Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #2


poulinos
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
18 λεπτά πριν, DYEL είπε

Ξερετε κανα καλο συμπληρωμα να με κανει να χεσω τα εντερα μου?

Δεν θελω φυτικες ινες,θελω "διεγερτικο" καθαρκτικο.

Εχω ληγμενο προασκητικο αλλα δεν πινεται

Νομίζω τα προβιοτικά βοηθάνε. Αλλιώς κλισμα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 hours ago, DYEL said:

Ξερετε κανα καλο συμπληρωμα να με κανει να χεσω τα εντερα μου?

Δεν θελω φυτικες ινες,θελω "διεγερτικο" καθαρκτικο.

Εχω ληγμενο προασκητικο αλλα δεν πινεται

το πατροπαραδοτο μιλκο + τυροπιτα το χεις δοκιμασει ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, DYEL είπε

Ξερετε κανα καλο συμπληρωμα να με κανει να χεσω τα εντερα μου?

Δεν θελω φυτικες ινες,θελω "διεγερτικο" καθαρκτικο.

Εχω ληγμενο προασκητικο αλλα δεν πινεται

Γαλα Μαγνησιας

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ρωτήσω εδώ μιας και είναι ολίγον εντός θέματος, θέλουμε να πάρουμε δώρο rollers σε κοπέλα, αλλά δεν έχουμε ιδέα τι να κοιτάξουμε κτλ....  μας είναι κάτι άγνωστο. 

Έχετε να προτείνετε κάτι; 

Να ανοίξω θέμα αλλού; 

Επεξ/σία από terry308
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, DYEL είπε

Ξερετε κανα καλο συμπληρωμα να με κανει να χεσω τα εντερα μου?

Δεν θελω φυτικες ινες,θελω "διεγερτικο" καθαρκτικο.

Εχω ληγμενο προασκητικο αλλα δεν πινεται

Φύλλα Αιγύπτου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδες. υστερα απο μια αποχη περιπου 2 μηνων λογω μεσης, τωρα που "ηρεμησε" λεω να ξεκινησω παλι σιγα σιγα να μπαινω στο προγραμμα του γυμναστηριου. Ποιες ασκησεις μεσης-κορμου θα προτεινατε για ενδυναμωση και ταυτοχρονα "safe" μην υποτροπιασω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ώμοι μου αναλογικά με τον κορμό είναι αδύναμοι και πρεπει να εχει αρχισει να φαινεται η δυσαναλογια οποτε σκέφτομαι να τους φτιάξω λίγο. Από free weights εκτος απο military press που κανω εχετε να προτείνετε τίποτα άλλο.? δεν ακουμπάω μηχανήματα.. Εχω και ενα τραυματισμό στο δεξι χερι (απο bowling :P) που με ταλαιπωρεί σχεδον 2 χρονια,  μια με πιανει μια με αφηνει αλλα με ποναει πολυ αν παω να κανω lateral raises η κατι αναλογο σαν κίνηση οπότε πολλές ασκήσεις μένουν εκτος.

Γενικα δεν βλεπω να εχω και πολλες επιλογές. :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, ADHD είπε

Οι ώμοι μου αναλογικά με τον κορμό είναι αδύναμοι και πρεπει να εχει αρχισει να φαινεται η δυσαναλογια οποτε σκέφτομαι να τους φτιάξω λίγο. Από free weights εκτος απο military press που κανω εχετε να προτείνετε τίποτα άλλο.? δεν ακουμπάω μηχανήματα.. Εχω και ενα τραυματισμό στο δεξι χερι (απο bowling :P) που με ταλαιπωρεί σχεδον 2 χρονια,  μια με πιανει μια με αφηνει αλλα με ποναει πολυ αν παω να κανω lateral raises η κατι αναλογο σαν κίνηση οπότε πολλές ασκήσεις μένουν εκτος.

Γενικα δεν βλεπω να εχω και πολλες επιλογές. :P 

απο τις καλυτερες ασκησεις για ωμους:

επισης, επειδη διαβασα τωρα καλυτερα το μυνημα σου, ισα ισα επειδη ειχες τραυματισμο, θα πρεπει να επικεντρωθεις εκει και να το ενδυναμωσεις το σημειο. αν πονας ξεκινα με πολυ λιγα κιλα κ σιγα σιγα ανεβαινε. μην εισαι απ αυτους που ντρεπονται να σηκωσουν λιγα κιλα επειδη τριγυρω ειναι σφικτες κ σηκωνουν 10+κιλα στις εκτασεις κ προτασεις. ξεκινα με 2μισακιλα κ ανεβαινε σιγα σιγα.

Επεξ/σία από kallair
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, kallair είπε

Καλημερα παιδες. υστερα απο μια αποχη περιπου 2 μηνων λογω μεσης, τωρα που "ηρεμησε" λεω να ξεκινησω παλι σιγα σιγα να μπαινω στο προγραμμα του γυμναστηριου. Ποιες ασκησεις μεσης-κορμου θα προτεινατε για ενδυναμωση και ταυτοχρονα "safe" μην υποτροπιασω;

Ξεκινάς με την βασική και όταν δυναμώσεις αρκετά υπάρχουν ένα σωρό παραλλαγές που θα σε βοηθήσουν να κρίσεις γερό κορμό.

 

7 ώρες πριν, ADHD είπε

Οι ώμοι μου αναλογικά με τον κορμό είναι αδύναμοι και πρεπει να εχει αρχισει να φαινεται η δυσαναλογια οποτε σκέφτομαι να τους φτιάξω λίγο. Από free weights εκτος απο military press που κανω εχετε να προτείνετε τίποτα άλλο.? δεν ακουμπάω μηχανήματα.. Εχω και ενα τραυματισμό στο δεξι χερι (απο bowling :P) που με ταλαιπωρεί σχεδον 2 χρονια,  μια με πιανει μια με αφηνει αλλα με ποναει πολυ αν παω να κανω lateral raises η κατι αναλογο σαν κίνηση οπότε πολλές ασκήσεις μένουν εκτος.

Γενικα δεν βλεπω να εχω και πολλες επιλογές. :P 

Πρώτα από όλα πρέπει να διορθώσεις το χέρι. Φλεγμονή μετά από 2 χρόνια δεν πρέπει να υπάρχει εκτός αν υποτροπιάζεις συνέχεια .

Αν δεν υπάρχει φλεγμονή χρειάζεται ξεμπλοκάρισμα. Ψάξτο

Στις 15/6/2018 στις 4:44 ΜΜ, poulinos είπε

Το παλιό Das Fitness έφτασε στα όρια του (Posts) και παρότι ξέρω ότι δεν το θέλετε για τεχνικούς λόγους φτιάχνουμε καινούριο.

Το παλιό θέμα εδώ. 

https://www.insomnia.gr/forums/topic/251324-das-fitness-thread/

Θα ήθελα να ήξερα αυτός που το ξεκίνησε ο freakster  το μακρινό 2008 ,γυμνάζεται ακόμη ;  :)

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...