Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προς ενημέρωση, καλό θα ήταν να αποφύγετε προς το παρόν αγορές απο τα Αγγλικά (και οχι μόνο) eshops, είχα κάνει preorder το Origami King απο Shopto, κοντεύει μήνας απο την αποστολή του πακέτου (16/07) με Royal Mail και σήμερα που είδα τον ταχυδρόμο μου είπε οτι ο μέσος χρόνος αναμονής για πακέτα εξωτερικού είναι οι 3 (!!) μήνες....

Πήγα να γλιτώσω ενα 10αρικο στην τιμή δηλαδή και τελικά με βλέπω να παίζω το παιχνίδι τα Χριστούγεννα... Προ COVID τα ίδια πακέτα έκαναν max μια εβδομάδα να έρθούν και προφανώς λόγω της κατάστασης περίμενα μια μικρή επιπλέον καθυστέρηση αλλά οχι και έτσι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, chrisgewrgi είπε

Τσιμπισα εναν 3d εκτυπωτη και αφου τον δοκιμαζα 2-3 μερες τα 3 πρωτα σοβαρα σχεδια που εχω εκτυπωσει  με τον πιτσιρικα ειναι αυτα.θελει να γεμισει το δωματιο του.😀

20200804_201654.jpg

20200731_203913.jpg

20200804_202006.jpg

20200731_203656.jpg

Το πολυχρωματικο πως το κάνεις;

Τι εκτυπωτή πήρες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, bad_freddy said:

Προς ενημέρωση, καλό θα ήταν να αποφύγετε προς το παρόν αγορές απο τα Αγγλικά (και οχι μόνο) eshops, είχα κάνει preorder το Origami King απο Shopto, κοντεύει μήνας απο την αποστολή του πακέτου (16/07) με Royal Mail και σήμερα που είδα τον ταχυδρόμο μου είπε οτι ο μέσος χρόνος αναμονής για πακέτα εξωτερικού είναι οι 3 (!!) μήνες....

Πήγα να γλιτώσω ενα 10αρικο στην τιμή δηλαδή και τελικά με βλέπω να παίζω το παιχνίδι τα Χριστούγεννα... Προ COVID τα ίδια πακέτα έκαναν max μια εβδομάδα να έρθούν και προφανώς λόγω της κατάστασης περίμενα μια μικρή επιπλέον καθυστέρηση αλλά οχι και έτσι!

Επειδή πάντως έχω πάρει σχετικά πρόσφατα από thegamecollection άργησε λίγο παραπάνω από το συνηθισμένο αλλά σίγουρα δεν έκανε τόσο. 

Στη δεύτερη βδομάδα είχε έρθει. 

1 hour ago, Greygore said:

δεν θα το έλεγα με την καμία "light game" (κάτι μεταξύ rhythm game και roguelike με πολύ ψηλά difficulty spikes όταν φτάσεις πέρα απο το stage 2-1) 

Το έβαλα όχι ως light στην ευκολία αλλά από την άποψη ότι μπορείς να το ανοίξεις να παίξεις λίγο χωρίς να χρειάζεται να αφιερώσεις ένα 2ωρο.

Επίσης επειδή και εγώ παίζω RDR2 αυτή την περίοδο είναι μέσα στα παιχνίδια που παίζω ενδιάμεσα. 

Μαζί με τα 20ΧΧ, Metal Slug X και Ion Fury. 

Επεξ/σία από NickTG
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 minutes ago, NickTG said:

Το έβαλα όχι ως light στην ευκολία αλλά από την άποψη ότι μπορείς να το ανοίξεις να παίξεις λίγο χωρίς να χρειάζεται να αφιερώσεις ένα 2ωρο.

Αναφέρω την δυσκολία γιατί (ειδικά το συγκεκριμένο) μου έδωσε την εντύπωση πως θέλει να αφιερώσεις πολύ χρόνο για να κάνεις progress (ειδικά τα patterns των εχθρών και των boss), ίσως απλά να μην το "έχω" προσωπικά με την συγκεκριμένη μείξη genre :P Απλά είπα να αναφέρω ως εναλλακτική το Cadence μια και είναι αρκετά πιο forgiving. 

Πάντως, το συγκεκριμένο πολύ θέλω σε κάποια φάση να το "μάθω", το OST απλά τα σπάει (ειδικά όταν κάνει cross-fade με τα.... vocal track του shopkeeper), αλλά όσες φορές δοκίμασα ζήτημα είναι αν κατάφερα να φτάσω ως το 2ο boss...

