Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, stafftw είπε

Απόψεις επ αυτού έχουμε;

Να μία άποψη:

3 λεπτά πριν, stafftw είπε

Έτσι κατέληξα ότι μάλλον για να επιτύχω το τέλειο αποτέλεσμα ίσως πρέπει να καταφύγω στο pro controller

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, EverythingYouBelieve είπε

Να μία άποψη:

:P

Ναι θέλω να πω θα με βολεύει στο χέρι;(Δεν μπορώ και να το δοκιμάσω) Για παράδειγμα το x one gamepad είναι τέλειο για τα χέρια μου του series που έχω επίσης που είναι ενα κλικ μικρότερο το καταλαβαίνω και δεν είναι εξίσου βολικό. Επίσης στα inputs πως πάει;Πρέπει να το έχω wired? Ή wireless είναι αντίστοιχο με τα joycon;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, stafftw είπε

Ναι θέλω να πω θα με βολεύει στο χέρι;(Δεν μπορώ και να το δοκιμάσω) Για παράδειγμα το x one gamepad είναι τέλειο για τα χέρια μου του series που έχω επίσης που είναι ενα κλικ μικρότερο το καταλαβαίνω και δεν είναι εξίσου βολικό. Επίσης στα inputs πως πάει;Πρέπει να το έχω wired? Ή wireless είναι αντίστοιχο με τα joycon;

Ψαξε(μηπως σε βολευει)το ενδεχομενο να αγορασεις ανταπτορα να παιζεις με το controller του xbox που εχεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Ψαξε(μηπως σε βολευει)το ενδεχομενο να αγορασεις ανταπτορα να παιζεις με το controller του xbox που εχεις.

Κάτι τέτοιο ας πούμε?

https://www.skroutz.gr/s/18142551/8Bitdo-RET00102.html

Αν και παίζω αποκλειστικά handheld θα ήθελα να μπορω να συνδέσω τo χειριστήριο μου  να παίξω κανα διπλό με τη γυναίκα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 λεπτά πριν, mAs_81 είπε

Κάτι τέτοιο ας πούμε?

https://www.skroutz.gr/s/18142551/8Bitdo-RET00102.html

Αν και παίζω αποκλειστικά handheld θα ήθελα να μπορω να συνδέσω τo χειριστήριο μου  να παίξω κανα διπλό με τη γυναίκα...

Λειτουργει απροβληματιστα με το χειριστηριο του PS4.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, stormrain είπε

Λειτουργει απροβληματιστα με το χειριστηριο του PS4.

Σούπερ...φαντάζομαι δε θα εχει πρόβλημα και με τα «παλιά» μου xbox 360 wireless ..

..μόλις πάρω κανα παιχνίδι για διπλό,θα το δοκιμάσω και θα επανέλθω..Προς το παρόν εχω να τερματίσω το hollow knight , και εχω επίσης και το BOTW να περιμένει,που μου το έκαναν δώρο,οποτε παίρνω στη γυναίκα παιχνίδια παζλ που της αρέσουνε στο steam ώστε να παίζω απροβλημάτιστα για λίγο καιρό ακομα..

Happy wife,happy life που λένε 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, mAs_81 είπε

Σούπερ...φαντάζομαι δε θα εχει πρόβλημα και με τα «παλιά» μου xbox 360 wireless ..

..μόλις πάρω κανα παιχνίδι για διπλό,θα το δοκιμάσω και θα επανέλθω..Προς το παρόν εχω να τερματίσω το hollow knight , και εχω επίσης και το BOTW να περιμένει,που μου το έκαναν δώρο,οποτε παίρνω στη γυναίκα παιχνίδια παζλ που της αρέσουνε στο steam ώστε να παίζω απροβλημάτιστα για λίγο καιρό ακομα..

Happy wife,happy life που λένε 😂

Δεν νομίζω να παίζει με τα χειριστήρια του 360. Είχαν δικό τους πρότυπο και όχι Bluetooth όπως τα xone v2 και έπειτα.

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, primeragt είπε

Δεν νομίζω να παίζει με τα χειριστήρια του 360. Είχαν δικό τους πρότυπο και όχι Bluetooth όπως τα xone v2 και έπειτα.

