Προς το περιεχόμενο

Resident Evil 2 Remake [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω αναρωτιεμαι αν θα εχει μεγαλη διαφορα μεταξυ pc και ps4.Το λεω αυτο γιατι δεν ξερω σε ποια πλατφορμα να το παρω.Απο την μια εχω συνδεσει το re2 με το playstation που επαιζα με το κοντρολερ με φιλους σε καναπε αραγμενοι απο την αλλη σκεφτομαι οτι θα με παιδεψει με κοντρολερ.Στα βιντεακια δειχνει πολυ δυσκολο να σημαδεψεις και τα ζομπια εχουν αυτη την απροβλεπτη κινηση που ρεταρουν.

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, firepc είπε

Ολα τα games τρεχουν καλυτερα στο PC. Αυτο ειναι νόμος.

Αν δεν σου κανει το controller, μπορεις παντα να παιξεις με mouse/keyboard στο PC

Καλα αυτο το ξερω απλα αναρωτιεμαι αν θα ειναι μεγαλη η διαφορα. Ξερεις ειμαι σε διλημμα γιατι απο την μια εχω το pc με την οθονη της υπογραφης και απο την αλλη να ειμαι αραγμενος καναπε με το controller απεναντι απο 55αρα Oled. Βεβαια μπορω να ξηλωσω pc και να το συνδεσω με την τηλεοραση αν θελω να τα συνδυασω και τα 2.Φανταζομαι δεν υπαρχουν συγκριτικα ακομη γιατι τα gameplay που κυκλοφορουν ειναι απο pc εκδοση.

Το σημαδι με controller ειναι απλα μια ανησυχια μου οτι θα μας παιδεψει λιγο παραπανω οχι οτι ειμαι τερμα νουμπας με αυτο

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, icenex είπε

Καλα αυτο το ξερω απλα αναρωτιεμαι αν θα ειναι μεγαλη η διαφορα. Ξερεις ειμαι σε διλημμα γιατι απο την μια εχω το pc με την οθονη της υπογραφης και απο την αλλη να ειμαι αραγμενος καναπε με το controller απεναντι απο 55αρα Oled. Βεβαια μπορω να ξηλωσω pc και να το συνδεσω με την τηλεοραση αν θελω να τα συνδυασω και τα 2.Φανταζομαι το gameplay που κυκλοφορουν ειναι απο pc εκδοση.

Φιλε εχεις πισαρα και οθοναρα

Απο κει και περα εσυ αποφασιζεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, firepc είπε

Φιλε εχεις πισαρα και οθοναρα

Απο κει και περα εσυ αποφασιζεις

Ευχαριστω. οτι μπορει ο καθενας τωρα θελω και καρτα αλλα μας τα μαμησε τα σχεδια η πρασινη με τιμες στο θεο και μικρες διαφορες σε επιδοσεις απο την παλιοτερη γενια και εκει ειναι που κολλαω και δεν τα σκαω τα λεφτα νιωθω οτι με πιανουν κοροιδο.

Τεσπα λογικα με βλεπω να πηγαινω σε pc εκδοση γιατι θα ειναι και πιο φθηνη, τωρα που το σκεφτομαι το καλο στο ps4 μπορω να την παρω και μετα να την πουλησω και το τσιμπαω στο pc αργοτερα αν οντως εχει μεγαλες διαφορες.

Θεωρω οτι δεν θα εχουν μεγαλες διαφορες μιας και εχει σαν προτεινομενη καρτα γραφικων την 1060 που ειναι 4.4 tflops και το ps4 pro ειναι στα 4.2.

Η μονη διαφορα πιστευω θα ειναι αν οντως υπαρχει rtx και αυτο αν μπει στο launch του παιχνιδιου γιατι αν ειναι να μπει 6 μηνες με 1 χρονο μετα να το βρασω.Εδω στο shadow of tomb raider ακομη περιμενει κοσμος να μπει αυτο το patch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, icenex είπε

Εγω αναρωτιεμαι αν θα εχει μεγαλη διαφορα μεταξυ pc και ps4.Το λεω αυτο γιατι δεν ξερω σε ποια πλατφορμα να το παρω.Απο την μια εχω συνδεσει το re2 με το playstation που επαιζα με το κοντρολερ με φιλους σε καναπε αραγμενοι απο την αλλη σκεφτομαι οτι θα με παιδεψει με κοντρολερ.Στα βιντεακια δειχνει πολυ δυσκολο να σημαδεψεις και τα ζομπια εχουν αυτη την απροβλεπτη κινηση που ρεταρουν.

Εγω το εχω προπαραγγειλει παντως για pc και οπως ολα τα 3ου προσωπου παιχνιδια θα το παιξω με controller :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Εγω το εχω προπαραγγειλει παντως για pc και οπως ολα τα 3ου προσωπου παιχνιδια θα το παιξω με controller :P

Εσυ εισαι μαζοχας δηλαδη :P αν ειναι να μπει στο pc παει δαγκωτο με k/m αυτην την ελευθερια κινησεων δεν την εχω με τιποτα στο κοντρολερ.Και να φανταστεις καποτε ελεγα στον κολλητο μου μα καλα πως παιζεις με k/m οταν καθομουν τοτε στο pc του, πριν παρω το δικο μου και μαθω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, icenex είπε

Εσυ εισαι μαζοχας δηλαδη :P αν ειναι να μπει στο pc παει δαγκωτο με k/m αυτην την ελευθερια κινησεων δεν την εχω με τιποτα στο κοντρολερ.Και να φανταστεις καποτε ελεγα στον κολλητο μου μα καλα πως παιζεις με k/m οταν καθομουν τοτε στο pc του, πριν παρω το δικο μου και μαθω.

και γω pre-order εχω κανει και θα το παιξω με controller. Τα 3ου προσωπου λενε με controller.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, icenex είπε

Εσυ εισαι μαζοχας δηλαδη :P αν ειναι να μπει στο pc παει δαγκωτο με k/m αυτην την ελευθερια κινησεων δεν την εχω με τιποτα στο κοντρολερ.Και να φανταστεις καποτε ελεγα στον κολλητο μου μα καλα πως παιζεις με k/m οταν καθομουν τοτε στο pc του, πριν παρω το δικο μου και μαθω.

Οπως εσυ μεγαλωσες παιζοντας resident evil στο playstation με controller,ετσι και εγω αρα ειναι καθαρα θεμα συνηθειας.

Ουτως ή αλλως δεν  με ενδιαφερει προσωπικα η ακριβεια του στοχου σε offline single player παιχνιδια αρα δεν εχω θεμα με το controller.

Προφανως σε online παιχνιδια οπως mmo,moba,1ου προσωπου κλπ,εκει ναι υποχρεωτικα με m/k γιατι παιζει ρολο ο ελεγχος και η ακριβεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοι μαζοχες μαζεμενοι :P (σαν πειραγμα το λεω ελπιζω να μην το παρεξηγησετε) . Πανω σε αυτο το θεμα το controller του Ps4 μπορει να συνδεθει με το pc και να παιξεις? ή υπαρχει ασυμβατοτητα δεν το εχω δοκιμασει και δεν εχει τυχει να το διαβασω-ψαξω να δω αν γινεται, μονο για το controller του xbox εχω διαβασει οτι γινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...