Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, dinos234 είπε

Μόνο μην είναι πάλι με ποκεμπολ να πετάς για να πιάσεις τα Πόκεμον χωρίς μάχη. 

Κάπου πήρε το μάτι μου ότι πάλι θα έχει μάχες μόνο με εκπαιδευτές

Επίσης θα έχει accessory για τα raid (το έγραφε από κάτω), επομένως δε νομίζω να είναι pokeball πάλι, από ότι φαντάζομαι θα έχει να κάνει με αυτό το Rotom (τηλέφωνο-pokemon).

https://www.gamespot.com/articles/pokemon-sword-and-shields-pokedex-is-a-smartphone/1100-6467396/

Θα δείξει.

Δε βρίσκω και το θέμα που είχε ανοιχτεί για να συζητάμε εκεί μη ζαλίζουμε και τους υπόλοιπους που δε γουστάρουν τα pokemon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Geralt's Voice Actor Says He "Wants To See" The Witcher 3 On Nintendo Switch

Συνεχίζεται η φημολογία για το Witcher 3. Για να δούμε.

Rumour: Next Pokemon Direct Could Happen 31st August

Και όπως ήταν αναμενόμενο στην Ε3 δεν θα δούμε σχεδόν τίποτα από Pokemon (ευτυχώς), θα αφιερώσουν όλη την PC στα υπόλοιπα games.

23 hours ago, chek2fire said:

πως θα είναι αυτό το game έχουμε περισσότερες πληροφορίες. γιατι είναι να βγει και το bloodlines αλλά εδώ έχουμε ένα ξεχωριστό game όπως όλα δείχνουν 

Interactive narrative or smth. Σαν τα games της Telltale.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινα ποιος ο λογος να φερει το Witcher στο switch. 

Ποιος θα το παιξει?

Ποσες υποχωρησεις πρεπει να γινουν στον τεχνικο τομεα?

Τι πωλησεις θα κάνει?

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
13 minutes ago, james9tito said:

Ειλικρινα ποιος ο λογος να φερει το Witcher στο switch. 

Ποιος θα το παιξει?

Ποσες υποχωρησεις πρεπει να γινουν στον τεχνικο τομεα?

Τι πωλησεις θα κάνει?

Θα το παίξει όποιος ενδιαφέρεται να παίξει Witcher 3 on-the-go. Τις υποχωρήσεις δεν τις γνωρίζουμε, δεν ξέρουμε καν αν θα είναι streaming-based ή όχι, δεν ξέρουμε καν αν θα κυκλοφορήσει, rumors είναι για την ώρα.

Για τις πωλήσεις δεν ξέρω, ίσως αν ξέραμε πόσο έχουν πουλήσει DOOM, Skyrim κλπ ίσως να είχαμε μια εικόνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Malthador είπε

Θα το παίξει όποιος ενδιαφέρεται να παίξει Witcher 3 on-the-go. Τις υποχωρήσεις δεν τις γνωρίζουμε, δεν ξέρουμε καν αν θα είναι streaming-based ή όχι, δεν ξέρουμε καν αν θα κυκλοφορήσει, rumors είναι για την ώρα.

Για τις πωλήσεις δεν ξέρω, ίσως αν ξέραμε πόσο έχουν πουλήσει DOOM, Skyrim κλπ ίσως να είχαμε μια εικόνα.

Δεν ξερω περι ορεξεως ....τα εχουμε πει... αλλα ειλικρινα αυτο που ΠΡΕΠΕΙ το switch να εχει στη βιβλιοθηκη του παιχνιδια σαν το Skyrim, το Witcher κλπ εγω δεν το καταλαβαινω.

Σε 6.2 Οθονη να παιξω witcher. Σα να μου φερνουν μακαροναδα με κιμα και κεφαλοτυρι απο πανω (τριπλη μεριδα) και να μου δινουν το πλαστικο πηρουνακι που ταιζω την κορη μου. 

Οκ σταματαω γιατι μαλλον δεν ειμαι το target group της κονσολας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω, βρίσκει κάποιος άλλος εκτός απο μένα το New Super Mario Bros Deluxe εκνευριστικό?

