Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, taksidiotis είπε

Γεια σας παιδιά.

Λοιπόν...ερώτηση τώρα γιατί είναι πολλές οι σελίδες.

Σκέφτομαι για το switch.αξίζει η αγορά του;

Επειδή θα μπαίνει και στην τηλεόραση τα γραφικά πλησιάζουν το ps4?ανάλογα βέβαια το παιχνίδι,το ξέρω αυτό.

Από τίτλους παιχνιδιών έχουμε πλέον πληθώρα;

Όπως είπε και ο @Non_serviam είναι πολύ γενικές οι ερωτήσεις σου.

Σκέφτομαι για το switch.αξίζει η αγορά του;  Εξαρτάται. Αν σε ενδιαφέρει το hanheld(που απ'ότι καταλαβαίνω σε ενδιαφέρει) τότε είναι αυτόματο ΝΑΙ. Αν όχι τότε και πάλι "ναι" υπό προυποθέσεις. Τι είδους games σε ενδιαφέρουν; Το θες για προσωπική χρήση ή θα παίζουν και άλλοι(φίλοι, οικογένεια, παιδιά); 

Επειδή θα μπαίνει και στην τηλεόραση τα γραφικά πλησιάζουν το ps4?ανάλογα βέβαια το παιχνίδι,το ξέρω αυτό.  Απάντησες ο ίδιος στην ερώτησή σου. Στα games με ποιο high end γραφικά(DOOM, Wolfenstein, Witcher 3) η απάντηση είναι όχι. Υπάρχουν βέβαια και κάποιες τρανταχτές εξαιρέσεις όπως το Alien Isolation. Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι τα υπόλοιπα είναι "χάλια" ή unplayable.

Από τίτλους παιχνιδιών έχουμε πλέον πληθώρα;  Στα 2.5 χρόνια ύπαρξής του έχει ισάριθμα ή και περισσότερα exclusives από ότι το PS4 στα 6 χρόνια του. Αυτό νομίζω να καλύπτει την ερώτησή σου. Αλλά και πάλι εξαρτάται από τις προτιμήσεις σου.

https://www.nintendolife.com/news/2019/11/feature_best_nintendo_switch_exclusives

https://www.gamespot.com/gallery/the-best-nintendo-switch-exclusive-games-so-far-up/2900-2122/

Δύο μόνο από τα (πολλά) links που μπορούν να σου δώσουν μια ιδέα.

Επεξ/σία από RedAlert539
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
4 minutes ago, taksidiotis said:

Εκεί είναι το θέμα...δεν έβγαλα άκρη

Με τι δεν έβγαλες άκρη; Αυτά που ρωτάς είναι ανούσια, χωρίς παρεξήγηση, πάμε ένα ένα:

4 hours ago, taksidiotis said:

Σκέφτομαι για το switch.αξίζει η αγορά του;

Μπαίνεις στο topic του Switch να ρωτήσεις αν αξίζει η αγορά του; Όχι, λοιπόν, δεν αξίζει.

4 hours ago, taksidiotis said:

Επειδή θα μπαίνει και στην τηλεόραση τα γραφικά πλησιάζουν το ps4?ανάλογα βέβαια το παιχνίδι,το ξέρω αυτό.

Φυσικά και τα γραφικά δεν πλησιάζουν τα twins, το Switch είναι και φορητό σύστημα, πως να ανταγωνιστεί κονσόλες με πολλαπλάσια κατανάλωση και πιο οργανωμένη θερμική συμπεριφορά;

4 hours ago, taksidiotis said:

Από τίτλους παιχνιδιών έχουμε πλέον πληθώρα;

Έτσι φαίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Switch σύμφωνα με το περιοδικό TIME, είναι ένα από τα καλύτερα gadgets της τελευταίας δεκαετίας!

https://time.com/5745302/best-gadgets-of-the-2010s-decade/

nintendo-switch.png?w=800&quality=85

Nintendo Switch (2017)

When it comes to gaming on the go, no one can top Nintendo’s track record, beginning with the humble Game Boy in 1989. But the introduction of its hybrid Nintendo Switch in 2017 — which you can play either portably or connected to your TV — might be the company’s most important contribution to gaming yet. Compared to the competition, it handily takes the crown as the most important video game console of the decade, with fans begging developers to bring their next title to the Switch. Its smartphone-inspired portability, paired with Nintendo’s ever-growing library of blockbuster, independent and vintage titles, makes the Switch feel like the culmination of Nintendo’s idea of what gaming should be.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 hours ago, taksidiotis said:

Γεια σας παιδιά.

