Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, ikaruga24 είπε

Γρήγορη ερώτηση περί Fire emblem, τι παίζει με τα ελληνικά ονόματα εκεί μέσα; 

ότι παίζει με τα ελληνικά ονόματα σε κάθε Ιαπωνέζικο τίτλο. Τους φαίνονται τόσο εξωπραγματικά που τα χρησιμοποιούν παντού για να δώσουν λίγο ποιο μυστήριο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ζητημα με το νέο Ζελντα, όταν θα βγει, είναι κατά πόσο θα το φτιάξουν όντως για την κονσόλα. Δηλαδή, η δικαιολογία τους τώρα για την μη χρήση του HD rumble ήταν ότι το βγάλανε και στο Wii u αλλά πλέον με το lite που δεν έχει ούτε αυτό HD rumble πάει όλο η χρηστικότητα περίπατο. Θα το δουλέψουν όντως ή απλά θα μείνει σε κάτι παιχνιδάκια τύπου 1-2 switch?

Whut?

https://wccftech.com/ori-and-the-blind-forest-switch-outperforms-xbox-pc/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως τα λέει ο @RedAlert539 είναι.Αλλιως και το botw 2 ή οτι όνομα το δώσουν μόλις κυκλοφορησει πάλι port θα το πούμε μιας και φτιάχνεται στην ίδια μηχανή όπως το πρώτο και θα έρθει και στο wii u.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chek2fire είπε

ότι παίζει με τα ελληνικά ονόματα σε κάθε Ιαπωνέζικο τίτλο. Τους φαίνονται τόσο εξωπραγματικά που τα χρησιμοποιούν παντού για να δώσουν λίγο ποιο μυστήριο 

Κοίτα, στα Xeno και shin megami παιχνίδια έχει απόλυτο νόημα το ελληνικό και αρχαίο ελληνικό. Εδώ τώρα στο three houses με το καλημέρα έχω την Δωροθέα, τον Δημήτρη και άλλους με τον αγαπημένο μου να είναι ο συνονόματος μου Κώστας με K κιόλας και όχι με C και όχι τίποτα Κωνσταντίνος. Απλά σκέτο Κώστας. Ρεεεε Κώσταααααα, τι θα κάνουμε ρε με τα λάφυρα; Ωχχχχ ρε Κώστααααα, μας την πέσαν οι ιππότες ρε μαν, *** τώρα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, lysopaine είπε

Λολ, 20 ώρες γράφουν.😂

Quality control επιπέδου κινεζιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 hours ago, ikaruga24 said:

Γρήγορη ερώτηση περί Fire emblem, τι παίζει με τα ελληνικά ονόματα εκεί μέσα; 

Τίποτα, ένας

λήσταρχος Κώστας και μια Δωροθέα υπάρχουν.

😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

Κοίτα, στα Xeno και shin megami παιχνίδια έχει απόλυτο νόημα το ελληνικό και αρχαίο ελληνικό. Εδώ τώρα στο three houses με το καλημέρα έχω την Δωροθέα, τον Δημήτρη και άλλους με τον αγαπημένο μου να είναι ο συνονόματος μου Κώστας με K κιόλας και όχι με C και όχι τίποτα Κωνσταντίνος. Απλά σκέτο Κώστας. Ρεεεε Κώσταααααα, τι θα κάνουμε ρε με τα λάφυρα; Ωχχχχ ρε Κώστααααα, μας την πέσαν οι ιππότες ρε μαν, *** τώρα... 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

Κοίτα, στα Xeno και shin megami παιχνίδια έχει απόλυτο νόημα το ελληνικό και αρχαίο ελληνικό. Εδώ τώρα στο three houses με το καλημέρα έχω την Δωροθέα, τον Δημήτρη και άλλους με τον αγαπημένο μου να είναι ο συνονόματος μου Κώστας με K κιόλας και όχι με C και όχι τίποτα Κωνσταντίνος. Απλά σκέτο Κώστας. Ρεεεε Κώσταααααα, τι θα κάνουμε ρε με τα λάφυρα; Ωχχχχ ρε Κώστααααα, μας την πέσαν οι ιππότες ρε μαν, *** τώρα... 

ο Kostas o αρχιbandit με cringαρε και εμένα... Δηλαδή, πες τον και Babis. και ναι +1 για το "K" και όχι με "C"...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, ikaruga24 είπε

Κοίτα, στα Xeno και shin megami παιχνίδια έχει απόλυτο νόημα το ελληνικό και αρχαίο ελληνικό. Εδώ τώρα στο three houses με το καλημέρα έχω την .................

Πού να δείς στο Ys VIII τί γίνεται με ελληνικά παραποιημένα ονόματα.

Το πλοίο πάει στην Greek ,  έφυγαν από την Xandria (προφανώς βγήκε από το Αλεξάνδρια) και πάνε στο λιμάνι Sounion.

Επίσης έχει περιοχή που λέγεται Athnai, προφανώς βγαλμένο από την Αθήνα.

Επεξ/σία από panther_512
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...