Θυμάμαι πόσο ευχάριστα πέρασα στο αντίστοιχο του Wii όπως και πιο πρόσφατα με το Tropical Freeze στο Switch που θεωρητικά είναι ιδιαίτερα ζόρικο ενω σε αυτό το ρημάδι που αγόρασα Day one ακόμα παλεύω να το προχωρήσω γιατί με εκνευρίζει τόσο που το αφήνω για κανα μήνα αλλά και πάλι όποτε το ξαναπιάσω μετά απο 1-2 πίστες το εγκαταλείπω.

Προσπαθώ να βρω τι μου φταίει και δεν ξέρω, τα controls να είναι χάλια? Προσωπικά εχω είτε αστοχία σε jumps που τα εχω σίγουρα είτε πετυχαίνω το άλμα και μετά σαν να "γλυστράει" ο Mario και πέφτει απο την άλλη... (μιλάμε για tight jumps προφανώς) Γενικά τα controls μου φαίνονται κάπως floaty είδικα σε σχέση με το DK.

Είναι και το σύστημα με τα saves που δεν βοηθάει καθόλου και αν μείνεις απο ζωές σε γυρίζει πίσω στο κοντινότερο κάστρο οπότε βρίσκομαι συνεχώς σε μια κατάσταση είτε να πισωγυρίζω στα πράσινα σπιτάκια να φαρμάρω καμιά ζωη ή να επαναλαμβάνω κάθε λίγο και λιγάκι το πρώτο κάστρο/miniboss σαν ενα τρόπο save μετά απο λίγες πίστες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 minute ago, james9tito said:

Δεν ξερω περι ορεξεως ....τα εχουμε πει... αλλα ειλικρινα αυτο που ΠΡΕΠΕΙ το switch να εχει στη βιβλιοθηκη του παιχνιδια σαν το Skyrim, το Witcher κλπ εγω δεν το καταλαβαινω.

Σε 6.2 Οθονη να παιξω witcher. Σα να μου φερνουν μακαροναδα με κιμα και κεφαλοτυρι απο πανω (τριπλη μεριδα) και να μου δινουν το πλαστικο πηρουνακι που ταιζω την κορη μου. 

Οκ σταματαω γιατι μαλλον δεν ειμαι το target group της κονσολας

Δεν υπάρχει «πρέπει» είναι θέμα ποικιλίας. Όσο περισσότερα games έχει μια κονσόλα τόσο το καλύτερο για όλους μας, ακόμα και για αυτούς που δεν θα τα παίξουν ποτέ. Αν θες το αναλύουμε, αν και νομίζω ότι είναι ευκολονόητο το γιατί.

Με τη λογική σου ποιός ο λόγος να βγει το Dead Cells π.χ. στο PS4. Ποιός σοβαρός άνθρωπος θέλει να βλέπει pixels στην 65άρα του;

Δεν είναι θέμα target group, είναι θέμα του να τραβήξεις περισσότερους πελάτες στο οικοσύστημα, γιατί κάποιοι θα ενδιαφερθούν εκ των πραγμάτων να παίξουν Witcher 3 στην όποια κονσόλα τους.

Γουστάρω πάντως, πριν κανά δυο χρόνια λέγαμε «σιγά μην βγουν multiplatforms στο NSw» και τώρα λέμε «μα γιατί βγαίνουν multiplatforms στο NSw, ποιός θα τα παίξει». Περιέργη ράτσα καταναλωτή οι gamers.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, bad_freddy είπε

Να ρωτήσω, βρίσκει κάποιος άλλος εκτός απο μένα το New Super Mario Bros Deluxe εκνευριστικό?

Θυμάμαι πόσο ευχάριστα πέρασα στο αντίστοιχο του Wii όπως και πιο πρόσφατα με το Tropical Freeze στο Switch που θεωρητικά είναι ιδιαίτερα ζόρικο ενω σε αυτό το ρημάδι που αγόρασα Day one ακόμα παλεύω να το προχωρήσω γιατί με εκνευρίζει τόσο που το αφήνω για κανα μήνα αλλά και πάλι όποτε το ξαναπιάσω μετά απο 1-2 πίστες το εγκαταλείπω.