Edit: Μια και το αναφέρεις, το 20xx τι φάση είναι; Μου θυμίζει κάτι σε Megaman με roguelite στοιχεία.

Επεξ/σία από Greygore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hello,

Τσίμπισα πρόσφατα το Nintendo Switch. 

 Τα πρώτα παιχνίδια που πείρα είναι: 

Super Mario Odyssee 
Pokemon Let's Go Pickachu
Crash Bandicoot N'Sane Edition

Στο μέλλον θέλω και το ZELDA & LUIGIS MANSION 3.

Έχετε τίποτα άλλο να προτείνετε; 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, NickTG είπε

Επειδή πάντως έχω πάρει σχετικά πρόσφατα από thegamecollection άργησε λίγο παραπάνω από το συνηθισμένο αλλά σίγουρα δεν έκανε τόσο. 

Στη δεύτερη βδομάδα είχε έρθει. 

Τι να σου πώ τρίτη εβδομάδα είμαι ηδη και το tracking number δείχνει απλά οτι έφυγε απο Αγγλία χωρίς άλλη ενημέρωση, βασικά δεν ξέρω καν αν ασχολούνται να ενημερώνουν τα ΕΛΤΑ το tracking κι ολας... Τώρα μόνο υπομονή θα κάνω αλλά αν ήξερα οτι θα τραβήξει τόσο πολύ θα το είχα πάρει απο σκρούτζ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, Greygore said:

Edit: Μια και το αναφέρεις, το 20xx τι φάση είναι; Μου θυμίζει κάτι σε Megaman με roguelite στοιχεία.

Στην ουσία αυτό είναι. 

Μαζί έχει και co-op είτε local είτε online. 

15 minutes ago, bad_freddy said:

Τι να σου πώ τρίτη εβδομάδα είμαι ηδη και το tracking number δείχνει απλά οτι έφυγε απο Αγγλία χωρίς άλλη ενημέρωση, βασικά δεν ξέρω καν αν ασχολούνται να ενημερώνουν τα ΕΛΤΑ το tracking κι ολας... Τώρα μόνο υπομονή θα κάνω αλλά αν ήξερα οτι θα τραβήξει τόσο πολύ θα το είχα πάρει απο σκρούτζ.

Είσαι και μέσα στις διακοπές τώρα. Σίγουρα έχει και από αυτό καθυστέρηση. 

25 minutes ago, Antonis_V said:

Hello,

Τσίμπισα πρόσφατα το Nintendo Switch. 

 Τα πρώτα παιχνίδια που πείρα είναι: 

Super Mario Odyssee 
Pokemon Let's Go Pickachu
Crash Bandicoot N'Sane Edition

Στο μέλλον θέλω και το ZELDA & LUIGIS MANSION 3.

Έχετε τίποτα άλλο να προτείνετε; 

Τι είδους παιχνίδια? 

Σίγουρα πας και για το Pokemon Sword/Shield. 

Μετά, ειδικά αν δεν είχες και Wii U, βλέπεις το Mario Kart. 

Αν θες και για online, αν και έχει πολλά να κάνεις και μόνος, δες το Smash Ultimate. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, NickTG είπε

Στην ουσία αυτό είναι. 

Μαζί έχει και co-op είτε local είτε online. 

Είσαι και μέσα στις διακοπές τώρα. Σίγουρα έχει και από αυτό καθυστέρηση. 

Τι είδους παιχνίδια? 

Σίγουρα πας και για το Pokemon Sword/Shield. 

Μετά, ειδικά αν δεν είχες και Wii U, βλέπεις το Mario Kart. 

Αν θες και για online, αν και έχει πολλά να κάνεις και μόνος, δες το Smash Ultimate. 

+++

Μάριο Καρτ / Smash Bros / Pokemon. 

Θα τα έχω υπόψιν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Antonis_V είπε

Hello,

Τσίμπισα πρόσφατα το Nintendo Switch. 

 Τα πρώτα παιχνίδια που πείρα είναι: 

Super Mario Odyssee 
Pokemon Let's Go Pickachu
Crash Bandicoot N'Sane Edition

Στο μέλλον θέλω και το ZELDA & LUIGIS MANSION 3.

