Προς το περιεχόμενο

Ιστορίες καθημερινής τρέλας


papoys1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, mylo είπε

Φίλε μου κλοπή δεν είναι μόνο όταν μπουκαρεις σε ένα μαγαζί με την πιστολα και αρπάζεις ότι βρεις. Το ότι κάνει το κορόιδο είναι ανήθικο και στη τελική θα τη πληρώσει ο υπάλληλος που έκανε τη λακαμια... 

Συμφωνώ. Γι αυτό και λέω πως εγώ θα την επέστρεφα πίσω. Σίγουρα θα έχει πρόβλημα ο υπάλληλος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Παιδιά είναι αληθινό γεγονός στη γειτονιά μου και πιστεύω ότι πρέπει να είναι αγορά από ιντερνιτικό κατάστημα γιατί το φορτηγό δεν έχει επωνυμία πάνω.

Και φυσικά δεν πρόκειται να εμπλακώ γιατί δεν έχω όρεξη να πλακώνομαι με το γείτονα τον οποίο απλά γνωρίζω και με τον οποίο δεν έχω διαφορές.Προσωπικά δεν θα την κρατούσα βέβαια και από την πρώτη στιγμή που αντιλαμβανόμουν την πατάτα θα έπαιρνα τηλέφωνο,άσχετα αν την πληρώσει ή δεν την πληρώσει κάποιος.

Απλά θέμα ηθικής και τίποτε άλλο.

Ναι το ηθικό είναι να την επιστρέψει, κρίμα για τον υπάλληλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Kenny McCormick είπε

Εγώ πάντως σε δρακουλίνια που βρήκα 2 τάπες μέσα δεν γύρισα πίσω τη μία!

Είναι το ίδιο η τάπα με μια τηλεόραση των 1000€ πχ;; 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, billpao είπε

Αυτός που παρέλαβε την πιο ακριβή τηλεόραση, αν ανοίξει το κουτί και την στήσει τι γίνεται; Ο άλλος πλήρωσε για καινούρια σφραγισμένη τηλεόραση.

Δε νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα με αυτό. Αν δεν τη δεχόταν με ανοιχτό κουτί θα γύριζε πίσω και θα του στέλνανε μια καινούργια. Έτσι κι αλλιώς με το δικαίωμα της υπαναχώρησης θα μπορούσε κάποιος να την ανοίξει, να τη δοκιμάσει και να την επιστρέψει. Λογικά πάνε πίσω και συσκευάζονται ξανά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θράσος μόνο.

Ηθικά δε χρειάζεται να το συζητήσουμε πως η τηλεόραση δε σου ανήκει άρα τη δίνεις πίσω.

Νομικά επίσης δε χρειάζεται να το συζητήσουμε, όποιος είναι αρκετά χαζός για να πιστεύει ότι θα πάει στο δικαστήριο και με το επιχείρημα "ας πρόσεχε περισσότερο" θα κρατήσει την τηλεόραση ενώ υπάρχουν στοιχεία (τι αγόρασε, τι πλήρωσε, ξέρει πως δεν ήταν αυτή η δική του, τα πάντα), του εύχομαι να πάει να βρει το δίκιο που πιστεύει ότι έχει από κοντά.

Το μόνο, αλλά το μόνο, που μένει εδώ είναι το θράσος "γιατί, τι θα μου κάνεις".

Ο καθένας ας φερθεί όπως νομίζει, αλλά την επόμενη φορά που θα μιλάμε πχ για αναίσχυντους εργοδότες που πηδάνε τον υπάλληλο επειδή δε μπορεί να τους κάνει τίποτα, ας θυμηθούν οι συμμετέχοντες εδώ τις τοποθετήσεις τους. Όλοι μαζί δημιουργούμε την κοινωνία. Και αυτός που δε θα πει στο φίλο του "μαλάκα δε ντρέπεσαι να εκμεταλλευεσαι έτσι", είτε του αρέσει είτε όχι βάζει το λιθαράκι του.

Επεξ/σία από defacer
  • Like 19
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 minutes ago, Kenny McCormick said:

Εγώ πάντως σε δρακουλίνια που βρήκα 2 τάπες μέσα δεν γύρισα πίσω τη μία!

1325839020_.jpg.11055d7457a1bad35963532541b17327.jpg

Όταν είσαι ένας σκληρός ..... ιόλης....!!! :D 

Επεξ/σία από MikeJ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αφου μαλλον ο κουριερ ειναι μεταφορικης, τοτε την ευθυνη την εχει αυτη και θα μπλεξει ο εργαζομενος. Γι 'αυτο επεμενε τοσο με τα τηλεφωνα.

Rχιδης o ο γειτονας σου, που για  200-300 ευρω κερδος θα βαλει ενα μηνιατικο μεσα τον ανθρωπο.