Προσπαθώ να βρω τι μου φταίει και δεν ξέρω, τα controls να είναι χάλια? Προσωπικά εχω είτε αστοχία σε jumps που τα εχω σίγουρα είτε πετυχαίνω το άλμα και μετά σαν να "γλυστράει" ο Mario και πέφτει απο την άλλη... (μιλάμε για tight jumps προφανώς) Γενικά τα controls μου φαίνονται κάπως floaty είδικα σε σχέση με το DK.

Είναι και το σύστημα με τα saves που δεν βοηθάει καθόλου και αν μείνεις απο ζωές σε γυρίζει πίσω στο κοντινότερο κάστρο οπότε βρίσκομαι συνεχώς σε μια κατάσταση είτε να πισωγυρίζω στα πράσινα σπιτάκια να φαρμάρω καμιά ζωη ή να επαναλαμβάνω κάθε λίγο και λιγάκι το πρώτο κάστρο/miniboss σαν ενα τρόπο save μετά απο λίγες πίστες.

Η αλήθεια είναι ότι και σε μένα ο χειρισμός του είναι λίγο χάλια όσον αφορά τις μικρο-μετακινήσεις. Ενώ στο Mario Odyssey δεν είχα θέμα σε αυτό τα έχω βρει κι εγώ σκούρα. Η εκκίνηση του χαρακτήρα δεν είναι κι ότι καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
8 minutes ago, bad_freddy said:

Να ρωτήσω, βρίσκει κάποιος άλλος εκτός απο μένα το New Super Mario Bros Deluxe εκνευριστικό?

Θυμάμαι πόσο ευχάριστα πέρασα στο αντίστοιχο του Wii όπως και πιο πρόσφατα με το Tropical Freeze στο Switch που θεωρητικά είναι ιδιαίτερα ζόρικο ενω σε αυτό το ρημάδι που αγόρασα Day one ακόμα παλεύω να το προχωρήσω γιατί με εκνευρίζει τόσο που το αφήνω για κανα μήνα αλλά και πάλι όποτε το ξαναπιάσω μετά απο 1-2 πίστες το εγκαταλείπω.

Προσπαθώ να βρω τι μου φταίει και δεν ξέρω, τα controls να είναι χάλια? Προσωπικά εχω είτε αστοχία σε jumps που τα εχω σίγουρα είτε πετυχαίνω το άλμα και μετά σαν να "γλυστράει" ο Mario και πέφτει απο την άλλη... (μιλάμε για tight jumps προφανώς) Γενικά τα controls μου φαίνονται κάπως floaty είδικα σε σχέση με το DK.

Είναι και το σύστημα με τα saves που δεν βοηθάει καθόλου και αν μείνεις απο ζωές σε γυρίζει πίσω στο κοντινότερο κάστρο οπότε βρίσκομαι συνεχώς σε μια κατάσταση είτε να πισωγυρίζω στα πράσινα σπιτάκια να φαρμάρω καμιά ζωη ή να επαναλαμβάνω κάθε λίγο και λιγάκι το πρώτο κάστρο/miniboss σαν ενα τρόπο save μετά απο λίγες πίστες.

Να ρωτήσω κάτι, το NSMBD στο NSw υποστηρίζει motion controls;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, james9tito είπε

Δεν ξερω περι ορεξεως ....τα εχουμε πει... αλλα ειλικρινα αυτο που ΠΡΕΠΕΙ το switch να εχει στη βιβλιοθηκη του παιχνιδια σαν το Skyrim, το Witcher κλπ εγω δεν το καταλαβαινω.

Σε 6.2 Οθονη να παιξω witcher. Σα να μου φερνουν μακαροναδα με κιμα και κεφαλοτυρι απο πανω (τριπλη μεριδα) και να μου δινουν το πλαστικο πηρουνακι που ταιζω την κορη μου. 

Οκ σταματαω γιατι μαλλον δεν ειμαι το target group της κονσολας

+1 για την παρομοίωση με την μακαρονάδα και το παιδικό πιρουνάκι. 

