Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #2


poulinos
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, ADHD είπε

Οι ώμοι μου αναλογικά με τον κορμό είναι αδύναμοι και πρεπει να εχει αρχισει να φαινεται η δυσαναλογια οποτε σκέφτομαι να τους φτιάξω λίγο. Από free weights εκτος απο military press που κανω εχετε να προτείνετε τίποτα άλλο.? δεν ακουμπάω μηχανήματα.. Εχω και ενα τραυματισμό στο δεξι χερι (απο bowling :P) που με ταλαιπωρεί σχεδον 2 χρονια,  μια με πιανει μια με αφηνει αλλα με ποναει πολυ αν παω να κανω lateral raises η κατι αναλογο σαν κίνηση οπότε πολλές ασκήσεις μένουν εκτος.

Γενικα δεν βλεπω να εχω και πολλες επιλογές. :P 

Oυτε τροχαλια για ωμους δεν μπορεις να κανεις ?Γενικα αν δεν εισαι σε προχωρημενο level   τα ελευθερα  θελουν μεγαλη προσοχη ειδικα στους ωμους  που  συνηθως τραυματιζονται οι περισσοτεροι .

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

On 16/06/2018 at 22:44, DYEL said:

Ξερετε κανα καλο συμπληρωμα να με κανει να χεσω τα εντερα μου?

Δεν θελω φυτικες ινες,θελω "διεγερτικο" καθαρκτικο.

Εχω ληγμενο προασκητικο αλλα δεν πινεται

Αποξηραμένα δαμάσκηνα, 300-500γρ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 hours ago, TEOKOS said:

 

Θα ήθελα να ήξερα αυτός που το ξεκίνησε ο freakster  το μακρινό 2008 ,γυμνάζεται ακόμη ;  :)

εχει να μπει απο το 2012.μακαρι να συνεχιζει αλλα δυστυχως το μεγαλυτερο ποσοστο που βλεπω και περναει τα 30 απλα δεν κανει τιποτα στην ζωη του. :(

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, poulinos είπε

εχει να μπει απο το 2012.μακαρι να συνεχιζει αλλα δυστυχως το μεγαλυτερο ποσοστο που βλεπω και περναει τα 30 απλα δεν κανει τιποτα στην ζωη του. :(

Καλα αυτο ειναι το standard και ειδικα στο συγκεκριμενο θεμα της γυμναστικης ειναι  λιγοι αυτοι που το κανουν συστηματικα  σε βαθος χρονου και να εχουν αποτελεσμα .Οι περισσοτεροι το κανουν για λιγα χρονια με μετρια αποτελεσματα   σε ηλικιες απο τα 20 μεχρι τα 30  και μετα απλα "σαπιζουν "λογω κοινωνικων συνθηκων και αλλων καταστασεων ...

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, TEOKOS είπε

Πρώτα από όλα πρέπει να διορθώσεις το χέρι. Φλεγμονή μετά από 2 χρόνια δεν πρέπει να υπάρχει εκτός αν υποτροπιάζεις συνέχεια .

Αν δεν υπάρχει φλεγμονή χρειάζεται ξεμπλοκάρισμα. Ψάξτο

Ναι εχεις δικιο πρεπει να το ψαξω, απλα κανει πολυ on/off τη μια μπορει να μη με ενοχλησει καθολου την αλλη να με πεθανει στον πονο σε καποια  κινηση. :P

4 ώρες πριν, Fotis13 είπε

Oυτε τροχαλια για ωμους δεν μπορεις να κανεις ?Γενικα αν δεν εισαι σε προχωρημενο level   τα ελευθερα  θελουν μεγαλη προσοχη ειδικα στους ωμους  που  συνηθως τραυματιζονται οι περισσοτεροι .

Κανω λαστιχα αρκετα στο τελος αλλα μεχρι εκει, δεν ξερω τι σημαινει προχωρημένο level ακριβως (εννοεις ποσα χρόνια ασχολούμαι η ποσα κιλα αναλογικα με το βαρος μου?) αλλα γενικά πάντα ελεύθερα έκανα, δεν τα αντεχω τα μηχανήματα και τα βαριέμαι και απίστευτα.. :P  Εχεις δίκιο για τους ώμους, παντα αν τραυματιστώ εκει θα ειναι και ειμαι σιγουρος οτι δεν κανω κατι λαθος ειναι κινησεις που τις εχω κανει αρκετες φορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Fotis13 said:

Καλα αυτο ειναι το standard και ειδικα στο συγκεκριμενο θεμα της γυμναστικης ειναι  λιγοι αυτοι που το κανουν συστηματικα  σε βαθος χρονου και να εχουν αποτελεσμα .Οι περισσοτεροι το κανουν για λιγα χρονια με μετρια αποτελεσματα   σε ηλικιες απο τα 20 μεχρι τα 30  και μετα απλα "σαπιζουν "λογω κοινωνικων συνθηκων και αλλων καταστασεων ...

