Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Αν ηθελες να βαλεις κλωνους επρεπε να βαλεις Jango-Boba, οι παραπανω δεν εχουν καμια σχεση μεταξυ τους :P 

Και λενε οτι η νεα γενια δεν κοιτα ποτε the prequel trilogy...

spacer.png

Εαν το συνεχισουν αλα οριτζιναλ Λουκας, μην ανησυχεις ολοι μπατζανακιδες θα βγουν μεχρι το σεζον 10....Και μιας με Filoni μοιραζομαστε και ηλικια και κοιλουμπα... Βλεπουμε με ιδια σκοπια....

Επεξ/σία από Mazinga
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 λεπτά πριν, Mazinga είπε

Και λενε οτι η νεα γενια δεν κοιτα ποτε the prequel trilogy...

Αν αποκαλεις εμενα νεα γεννια, ευχαριστω για το κομπλιμαν μαν μου :P 

Ηθελα ομως να σε πω οτι το fenix ειναι παρα πολυ καλο παιχνιδι, περιμενω ενα γνωστο να το τελειωσει και να το δανειστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον δεν έγινα κατανοητός και το περίμενα

Τέλος πάντων, όπως είπα θα ήθελα να δω κάτι διαφορετικό από ότι ένα botw με νέο χάρτη, θα ήθελα νέα features, νέα χαρακτηριστικά, προσθήκες στο combat system, νέους εχθρούς, νέα όπλα κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ θα το ήθελα αυτό, διότι ωραίο και τέλειο το botw, αλλά παντού ας πούμε έψαχνες τα shrines και πάντα πολεμούσες τον ίδιο κακό σε άλλο σημείο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, vasilisga said:

Γιατί όλοι μιλάνε για ένα sequel του botw και όχι για ένα νέο zelda?

Έχει γίνει κάτι αντίστοιχο στο παρελθόν? Δηλαδή ούτε sequel του link's awakening υπάρχει ούτε του ocarina of time ούτε σε κανένα άλλο από ότι σκέφτομαι στα γρήγορα😶

 

55 minutes ago, vasilisga said:

Μάλλον δεν έγινα κατανοητός και το περίμενα

Τέλος πάντων, όπως είπα θα ήθελα να δω κάτι διαφορετικό από ότι ένα botw με νέο χάρτη, θα ήθελα νέα features, νέα χαρακτηριστικά, προσθήκες στο combat system, νέους εχθρούς, νέα όπλα κτλ

Ίσως τότε θα έπρεπε να χρησιμοποιήσεις κάποια άλλη λέξη γιατί αυτά που είπαμε είναι sequels. 

Ειδικά αυτά τα 2 που ανέφερες έχουν ίσως τα πιο χαρακτηριστικά sequels. 

Κατά τα άλλα έχουν πει κάπου ότι το καινούριο Zelda δεν θα έχει νέα χαρακτηριστικά ή νέους μηχανισμούς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, vasilisga said:

Μάλλον δεν έγινα κατανοητός και το περίμενα

Τέλος πάντων, όπως είπα θα ήθελα να δω κάτι διαφορετικό από ότι ένα botw με νέο χάρτη, θα ήθελα νέα features, νέα χαρακτηριστικά, προσθήκες στο combat system, νέους εχθρούς, νέα όπλα κτλ

Εγώ θα ήθελα τον χάρτη του BotW, τα mechanics του BotW και την αισθητική του BotW, αλλά αντί για shrines να έχει καμία δεκαριά old-school dungeons. 

Να χρειάζεται κάνα τρίωρο το καθένα για να λυθεί. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, NickTG είπε

 

Ίσως τότε θα έπρεπε να χρησιμοποιήσεις κάποια άλλη λέξη γιατί αυτά που είπαμε είναι sequels. 

Ειδικά αυτά τα 2 που ανέφερες έχουν ίσως τα πιο χαρακτηριστικά sequels. 

Κατά τα άλλα έχουν πει κάπου ότι το καινούριο Zelda δεν θα έχει νέα χαρακτηριστικά ή νέους μηχανισμούς?

ε βάλτε με φυλακή ρε παιδιά επειδή χρησιμοποιήσαμε λάθος λέξη στο insomnia

εκεί που θέλω να εστιάσω εξ αρχής είναι ότι επειδή το botw αποτελεί ορόσημο για τη σειρά λόγω των καινοτομιών και της τεράστιας επιτυχίας σε πωλήσεις και βραβεία φοβάμαι μήπως μείνουν σε αυτά και έχουμε πάλι κάποιου είδους επανάληψη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, vasilisga είπε

Μάλλον δεν έγινα κατανοητός και το περίμενα

Τέλος πάντων, όπως είπα θα ήθελα να δω κάτι διαφορετικό από ότι ένα botw με νέο χάρτη, θα ήθελα νέα features, νέα χαρακτηριστικά, προσθήκες στο combat system, νέους εχθρούς, νέα όπλα κτλ