Λοιπόν...ερώτηση τώρα γιατί είναι πολλές οι σελίδες.

Σκέφτομαι για το switch.αξίζει η αγορά του;

Επειδή θα μπαίνει και στην τηλεόραση τα γραφικά πλησιάζουν το ps4?ανάλογα βέβαια το παιχνίδι,το ξέρω αυτό.

Από τίτλους παιχνιδιών έχουμε πλέον πληθώρα;

Αξίζει μόνο 1) αν το θες για φορητότητα ή 2) τρελαίνεσαι για Nintendo exclusives όπως Mario, Zelda κτλ. και θες να τα παίξεις οπωσδήποτε.

Αλλιώς προσωπική μου άποψη είναι ότι δεν αξίζει με τίποτα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 hours ago, taksidiotis said:

Γεια σας παιδιά.

Λοιπόν...ερώτηση τώρα γιατί είναι πολλές οι σελίδες.

1) Σκέφτομαι για το switch.αξίζει η αγορά του;

2) Επειδή θα μπαίνει και στην τηλεόραση τα γραφικά πλησιάζουν το ps4?ανάλογα βέβαια το παιχνίδι,το ξέρω αυτό.

3) Από τίτλους παιχνιδιών έχουμε πλέον πληθώρα;

1) Ναι.
2) Όχι ούτε κατά διάνοια, μια mobile συσκευή που καίει 8-15W δεν μπορεί να έχει καμία σύγκριση με μια σταθερή που καίει πολλαπλάσια.
3) Ναι.

Επεξ/σία από GeorgeMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είχα διαβάσει, αλλά δεν το περίμενα να το ευχαριστιέμαι τόσο πολύ. Είμαι υπέροχο το ό,τι μπορείς να παίξεις ακόμα και μεγάλους τιτλους απο pc,ps4 κτλ handheld στον καναπε, στην τουαλέτα, οπουδήποτε.

Επίσης πουθενα δεν θα βρεις έυκολα τόσο "ζεστά" παιχνιδια όσο της Nintendo.

Από εμένα πάρε το, αγόρασα το Switch Lite μου μόλις βγήκε και ευχαριστιέμαι κάθε λεπτό μαζί του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Nintendo Switch Outsells Xbox One Worldwide - Sales

Χρειάστηκαν δύο χρόνια και οχτώ μήνες. 

Αν και δεν μιλάμε για επιτυχία της Ν εδώ, περισσότερο για αποτυχία της MS πρόκειται. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Malthador είπε

Nintendo Switch Outsells Xbox One Worldwide - Sales

Χρειάστηκαν δύο χρόνια και οχτώ μήνες. 

Αν και δεν μιλάμε για επιτυχία της Ν εδώ, περισσότερο για αποτυχία της MS πρόκειται. 

Μου ακούγεται λίγο ειρωνικό το να θεωρείται "αποτυχία" μία κονσόλα που έχει πουλήσει 45(+) εκατομύρια κομμάτια. Καταλαβάινω ότι όλα είναι αναλογικά σε συνάρτηση με άλλους παράγοντες(πωλήσεις ανταγωνιστών, το μέγεθος της MS) αλλά και πάλι μου ακούγεται κάπως....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tελος το The Touryst μετα απο περιπου 6 ωρες και με ολοκληρωση 87% @Te0sX

Πολυ ωραιο και χαλαρωτικο παιχνιδι.Τωρα δεν ξερω αν αξιζει για αγορα στα 20 ευρω.Σε εκπτωση ανετη αγορα.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Malthador είπε

Nintendo Switch Outsells Xbox One Worldwide - Sales

Χρειάστηκαν δύο χρόνια και οχτώ μήνες. 

Αν και δεν μιλάμε για επιτυχία της Ν εδώ, περισσότερο για αποτυχία της MS πρόκειται. 

είναι απόλυτα αναμενόμενο (εγώ το λέω καιρό τώρα), το switch πάει τραίνο και μπράβο του , μέχρι να σταματήσουν να πουλάνε και οι δύο από επόμενα μοντέλα θα έχει παίξει γύρω στα 15μιλ διαφορά στο χαλαρό 

 

η ms από την άλλη παρουσιάζει όλη την ώρα νέο hardware, δεν ξέρω σε ποια έκδοση του elite controller είμαστε μέχρι στιγμής.. υπηρεσίες που στην τελική είναι αδιάφορες και από παιχνίδια ΘΑ ΔΟΥΜΕ

