Προς το περιεχόμενο

Αγορές από χώρες εκτός Ε.Ε - Part 2


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Παιδια την συμβουλη σας.Αγορα απο κινα αξιας 35 δολλαρια,( 17 δολαρια +18 τα μεταφορικα) το εστειλε ο κινεζος με dhl.Η παραδοση εχει προγραματιστει για τις 26/11.Μεχρι στιγμης δεν εχω ενημερωθει για χρεωσεις τελωνειου κλπ.Οποιος γνωριζει, η dhl τι χρεωσεις εχει σε αξια δεματος 35 δολαρια.?

Και αν το κοστος του τελωνειου ειναι μεγαλο,τι μπορω να κανω, τι επιλογες εχω ?

Ετοιμάσου για ξύρισμα χωρίς αφρό και με στομωμένο, σκουριασμένο ξυράφι...

Επεξ/σία από bromiaris
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 λεπτά πριν, bromiaris είπε

Ετοιμάσου για ξύρισμα χωρίς αφρό και με στομωμένο, σκουριασμένο ξυράφι...

δεν μπορει να μην παραλαβει και να κανει dispute?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, postfire είπε

δεν μπορει να μην παραλαβει και να κανει dispute?

Dispute που να λεει τι, δεν εχω να πληρωσω το τελωνείο

Δεν υπαρχει dispute για τελωνειακές χρεώσεις

Η  dhl ειναι η χειρότερη ολων παει για τριπλάσια χρέωση απο την αγορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Mr_Terror είπε

Παιδια την συμβουλη σας.Αγορα απο κινα αξιας 35 δολλαρια,( 17 δολαρια +18 τα μεταφορικα) το εστειλε ο κινεζος με dhl.Η παραδοση εχει προγραματιστει για τις 26/11.Μεχρι στιγμης δεν εχω ενημερωθει για χρεωσεις τελωνειου κλπ.Οποιος γνωριζει, η dhl τι χρεωσεις εχει σε αξια δεματος 35 δολαρια.?

Και αν το κοστος του τελωνειου ειναι μεγαλο,τι μπορω να κανω, τι επιλογες εχω ?

95ε εξοδα DHL + ΦΠΑ στα 35 δολλαρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση για αγορές από Gearbest Bangood το eu priority έχει ατέλεια αυτήν την περίοδο και απο τα δυο αυτά καταστήματα ? ή είναι ότι κάτσει και αν σου κάτσει, ευχαριστώ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Για το "στείλτε μας απόδειξη αγοράς" αρκεί ένα screenshot της σελίδας παραγγελίας του Aliexpress; Φοβάμαι μήπως θέλουν κάτι παραπάνω και μετά δεν ενημερώσουν. Τους έστειλα μια υψηλής ποιότητας PNG εικόνα όλης της σελίδας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, tobindax είπε

Για το "στείλτε μας απόδειξη αγοράς" αρκεί ένα screenshot της σελίδας παραγγελίας του Aliexpress; Φοβάμαι μήπως θέλουν κάτι παραπάνω και μετά δεν ενημερώσουν. Τους έστειλα μια υψηλής ποιότητας PNG εικόνα όλης της σελίδας.

Νομίζω ότι αρκεί άμα ξεμπλοκάρει θα το δεις συνήθως σε μία μέρα το  ελευθερώνουν και στέλνουν @

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας παιδιά! Παρήγγειλα ένα κινητό στο banggood με PDM... Σήμερα είδα στο tracking ότι έρχεται μέσω Γερμανίας με Deutsche Post-DHL...έχει αλλάξει κάτι; Παίζει να πάει τελωνείο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά υπάρχει τρόπος να μάθω το ελληνικό tracking number ; Η παραγγελία λέει έχει φτάσει Ελλάδα αλλά το site των ΕΛΤΑ δεν αναγνωρίζει τον αριθμό. Στο τηλέφωνο που πήρα τα ίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 2/12/2019 στις 11:09 ΠΜ, tobindax είπε

Για το "στείλτε μας απόδειξη αγοράς" αρκεί ένα screenshot της σελίδας παραγγελίας του Aliexpress; Φοβάμαι μήπως θέλουν κάτι παραπάνω και μετά δεν ενημερώσουν. Τους έστειλα μια υψηλής ποιότητας PNG εικόνα όλης της σελίδας.

Θυμάσαι το e-mail που το στέλνουμε;

Edit: νομίζω το [email protected] είναι από όσο βρήκα στο internet

Επεξ/σία από Phoenix7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά.

Θέλω να πάρω πακέτο από Iherb αξίας, 24.45 usd, με το xe.com βγαίνουν 22.02 ευρώ. Θα πληρώσω τελωνείο? Επίσης επειδή είναι συμπληρώματα θα χρειαστεί και κάποια άλλη διαδικασία κι επιπλέον έξοδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, lara_gr είπε

Γεια σας παιδιά.

Θέλω να πάρω πακέτο από Iherb αξίας, 24.45 usd, με το xe.com βγαίνουν 22.02 ευρώ. Θα πληρώσω τελωνείο? Επίσης επειδή είναι συμπληρώματα θα χρειαστεί και κάποια άλλη διαδικασία κι επιπλέον έξοδα?

Μπορει να χρειαστεις εγκριση απο τον ΕΟΦ.

Οσο για το τελωνειο αν πεσεις σε ψειρα ακομα και για 2 λεπτα μπορει να σε φορολογησει (βεβαια τα 2 λεπτα ειναι σημερα, αυριο μπορει να ειναι περισσοτερα η λιγοτερα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα τελευταία χρόνια ψωνίζω από ebay,banggood,Ali κτλ χωρίς να αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα ποτέ...πλέον όμως ζω στη Γερμανία και θα ήθελα να μάθω αν ισχύουν τα ίδια με Ελλάδα... μέχρι 22euro παιρνάνε και από εκει και πάνω μπαίνουν τελωνείο; Δεν ξέρω και Γερμανικά οπότε και να μυ στείλουν κανένα χαρτί για  εκτελωνισμό θα πρέπει να είμαι με google τtranslate στο χέρι για να βγάλω άκρη..Ευχαριστώ προκαταβολικά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, skoulas είπε

Τα τελευταία χρόνια ψωνίζω από ebay,banggood,Ali κτλ χωρίς να αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα ποτέ...πλέον όμως ζω στη Γερμανία και θα ήθελα να μάθω αν ισχύουν τα ίδια με Ελλάδα... μέχρι 22euro παιρνάνε και από εκει και πάνω μπαίνουν τελωνείο; Δεν ξέρω και Γερμανικά οπότε και να μυ στείλουν κανένα χαρτί για  εκτελωνισμό θα πρέπει να είμαι με google τtranslate στο χέρι για να βγάλω άκρη..Ευχαριστώ προκαταβολικά..

Ότι ισχύει στην Ελλάδα ισχύει και σε κάθε χώρα μέλος της ΕΕ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...