Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Got us on first half not gonna lie. Είχα ήδη σπάσει κουμπαρα γαι δεύτερο DLC  Xenoblades αλλα τελικά είναι Smash.

ΝΑΙ ΡΕ ΦΙΛΕ SKYWARD SWORD.

Ωραία, αφου τέλειωσε, SS και Project Triangle Strategy είναι instabuy. Ειδικά το δεύτερο φαίνεται τρομερή δουλειά.

Το Mario Golf και το Miitopia μου επιβεβαιώνουν απλά οτι η ρουφιάνα η Nintendo μπορεί να σε κάνει να περάσεις καλα με οτιδήποτε. Φτιάχνει παιχνίδια απο το τίποτα.

Κατα τα άλλα μάλλον τιποτα το τρομερό.

Επεξ/σία από papp0us
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν είχε τίποτα βαρύγδουπο για εμένα εν τέλη με τσάκωσε στην νοσταλγία. Saga frontier (!!!), legend of mana, ninja gaiden trilogy είναι άμεσες αγορές. Τα υπόλοιπα που ήδη γνωρίζαμε θέλουν και αυτά λεφτά 😭😭

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχαν να κανουν κανονικο direct 1,5 χρονο σου λενε 50 λεπτα θα ειναι, οποτε οι προσδοκιες πηγαν στα ουρανια.Αρα οτι και να εδειχναν δυσκολα θα ηταν ολοι ευχαριστημενοι.Τωρα οσο αφορα τα δικα μου γουστα απογοητευτηκα.Κραταω μονο το splatoon3(ομως δεν μπορω να καταλαβω γιατι τελειωσανε το splatoon 2).Οι φημες που κυκλοφορουσαν λεγανε για spinoff αλλα αυτο ειναι ξεκαθαρο sequel.Επισης μου κεντρισε το ενδιαφερον το worlds end club.

To botw2 θα εχουμε νεα λεει αργοτερα μεσα στην χρονια.Αντε να περιμενεις.Μetroid κλασσικα πουθενα.Μεγα απογοητευση.Μου βαλανε και τον takahashi να το παρουσιασει.Βαλε εκει τον kozuimi να γουσταρουμε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειχε τπτ «βαριές» ανακοινώσεις που περίμενα αλλα, Ninja Gaiden ,Skyward Sword?

Καλη φάση !

Λιγο άκυρη η ανακοίνωση για τo splatoon 3...το 2022?? 

Αλλα οκ....

3C2E28A0-E62B-40FD-B1E0-E100C95AACAA.jpeg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης αυτή η υπέρ έκπληξη του τύπου octopath tactics είναι φάση του πετάω λεφτά στην οθόνη αλλά δεν έρχεται το άτιμο. Ευτυχώς φέτος έχω ήδη Bravely default 2 και κυρίως shin megami tensei οπότε να μην είμαι απογοητευμένος γιατί η αλήθεια είναι ότι ως χρονιά ήδη έκλεισα. Έλα όμως που δεν τελείωσε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, mAs_81 είπε

Δεν ειχε τπτ «βαριές» ανακοινώσεις που περίμενα

Στο Reddit αυτή τη στιγμή θα καίνε τα Switch τους. Περιμένανε ολοι Donkey Kong και Botw 2 και έσκασε Skyward Sword.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μου είχαν ένα καλό ποδοσφαιρακι για να παίζω κανα χαλαρό online αντί του golf θα ήμουν gg αλλά όχι είπαμε να το παίξουμε λεφτάδες από το σαλόνι μας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξενέρωσα άσχημα με την ανακοίνωση Splatoon 3, δεν έχει κανένα νόημα. Αρχικά το S2 παρουσιάζει ανοδική πορεία σε πωλήσεις αφού αυξάνονται οι NSO συνδρομές σε βάθος χρόνου πέρα από την εγκατεστημένη βάση. 
Οι φήμες περί spin-off είχαν περισσότερο νόημα αφού θα μπορούσαν να επεκτείνουν την δυναμική του franchise και σε άλλα είδη κάτι που πράττει εδώ και δεκαετίες πετυχημένα ο SM.
Κάκιστη επιλογή που θυμίζει την παλιά κακή Ν που αναπαύεται όταν προκύψει κάποια επιτυχία. Τεράστιο λάθος και τεράστια χαμένη ευκαιρία. 
Βέβαια δεν αμφιβάλω  για την ποιότητα του παιχνιδιού αλλά δεν χρειαζόταν ή τουλάχιστον δεν ήταν προτεραιότητα όταν θα μπορούσαν να υλοποιηθούν πολλά περισσότερα.

Το Miitomo προφανώς το ξεθάψαν για να προσελκύσουν το mainstream κοινό που αυξήθηκε με την επιτυχία του AC: NH. To Tomodachi θα είχε πολύ περισσότερο νόημα. Ξανά κακή επιλογή.

Τελικά υπήρχε το περιεχόμενο αλλά νομίζω πως τελικά δεν ακολούθησαν οι μεγάλες ανακοινώσεις αλλά ούτε καν νέες πληροφορίες για τίτλους που έχουν ανακοινωθεί εδώ και καιρό.
Καλά το Metroid άφαντο ξανά, ούτε 2D έκδοση, ούτε κάποια αναφορά.

