB RAM
    • Graphics: NVIDIA® GeForce® GTX 1060 or AMD Radeon™ RX 480 with 3GB VRAM
    • DirectX: Version 11

Πηγή Steam.

Το ξαναποσταρω εδω γιατι πριν το ποσταρα στο θεμα των κονσολων και το πηρα ειδηση οταν μου το ειπαν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ρε Δία αναμνήσεις..

Δεν μπορώ (ή θέλω) να πιστέψω ότι φταίει το μικρό της τότε ηλικίας μας στο ότι θεωρούμε ότι «εκείνα ήταν παιχνίδια».

Θεωρώ ότι όντως εκείνα ΗΤΑΝ παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την εποχη τους ητανε εδω θυμαμαι με νοσταλγια καμια φορα το shinobi στα ουφαδικα οπως λεγαμε τοτε και ποσα αλλα τετοια παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα γελάς με τα παλιά παιχνίδια, ναι για την εποχή τους ήταν..Αλλά τώρα έχουμε περάσει σε κινηματογραφικό επίπεδο σχεδόν..Το budget ενός ΑΑΑ τίτλου φτάνει τις υπερπαραγωγές του Hollywood..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Τώρα γελάς με τα παλιά παιχνίδια, ναι για την εποχή τους ήταν..Αλλά τώρα έχουμε περάσει σε κινηματογραφικό επίπεδο σχεδόν..Το budget ενός ΑΑΑ τίτλου φτάνει τις υπερπαραγωγές του Hollywood..

Ε ναι πλεον αν δεν εχει και ωραια γραφικα ενα παιχνιδι δεν σε τραβαει(τουλαχιστον εμενα προσωπικα εκτος αν τα σπαει σε αλλον τομεα), η οταν ο χειρισμος ειναι κακος και χοντροκομμενος σε σχεση με τα σημερινα δεδομενα.Μην πας μακρια προσφατα τελειωσα το Uncharted 3 που αν εξαιρεσεις τον χειρισμο τα γραφικα οταν τελικα αρχισα το 4 επαθα πλακα με την χαωδη διαφορα βεβαια το ενα ειναι παιχνιδι του ps3 και το αλλο του 4 αλλα δεν συγκρινω αυτο τωρα αλλα την διαφορα στις γενιες φαντασου να συγκρινεις παιχνιδια πιο παλια.

Ασχετο το fallout 1 & 2 το επαιζα ξανα ανετα και αμα εβγαινε και καμια hd εκδοση θα το ελιωνα χωρις δευτερη κουβεντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει και παλιό παιχνίδι το ξαναπαίζεις αν είναι καλό και ας έχει παλιά γραφικά, αρκεί να μην μιλάμε για pixelated γραφικά που σε πιάνει πονοκέφαλος μετά από λίγη ώρα..Διαβάζω τώρα μερικούς γκρινιάζουν ότι το RE 2 remake τους χαλάει που δεν έχει fixed κάμερα..Fixed κάμερα είχε τότε λόγω περιορισμού του HW..Δηλαδή αυτά είναι γελοία πράγματα..Μήπως να lock-άρουμε και τα FPS στα 20 που είχε το PS1 για να είναι όσο πιο ''original'' γίνεται ; Άμα τόσο πολύ θέλει κάποιος το παλιό RE 2, υπάρχουν emulators να το παίξει όπως ήταν..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...