Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, chek2fire είπε

παιδιά το καινούργιο pokemon rpg

Εννοείς το shield/sword?

Επειδή googlara να δω τι ρωτάς αλλά δεν βρήκα κάτι πέρα από αυτό που έχει στα pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το βρεις το παιχνιδι με το season pass σε καλη τιμη(πχ 60ευρω και τα 2),τοτε ναι ειναι καλη περιπτωση σαν συνολικο περιεχομενο.

Βεβαια το επομενο dlc θα βγει τελος του χρονου.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτείνετε να πάει κάποιος αμέσως σε αυτό χωρίς να έχει παίξει το lets go?

Επίσης αν παίξω πρώτα το sword χάνει το νόημα του μετά το lets go ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, petran91 είπε

Προτείνετε να πάει κάποιος αμέσως σε αυτό χωρίς να έχει παίξει το lets go?

Επίσης αν παίξω πρώτα το sword χάνει το νόημα του μετά το lets go ?

Ναι δεν υπαρχει λογος να παιξεις τα lets go, εκτος αν θες να δεις το yellow ξανα. Ειναι πολυ ευκολο γενικα, αν κ εμενα μου αρεσε πολυ. Τα sword/shield ειναι πολυ καλυτερα σαν παιχνιδια γτ ειναι καινουργια

Αν δεν εχεις παιξει τα yellow πανε στο lets go πρωτα, αλλα τα καινουργια εχουν full competitive σκηνη atm

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@petran91

Παίξε οποίο θες, το let's go είναι ουσιαστικά ένα remake της πρώτης γενιάς αλλά με αρκετές διαφορές από τα κλασσικά games (ειδικότερα στον τρόπο που πιάνεις τα pokemon) ενώ οι Sw/Sh είναι το κλασσικό game απλά με νεότερα γραφικά (προφανώς δεν μετράω μέσα story ή competitive battles κτλ).

Είτε παίξεις let's go πρώτα είτε Sw/Sh δεν έχει πολύ σημασία, δεν είναι δα ότι συνδέεται το ένα με το άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λόγω Πόκεμον ήθελα να παίξω το lets go πρώτα, επειδή από ότι είδα έχει την πρώτη γενιά την οποία γνωρίζω, ενώ από ότι είδα τα sword/shield έχουν κάποια νέα που όταν βγήκαν είχα σταματήσει να ασχολούμαι..

Από κριτικές όμως βλέπω ότι σαν παιχνίδι το δεύτερο είναι καλύτερο και μιας και είναι πιο καινούριο και έχει και dlcs κτλ, θα προσπεράσω το lets go. Και αν μου μείνει η κάψα μετά παίζω και το άλλο 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά και μόνο από νοσταλγία, αφιέρωσα πάρα πολύ χρόνο και στο let's go, έκανα πράγματα που τα έβλεπα χρόνια να τα κάνουν στην πρώτη γενιά αλλά δεν μπορούσα να κάτσω να ασχοληθώ με το gameboy :P Πρέπει όμως να είμαι από τους λίγους που ασχολήθηκα περισσότερη ώρα με το let's go παρά με τη sword που έχω πάρει (και το dlc που θα πάρω το σκ βέβαια θα κρίνει πολλά). Δεν ασχολήθηκα πολύ με το multiplayer που έχει άπειρο ψωμί επομένως από single player challenges καθαρά μου άρεσε περισσότερο το LG άποψή μου πάντα έτσι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Isle of armor παντως δεν ειναι μεγαλο σε διαρκεια. Διαβαζω για γυρω στις 2.5περιπου ωρες σαν νεο περιεχομενο(περαν των νεων pokemon/επιθεσεων). 

Επισης τα level scale που ειχαν αναφερθει παλιοτερα τελικα δεν δουλευουν οπως πρεπει σε ολα τα level.

Κοινως αν πας με level 80,90 ή 100pokemon,οι αντιπαλοι ειναι μεχρι level 70.

Γενικα σαν dlc ειναι ψιλο meh,ενω το επομενο φαινεται να ειναι πολυ πιο ενδιαφερον.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοντεύω να κλείσω χρόνο με το Switch. Πρώτη Nintendo κονσόλα μετά το SNES.

Αγόρασα όλα τα mario (odyssey, bros, maker) το donkey kong, το BOTW και 2-3 ακομα παιχνιδια (sonic, hollow knight, ori).

αν κάποιος τα παίξει αυτά μετά τέλος έτσι; απο εκεί και πέρα το χάος τίγκα JRPG και Pokemon και ports απο τα Twins που αν εχεις PS4 who cares for the witcher on switch.

νιωθω πως ειναι για να την πουλαω την κονσολα (η αληθεια ειναι πως η φορητοτητα δεν με απασχολει καθολου δεν εχω παιξει ουτε μιση ωρα handheld).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Snolly είπε

Κοντεύω να κλείσω χρόνο με το Switch. Πρώτη Nintendo κονσόλα μετά το SNES.

Αγόρασα όλα τα mario (odyssey, bros, maker) το donkey kong, το BOTW και 2-3 ακομα παιχνιδια (sonic, hollow knight, ori).

αν κάποιος τα παίξει αυτά μετά τέλος έτσι; απο εκεί και πέρα το χάος τίγκα JRPG και Pokemon και ports απο τα Twins που αν εχεις PS4 who cares for the witcher on switch.

νιωθω πως ειναι για να την πουλαω την κονσολα (η αληθεια ειναι πως η φορητοτητα δεν με απασχολει καθολου δεν εχω παιξει ουτε μιση ωρα handheld).

Animal Crossing εχεις παιξει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...