οπως ειχε πει καποιος :χρονος ποτε δεν υπαρχει,απλα τον δημιουργεις αν θες κατι. για τα υπολοιπα δεν λεω κατι γιατι θα γινω κακος .αυτο που εχω καταλαβει παντως ειναι οτι κανεις δεν παχαινει επειδη τρωει.παντα κατι αλλο φταιει σε αυτην την ζωη. εχω αρχιζει μετα απο τοσες φορες που το εχω ακουσει να πιστευω οτι οι επιστημονες καπου εχουν κανει λαθος και τελικα  δεν φταιει το φαγητο που παχαινουμε

53 minutes ago, ADHD said:

Ναι εχεις δικιο πρεπει να το ψαξω, απλα κανει πολυ on/off τη μια μπορει να μη με ενοχλησει καθολου την αλλη να με πεθανει στον πονο σε καποια  κινηση. :P

Κανω λαστιχα αρκετα στο τελος αλλα μεχρι εκει, δεν ξερω τι σημαινει προχωρημένο level ακριβως (εννοεις ποσα χρόνια ασχολούμαι η ποσα κιλα αναλογικα με το βαρος μου?) αλλα γενικά πάντα ελεύθερα έκανα, δεν τα αντεχω τα μηχανήματα και τα βαριέμαι και απίστευτα.. :P  Εχεις δίκιο για τους ώμους, παντα αν τραυματιστώ εκει θα ειναι και ειμαι σιγουρος οτι δεν κανω κατι λαθος ειναι κινησεις που τις εχω κανει αρκετες φορες.

πολυς κοσμος θεμα με τους ώμους including me .στον ενα εχω ενα θεματακι.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, poulinos είπε

οπως ειχε πει καποιος :χρονος ποτε δεν υπαρχει,απλα τον δημιουργεις αν θες κατι. για τα υπολοιπα δεν λεω κατι γιατι θα γινω κακος .αυτο που εχω καταλαβει παντως ειναι οτι κανεις δεν παχαινει επειδη τρωει.παντα κατι αλλο φταιει σε αυτην την ζωη. εχω αρχιζει μετα απο τοσες φορες που το εχω ακουσει να πιστευω οτι οι επιστημονες καπου εχουν κανει λαθος και τελικα  δεν φταιει το φαγητο που παχαινουμε

 

Ναι καλα εγω γελαω  με αυτα ,ειναι σαν αυτο που τρωει ο αλλος πολυ αλλα δεν παχαινει .Πιανουν την περιπτωση μια στο εκατομμυριο και την βαφτιζουν κανονα .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Fotis13 είπε

Καλα αυτο ειναι το standard και ειδικα στο συγκεκριμενο θεμα της γυμναστικης ειναι  λιγοι αυτοι που το κανουν συστηματικα  σε βαθος χρονου και να εχουν αποτελεσμα .Οι περισσοτεροι το κανουν για λιγα χρονια με μετρια αποτελεσματα   σε ηλικιες απο τα 20 μεχρι τα 30  και μετα απλα "σαπιζουν "λογω κοινωνικων συνθηκων και αλλων καταστασεων ...

Γίνεται πιο δύσκολο λόγω αυξημένων υποχρεώσεων....αλλά αν πραγματικά θες να γυμναστείς τότε θα το κάνεις...αν χρειαστεί θα ξυπνήσεις και πριν την δουλειά για την προπόνηση σου.

Progress pic με σχετικά καλό φωτισμό ..πιο κάτω σε bf% δεν θα πάω με τπτ. 

ΘΕΛΩ ΖΑΧΑΡΗ ΤΩΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

P80618-195324-01.jpg

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, poulinos είπε

εχει να μπει απο το 2012.μακαρι να συνεχιζει αλλα δυστυχως το μεγαλυτερο ποσοστο που βλεπω και περναει τα 30 απλα δεν κανει τιποτα στην ζωη του. :(

Εάν δεν απατώμαι, έχει να μπει από το 2012 γιατί είναι banαρισμένος. Όχι ότι αυτό αλλάζει κάτι στο βασικό νόημα της πρότασής σου, απλώς διευκρινίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, wizzy said:

Εάν δεν απατώμαι, έχει να μπει από το 2012 γιατί είναι banαρισμένος. Όχι ότι αυτό αλλάζει κάτι στο βασικό νόημα της πρότασής σου, απλώς διευκρινίζω.

δεν ειναι banned.cross checked.απλα εχει βαλει 

  • Τοποθεσία
    banned
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Vasivouzoukos είπε

Τι είναι καλύτερο, να πάρω ένα ζευγάρι αθλητικά με 150 ευρώ ή δύο ζευγάρια από 80 έκαστο ώστε να τα αλλάζω μέρα παρά μέρα;

Για ποια χρηση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Vasivouzoukos είπε

Περπάτημα 5-6 χιλιομέτρων καθημερινά και ορθοστασία οχτάωρου. 

Ειναι light χρηση ,Παρε 2 ζευγαρια   καλυτερα να αλλαζεις.

Επεξ/σία από Fotis13
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...