Το BotW δημιούργησε ένα νέο κεφάλαιο για την σειρά αλλά και για ολόκληρη την βιομηχανία. Παρόλα αυτά ως νέο κεφάλαιο υπάρχει τεράστιος χώρος για βελτιώσεις. Επομένως τα περί επανάληψης που αναφέρεις σε παρακάτω μήνυμα το θεωρώ ατυχές

Ως προς το ερώτημα σου περιμένω να συμβούν τα περισσότερα που αναφέρεις αλλά δεν ξέρω τί υλοποίηση θα ακολουθήσουν στο θέμα του χάρτη. Αυτό θα το γνωρίζουμε όταν προκύψουν περισσότερες πληροφορίες. Προσωπικά δεν περιμένω να απογοητεύουμε σε αυτό το κομμάτι, αν και αυτό εξαρτάται κυρίως από τα κριτήρια του καθενός.

Επεξ/σία από mansa2k
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 minutes ago, vasilisga said:

ε βάλτε με φυλακή ρε παιδιά επειδή χρησιμοποιήσαμε λάθος λέξη στο insomnia

εκεί που θέλω να εστιάσω εξ αρχής είναι ότι επειδή το botw αποτελεί ορόσημο για τη σειρά λόγω των καινοτομιών και της τεράστιας επιτυχίας σε πωλήσεις και βραβεία φοβάμαι μήπως μείνουν σε αυτά και έχουμε πάλι κάποιου είδους επανάληψη

Φυλακή όχι αλλά σίγουρα δεν γινόταν να καταλάβει κάποιος το τι σκεφτόσουν και εννοείς όταν τελικά γράφεις κάτι άλλο. 

Αντίστοιχο ορόσημο ήταν και το Ocarina of Time αλλά μια χαρά προσθήκες είχαν στο sequel. Γενικά δεν θα έλεγα πως έχουν δώσει τέτοια στοιχεία μέχρι τώρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, ανάμεσα στις άπειρες φήμες για το Botw 2, νομίζω οτι η πιο ενδιαφέρουσα παραμένει αυτή για co-op μεταξύ Link και Zelda.

Ολντσκουλάδικα μεγάλα dungeons θα ήθελα κι εγώ να δω ξανά αλλά θα ταίριαζαν περισσότερο με την παλιά συνταγή, στη γενικότερη λογική του Botw νομίζω δε χωράει η διάσταση του να καταπιαστείς με κάτι για τόσο πολύ χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια να κάνω μια ερώτηση και οποιος ξέρει μου λέει.

Έχω 2 Switch lite. Και θέλω να κατεβάσω από τον ίδιο λογαριασμό μου και στα 2 ότι παιχνίδι έχω αγορασμενο από το eshop για να το παίζω με τον γιο μου. 

 

Είναι νόμιμο αυτό η κινδυνεύω να φάω μπαν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, SpirosDR είπε

Παιδια να κάνω μια ερώτηση και οποιος ξέρει μου λέει.

Έχω 2 Switch lite. Και θέλω να κατεβάσω από τον ίδιο λογαριασμό μου και στα 2 ότι παιχνίδι έχω αγορασμενο από το eshop για να το παίζω με τον γιο μου. 

 

Είναι νόμιμο αυτό η κινδυνεύω να φάω μπαν;

Οχι βαλε τον λογαριασμο σου και στα 2. Το ενα απο τα 2 θα ειναι το βασικο σου. Για να τρεξει το παιχνιδι στο 2ο μηχανημα θα πρεπει το πρωτο να ειναι στο ιντερνετ και να μην χρησιμοποιει το ιδιο παιχνιδι ο ιδιος λογαριασμος συχρονως και στα 2. Φτιαξε κ ενα διαφορετικο λογαριασμο για τον γιο σου και στα 2 μηχανηματα αλλα βαλε το 2ο μηχανημα σαν κεντρικο του.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα στην παρεα ηθελα να κανω μια ερωτηση να με συμβουλεψετε, εχω παραγγειλει το 3d world απο console club αλλα σκεφτομαι να το ακυρωσω οταν ερθει η ωρα να βγαινει επειδη θα κανει καιρο να ρθει με κουριερ και σκεφτομαι να το παρω με click away πιστευεται θα επανελθει? Για να πω την αληθεια φοβαμαι την κατασταση με τις κουριερ και την κατασταση που θα ερθει και ποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, nikpap2000 είπε

καλησπερα στην παρεα ηθελα να κανω μια ερωτηση να με συμβουλεψετε, εχω παραγγειλει το 3d world απο console club αλλα σκεφτομαι να το ακυρωσω οταν ερθει η ωρα να βγαινει επειδη θα κανει καιρο να ρθει με κουριερ και σκεφτομαι να το παρω με click away πιστευεται θα επανελθει? Για να πω την αληθεια φοβαμαι την κατασταση με τις κουριερ και την κατασταση που θα ερθει και ποτε.

απο προσωπικη πειρα πιο ευκολα θα συνενοηθεις με το console club με η χωρις κουριερ ακομη και εαν δεν επανελθει το κλικ αγουαι στις 11...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...