Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, Malthador είπε

Οι κανονικοί gamers δεν έχουμε χρόνο και όσοι έχουν χρόνο παίζουν Fortnite. 

Ντροπή. 

Καλά και τα FM δεν είναι για τόσο "gamers" άσχετα αν μου έχει ροκανίσει μεγάλο ποσοστό της ζωής μου (εε του gaming χρόνου μου ήθελα να πω) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

29 λεπτά πριν, Malthador είπε

Οι κανονικοί gamers δεν έχουμε χρόνο και όσοι έχουν χρόνο παίζουν Fortnite. 

Ντροπή. 

τι θα πει κανονικοι? Οι αλλοι τι ειναι, ανωμαλοι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
54 minutes ago, najinblue3 said:

τι θα πει κανονικοι? Οι αλλοι τι ειναι, ανωμαλοι?

Και η πεθερά μου παίζει ένα game σε Android που ψάχνει λέξεις, αυτό σημαίνει ότι είναι gamer; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Malthador είπε

Και η πεθερά μου παίζει ένα game σε Android που ψάχνει λέξεις, αυτό σημαίνει ότι είναι gamer; 

Εσυ ειπες κανονικοι, τι παει να πει κανονικοι? Για σενα ποιοι ειναι οι κανονικοι? Το fortnite μια χαρα game ειναι, και πολυ ανταγωνιστικο, αυτο που το κραζεις συνεχεια δε μπορω να το καταλαβω. Επειδη εσενα δεν σου αρεσει, παει να πει οτι οποιος παιζει fortnite δεν ειναι κανονικος gamer. Και σε ξαναρωταω, τι ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, logistoulis είπε

 

Για να παρεις μια ιδεα του τι εννοω περι Backlog.

Περιμενω να  τελειωσω τωρα το Darksiders Genesis και μετα το Outer Worlds για να πιασω αργοτερα τα γνωστα jrpg που ειναι στην γωνια και με περιμενουν οπως Grandia 1+2,Octopath,Ni No Kuni 1(ισως και το Setsuna),Legend Of Heroesκαι το code vein. Και μετα καποια στιγμη να δω το Star Wars και απο Indie παιχνιδια τα Ashen,Hades και ισως το Dead Cells+καποια.

Και φυσικα το 2020 αναμενουμε και ενα καρο αλλες κυκλοφοριες ακομα και στο Switch αρα το backlog θα μεγαλωσει και αλλο.

Γιαυτο σου λεω,δεν βιαζομαι καθολου για αγορα κονσολας(αν και προφανως το μετανιωνω που δεν το πηρα πριν καιρο απο τον Κωτσο που το ειχε βαλει,μονο και μονο για να εφευγε απο την μεση η αγορα).

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Εσυ ειπες κανονικοι, τι παει να πει κανονικοι? Για σενα ποιοι ειναι οι κανονικοι? Το fortnite μια χαρα game ειναι, και πολυ ανταγωνιστικο, αυτο που το κραζεις συνεχεια δε μπορω να το καταλαβω. Επειδη εσενα δεν σου αρεσει, παει να πει οτι οποιος παιζει fortnite δεν ειναι κανονικος gamer. Και σε ξαναρωταω, τι ειναι?

Ειναι faux gamer. Βασικα δεν ειναι καν παιχνιδι το fortnite οποτε ισως ειναι σκετο faux.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To καταλαβαινω βγαζετε hate επειδη ειναι δημοφιλες και υπαρχουν παρα πολλοι ανθρωποι που περνανε καλα μαζι του, καταλαβαινω απολυτα το hate xD

Παρ ολα αυτα ειναι ενα παιχνιδι που απαιτει κυριως skill, οποτε μαλλον οποιος δεν το κατεχει το κραζει. Εγω λεω να επικεντρωθειτε σε αυτα που παιζετε και οχι να κραζετε αλλα παιχνιδια επειδη δε σας αρεσουν και δεν ασχολειστε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα με την Nintendo είναι ότι δεν έχει παιχνίδια και αυτά που έχει είναι φάσης κινητών. Μια στο τόσο θα βγει και ένας καλός τίτλος. 
Τα περισσότερα παιχνίδια θα μπορούσαν να παιχτούν και μέσω browser χωρίς καν το υπερκοστολογημένο hardware. 
Εδώ έρχεται και κολλάει ότι το fortnite είναι όντως παιχνίδι και με βάση τα download σε switch είναι από τα καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 minutes ago, najinblue3 said:

To καταλαβαινω βγαζετε hate επειδη ειναι δημοφιλες και υπαρχουν παρα πολλοι ανθρωποι που περνανε καλα μαζι του, καταλαβαινω απολυτα το hate xD

Παρ ολα αυτα ειναι ενα παιχνιδι που απαιτει κυριως skill, οποτε μαλλον οποιος δεν το κατεχει το κραζει. Εγω λεω να επικεντρωθειτε σε αυτα που παιζετε και οχι να κραζετε αλλα παιχνιδια επειδη δε σας αρεσουν και δεν ασχολειστε.

Τι σχέση έχει το αν είναι δημοφιλές; 

Η μάνα μου παίζει Candy Crush, πολύ δημοφιλές και όλοι όσοι το παίζουν περνάνε καλά μαζί του. Αυτό την κάνει gamer; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Malthador είπε

Τι σχέση έχει το αν είναι δημοφιλές; 

Η μάνα μου παίζει Candy Crush, πολύ δημοφιλές και όλοι όσοι το παίζουν περνάνε καλά μαζί του. Αυτό την κάνει gamer; 

Επιμενεις στο ιδιο πραγμα να μου το συγκρινεις με puzzles games. Συγκρινε το με παιχνιδια του ιδιου ειδους. 

Θες να παμε σε συγκριση με γνωστα nintendo games? To fortnite απαιτει skill(aim, movement ειναι τα βασικα). Ποσα παιχνιδια απαιτουν skill που επαιξες φετος? Μαλλον κανενα. Τεσπα κουραστηκα να ερχομαι σε αντιπαραθεση με την αρνητικοτητα σου, και εδω και στο mandalorian τερμα αρνητικος, με κουρασες δεν προκειται να σου ξαναπαντησω. Εσυ εισαι ικανος να μου πεις οτι οποιος δε παιζει στο switch δεν ειναι gamer, επειδη ετσι

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν βγάζω κανένα hate, btw. 

1 minute ago, najinblue3 said:

Επιμενεις στο ιδιο πραγμα να μου το συγκρινεις με puzzles games. Συγκρινε το με παιχνιδια του ιδιου ειδους. 

Θες να παμε σε συγκριση με γνωστα nintendo games? To fortnite απαιτει skill(aim, movement ειναι τα βασικα). Ποσα παιχνιδια απαιτουν skill που επαιξες φετος? Μαλλον κανενα. Τεσπα κουραστηκα να ερχομαι σε αντιπαραθεση με την αρνητικοτητα σου, και εδω και στο mandalorian τερμα αρνητικος, με κουρασες δεν προκειται να σου ξαναπαντησω. Εσυ εισαι ικανος να μου πεις οτι οποιος δε παιζει στο switch δεν ειναι gamer, επειδη ετσι

Μόνο φέτος μπορώ να σου πω τουλάχιστον πέντε FPS που θέλουν περισσότερα skillz από το Fortnite. 

Τελοσπάντων, όταν απαγορευτούν τα mtx και τα social features, ξανασυζητάμε ποιοί gamers είναι κανονικοί στο ποιοί όχι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Kostasallinone είπε

Το θέμα με την Nintendo είναι ότι δεν έχει παιχνίδια και αυτά που έχει είναι φάσης κινητών. 

ποιο παιχνίδι της είναι σε φάση κινητού;

 

υπάρχει σε κινητό κάτι αντίστοιχο του odyssey, zelda, smash , bayonetta? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, logistoulis είπε

ποιο παιχνίδι της είναι σε φάση κινητού;

Μαλλον θα το λεει αυτο με βαση τα mario run και kart που βγηκαν σε κινητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, logistoulis είπε

ποιο παιχνίδι της είναι σε φάση κινητού;

υπάρχει σε κινητό κάτι αντίστοιχο του odyssey, zelda, smash , bayonetta? 

Το hot lava, ocean horn 2, super boys the big fight, marvel strike force, assassin’s creed identity.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...