Το δυνατό σημείο του ND η πλούσια υποστήριξη από Japan μεριά και ότι το σύστημα γίνεται η χαρά των RPG.

*Όσοι παίξατε πρώτη φορά Zelda μέσω του BotW καλύτερα να αποφύγετε το Skyward Sword. Συγκριτικά είναι τεράστια διαφορά. Τουλάχιστον δείτε περισσότερα από το παιχνίδι πριν την οποιαδήποτε κίνηση σας.

*Έφαγα τρελή ήττα. Ξεκινάει το ND και βλέποντας το εισαγωγικό σκέφτομαι: "Εντάξει παιχνίδι της Monolith Soft." Μετά δείχνει το XC2 και αναρωτιέμαι "Καλά συνέχεια ετοιμάζανε; Δεν μπορούσαν να δημιουργήσουν κάτι νέο;" Μετά σκάει το Smash και λέω "περισσότερο άκυρος δεν γίνεται!"

*Εντάξει βλέποντας Takahashi προσγειώθηκα, περίμενα να ανακοινώσει και τίποτα μπούρδες για να κάνει ακόμα περισσότερο έκτρωμα το NSO αλλά τελικά δεν το έπραξε μέχρι την επόμενη φορά.

Επεξ/σία από mansa2k
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο με το Direct,αλλα μόλις το ειδα:

Καλα το Blasphemous ειναι τέλειο-το προτείνω ανεπιφύλαχτα,

το εχω προχωρήσει πολυ,και εκεί που νόμιζα ότι όπου να'ναι το τερματίζω , bloodstained ritual of the night Crossover/DLC??? Yes please!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για εμένα απογοήτευση. Ζέλντα 10ετίας στο 60άρι (νταξ τα joycon τα έχω αγοράσει χθες), και άλλος χαρακτήρας με σπαθί στο Smash, ούτε Silksong ούτε Metroid. Το RPG της SE φάνηκε δυνατό πάντως.

@najinblue3 Μύστη μου τόση ώρα και ούτε ένα σχόλιο για το MH; Είσαι ζωντανός;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μέχρι τώρα είναι να ψωνίσω:

Hades Physical, πάνω που νόμιζα ότι θα του αντισταθώ στο Switch αφού το είχα ήδη στο PC.

Skyward Sword + Joycons

Ninja Gaiden collection

Bravely Default 2

Saga Frontier + Legend of Mana Remasters 

No More Heroes 3

Age of Calamity + Expansion 

Ενώ λογικά θα αγοραστεί και το Rise. 

Λεφτά να δω που θα βρω! 

Επεξ/σία από NickTG
  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ένα σχετικά καλό Direct , παρολαυτα και γω νιωθω οτι ελειπε το κατι παραπανω ....

Συμφωνώ με Mansa για splatoon 3 , πραγματικα περιεργη επιλογη , η οποια ομως ενισχυει τα λεγομενα της νιτεντο οτι το μηχανημα βρισκεται στα μισα της ζωης του

Το skyward sword hd  αποτελει day one  για μενα  και ο βασικος λογος ειναι οτι επιτελους βαλαν συμβατικα controls > Πιστευω τα motion controls και η χαμηλη αναλυση του wii χαντακωσαν το παιχνιδι οταν ειχε πρωτοβγει.Τα special joy cons θα κανουν καλη παρεα στο χρυσο wiimote μουχαχχαχα!!

Η ανακοίνωση της μη ανακοίνωσης νέων για BTW 2 προσωπικα μου εδωσε την  εντυπωση οτι ετοιμαζουν κατι για το anniversary του Zelda και θα γινει εκει η παρουσιαση . Σε καθε περιπτωση η παρουσιαση του skyward sword hd μαλλον παει αρκετα  πισω πιθανα releases των windwaker και twilight princess.

το famicom detective club εχει cult φημη και το περιμενω πως και πως , ελπιζω να βγει σε physical 

H square αξιζει ξεχωριστης αναφορας . Πολυ ενδιαφερον το νεο τους tactical rpg , πολλυυ ευχαριστη εκπληξη το saga frontier ( μακαρι να βγει σε physical , ειδωμεν ) , ενω για το legend of mana αν εξαιρεσουμε το υπεροχο art design , το παιχνιδι ηταν ψιλομετριο  στο ps1 και μαλλο βγαινει για να εκμεταλευτουν την επιτυχια του trials . Στα αρνητικα της square να πω οτι δε καταλαβαινω γιατι δε βγαζουν ακομα τα παλιοτερα final fantasy ( ειδικα 4-6) αλλα και το Chrono Trigger.Τελος το bravery 2 συνεχιζει να μην με πειθει . 

Από την Capcom περιμενα καποια ανακοινωση για revelations 3, η οπως τελως παντων θα λεγεται , καθως φημολογειτε εντονα εδω και καιρο , αλλα τωρα που το σκεφτομαι , θα περιμενουν να χ@$ουν στο ταλαρο με το monster hunter οποτε αν  ετοιμαζουν κατι , λογικα θα παει για μετα το καλοκαρι ,αφου βγει και το village .