 ένα gears έβγαλε και είναι μες στα προβλήματα, τι να πω; επειδή το δίνει "τζάμπα" δεν έχει να το υποστηρίξει σωστά ή δεν θεωρεί ότι αξίζει να το υποστηρίζει σωστά; μήπως τελικά τα παιχνίδια κοστίζουν για κάποιο λόγο και μήπως καλά κάνει η Nintendo που δεν ρίχνει τις τιμές στα πατώματα; 

 

βέβαια υπάρχει και η sony, η οποία έχει την πιο τίμια προσέγγιση για αυτό και είναι εκεί που είναι στις πωλήσεις

 

αλλά στο μεταξύ nintendo ms , χαίρομαι πάρα πολύ που κερδίζει η πιο "παραδοσιακή" προσέγγιση. αν και δεν είναι καλό για τον ανταγωνισμό θέλω με όλη μου τη καρδιά να μείνει ακόμα πιο πίσω η ms με τους ανούσιους νεωτερισμούς της μέχρι να βάλει μυαλό και ας λένε ο,τι θέλουν οι δήθεν αναλυτές. όποιος έχει τη παραμικρή αίσθηση κατανοεί ποιο προϊόν είναι καλό και θα περπατήσει, οι άλλοι ας χαίρονται με την τεχνολογία για τη χαρά της τεχνολογίας

 

και η google όπως ηρθε έτσι να φύγει...

 

41 λεπτά πριν, RedAlert539 είπε

Μου ακούγεται λίγο ειρωνικό το να θεωρείται "αποτυχία" μία κονσόλα που έχει πουλήσει 45(+) εκατομύρια κομμάτια. Καταλαβάινω ότι όλα είναι αναλογικά σε συνάρτηση με άλλους παράγοντες(πωλήσεις ανταγωνιστών, το μέγεθος της MS) αλλά και πάλι μου ακούγεται κάπως....

είναι αποτυχία σε σχέση με το 360, άσε τι κάνουν οι άλλοι

 

έχουν χάσει τη μπάλα και δε λένε να το καταλάβουν, αντί να προσπαθήσουν να δίνουν παιχνίδια θέλουν να γίνουν κάτι μεταξύ netflix και steam και να ελέγχουν τη διακίνηση βγάζοντας χρήμα με αέρα κοπανιστό και ο μόνος τρόπος που τους έχει μείνει να εντυπωσιάσουν είναι με τα tflops και "ο,τι πάρεις 15€"

 

ας το κάνουν.. στη σαφώς πιο μικρή βάση χρηστών που θα τους απομείνει, οι υπόλοιποι θα ασχολούμαστε με τα καλά παιχνίδια 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, RedAlert539 said:

Μου ακούγεται λίγο ειρωνικό το να θεωρείται "αποτυχία" μία κονσόλα που έχει πουλήσει 45(+) εκατομύρια κομμάτια. Καταλαβάινω ότι όλα είναι αναλογικά σε συνάρτηση με άλλους παράγοντες(πωλήσεις ανταγωνιστών, το μέγεθος της MS) αλλά και πάλι μου ακούγεται κάπως....

Αποτυχία μεγατόνων. Όταν στην προηγούμενη γενιά πήγες τραίνο, όταν έχεις υπηρεσίες που οι άλλοι τις βλέπουν με το κυάλι, όταν έχεις το καλύτερο support, το καλύτερο gamepad, την καλύτερη ποιότητα κατασκευής και την περισσότερη τεχνογνωσία τότε είσαι loser εάν δεν έχεις σκίσει τον ανταγωνισμό. 

Ειδικά όταν μιλάμε για την MS, αυτά τα νούμερα είναι ψίχουλα. Ας ελπίσουμε ότι θα ξυπνήσουν τα studios τους σύντομα. 

25 minutes ago, logistoulis said:

βέβαια υπάρχει και η sony, η οποία έχει την πιο τίμια προσέγγιση για αυτό και είναι εκεί που είναι στις πωλήσεις

Don't get me started και μου αρχίσει ο @najinblue3 την γκρίνια πάλι... 

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

όχι δεν το πάω σε κανένα vs, απλά πιστεύω ειλικρινά ότι στον χώρο των κονσολών οι πωλήσεις είναι μοιρασμένες δίκαια σήμερα που μιλάμε 

 

κανείς δεν αδικείται και κανείς δεν έχει κανενός είδους αβάντα

 

μόνο η σονυ στο ξεκίνημα της επόμενης γενιάς θα έχει κάτι τέτοιο, αλλά αυτό αν δε το δουλέψεις κι άλλο δε σε πάει μακριά 

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...