Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όπως έχουμε γράψει και σε προηγούμενες σελίδες, το επίσημο eshop είναι τόσο άναρχα δομημένο, με τόσα λίγα φίλτρα και γενικά ένα χαμό από χιλιάδες random τίτλους, που γενικά μετά από ένα σημείο είναι προτιμότερο να ψάχνεις για παιχνίδια σε site τύπου dekudeals.com πάρα στο ίδιο το eshop. Τουλάχιστον στο dekudeals μπορείς να δεις βαθμολογίες, διάρκεια παιχνιδιού, ιστορικό τιμών και τιμή ανά χώρα, screenshots, περιγραφές κλπ, χώρια τα διάφορα φίλτρα για να δεις επιλογές του γούστου σου. Τίποτα από αυτά δεν υπάρχουν στο επίσημο store. 

Btw παίζει προσφορά Darkest Dungeon στα 9.5 ευρώ στο South Africa store. Λέω να το τσιμπήσω (από EU έχει κάπου 14 ευρώ). 

Επεξ/σία από nzeppos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nzeppos είπε

παίζει προσφορά Darkest Dungeon στα 9.5 ευρώ στο South Africa store. Λέω να το τσιμπήσω (από EU έχει κάπου 14 ευρώ). 

Από Αφρική έχει και 1 με 1.5€ φόρο τράπεζας αλλά στην τελική πάλι πιο φθηνά θα βγει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, nzeppos είπε

Όπως έχουμε γράψει και σε προηγούμενες σελίδες, το επίσημο eshop είναι τόσο άναρχα δομημένο, με τόσα λίγα φίλτρα και γενικά ένα χαμό από χιλιάδες random τίτλους, που γενικά μετά από ένα σημείο είναι προτιμότερο να ψάχνεις για παιχνίδια σε site τύπου dekudeals.com πάρα στο ίδιο το eshop. Τουλάχιστον στο dekudeals μπορείς να δεις βαθμολογίες, διάρκεια παιχνιδιού, ιστορικό τιμών και τιμή ανά χώρα, screenshots, περιγραφές κλπ, χώρια τα διάφορα φίλτρα για να δεις επιλογές του γούστου σου. Τίποτα από αυτά δεν υπάρχουν στο επίσημο store. 

Btw παίζει προσφορά Darkest Dungeon στα 9.5 ευρώ στο South Africa store. Λέω να το τσιμπήσω (από EU έχει κάπου 14 ευρώ). 

σας μερσώ κυριε ζεππο μου!

ήρθε!

ένας φίλος μου είπε ότι υπάρχει μια επιλογή στο eshop του, να βάλω 100€ και έτσι να πάρω και τα 2 παιχνίδια που θέλω animal crossing και zelda? Ένα κουπόνι μου είπε, δεν κατάλαβα, τι εννοούσε;

νλιτε.jpg

μάλλον αυτό εννοούσε ;

https://ec.nintendo.com/GR/en/pretickets/70020000000081

δηλαδή το αγοράζω 100€ και μπορώ να πάρω με τα 100 αυτά 2 παιχνίδια?

αυτό εννοούσε! Πήρα zelda BOTW+animal crossing 100€..ΧΑΛΑΛΙ

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πφφφ.... Τόση αναμονή για το τίποτα...

Με τόση ησυχία σίγουρα περίμενα κάτι πιο εντυπωσιακό απο άλλο ενα port με το deluxe απο δίπλα για να δικαιολογήσει το 60αρι.

Επεξ/σία από bad_freddy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω παιξει κανενα!! θα τιμηθει !! 

Επισης αν τα ειχε βαλει σε ενα direct με το paper mario και δε ξερω αν ετοιμαζει κατι για Νοεμβρη δε θα γκρινιαζε κανεις η εστω αρκετοι δεν θα γκρινιαζαν απορω γιατι τα πεταει ετσι .

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Saviors και το Stranger πακέτο πάντως είναι εξαιρετικά δυνατή πρόταση. Το Stranger είναι εγγυημένο, για το Saviors δεν ξέρουμε αλλά είναι NIS οπότε δεν παίζει να είναι κακό. Εχω το Labyrinth of refrain και είναι εξαιρετικό διαμαντάκι. Δεν είναι φυσικά Etrian Odyssey καθώς δεν φτιάχνεις εσύ τον χάρτη αλλά εστιάζει περισσότερο στην μάχη και σε αυτό είναι εξίσου καλό αν όχι καλύτερο. Επίσης κλασσικά, το χιούμορ των παιχνιδιών της NIS είναι λες και είναι κομμένο και ραμμένο για τα δυτικά γούστα. 