Ωχ,λες ε?Εννοεις που έχουν αυτο το μικρό το dongle που συνδέεται με το pc μέσω usb ε?Δεν το χα σκεφτεί καθόλου....χμμ..οποτε ενα καινουργιο κοντρολερ ειναι μονόδρομος οκ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμάμαι καλά παίζει κανονικά με τα ds4 xone v2 k wii-wii u pro controllers. Μακάρι να έπαιζε κ με τα παλιά 360 θα έβγαζα και τα δικά μου από την αχρηστία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stafftw είπε

Ναι θέλω να πω θα με βολεύει στο χέρι;(Δεν μπορώ και να το δοκιμάσω) Για παράδειγμα το x one gamepad είναι τέλειο για τα χέρια μου του series που έχω επίσης που είναι ενα κλικ μικρότερο το καταλαβαίνω και δεν είναι εξίσου βολικό. Επίσης στα inputs πως πάει;Πρέπει να το έχω wired? Ή wireless είναι αντίστοιχο με τα joycon;

Το Pro controller του Switch και αυτό του Xbox One μου φαίνονται εξαιρετικά βολικά και είναι σχεδόν ίδια στο μέγεθος. Προσωπικά μου αρέσει λίγο περισσότερο η αίσθηση του Pro, ίσως επειδή είναι και τα κουμπιά matte και όχι glossy. Πάντα wireless τα χρησιμοποιώ και δεν έχω διαπιστώσει κάποιο πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, stafftw είπε

Όλως τυχαίως το σκεφτόμουν σήμερα,μου ήρθε το Baseus wireless controller (...)

θενξ, κάλυψες τα πάντα χαχαχ. Και γω νομιζω πως δεν γλιτωνω το pro controller.

3 ώρες πριν, mAs_81 είπε

Σούπερ...φαντάζομαι δε θα εχει πρόβλημα και με τα «παλιά» μου xbox 360 wireless ..

Και εγω εχω τρια τετοια να σκονιζονται, αλλά οπως ειπε και ο primeragt μαλλον δεν γινεται. Παρολα αυτα, αν τυχει να αγορασεις τον 8bit adapter, κανε μια δοκιμη να μου πεις, just in case..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Fulgore είπε

Ψαξε(μηπως σε βολευει)το ενδεχομενο να αγορασεις ανταπτορα να παιζεις με το controller του xbox που εχεις.

Ναι, εχω το 8bitdo απλα μου τη σπαει να το ρυθμιζω εκ νεου για να το χρησιμοποιησω στο switch και μετα παλι στο xbox και να συνδεσω τον ανταπτορα, ασε που στο handheld δεν κανει κατι επομενως έχω καταλήξει μόνο το pro controller αξιζει (τα λέγατε εδω μεσα αλλα καποια ζωα (για εμενα λεω) δε σας πιστευαν.Λεβεντης)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, stafftw είπε

Επίσης παίζω το Crash team racing από τα trials του online, αύριο λήγει, έχω ψηθει να το πάρω γιατί εκτός απο το online θέλω να κάνω και το adventure 101%, γνωρίζει κανείς αν θα έχω θέμα -αν πχ το αγοράσω σε physical- με τα saves? Θα πρέπει να το ξεκινήσω από την αρχη; Το έχει δοκιμάσει κανείς; Γιατί physical το βρίσκω πιο φθηνά.

Έχει καθόλου κόσμο το online κομμάτι του CTR; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, kourt71724 είπε

Έχει καθόλου κόσμο το online κομμάτι του CTR; 

Να σου πω την αληθεια ενα game εχω καταφέρει να παιξω και αυτο ηταν Σαββατο και τωρα που ειναι free trial,γενικα διαβαζω οτι δεν εχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://nintendoeverything.com/nintendo-acquires-developer-next-level-games/

Nintendo-NLG_01-05-21.jpg

Η Ν εξαγόρασε στούντιο! Εντάξει η ΝLG λειτουργούσε αποκλειστικά με την Ν τα τελευταία χρόνια.

Επεξ/σία από mansa2k
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...