Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
27 minutes ago, james9tito said:

Κατανοητο το επειχειρημα , αν και προσωπικα δεν ηθελα ποτε να βγει οποιοδηποτε παιχνιδι τετοιου τυπου στο switch. Θελω Jrpgs , θελω hollow knight, mario, luigi , παιχνιδια που ταιριαζουν στην φορητη φυση της κονσολας. 

Οσο για το γιατι βγαινουν παιχνιδια τυπου dead cells στο ps4 ειναι πολυ απλο. Οταν υπαρχει μια βαση 100 εκ κονσολων  και υπαρχει η πιθανοτητα να τσιμπησεις και απο εκει μερικες πωλησεις με μηδενικο κοπο τοτε , why not?

Τελος παντων ειναι τελειως υποκειμενικο , καποιοι ονειρευονται και βλεπουν να παιζουν RDR2 στο switch στην παραλια, καποιοι σαν εμενα ονειρευονται και σκεφτονται τι ωραιο καλοκαιρι περασα περυσι με το Octopath Traveler.  

Αλλά όταν υπάρχουν εκατομμύρια switch πουλημένα, δεν υπάρχει πιθανότητα να τσιμπήσεις από εκεί πωλήσεις?

Δεν έχω παίξει ποτέ κανένα Witcher, αν έβγαζαν και τα 2 πρώτα ευχαρίστως θα τα έπαιζα, όπως επίσης και το σκέφτομαι σοβαρά να παίξω το Witcher στο switch αντί για το PC όταν με το καλό ασχοληθώ.

Συμφωνώ τα μέγιστα για πέρσι το καλοκαίρι με το Octopath, τα ίδια θα συμβούν και φέτος με το Fire Emblem ❤️ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

Συμφωνώ τα μέγιστα για πέρσι το καλοκαίρι με το Octopath, τα ίδια θα συμβούν και φέτος με το Fire Emblem ❤️ 

ναι! (Octo) και ναι! (preordered!)

Για το Marvel Ultimate Alliance 3: Black Order λίγη αγάπη κανείς; :)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

To Twitch Prime δινει 3 μηνες Online, δε ξερω αν εχει ξανα-αναφερθει

Έχει αρκετό καιρό η συγκεκριμένη προωθητική ενέργεια. Νομίζω έχει και για χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, non-serviam είπε

Έχει αρκετό καιρό η συγκεκριμένη προωθητική ενέργεια. Νομίζω έχει και για χρόνο.

Ισχυει εγω τωρα ξανα ανανεωσα αφου βρηκα προσφορα και την τσιμπησα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
20 hours ago, james9tito said:

Οσο για το γιατι βγαινουν παιχνιδια τυπου dead cells στο ps4 ειναι πολυ απλο. Οταν υπαρχει μια βαση 100 εκ κονσολων  και υπαρχει η πιθανοτητα να τσιμπησεις και απο εκει μερικες πωλησεις με μηδενικο κοπο τοτε , why not?

Ε, αντίστοιχα όταν υπάρχουν 35m Switch εκεί έξω, κάποιες πωλήσεις θα τσιμπήσουν ότι game κι αν βγάλουν. Ίδια λογική.

Δεν λέω ότι θα πάρω το Witcher 3 στο Switch, ούτε εμένα με αγγίζουν αυτοί οι τίτλοι στα 30 καρέ (κάτι Skyrim κλπ που έκανα το λάθος και τα πήρα κοιτάζω να τα σπρώξω στις αγγελίες εδώ τώρα), αλλά μπορώ να κατανοήσω για ποιό λόγο βγαίνουν τέτοια games στην κονσόλα και θέλω να βγαίνουν τέτοια games στην κονσόλα, γιατί έτσι η κονσόλα θα πουλήσει περισσότερα κομμάτια και θα ασχοληθούν περισσότερο οι devs μαζί της.

Επειδή το ξεκίνησα πριν από δύο μέρες στο PS4, ένας τίτλος που θα ήθελα να έβγαινε στο NSw π.χ. είναι το Nier: Automata. Για εμένα τέτοιου είδους games είναι κομμένα και ραμμένα για φορητό form-factor, σχετικά μικρές πίστες με ανελέητο mindless ξυλίκι, Bayoneta-style.

17 hours ago, Mistwalker said:

IMG_20190606_160248.jpg

Κάπου είδα listing και για το Darksiders 2, οπότε είναι μάλλον σίγουρο ότι θα δούμε και το Darksiders 3 στο NSw.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, Malthador είπε

 

 Επειδή το ξεκίνησα πριν από δύο μέρες στο PS4, ένας τίτλος που θα ήθελα να έβγαινε στο NSw π.χ. είναι το Nier: Automata. Για εμένα τέτοιου είδους games είναι κομμένα και ραμμένα για φορητό form-factor, σχετικά μικρές πίστες με ανελέητο mindless ξυλίκι, Bayoneta-style.

