Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Update

Επειδή είχα μείνει εκεί κοντά. Λέω ας πάω να δω τι θα μου πουν. Ψάχνω στις παραγγελίες μου στο site του public, τι να δω.... είχε κάνει φτερά η προπαραγγελια στα 79.99. Πουθενά. Είχε διαγραφεί από το σύστημα. Δεν ξέρω τι φάση και αν ήταν επίτηδες. Πάλι καλά είχα κρατήσει σκρινσοτ την παραγγελία πριν πάω στο μαγαζί. Πάω στον κεντρικό διευθυντή, του λέω το και το τι έγινε. Μου λέει έλα κανένα θέμα θα το φτιάξουμε. Του έδειξα το σκρινσοτ. Πήγαμε ταμείο και μου έγινε κανονικά επιστροφή των 10 ευρώ.

 

E9A5648A-2225-45AF-8094-11E10DB2DC4B.jpeg

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19.5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

47 λεπτά πριν, dekulinkgr είπε

Λοιπον μερικες εντυπωσεις απο το zelda,εχοντας παιξει κανα 20λεπτο βεβαια.Απλα πανεμορφο και ακουστικα εχει γινει ακομα καλυτερο.Τα κουμπια θελουν λιγο συνηθεια εαν εχετε παιξει το παλιο ειδικα.Εχασα μια ζωη επειδη μπερδεψα τα κουμπια αρκετες φορες ενω το παιχνιδι το ξερω απ'εξω!!

Για μενα μεγαλο αρνητικο το οτι μονο με το αναλογικο παιζει.Ελπιζω σε update αργοτερα που να δινει επιλογη και με το σταυρο.

Τα ιδια κ εδω, πανεμορφο σε καθε τομεα + συγκινηση σε καθε βημα

αλλα

το frame rate προσωπικα με ενοχλει λιγο. Δε μου χαλαει την φαση αλλα επειδη ειναι το παιχνιδι τελειο, μου χτυπαει λιγο ασχημα το παραπανω

Ελπιζω σε πατσακι αμεσα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, snake_plissken2112 είπε

Τα ιδια κ εδω, πανεμορφο σε καθε τομεα + συγκινηση σε καθε βημα

αλλα

το frame rate προσωπικα με ενοχλει λιγο. Δε μου χαλαει την φαση αλλα επειδη ειναι το παιχνιδι τελειο, μου χτυπαει λιγο ασχημα το παραπανω

Ελπιζω σε πατσακι αμεσα

Δεν ξερω αν ειναι καλο ή κακο αλλα σπανιως εως καθολου αντιλαμβανομαι το framerate σε ενα παιχνιδι.Οποτε αυτο δεν με ενοχλει 😀

Θυμαμαι επαιζε ενας φιλος το zelda Botw,αυτος ειναι pc masterας ,και μου ελεγε να δεν βλεπεις εκει που πεφτει το framerate..Εε οχι του λεω.Ειχε τρελαθει.....

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μιά δυό ωρίτσες gaming @ 60fps και μετά πίσω στο Botw είναι αρκετές για να καταλάβεις πλήρως αυτό που σου έλεγε ο φίλος σου.

Απλά δεν έχεις συχνή επαφή με gaming @ 60fps και συνήθισες. Σε όλους μας συμβαίνει αυτό.

Επεξ/σία από panther_512
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, snake_plissken2112 είπε

Τα ιδια κ εδω, πανεμορφο σε καθε τομεα + συγκινηση σε καθε βημα

αλλα

το frame rate προσωπικα με ενοχλει λιγο. Δε μου χαλαει την φαση αλλα επειδη ειναι το παιχνιδι τελειο, μου χτυπαει λιγο ασχημα το παραπανω

Ελπιζω σε πατσακι αμεσα

Το frame rate φτιάχνεται άμα το έχεις κατεβασμένο στην εσωτερική μνήμη της κονσόλας σε επίπεδα διπλάσια ειδικά σε docked. Από την sd και το cartridge πέφτει λόγο κάποιου bug υποθέτω.

Edit: Πηγή το gamexplain που έκανε ολόκληρο βίντεο στο ytube

Επεξ/σία από I'm_busy
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 hours ago, JohnDeus said:

Μόλις παρέλαβα την limited la, από public στο Σύνταγμα. Παιδιά προσοχή, μου κανανε κόλπα και ενώ είχα παραγγείλει στα 80, μου λέει η υπάλληλος 90. Της λέω έχω παραγγείλει με άλλη τιμή και μετά ανέβηκε. Μισό μου λέει και πάει και ρωτάει ένα υπεύθυνο. Ανέβηκε η τιμή της λέει δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι. Δεν ήθελα να χαλάσω χρόνο και φαιά ουσία για 10 ευρώ. Αλλά να είστε έτοιμοι για το ίδιο οι υπόλοιποι.

Για κανένα λόγο δεν έπρεπε να φύγεις.