γιατί εξάπτεσαι όμως (φιλικά ρωτάω); επειδή δεν θα το παίξεις/αγοράσεις εσύ το παιχνίδι (για τους λόγους σου - που τους σέβομαι) δεν σημαίνει ότι δεν θα το αγοράσει μια μερίδα κατόχων switch. Άλλωστε το switch δεν είναι μόνο portable, εγώ για παράδειγμα το έχω κυρίως docked αυτό το διάστημα. Επίσης, δεν είναι δα ότι δεν βγαίνουν και άλλα παιχνίδια και βγαίνουν μόνο "τέτοιοι" τίτλοι ;) .

και ενόσω έγραφα, με κάλυψε για τα περαιτέρω ο Malthador: 

2 λεπτά πριν, Malthador είπε

Δεν υπάρχει «πρέπει» είναι θέμα ποικιλίας. Όσο περισσότερα games έχει μια κονσόλα τόσο το καλύτερο για όλους μας, ακόμα και για αυτούς που δεν θα τα παίξουν ποτέ. Αν θες το αναλύουμε, αν και νομίζω ότι είναι ευκολονόητο το γιατί.

Με τη λογική σου ποιός ο λόγος να βγει το Dead Cells π.χ. στο PS4. Ποιός σοβαρός άνθρωπος θέλει να βλέπει pixels στην 65άρα του;

Δεν είναι θέμα target group, είναι θέμα του να τραβήξεις περισσότερους πελάτες στο οικοσύστημα, γιατί κάποιοι θα ενδιαφερθούν εκ των πραγμάτων να παίξουν Witcher 3 στην όποια κονσόλα τους.

Γουστάρω πάντως, πριν κανά δυο χρόνια λέγαμε «σιγά μην βγουν multiplatforms στο NSw» και τώρα λέμε «μα γιατί βγαίνουν multiplatforms στο NSw, ποιός θα τα παίξει». Περιέργη ράτσα καταναλωτή οι gamers.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Malthador είπε

Δεν υπάρχει «πρέπει» είναι θέμα ποικιλίας. Όσο περισσότερα games έχει μια κονσόλα τόσο το καλύτερο για όλους μας, ακόμα και για αυτούς που δεν θα τα παίξουν ποτέ. Αν θες το αναλύουμε, αν και νομίζω ότι είναι ευκολονόητο το γιατί.

Με τη λογική σου ποιός ο λόγος να βγει το Dead Cells π.χ. στο PS4. Ποιός σοβαρός άνθρωπος θέλει να βλέπει pixels στην 65άρα του;

Δεν είναι θέμα target group, είναι θέμα του να τραβήξεις περισσότερους πελάτες στο οικοσύστημα, γιατί κάποιοι θα ενδιαφερθούν εκ των πραγμάτων να παίξουν Witcher 3 στην όποια κονσόλα τους.

Γουστάρω πάντως, πριν κανά δυο χρόνια λέγαμε «σιγά μην βγουν multiplatforms στο NSw» και τώρα λέμε «μα γιατί βγαίνουν multiplatforms στο NSw, ποιός θα τα παίξει». Περιέργη ράτσα καταναλωτή οι gamers.

Κατανοητο το επειχειρημα , αν και προσωπικα δεν ηθελα ποτε να βγει οποιοδηποτε παιχνιδι τετοιου τυπου στο switch. Θελω Jrpgs , θελω hollow knight, mario, luigi , παιχνιδια που ταιριαζουν στην φορητη φυση της κονσολας. 

Οσο για το γιατι βγαινουν παιχνιδια τυπου dead cells στο ps4 ειναι πολυ απλο. Οταν υπαρχει μια βαση 100 εκ κονσολων  και υπαρχει η πιθανοτητα να τσιμπησεις και απο εκει μερικες πωλησεις με μηδενικο κοπο τοτε , why not?

Τελος παντων ειναι τελειως υποκειμενικο , καποιοι ονειρευονται και βλεπουν να παιζουν RDR2 στο switch στην παραλια, καποιοι σαν εμενα ονειρευονται και σκεφτονται τι ωραιο καλοκαιρι περασα περυσι με το Octopath Traveler.  

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...