Έχετε τίποτα άλλο να προτείνετε; 

Τσιμπα και το Astral Chain.Παιχνιδαρος για μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ρε παιδιά ισχύουν όλα αυτά τα games που λέτε; Εγώ νόμιζα ότι άμα παίξεις ένα Zelda κι ένα Mario μετά είναι για πούλημα η κονσόλα. 😕

-----------------------

Επίσης, αυτό το είπαμε; 

Η Nvidia ζητάει κόσμο να ξέρει από Tegra, κονσόλες και DLSS 2.0.

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλεγα να πάρω το Switch μαζί μου στις διακοπές για πρώτη φορά, δεν ξέρω πόσο θα ασχοληθώ μα θα έχω κάποιες στιγμές.

Καμία πρόταση για κάτι χαλαρό χωρίς αντανακλαστικά; Σκεφτόμουν το Octopath ή το Mario+Rabbids.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Billie13 είπε

Σε γνωστό gaming site της Ελλάδας,όταν ανακοινώθηκε η κονσόλα και τα specs, γνωστός συντάκτης προέβλεψε τη σίγουρη αποτυχία της κονσόλας λόγω του ότι δε θα έχει τη δύναμη για 3rd parties.Τετοιοι είναι δυστυχώς οι περισσότεροι.

Πάλι καλά γιατί πάει για κλείσιμο 😁😁😁

Γι'αυτό το γραψα, είδα τι λέγατε οπότε βρήκα ευκαιρία να χωθώ. Την έσωσα την εταιρία λέμε!

3 ώρες πριν, bad_freddy είπε

Προς ενημέρωση, καλό θα ήταν να αποφύγετε προς το παρόν αγορές απο τα Αγγλικά (και οχι μόνο) eshops, είχα κάνει preorder το Origami King απο Shopto, κοντεύει μήνας απο την αποστολή του πακέτου (16/07) με Royal Mail και σήμερα που είδα τον ταχυδρόμο μου είπε οτι ο μέσος χρόνος αναμονής για πακέτα εξωτερικού είναι οι 3 (!!) μήνες....

Πήγα να γλιτώσω ενα 10αρικο στην τιμή δηλαδή και τελικά με βλέπω να παίζω το παιχνίδι τα Χριστούγεννα... Προ COVID τα ίδια πακέτα έκαναν max μια εβδομάδα να έρθούν και προφανώς λόγω της κατάστασης περίμενα μια μικρή επιπλέον καθυστέρηση αλλά οχι και έτσι!

Παπατζες σου είπε ο ταχυδρόμος σου.

Το switch το πήρα απο Amazon Ισπανίας και ήρθε μέσα σε 5 μέρες με την γρήγορη αποστολη, 12 θα έκανε με την κανονική(Και ας ήρθε με ups και γενική ταχυδρομική). Πάλι από Ισπανία φίλος μου έστειλε με το ταχυδρομείο τους κάτι ρούχα που ξέχασα, έκαναε το κουτί 17 μέρες και αυτό γιατί φρεναρε το τελωνείο την διαδικασία.

Δεν θα αλλάζει κάτι από Αγγλία θέλω να πω.

(Τουλάχιστον στο Amazon έδινε ίδιες μέρες για παράδοση)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, Malthador said:

Ρε παιδιά ισχύουν όλα αυτά τα games που λέτε; Εγώ νόμιζα ότι άμα παίξεις ένα Zelda κι ένα Mario μετά είναι για πούλημα η κονσόλα. 😕

-----------------------

Επίσης, αυτό το είπαμε; 

Ή Nvidia ζητάει κόσμο να ξέρει από Tegra, κονσόλες και DLSS. 

Εντάξει μην νομίζεις. Βλακείες είναι αλλά έχουμε κολλήσει με την κονσόλα οπότε αναγκαστικά παίζουμε ότι βρούμε. 

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, EverythingYouBelieve είπε

Έλεγα να πάρω το Switch μαζί μου στις διακοπές για πρώτη φορά, δεν ξέρω πόσο θα ασχοληθώ μα θα έχω κάποιες στιγμές.

Καμία πρόταση για κάτι χαλαρό χωρίς αντανακλαστικά; Σκεφτόμουν το Octopath ή το Mario+Rabbids.

Πολλά, Mario + Rabbits εγγύηση οπότε άνετα το χτυπάς. Επίσης βάλε στο watch list και Steamworld - Heist, Valkyria Chronicles 4, Pokemon sword/shield, Monster boy, battle chasers, war groove. 

Επεξ/σία από ikaruga24
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...