Από τα λοιπά ,fall guys και outer wilds  απολυτα ταιριαστa για το μηχανημα, tales of the borderlands εξαιρετικο για τους αρκετους που μαλλον δε το εχουν παιξει ( νομιζω ηταν εμπορικη αποτυχια οταν ειχε βγει) ,no more heroes 3 δειχνει χαοτικο και ωραιο , Mario golf δυστυχως αδιαφορο για μενα , miitopia εντελως ασχολιαστο , Stubbs the zombie πργαματικα δε ξερω που το ξεθαψαν αλλα το ειχα παιξει παλια στο πιςι και ηταν καφρικα καλο. Τα υπολοιπα αδιαφορα και ειδικα φολες τυπου dc super hero girls δε θα πρεπε να χουν θεση σε ενα direct 

Συνολικά λοιπόν μια αρκετά καλή παρουσίαση με το κύριο αρνητικό ότι η Ν πρακτικά μέχρι και το καλοκαίρι δεν έχει να δώσει κάτι μεγάλο από first party και συνεχιζει με το μοντελο των re releases . Για τον πολυ κοσμο που μπορει να μην ειχε προηγουμενες κονσολες της Ν αυτο δεν ειναι απαραιτητα κακο, ισα ισα το αντιθετο συν του οτι στεκει και επιχειρηματικα για την εταιρια > για τους core fans βεβαια ισως εχει αρχιζει και κουραζει .

 

 

 

 

Επεξ/σία από Choronzon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Skyward Sword είναι γενικά ένας καλός Zelda τίτλος. ΟΜΩΣ είναι ένας τίτλος δεκαετίας (2011), αρκετά γραμμικός και (επαν)έρχεται μετά από ένα βαρύγδουπο Breath of the Wild. Όπως αναφέρθηκε πιο πάνω, όποιος ενδιαφέρεται και έχει παίξει το BotW (όλοι) καλό είναι να ξέρει τι να περιμένει.

Προσωπικά έχω να ασχοληθώ από τότε που βγήκε οπότε θα το τιμήσω ξανά μιας και μου έχει λήψει ένα "κλασικό" Zelda με dungeons. Θυμάμαι είχα περάσει πολύ καλά πάντως καθώς έχει μερικές ωραίες εμπνεύσεις, όπως το παιχνίδισμα με το παρελθόν και το παρόν σε ένα dungeon κλπ. Επίσης έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον η ιστορία του αφού είναι η αρχή όλων των Zelda στην timeline. Κρίμα που δεν είχε πάει καλά εμπορικά αλλά όταν κυκλοφόρησε το Wii βρισκόταν στη δύση του.

Ελπίζω να ακολουθήσουν και οι HD εκδόσεις των Twilight Princess και Wind Waker που είχαν βγει στο Wii U.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μέτριο direct γενικά με δύο-τρία ενδιαφέροντα σημεία εδώ και εκεί. Σίγουρα περίμενα περισσότερα μετά από ενάμιση χρόνο που έχουμε να δούμε κανονικό direct, αλλά συνηθισμένα τα βουνά στα χιόνια. Πολύ θετική για εμένα η εμφανής γιαπωνεζίλα που διακατείχε το direct.

- Skyward Sword: Σχετικά καλό σαν game, αρκετά μέτριο σαν Zelda τίτλος, ακόμα και την εποχή που κυκλοφόρησε. Δεν πούλησε τότε, δεν περιμένω να πουλήσει ούτε τώρα, μιας και ο χειρισμός είναι λίγο σούπα για το ευρύ κοινό. Θα περίμενα κάτι περισσότερο πάντως, 35 χρόνια κλείνει η σειρά, θα περίμενα κάποιο collection με αυτό συν τα WW/TP όπως έκαναν με το Super Mario 3D All-Stars. Επίσης θέλω πολύ να δω Oracle/Seasons με τα γραφικά του LA remake. Τα joycons ομορφούλικα, λέω να τα τσιμπήσω γιατί το ένα ζευγάρι που έχω αρχίζει και τα φτύνει, είναι η δεύτερη φορά που τα επιδιορθώνω μόνος μου.

- Project Triangle Strategy: Αυτό ήταν το highlight του direct για εμένα. Αυτή η ρουφιάνα η SE σου δίνει games από το πουθενά και σε αφήνει με το στόμα ανοιχτό. Είναι μια εταιρεία που θες να την μισήσεις με τις ηλιθιότητες που κάνει ώρες ώρες, αλλά σου πετάει ένα τυράκι και δεν μπορείς να μην την ξαναγαπήσεις.

Κρατάω το ότι πήραμε ημερομηνίες για MHR και NMH3 και πιθανόν τα γίνουν revisit τα Legends of Mana και Ninja Gaiden Sigma.

Όλα τα υπόλοιπα από λίγο έως πολύ αδιάφορα, με MHR να έρχεται και AC να συνεχίζει να ξεσκίζεται, δεν βλέπω την λογική πίσω από το development του Splatoon 3, αμφιβάλλω ότι θα πουλήσει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...