Για το Pikmin 3 δεν έχω λόγια, day one αγορά (θα έλεγα αν είχα λεφτά γαμώ το κορονοβιρούσι μου μέσα). Τουλάχιστον θα το δούμε, ας υπάρχει και θα βρω ευκαιρία να το αρπάξω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει το touryst τα σπάει! Τίμια, ωραία 13€

https://www.nintendo.com/games/detail/the-touryst-switch/

Πήρα με 0.99€ /καθένα τα: all star fruit racing(ψιλομουφα, δε βλέπω και καλά) και το remaster του flashback που ξυπνάει μνήμες, μωρό ήμουν και θυμάμαι τον θείο μου να το παίζει.

Επίσης θεωρώ τρελή μαγκιά τα παιχνίδια του NES και SNES που δίνει με την συνδρομή. Όλα τα απωθημένα μου θα βγάλω πλέον, που ποτέ δεν μου είχαν πάρει Gameboy, SNES όταν το είχα ζητήσει, παρά μια μουφα μαϊμούSNES 😝😝😝.

Το Zelda & animal crossing δεν τα άνοιξα ακόμα να τα δω. Με έχει κερδίσει το touryst, είναι και σχετικά μικρό παιχνίδι.

---

Ερώτηση:

Έχει και το switch τύπου achievements/trophies αλά psn/steam/xbox?

Αυτό το my Nintendo rewards program τι είναι? Μόνο αν έχω retail μπορώ να το ενεργοποιήσω σε κάθε παιχνίδι αναφέρει, γιατι?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα ενα απίστευτα ηλίθιο σύστημα που πέτυχα για πρώτη φορά και δεν ξέρω για πιο λόγο το έπετρεψε η nintendo.

Στο smash  έτυχα 2 ragequitters του last hit και δεν μου έδωσε τους πόντους για τις νίκες μου αλλα ούτε αυτοι τους εχασαν.Τον πρώτο τον έκανα report αλλά τον άλλον δεν με αφήνει.Κοιταξα λίγο στο google και λένε ότι και άλλοι το έχουν δει αυτό αλλά κανείς δεν γνωρίζει για πιο λόγο γινετε.Καποιοι πιστεύουν ότι έχουν βάλει cap στα report ή κάποιο χρονικό οριο(ξαναδοκιμασα μετά και από μισή ώρα αλλά τίποτα).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Εντάξει το touryst τα σπάει! Τίμια, ωραία 13€

https://www.nintendo.com/games/detail/the-touryst-switch/

Πήρα με 0.99€ /καθένα τα: all star fruit racing(ψιλομουφα, δε βλέπω και καλά) και το remaster του flashback που ξυπνάει μνήμες, μωρό ήμουν και θυμάμαι τον θείο μου να το παίζει.

Επίσης θεωρώ τρελή μαγκιά τα παιχνίδια του NES και SNES που δίνει με την συνδρομή. Όλα τα απωθημένα μου θα βγάλω πλέον, που ποτέ δεν μου είχαν πάρει Gameboy, SNES όταν το είχα ζητήσει, παρά μια μουφα μαϊμούSNES 😝😝😝.

Το Zelda & animal crossing δεν τα άνοιξα ακόμα να τα δω. Με έχει κερδίσει το touryst, είναι και σχετικά μικρό παιχνίδι.

---

Ερώτηση:

Έχει και το switch τύπου achievements/trophies αλά psn/steam/xbox?

Αυτό το my Nintendo rewards program τι είναι? Μόνο αν έχω retail μπορώ να το ενεργοποιήσω σε κάθε παιχνίδι αναφέρει, γιατι?

το toyryst είναι απίστευτο διαμάντι και αρκετά δύσκολο αλλά σε κολλάει να το τελειώσεις.

Τα τρία game που παίζω αυτό το διάστημα τα online το mario tennis, splatoon και το beatmup pokemon είναι και στα τρία φοβερά εντυπωσιακό πόσο γρήγορα βρίσκεις ματσαρίσματα για να παίξεις . Ιδίως το splatoon μετά από δύο χρόνια δεν περίμενα να συνεχίζεινα έχει τόσο μεγάλη κοινότητα που παίζει ακόμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aloha guys... για δώστε τα φώτα σας. Θέλω ένα παιχνιδάκι να παίξω casual το καλοκαιράκι. Είμαι RPG fan, αλλά όχι τόσο JRPG (κυρίως αναφέρομαι στα πιο hardcode Jrpg) και γενικά δεν την πολύπαλεύω με τα turnbased.

Από διάβασμα και youtubing έχω καταλήξει κυρίως στο "υβριδικό" Xenoblade (ούτε turnbased, ούτε full action). Παρόλα αυτά δεν ξέρω αν μου θα με κρατήσει περισσότερο (ή θα με δυσκολέψει λιγότερο) το Xenoblade ή το Xenoblade 2.
Για πείτε καμιά γνώμη.. προς το παρόν γέρνω προς Xenoblade λόγω συστήματος μάχης που ειναι πιο απλό στην αρχή, καθώς στο 2 είδα elements, timings στα switches κτλ. 

Επεξ/σία από Kapws
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...