Προς το περιεχόμενο

Αγορές από χώρες εκτός Ε.Ε - Part 2


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ νόμιζα ότι σε αυτή την περίπτωση δεν θα είναι καλυμμένος ο πωλητής. Θα μπορούσα αν είμαι απατεώνας να ξαναζητήσω refund.

Τέσπα θα επικοινωνήσω με τον seller.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

35 λεπτά πριν, The_Judas είπε

Εγώ νόμιζα ότι σε αυτή την περίπτωση δεν θα είναι καλυμμένος ο πωλητής. Θα μπορούσα αν είμαι απατεώνας να ξαναζητήσω refund.

Τέσπα θα επικοινωνήσω με τον seller.

Και να ξανά ζητήσεις refund τότε δεν έχει κάτι να χάση μιας και δεν θα έχει στείλει κάποιο προϊόν…

Αλλά ποιος ανώμαλος θα μπει σε αυτό τον κόπο για να ξανά ζητήσει refund;;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα το μηνυμα που θα στειλει ο αγοραστης προς τον πωλητη ειναι αποδεικτικο στοιχειο.Εαν ζητησει refund παλι, μπορει να αποδειξει ο πωλητης τι εχει συμβει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, The_Judas είπε

Εγώ νόμιζα ότι σε αυτή την περίπτωση δεν θα είναι καλυμμένος ο πωλητής. Θα μπορούσα αν είμαι απατεώνας να ξαναζητήσω refund.

Τέσπα θα επικοινωνήσω με τον seller.

φυσικά μετά  την δήθεν αποστολή δήλωσα ότι παρέλαβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα ειναι, οποτε κατι μπλουζακια που περιμενω και βρισκονται στην αναμονη απο 2 Φεβ θα φτασουν το καλοκαιρι.

Ευτυχως που πηρα κοντομανικα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 minutes ago, grfurby said:

Ολοι αυτοι οι εκτελωνιστες τι ακριβως ειναι; Εχουν καποιο eshop και παραγγελνουν πραγματα απο εξωτερικο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα. Θα ήθελα μια διευκρίνιση παρακαλώ: Θέλω να αγοράσω από Aliexpress Vr Box από Κίνα(με ePacket). Τιμή στα 22€ περίπου μαζί με μεταφορικά. Θα έχει τελωνειο κλπ;

Επεξ/σία από Asevastos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, elpaso1 είπε

Ολοι αυτοι οι εκτελωνιστες τι ακριβως ειναι; Εχουν καποιο eshop και παραγγελνουν πραγματα απο εξωτερικο;

Παππους, θειος, γιος, εγγονος, ανηψιος.....Αν δεις τι γινεται απο οικογενειες σε αυτο το επαγγελμα θα φρικαρεις....Τρελη κλικα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 minutes ago, Salvation81 said:

Παππους, θειος, γιος, εγγονος, ανηψιος.....Αν δεις τι γινεται απο οικογενειες σε αυτο το επαγγελμα θα φρικαρεις....Τρελη κλικα....

Απλα δεν εχω καταλαβει τι ακριβως εκτελωνιζουν. Ειναι απο παραγγελιες για ιδια χρηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Asevastos είπε

Καλησπερα. Θα ήθελα μια διευκρίνιση παρακαλώ: Θέλω να αγοράσω από Aliexpress Vr Box από Κίνα(με ePacket). Τιμή στα 22€ περίπου μαζί με μεταφορικά. Θα έχει τελωνειο κλπ;

Αν είσαι κατω απο 22 οχι.Αν είσαι πανω τοτε,η ρισκαρεις η πληρωνεις,αν σου σταματήσει ναι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, elpaso1 είπε

Απλα δεν εχω καταλαβει τι ακριβως εκτελωνιζουν. Ειναι απο παραγγελιες για ιδια χρηση;

Στον Πειραια ειναι συνηθως για πολυ μεγαλα πακετα η ακομα και κοντεινερ, δεν εκτελωνιζουν μικροπραγματα οπως στον αερολιμενα οποτε μαλλον οχι για δικια τους χρηση.

Επεξ/σία από Salvation81
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, risingsun είπε

Εγω παρελαβα δεματακι απο κινα,αγορα πριν ενα μηνα και κατι δεματακια απο γεναρη ακόμη να ρθουν.Για να δουμε....

Eμενα 15 μερες μετά την παραγγελία ειναι ακομα στη Σαγκαη. Μιλαμε για φάκελο ουτε καν δέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωρε παιδες εδω ο ταχυδρομος ΜΕΝΕΙ ΜΕΣΑ και αυτος τι λεμε τωρα για παραλαβες. Εδω δεν εχει περασει εδω και 3 μερες, τραγικο. Εντωμεταξυ τα κουριερ δουλευουν μια χαρα. Αθανατα Ελληνικα Ταχυδρομεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...