Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking v2 [PS3]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eιχα φαει ολη τη μερα απο το πρωι, δεν αντεχα αλλο. Λες να εχω θεμα που δεν εκανα dump? Και αν προχωραει η διαδικασια χωρις το dump, τοτε για ποιο λογο λεει να το κανουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε περίπτωση που φας Brick με το Dump μπορείς να το επαναφέρεις. Αν δεν κάνεις Dump και φας Brick ΤΕΛΟΣ.

Ας απαντήσουν και οι ειδικοί πάνω σε αυτό εάν κάνω λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, vasilis_ts είπε

Περασα τελικα cfw (REBUG_4.82.2_REX) και παιζουν ολα κανονικα. Εβαλα και multiMAN και webMAN. Αλλα δεν καταφερα με τιποτα να κανω dump. Προχωρησα κατ' ευθειαν στο επομενο βημα, στο write. Aφου επαιξε, οκ. Αν και ημουν ετοιμος για ολα... (brick). Tωρα τι επιπτωσεις θα εχει το οτι δεν εκανα dump, δεν ξερω.

 

3 ώρες πριν, JohnHacked είπε

Σε περίπτωση που φας Brick με το Dump μπορείς να το επαναφέρεις. Αν δεν κάνεις Dump και φας Brick ΤΕΛΟΣ.

Ας απαντήσουν και οι ειδικοί πάνω σε αυτό εάν κάνω λάθος.

Το dump σε NAND κονσόλες αν δεν είναι τραβηγμένο με progskeet ή teensy είναι άχρηστο ούτως ή άλλως.(Ειχα εξηγήσει παλιότερα τους λόγους). Δεν είναι αξιοποιήσιμο για επαναφορά από brick, αλλά για κάποιες πληροφορίες που αφορούν την κονσόλα. Αν πάλι θέλεις να το έχεις μπορείς και τώρα πολύ εύκολα να το τραβήξεις μέσο MultiMAN.

Επεξ/σία από polog40
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά εγώ έχω 4.82.2 Rebug. Μπορώ να βάλω κάποιο άλλο 4.83 όποιο να'΄ναι ή να περιμένω να βγει το συγκεκριμένο?

Αλλάζει τίποτα?

Επεξ/σία από thomas_k29
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, thomas_k29 είπε

Παιδιά εγώ έχω 4.82.2 Rebug. Μπορώ να βάλω κάποιο άλλο 4.83 όποιο να'΄ναι ή να περιμένω να βγει το συγκεκριμένο?

Αλλάζει τίποτα?

Αν δεν κάνω λάθος σε 4.83 είναι σε πειραματικό στάδιο? Καλύτερα πάνε σε 4.82.2 και μετά όταν βγει κανονικά βάζεις με το καλό την 4.83 πάντως αν θες για online μπαίνει από 4.82.2 αλλά θα πρέπει να βάλεις spoof και το psn patch 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, thomas_k29 είπε

Οχι on line δεν μπαίνω. Θα περιμένω αν είναι. 

Ευχαριστώ. 

Από την στιγμή που δεν μπαίνεις online δεν συντρέχει κανένας λόγος αναβάθμισης.

Πάντως αν αποφασίσεις για τους δικούς σου λόγους να αναβαθμίσεις, και προέρχεσαι από ps3xploit, θα σου συνιστούσα να κάνεις πρώτα dehasing την κονσόλα σου για να μην βρεθείς προ δυσάρεστων εκπλήξεων.

Επεξ/σία από polog40
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς ενημέρωση και μόνο.

Προγράμματα που αλλάζουν το coldboot και θέματα στο ps3, δημιουργούν μόνιμες αλλαγές στο λειτουργικό και αν δεν συμπεριλαμβάνουν στο μενού τους και τα αρχικά, καθιστούν εξαιρετικά δύσκολη και επικίνδυνη την επαναφορά των αρχικών.

Ο ευκολότερος τρόπος για να επανέλθουν είναι η επανεγκατάσταση του firmware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Μου ζήτησε ο κολλητός μου να ψαχτω για να χακαρουμε το ps3. Χτες λοιπόν του ζήτησα τα στοιχεία της κονσόλας για να βρω μέσα από αυτό το thread τον σωστό τρόπο. Έχουμε και λέμε ps3 slim cech 2004a με 120gb και ofw 4.82...μετά από λίγο μου στέλνει φώτο με ofw 4.83 😱  μου λέει έκανε και update . Την πατήσαμε? Υπάρχει κάτι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, panos_1986 είπε

Καλημέρα. Μου ζήτησε ο κολλητός μου να ψαχτω για να χακαρουμε το ps3. Χτες λοιπόν του ζήτησα τα στοιχεία της κονσόλας για να βρω μέσα από αυτό το thread τον σωστό τρόπο. Έχουμε και λέμε ps3 slim cech 2004a με 120gb και ofw 4.82...μετά από λίγο μου στέλνει φώτο με ofw 4.83 😱  μου λέει έκανε και update . Την πατήσαμε? Υπάρχει κάτι? 

Μόνο με downgrade αυτή την στιγμή.

Άνοιγμα κονσόλας κλπ.

Exploit έχει κλείσει,αν βγει κάτι για 4.83 καλό θα είναι...

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...