Μακάρι να έβγαινε στο Switch.

Το Nier ειναι ιαπωνικός ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΟΣ! Απ τα λίγα Platinum trophies που χω κανει τόσο ευχάριστα. Φοβερή ατμόσφαιρα/μουσική/εναλλαγές Gameplay/Story. Τερμάτισε το 3 φορές με διαφορετικούς χαρακτήρες για να δεις το πραγματικό τέλος. ;) 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, Malthador said:

Ε, αντίστοιχα όταν υπάρχουν 35m Switch εκεί έξω, κάποιες πωλήσεις θα τσιμπήσουν ότι game κι αν βγάλουν. Ίδια λογική.

Δεν λέω ότι θα πάρω το Witcher 3 στο Switch, ούτε εμένα με αγγίζουν αυτοί οι τίτλοι στα 30 καρέ (κάτι Skyrim κλπ που έκανα το λάθος και τα πήρα κοιτάζω να τα σπρώξω στις αγγελίες εδώ τώρα), αλλά μπορώ να κατανοήσω για ποιό λόγο βγαίνουν τέτοια games στην κονσόλα και θέλω να βγαίνουν τέτοια games στην κονσόλα, γιατί έτσι η κονσόλα θα πουλήσει περισσότερα κομμάτια και θα ασχοληθούν περισσότερο οι devs μαζί της.

Επειδή το ξεκίνησα πριν από δύο μέρες στο PS4, ένας τίτλος που θα ήθελα να έβγαινε στο NSw π.χ. είναι το Nier: Automata. Για εμένα τέτοιου είδους games είναι κομμένα και ραμμένα για φορητό form-factor, σχετικά μικρές πίστες με ανελέητο mindless ξυλίκι, Bayoneta-style.

Κάπου είδα listing και για το Darksiders 2, οπότε είναι μάλλον σίγουρο ότι θα δούμε και το Darksiders 3 στο NSw.

Το Nier:Automata είναι καταπληκτικό game, από τα καλύτερα που έχω παίξει τα τελευταία χρόνια. Και με εξαιρετικό OST. Μακάρι να το δούμε κάποτε στο switch θα είναι day1 αγορά πάλι.

Ωστόσο σε PC είναι αρκετά βαρύ, δεν ξέρω κατά πόσο θα το άντεχε το switch.

 

Επεξ/σία από GeorgeMan
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε για να τελειώνουμε και με αυτή την ιστορία: https://www.nintendolife.com/news/2019/06/there_is_no_plan_to_bring_persona_5_royal_to_other_consoles_atlus_reiterates

Αν και για να πω την αλήθεια ήμουν από αυτούς που πίστευαν ότι το game θα βγει στο Switch και τελικά έπεσα έξω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, RedAlert539 είπε

Άντε για να τελειώνουμε και με αυτή την ιστορία: https://www.nintendolife.com/news/2019/06/there_is_no_plan_to_bring_persona_5_royal_to_other_consoles_atlus_reiterates

Αν και για να πω την αλήθεια ήμουν από αυτούς που πίστευαν ότι το game θα βγει στο Switch και τελικά έπεσα έξω.

Αναμενόμενο, η atlus για κάποιο λόγο δεν κάνει platform change τους τίτλους της. Όπως και όταν έρθει το smt v θα παραμείνει στο switch. Φυσικά όλα αλλάζουν όμως δεν είχαμε κάποιο δείγμα για τέτοια αλλαγή από μεριάς atlus. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Leaked game μάλλον για την E3.Δεν είναι καινούριο αλλά το βάζω σε spoiler οποίος θέλει το βλέπει να μην σας χαλάσω το event😉.

Spoiler

Απ'οτι  διάβασα σε κάποια σχόλια δεν θα είναι το remaster που θα έρθει ps4 αλλά η παλιά έκδοση 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mistwalker είπε

Leaked game μάλλον για την E3.Δεν είναι καινούριο αλλά το βάζω σε spoiler οποίος θέλει το βλέπει να μην σας χαλάσω το event😉.

  Απόκρυψη περιεχομένων

Απ'οτι  διάβασα σε κάποια σχόλια δεν θα είναι το remaster που θα έρθει ps4 αλλά η παλιά έκδοση 

Έκανα το λάθος και είδα το trailer. Μόλις άκουσα το αγγλικό voice over μου ήρθε λίγο εμετός. 

Το παιχνίδι το είχα απολαύσει εννοείται με ιαπωνικό voice over.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...