 

Επεξ/σία από jeep13
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά αν τυχόν χάσει το μηνιάτικο του ξέρει που θα ξεσπάσει μιας κ γνωρίζει και την φάτσα του από πάνω και το που μένει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, papoys1 said:

Επειδή πέρασε η Παρασκευή ήρθε Σάββατο δεν είχαμε κάποια παράξενη ανάρτηση από τον συνήθη ύποπτο να σας πω εγώ μία τρελή ιστορία.:D

 

Τι έκανα πάλι; 😕 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, lek88 είπε

Είναι το ίδιο η τάπα με μια τηλεόραση των 1000€ πχ;; 😂

Αν το δεις πρακτικά ναι .. πήρα κάτι το οποίο δεν δικαιούμουν από ποιο ποσό και πάνω δικαιολογείται το καβάτζωμα;

 

57 λεπτά πριν, mylo είπε

Ουυυυ κλεφτηηηη ☺

Ήταν και σπάνια τάπα ακόμα το θυμάμαι, δεν μετανιώνω τίποτα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, papoys1 είπε

Επειδή πέρασε η Παρασκευή ήρθε Σάββατο δεν είχαμε κάποια παράξενη ανάρτηση από τον συνήθη ύποπτο  να σας πω εγώ μία τρελή ιστορία.:D

Ήρθε στη γειτονιά μου χτες πρωί  ένα φορτηγό και κατέβασε μία μεγάλη τηλεόραση για  παράδοση σε ενοικιαστή παραπάνω ορόφου.Την παρέδωσε και έφυγε.

Απογευματινές ώρες πέρασε και πάλι δύο φορές έπαιρνε τηλέφωνο και χτυπούσε τα κουδούνια.

Τον ρωτήσαμε τι θέλει και μας είπε ότι έγινε κάποιο λάθος και ζητούσε αυτόν που του παρέδωσε την τηλεόραση.Του είπαμε δεν έχουμε σχέση και δεν ξέρουμε αν ήταν πάνω (πάνω ήταν αλλά δεν άνοιγε)  και τον ενημερώσαμε να τον πάρει τηλέφωνο αφού έχει κινητό του .Μας είπε ότι τον παίρνει αλλά δεν το σηκώνει.Δικό του πρόβλημα έφυγε.

Μάλλον δεν έγινε τίποτε και σήμερα το πρωί νάτον πάλι από κάτω  να χτυπάει κουδούνια και να τον ψάχνει .Του είπαμε να μην μας ενοχλεί δεν ξέρουμε που είναι αλλά μας λέει "πάνω πρέπει να είναι βλέπω ανοιχτά"

Φώναζε έπαιρνε τηλέφωνο και μάλλον με τα πολλά ο άλλος που όντως ήταν πάνω και κατάλαβε ότι ήταν αιτία ενόχλησης της γειτονιάς μάλλον το σήκωσε και ακολούθησε διάλογος.

-Κύριε είμαι αυτός που σας έφερε την τηλεόραση χτές έχει γίνει κάποιο λάθος ήταν άλλη η δική σας και την έχω εδώ να την παραδώσω και να πάρω την άλλη.

-......................

-Ναι κύριε αυτή που σας έδωσα είναι πιο καινούργιο μοντέλο και πιο μεγάλη και είναι για αλλού.

-.....................

-Μα κύριε είστε σοβαρός πως θα την κρατήσετε για άλλη πληρώσατε και αυτή πρέπει να την παραδώσω σε άλλο πελάτη.

............................

-Και πότε θα έρθετε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

..............................

-Εντάξει θα περάσω τότε να αφήσω τη δική σας και να την πάρω.

Μπήκε στο φορτηγό και έφυγε.Μετά από 10 λεπτά κατέβηκε ο άλλος στο πεζοδρόμιο και κοίταζε δεξιά αριστερά μάλλον αν έχει φύγει το φορτηγό.

Μέχρι τώρα δεν ξαναήρθε πάντως.:)

Εάν ήσασταν στη θέση μου η τη θέση κάποιου άλλου γείτονα που ήταν αρκετοί που παρακολούθησαν την ιστορία τι θα κάνατε;;;;;;

Έχουμε γίνει τελικά τόσο απαράδεκτοι ή ο τύπος που δεν θέλει να αλλάξει την τηλεόραση με αυτή που πλήρωσε είναι μία εξαίρεση που δεν υπάρχει όμοιά του;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

τυπε ποιος συνηθης υποπτος λες?

 

υπαρχουν μπαχαλακηδες στο σαιτ? ή κλωνοι??

🙄🤠

1 ώρα πριν, papoys1 είπε

Σεβαστή η άποψή σου αλλά δεν μιλάμε για κάποιο απλό πράγμα που θα αγοράσουμε από το περίπτερο ή από το μπακάλικο για το οποίο δεν μπορεί να αποδειχθεί η αγορά του.

Μιλάμε για μία τηλεόραση με κωδικούς νούμερα - εγγύηση.Με ποιο αιτιολογικό θα την κρατήσεις;;;;;

με το αιτιολογικο οτι οι μ@λ@κιες πληρωνονται :P

 

Επεξ/σία από opcorsa
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...