Εάν μου το κάνουν αυτό θα τους δώσω επιλογή: ή το game στα €90 παρέα με μια δωροεπιταγή αξίας €20 τουλάχιστον ή επιτόπου τηλέφωνο την αστυνομία.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Malthador είπε

Για κανένα λόγο δεν έπρεπε να φύγεις.

Εάν μου το κάνουν αυτό θα τους δώσω επιλογή: ή το game στα €90 παρέα με μια δωροεπιταγή αξίας €20 τουλάχιστον ή επιτόπου τηλέφωνο την αστυνομία.

εστω και τους επαιρνες, η αστυνομια τι θα μπορουσε να κανει σε αυτη τη περιπτωση? ρωταω απο ενδιαφερον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που θελει να πει ο Malthador πιο πανω ειναι οτι ειναι παρανομο να σου λενε σε παραγγελια που εχεις κλειδωσει οτι επειδη αλλαξε η τιμη της προς τα πανω να πληρωσεις παραπανω.

1 ώρα πριν, JohnDeus είπε

Πάω στον κεντρικό διευθυντή, του λέω το και το τι έγινε.

Μου λέει έλα κανένα θέμα θα το φτιάξουμε. Του έδειξα το σκρινσοτ. Πήγαμε ταμείο και μου έγινε κανονικά επιστροφή των 10 ευρώ.

Γιαυτο και ο διευθυντης εδω,εκανε επιτοπου την επιστροφη χωρις πολλα πολλα.

Γιατι βλεπει ατομο που το ψαχνει το πραγμα και σου λεει κατσε μην φαμε τσαμπα κανενα πιο βαρβατο προστιμο για 10ευρω τωρα.

Ειπαμε και πιο πισω οτι το Public γενικα ειναι ενα τσιρκο,αφου εχει σε καποια καταστηματα συλλεκτικες παιχνιδιων(οπως του Astral Chain καλη ωρα)που δεν εμφανιζονται στο Site.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
39 minutes ago, panther_512 said:

Μιά δυό ωρίτσες gaming @ 60fps και μετά πίσω στο Botw είναι αρκετές για να καταλάβεις πλήρως αυτό που σου έλεγε ο φίλος σου.

Απλά δεν έχεις συχνή επαφή με gaming @ 60fps και συνήθισες. Σε όλους μας συμβαίνει αυτό.

Ή απλά το καταλαβαίνεις και είσαι πιο forgiving λόγω της φύσης της κονσόλας. Μπορεί στο PC να παίζω με 100, αλλά δε με χάλασαν και τόσο τα framedrops (των ήδη 30fps) του Pokemon, αφού δε θα μπορούσα να το έχω παίξει στο PC... 😅

1 hour ago, non-serviam said:

Αυτό όμως ισχύει μόνο για εμάς τους "προβληματικούς"! 😝

Ασφαλώς. :D :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 minutes ago, duende said:

εστω και τους επαιρνες, η αστυνομια τι θα μπορουσε να κανει σε αυτη τη περιπτωση? ρωταω απο ενδιαφερον

Θα κατέγραφε το περιστατικό, θα έπαιρνα αντίγραφο και θα πήγαινε επισυναπτόμενο μέσα στην καταγγελία που θα έκανα στην ΓΓΚ. 

Επίσης θα γίνονταν ρόμπα για €10 στους πελάτες του καταστήματος.

44 minutes ago, panther_512 said:

Μιά δυό ωρίτσες gaming @ 60fps και μετά πίσω στο Botw είναι αρκετές για να καταλάβεις πλήρως αυτό που σου έλεγε ο φίλος σου.

Απλά δεν έχεις συχνή επαφή με gaming @ 60fps και συνήθισες. Σε όλους μας συμβαίνει αυτό.

Ίσχυει και η άλλη ανάγνωση. Άμα παίξεις BotW με gyro controls μετά πετάς στα σκουπίδια το HZD (ειρωνικό και ενδεικτικό είναι αυτό το σχόλιο, το HZD είναι και γαμώ τα παιχνίδια).

Οπότε ναι μεν από καρέ σούπα, αλλά από gameplay παπάδες.

Επεξ/σία από Malthador
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, JohnDeus said:

Μόλις παρέλαβα την limited la, από public στο Σύνταγμα. Παιδιά προσοχή, μου κανανε κόλπα και ενώ είχα παραγγείλει στα 80, μου λέει η υπάλληλος 90. Της λέω έχω παραγγείλει με άλλη τιμή και μετά ανέβηκε. Μισό μου λέει και πάει και ρωτάει ένα υπεύθυνο. Ανέβηκε η τιμή της λέει δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι. Δεν ήθελα να χαλάσω χρόνο και φαιά ουσία για 10 ευρώ. Αλλά να είστε έτοιμοι για το ίδιο οι υπόλοιποι.

55050158-E39E-4DDD-A93E-3F8576C9A803.jpeg

Πότε έκανες την παραγγελία? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...