Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking v2 [PS3]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε γνωρίζω αν το han επιτρέπει online. Πάντως το μοντέλο σου υποστηρίζει custom firmware. Εν ολίγοις κοιτάς ps3xploit v2 και περνάς κάποιο 4.82 cfw. Προφανώς αν θες να παίξεις online με το cfw, είσαι υποψήφιος για ban. Εγώ προσωπικά για να παίξω destiny που το είχα σε δίσκο, εγκατέστησα  dualboot firmware: http://www.psx-place.com/threads/4-82-dualboot-overflow-firmware-for-cfw-users.15478/

Είναι σαν το official firmware με τη διαφορά οτι μπορείς να ξαναγυρίσεις εύκολα σε cfw. Έπαιξα αρκετά online και δεν είχα θέμα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έβαλα το ps3xploit v3 υπάρχει πρόβλημα; 

Επίσης το φίφα 19 θα το αγοράσω. 

Κανένα άλλο grand turismo κτλ για single player. 

Πχ τώρα παίζω pes18 το οποίο είναι το lite που δίνει δωρεάν η Konami και το έχω κατεβάσει από το ps store. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, BloodDonor89 είπε

Εγώ έβαλα το ps3xploit v3 υπάρχει πρόβλημα; 

Επίσης το φίφα 19 θα το αγοράσω. 

Κανένα άλλο grand turismo κτλ για single player. 

Πχ τώρα παίζω pes18 το οποίο είναι το lite που δίνει δωρεάν η Konami και το έχω κατεβάσει από το ps store. 

Το exploit v3.0 ΔΕΝ είναι jailbreak.

Απλά παίζεις παιχνίδια κατεβασμένα.

Στο μοντέλο σου έβαζες cfw πάντως.

Αν παίζεις online μείνε όπως είσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά λέω μήπως έβαζα ps3xploit v2 και μετά κάποιο cfw ώστε να ειναι πιο εύκολη η εγκατάσταση των παιχνιδιών. Κυρίως όμως να έχω πιο πολλές επιλογές για τα παιχνίδια γτ τα περισσότερα που βρήκα χθες ήταν σε φακέλους (ps3 game). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα θέμα. Προσπαθώ να περάσω cfw μέσω xploit v2 ενώ το Nand flasher ολοκληρώνεται κανονικά χωρίς πρόβλημα. Κάνω το restart που μου λέει και μετά πάω να περάσω το rebug. Αλλά μου βγάζει data is corrupted. Τι πάει στραβά;;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, BloodDonor89 είπε

Έχω ένα θέμα. Προσπαθώ να περάσω cfw μέσω xploit v2 ενώ το Nand flasher ολοκληρώνεται κανονικά χωρίς πρόβλημα. Κάνω το restart που μου λέει και μετά πάω να περάσω το rebug. Αλλά μου βγάζει data is corrupted. Τι πάει στραβά;;; 

Nand Flasher???

Η κονσόλα σου είναι NOR .

Μπες ps3xploit.com από browser, πρώτα κάνεις write/dump nor to usb έχοντας στην δεξιά θύρα ένα fat32 άδειο στικάκι.

Πατάς initialize και περιμένεις να σου βγάλει success.αν όχι επαναλαμβάνεις μέχρι να επιτευχθεί.

Αν είναι success προχωράς δίπλα από το initialize και κάνεις dump την nor.

Υπόψιν ethernet σύνδεση ΜΟΝΟ!!!

ΑΝ παγώσει η εικόνα, περιμένεις 5 λεπτά και κλείνεις και επαναλαμβάνεις.

Τσεκαρεις dump NOR που τράβηξες στον υπολογιστή με hex editor τουλάχιστον!!!

Αν είναι οκ, κλείνεις κονσόλα και βάζεις στο usb ΜΌΝΟ το flash_4.82.hex και πάς πάλι στην ps3xploit σελίδα και επιλέγεις write nor from usb .

Πάλι initialize να σου γράψει success και στο τέλος δίπλα write nor .

Αν  όλα οκ κάνεις restart και στο usb βάζεις το 4.82.2 Rebug Rex.....

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μετα το καταλαβα...!!! 

Απλα τωρα ψαχνω γτ μου βγαζει αυτο οταν παω να μπω στο φακελο των παχνιδιων: an error occurred during the start operation 80028f14

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, BloodDonor89 είπε

Ναι μετα το καταλαβα...!!! 

Απλα τωρα ψαχνω γτ μου βγαζει αυτο οταν παω να μπω στο φακελο των παχνιδιων: an error occurred during the start operation 80028f14

Έκανες όλη την διαδικασία?

Πέρασες με επιτυχία 4.82 Cfw?

Υπάρχουν επιλογές package manager και ps3 app/home?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ναι όλα κομπλέ. Έβαλα multiman και φαίνεται ότι πάει καλά. Πέρα από το multiman υπάρχει κάτι άλλο που θεωρείτε βάση την εμπειρία σας καλύτερο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, BloodDonor89 είπε

Ναι ναι όλα κομπλέ. Έβαλα multiman και φαίνεται ότι πάει καλά. Πέρα από το multiman υπάρχει κάτι άλλο που θεωρείτε βάση την εμπειρία σας καλύτερο; 

Webman mod 1.47.09.pkg εννοείται!!!

Αυτόματο ανεμιστήρα στην εκκίνηση, παίζεις iso σε ntfs και πολλά άλλα...

Βάλε rebug toolbox από package manager/install package/system storage  μπες και πήγαινε 2η στήλη από αριστερά και κάνε enable το cobra mode.

 Μετά αριστερά,quit and restart ps3/full να κάνει επανεκκίνηση και τρέχεις τό pkg του webman να κάνει πάλι επανεκκίνηση.

Θα σου εμφανιστεί η επιλογή webman games όπου πατάς το webman setup x2 και έχεις σελίδα με πολλές επιλογές.

Φτιάχνεις ανεμιστήρα στην προτίμηση σου και τέρμα save για αποθήκευση.

Και είσαι κομπλέ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το καλώδιο είναι καλό δουλεύει σε υπολογιστή χωρίς κανένα θέμα. η κονσόλα δεν παγώνει ούτε κολλάει,η εικόνα όμως δείχνει έτσι και κάποιες στιγμές βγάζει χωρίς σήμα και επανέρχεται μετα απο λίγο στην ίδια κατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, teohokage είπε

το καλώδιο είναι καλό δουλεύει σε υπολογιστή χωρίς κανένα θέμα. η κονσόλα δεν παγώνει ούτε κολλάει,η εικόνα όμως δείχνει έτσι και κάποιες στιγμές βγάζει χωρίς σήμα και επανέρχεται μετα απο λίγο στην ίδια κατάσταση.

Αν έχεις άλλη tv δοκίμασε.

Μήπως παρεμβάλλεται ενδιάμεσα κάποιος home cinema ενισχυτής?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...