Προς το περιεχόμενο

Αγορές από χώρες εκτός Ε.Ε - Part 2


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα!! θέλω να αγοράσω ένα κινητό από gearbest,κ μού έχει Netherlands registered και EU fast line,ποιά από τις δύο μεθόδους να διαλέξω για να γλιτώσω το τελωνείο? Το Netherlands registered δεν υποτίθεται ότι έρχεται μέσω Ολλανδίας? Η οποία ανήκει ευρωπαϊκή ένωση οπότε δεν θα περάσει τελωνείο σωστά? Αλλά επειδή έχω δει κ κάποιους που προτείνουν priority line,αλλά εμένα στο priority line μού βγάζει αυτές τις δύο επιλογές,οπότε τι να διαλέξω για αποφυγή τελωνείου? Netherlands registered ή EU Fast Line??

Επεξ/σία από demolutioner
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

53 λεπτά πριν, studiokristo είπε

Σε τί πακέτο; Αξία; Μέγεθος;

5 ευρω, απο Αυστραλία συστημενο μικρο πακέτο. Στο τελωνείο δεν έκατσε πολυ. Μαλλον του χτυπήσαν το 3ευρω και το έδιωξαν. Βλεπω να πέφτουν κατα ριπας τα 3ευρα. Εγω νόμιζα οτι ειχαν καταργηθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 3ευρο ισχυει για δεματα και αντικειμενα EMS

Μηπως ηταν με EMS? Αν οχι, δε θα επρεπε να εχεις οποιαδηποτε χρεωση.

Το μικρο πακετο επισης θελει διευκρινηση. Αν εχει αποσταλλει ως δεμα (parcel) εχει 3ευρο, αν ειναι letter/small packet τοτε επρεπε να περασει χωρις χρεωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, kosutasu22 είπε

Το 3ευρο ισχυει για δεματα και αντικειμενα EMS

Μηπως ηταν με EMS? Αν οχι, δε θα επρεπε να εχεις οποιαδηποτε χρεωση.

Το μικρο πακετο επισης θελει διευκρινηση. Αν εχει αποσταλλει ως δεμα (parcel) εχει 3ευρο, αν ειναι letter/small packet τοτε επρεπε να περασει χωρις χρεωση.

καταρχας θυμαμαι οτι το 3ευρω ειχε καταργηθει οταν ανακοινωθηκε το τιμολογιο των ΕΛΤΑ, που ξερουμε οτι ισχυει ως σημερα

Το πακετο ειναι με αυστραλιανο ταχυδρομειο το οποιο μαλιστα με ενημερωνε με τακτικα μαιλ για την εξελιξη της αποστολης.

το πακετο εχει διαστασεις περιπου 25 Χ 15 και βαρος καμια 50αρια γραμμαρια

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερετε κατι για απεργια υπαλληλων ΕΛΤΑ; Πηρα σημερα να ρωτησω για ενα δεμα που βρισκεται απο τις 2 του μηνα στο Κ.Δ. Αττικης (καθαρα δευτερα, δεν ξερω πως, τελος παντων) και μου ειπαν οτι δεν ξερουν ποτε θα κινηθει λογω μιας απεργιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω περιμενω απο 12 Ιανουαριου ενα ανταλλακτικο για κολλητηρι και εχει κολλησει απο 5 Φεβρουαριου στο τελωνειο με το κλασικο μηνυμα "ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΤΑΧ/ΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ".

Γιατι τοση καθυστερηση?

Καλεσα την εξυπηρετηση των ΕΛΤΑ την προηγουμενη Παρασκευη και οι τυποι ειναι τραγικοι, μου ειπε ο εκπροσωπος οτι το τελωνειο δεν μπορει να το κρατησει παραπανω απο Τριτη 3 Μαρτιου και πως θα προωθηθει, δεν υπηρχε καμια κινηση στις 3 του μηνα οποτε λεω θα καλεσω σημερα. Σημερα λενε πως δεν ξερουν αν εχει μπει Ελλαδα καν και να πω στον Κινεζο να ξεκινησει ερευνα απο το ταχυδρομειο της χωρας αποστολης 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, grfurby είπε

καταρχας θυμαμαι οτι το 3ευρω ειχε καταργηθει οταν ανακοινωθηκε το τιμολογιο των ΕΛΤΑ, που ξερουμε οτι ισχυει ως σημερα

Το πακετο ειναι με αυστραλιανο ταχυδρομειο το οποιο μαλιστα με ενημερωνε με τακτικα μαιλ για την εξελιξη της αποστολης.

το πακετο εχει διαστασεις περιπου 25 Χ 15 και βαρος καμια 50αρια γραμμαρια

Αχα περιεργο

Με οσα ξερω, δε θα επρεπε να χρεωθεις τιποτα.

Εχω δυο πραγματακια που ομως ψιλοαργουν να φτασουν αλλα οσα παρελαβα στον Φεβρουαριο δεν ειχαν καμια χρεωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mixschino είπε

Ξερετε κατι για απεργια υπαλληλων ΕΛΤΑ; Πηρα σημερα να ρωτησω για ενα δεμα που βρισκεται απο τις 2 του μηνα στο Κ.Δ. Αττικης (καθαρα δευτερα, δεν ξερω πως, τελος παντων) και μου ειπαν οτι δεν ξερουν ποτε θα κινηθει λογω μιας απεργιας.

Κατι ακουγεται για απεργια στα ΚΔ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7983550#post7983550

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, omokas είπε

Κατι ακουγεται για απεργια στα ΚΔ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7983550#post7983550

Πω ρε φιλε, με το ενα και με τ αλλο, μεχρι να παραλαβω το mi pad 4 απο τελος Νοεμβρη που το παρηγγειλα, θα εχει βγει το 5

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, mixschino είπε

Πω ρε φιλε, με το ενα και με τ αλλο, μεχρι να παραλαβω το mi pad 4 απο τελος Νοεμβρη που το παρηγγειλα, θα εχει βγει το 5

Δεν τα πήρες πίσω τα χρήματα για αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, bromiaris είπε

Δεν τα πήρες πίσω τα χρήματα για αυτο;

Τα πηρα αλλα επικοινωνησα με BG και τα ξαναεστειλα αφου το δεμα εμφανιστηκε, το ταμπλετ το χρειαζομαι ακομη και δε θα βρω κατι καλυτερο σε αυτη την τιμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...